ویزای تحصیلی گرجستان

حتماً شما در بین دوستان و آشنایان خود کسانی را می‌شناسید که در کشورهای سطح اول جهان همانند آلمان، کانادا، آمریکا، هلند، انگلستان و غیره در حال تحصیل هستند و اگر شما به ادامه تحصیل علاقه داشته باشید حتماً آرزوی تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا همیشه ذهنتان را مشغول کرده است.

0
26
اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 18Rating: 4.5ویزای تحصیلی گرجستان و آشنایی با شرایط و مدارک تحصیل در گرجستان.ویزای تحصیلی گرجستان و دریافت اقامت موقت برای ادامه تحصیل به‌صورت مستقیم از طریق سفارت گرجستان در تهران می تواند صورت گیرد.

شرایط تحصیل در گرجستان

حتماً شما در بین دوستان و آشنایان خود کسانی را می‌شناسید که در کشورهای سطح اول جهان همانند آلمان، کانادا، آمریکا، هلند، انگلستان و غیره در حال تحصیل هستند و اگر شما به ادامه تحصیل علاقه داشته باشید حتماً آرزوی تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا همیشه ذهنتان را مشغول کرده است.

بااین‌حال بهتر است بدانید علاوه بر دانشگاه‌های کشورهای سطح اول و شناخته‌شده جهان، دانشگاه‌های عالی و تراز اول دیگری در کشورهای نزدیک ایران نیز وجود دارد که می‌توانید با پرداخت هزینه بسیار کم‌تر نسبت به دانشگاه‌های شناخته‌شده، در آن شروع به تحصیل کنید. یکی از این کشورها، کشور زیبا و دیدنی گرجستان است.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا دلایل اینکه ادامه تحصیل در گرجستان به نفع شما خواهد بود و همچنین ویزای تحصیلی گرجستان را برای شما توضیح دهیم تا اگر روزی تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور گرفتید، با آگاهی کامل، صفحه جدیدی را در کتاب زندگی خود گشوده و آماده رقم زدن آینده‌ای هرچه بهتر برای خود باشید.

ویزای تحصیلی گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

در مطالب قبلی مربوط به ویزای گرجستان و طریقه دریافت آن در سایت سفرستان، به این موضوع اشاره شد که برای سفر به کشور گرجستان باهدف گردشگری، شهروندان ایرانی جزو آن دسته از کشورها هستند که برای این کار نیاز به دریافت روادید نداشته و تا مدت 45 روز می‌توانند بدون دریافت روادید، در کشور گرجستان اقامت کنند.

اما شهروندانی که پاسپورت ایرانی دارند و باهدف ادامه تحصیل به کشور گرجستان سفر می‌کنند، باید برای دریافت یکی از ویزاهای D3 کشور گرجستان اقدام کنند. برای انجام این کار شهروندان ایرانی می‌توانند با دو روش اقدام به اخذ ویزای تحصیلی گرجستان کنند.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم گرجستان
✅ بازدید از مقاله شهرهای توریستی و زیبای گرجستان
✅ بازدید از مقاله کارت گردشگری گرجستان

روش اول این است که هنگام اقامت 45 روزه پس از سفر به این کشور، به یکی از سرویس‌های خدمات عمومی در گرجستان مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشور گرجستان نمایند. مدارک لازم برای این کار از این قرارند:

 • مدرکی دال بر پذیرش در یک موسسه آموزش عالی در گرجستان
 • اسناد مربوط به مسافرت
 • گذرنامه موردنظر باید حداقل تا 3 ماه پس از اعتبار ویزای گرجستان اعتبار داشته باشد (گذرنامه افراد بایستی حداقل دو صفحه خالی داشته باشد)
 • ارائه تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی گرجستان
 • اثبات دارایی و تمکن مالی (مانند صورت‌حساب بانکی متقاضی طی شش ماه گذشته و یا سند دیگری برای تأیید وجوه کافی)
 • اثبات پرداخت هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان
 • دو قطعه عکس
 • ارائه بیمه درمانی
 • اثبات محل اقامت گرجستان
 •  صدور ویزا برای افراد زیر سن قانونی می‌بایست با رضایت‌نامه کتبی از والدین همراه باشد.

روش دوم این است که برای دریافت اقامت موقت برای ادامه تحصیل به‌صورت مستقیم از طریق سفارت گرجستان در تهران اقدام نموده و یا به‌صورت آنلاین مدارک خود را تحویل داده و از سفارت وقت مصاحبه دریافت کنید. پس از تحویل مدارک خود به سفارت گرجستان و همچنین انجام مصاحبه و توضیح هدف خود از اقامت در این کشور، ویزای تحصیلی یا همان اقامت موقت شما طی 10 الی 15 روز صادر شده و قادر خواهید بود به کشور گرجستان باهدف ادامه تحصیل سفر کرده و بتوانید بیش از یک سال در این کشور اقامت کنید. مدارک لازم جهت ارائه به سفارت گرجستان از این قرارند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • نامه پذیرش
 • نامه بیانیه هدف و انگیزه
 • کپی از مدارک تحصیلی و نامه آیلتس
 • دریافت هزینه تحصیل
 • بیمه درمانی مسافرت برای مدت یک سال
 • پرینت صورت‌حساب بانکی برای 3 ماه گذشته و تراز مالی
 • اثبات اجاره مکانی برای اقامت در زمان تحصیل
 • خرید بلیط هواپیما
 • نامه سوابق قبلی در صورت نیاز

آدرس سفارت گرجستان در تهران: استان تهران- -خیابان  پاسداران-گلستان دوم-پلاک 92

تلفن سفارت گرجستان در تهران: 02122609765

E-mailtehran.emb@mfa.gov.ge

دلایلی که گرجستان را به یک مقصد عالی برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کنند

