ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با توقف

با توجه به افزایش چشمگیر سفرهای خارجی و پیشرفت در حوزه گردشگری، به طبع باید اقدامات زیادی هم برای برنامه ریزی سفر انجام گردد. از خرید بلیط هواپیما گرفته تا اقدام برای ویزا، همگی شرایطی است که باید به صورت گام به گام طی شود.

275
22560
رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
پرواز خارجی و ویزای ترانزیت
ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با توقفReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Aug 16Rating: 5.0ویزای ترانزیت در پرواز خارجی روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی.ویزای ترانزیت در پرواز خارجی روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی اگر مسافر فعالی باشید و برای سفر کردن بلیط هواپیما بخرید احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت.

نکات لازم ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با حداقل یک توقف

با توجه به افزایش چشمگیر سفرهای خارجی و پیشرفت در حوزه گردشگری، به طبع باید اقدامات زیادی هم برای برنامه ریزی سفر انجام گردد. از خرید بلیط هواپیما گرفته تا اقدام برای ویزا، همگی شرایطی است که باید به صورت گام به گام طی شود. ما در این مقاله قصد داریم ویزای ترانزیت در پرواز خارجی را معرفی کنیم. اگر مسافر فعالی باشید و مدام اقدام به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل کنید، احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت را شنیده باشید و حتی مجبور شده باشید تا برای سفر به یکی از کشورهای خارج از ایران، بعد از خرید بلیط هواپیما و گرفتن ویزا به مقصد مورد نظرتان، برای درخواست ویزای ترانزیت نیز اقدام کنید و گذرنامه‎ی خود را به مهر این ویزا نیز ممهور کنید. با این توضیحات این پرسش پیش می‎آید که ویزای ترانزیت چیست که اخذ آن برای بازدید از برخی کشورها لازم است و بدون وجود آن نمی‎توان به هر کشوری سفر کرد. ویزای ترانزیت یکی از سختگیرانه ترین نوع ویزاها بشمار می‌رود. این مقررات مسافر را مجبور می‌کند با آنکه دارای روادید ورود قانونی به یک کشور می‌باشد، صرفاً به خاطر توقف چند ساعته اجباری در فرودگاه کشوری ثالث و تنها به خاطر تعویض هواپیما، مجبور به گرفتن ویزای ترانزیت شود.

مقابله با پناهندگان

مقابله با پناهندگان غیر مجاز
پناهندگان غیر مجاز

شکی وجود ندارد که هدف و انگیزه به وجود آمدن این نوع ویزا مقابله با ورود پناهندگان می‌باشد. در واقع این نوع ویزا از طرف کشورهای توسعه‌یافته به جهت جلوگیری از تقاضای پناهندگی شهروندان کشورهایی که بالاترین ریسک پناهندگی را دارند، در فرودگاه‌های کشورشان در هنگام تعویض هواپیما، تنظیم شده است. از این جهت این نوع ویزا را فقط در بین کشورهای توسعه یافته می‌شود دید و در هیچ کدام از کشورهای خاورمیانه دیده نمی شود. متاسفانه کشور ایران نیز جزو این گروه قرار دارد. کشورهای اروپایی، چه شنگن و چه غیر شنگن، از شهروندان ایرانی به جهت عبور از مرز هوایی کشورهایشان درخواست روادید می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی

ویزای ترانزیت انگلستان

اخذ ویزای ترانزیت و ویزای انگلستان
ویزای ترانزیت و ویزای انگلستان

کشور انگلستان از آنجا که جزو پیمان شنگن نمی‌باشد مقررات کمی آسانتری را نسبت به کشورهای شینگن برای شهروندان ایرانی دارند بدین صورت که اگر مقصد نهایی مسافر به یکی از دو کشور آمریکا و کانادا ختم شود درخواست روادید ترانزیت نمی‌کنند. توجه داشته باشد که فقط به این دو کشور، پس اگر مقصد مسافر مثلاً برزیل و یا حتی یک کشور اروپایی دیگه مثلاً بلژیک باشد، مسافر باید ویزای ترانزیت داشته باشد.

نکته اینکه: اگر مسافری که ویزای شنگن دارد یا هرجای دیگر به جز آمریکا و کانادا حتما باید برای ورود به انگلستان ویزای ترانزیت داشته باشد ( که انگلیس معمولا به ایرانیا نمی‌دهد) و ایرانیان حق استاپ در لندن و انتخاب پرواز بریتیش رو ندارند.

ویزای ترانزیت آلمان

اخذ ویزای ترانزیت آلمان
ویزای ترانزیت آلمان

مسافران این کشورها برای عبور از فرودگاه‌های آلمان و رفتن به کشوری دیگر نیاز به دریافت ویزای ترانزیت آلمان دارند: افغانستان، بنگلادش، اتیوپی، هند، ایران، عراق، ارتیره، غنا، امارات، لبنان، مالی، نیجربه، پاکستان، سومالی، سودان جنوبی، سریلانکا، سودان، سوریه و ترکیه.

البته برخی از افرادی که