اگر خواهان به دست آوردن تجارب جدید در کشوری که هم نزدیک ایران است و هم بین گردشگران ایرانی از محبوبیت خاصی برخوردار می‌باشد، هستید و هدف شما علاوه بر ادامه تحصیل و به دست آوردن یک مدرک تحصیلی معتبر، گذراندن اوقات خوش و لذت بردن از اقامت در کشور موردنظر می‌باشد، بهتر است کشور گرجستان را انتخاب کنید. در ادامه دلایلی که گرجستان را به یک کشور ایدئال هم برای ادامه تحصیل و هم برای داشتن اوقاتی خوش و خاطره‌انگیز تبدیل کرده است، برای شما توضیح داده خواهد شد.

غذای گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

گذراندن یک ترم تحصیلی در دانشگاه‌های گرجستان شاید بسیار سخت‌تر از ادامه تحصیل در کشور خودمان باشد، اما ارزشش را خواهد داشت. غذاهای گرجستانی دارای مزه، رنگ و بوی خاصی بوده و چون همیشه از مواد غذایی تازه تهیه می‌شوند، کسانی که این غذاها را امتحان می‌کنند را وادار می‌سازد تا دوباره برای امتحان آن‌ها به گرجستان سفر کنند. به‌عنوان یک دانشجو در گرجستان شما فرصت این را خواهید داشت که برخی از لذیذترین غذاهای جهان را در این کشور امتحان کنید.

زبان

تحصیل در گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

شاید شما با زبان گرجی زیاد آشنایی نداشته باشید؛ اما جای نگرانی نیست زیرا که بیشتر مردم گرجستان، مخصوصاً در شهرهایی که دانشجویان بین‌المللی حضور دارند، انگلیسی را روان صحبت می‌کنند تا بتوانند با مسافران و افراد خارجی به‌راحتی ارتباط برقرار کنند؛ بنابراین شما به‌راحتی خواهید توانست دوستان محلی پیدا کرده و اقامت در این کشور برای شما آسان‌تر خواهد شد.

مهمان‌نوازی گرجستانی

مهمان‌نوازی در فرهنگ گرجی شدیداً مهم بوده و مردم گرجستان به خاطر مهمان‌نوازی خود شناخته‌شده و مشهور هستند. مردم گرجستان مردم مهربانی هستند که مسافران و افراد خارجی را به خانه خود دعوت کرده از آن‌ها پذیرایی کرده و اوقات خوشی را به همراه آن‌ها می‌گذرانند. اگر مردم دیگر کشورها نیز همانند گرجستانی‌ها رفتار می‌کردند، در دنیا جنگی به وجود نمی‌آمد.

هنگامی‌که قصد انتخاب مقصد موردنظر خود برای ادامه تحصیل را دارید، مهمان‌نوازی مردم بومی یک عنصر اساسی به شمار می‌آید؛ زیرا هنگام اقامت در کشور موردنظر از خانه دور بوده و هرچه بیشتر خواستار زندگی در کنار افراد خونگرم خواهید بود که شما را همانند یک فرد محلی تحویل بگیرند.

تاریخ گرجستان

تحصیل در گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

کشور گرجستان در قدیم‌الایام به علت قرارگیری در مسیر بازرگانی مهم بین اروپا، آسیا و خاورمیانه، از اهمیت خاصی برخوردار بوده و همچنین تاریخ قابل‌توجهی را نیز در دوران شوروی سابق دارا می‌باشد. تاریخ گرجستان، داستانی طولانی، هیجان‌انگیز، گوناگون و عمیق می‌باشد که فراگیری آن و آشنایی با آن در طول ادامه تحصیل در این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

سرزمین‌ها و مناظر متعدد و متفاوت و آب‌وهوایی متغیر

درحالی‌که دانشجویان در شهرهای بزرگ گرجستان همانند تفلیس به تحصیل خواهند پرداخت، قسمت‌های دیگر گرجستان برای یک سفر آخر هفته و یا یک پیک‌نیک یک‌روزه قابل‌دسترس خواهد بود و به دلیل متفاوت بودن مقاصد سفری در گرجستان گزینه‌های متعددی در پیشروی دانشجویان مقیم گرجستان خواهد بود، از شهرهای زیبای ساحلی دریای سیاه گرفته تا کوه‌نوردی در کوهستان‌های دست‌نخورده Kazbegi، همه و همه را خواهید توانست هنگام تحصیل در گرجستان تجربه کنید.

امنیت گرجستان

کشور گرجستان ثابت کرده‌ است که می‌تواند یک مکان امن برای مسافرین و افراد خارجی که برای اقامت یا ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند، باشد و مسافرین و دانشجویان مقیم این کشور خواهند توانست با خیال راحت در امنیت کامل زندگی کرده و مسیرهای زندگی خود را به طور مستقل ردیابی کنند.

برخی از بهترین دانشگاه‌های گرجستان

 1. Apolon Kutateladze State Academy of Arts
 2. Ivane Javakhishvili Tbilisi State University
 3.  SarajishviliTbilis State Conservatoire در رشته‌هاي مربوط به هنر موسيقي
 4. Technical Uniuversity
 5. Tbilisi Teaching University

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که تصمیم به ادامه تحصیل در کشور گرجستان، می تواند با روحیه بسیاری از دانشجویان ایرانی سازگار باشد و اوقات خوشی را در هنگام گذراندن تحصیلات تکمیلی در این کشور برای آن‌ها پدید بیاورد.

برای خرید بلیط هواپیما گرجستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید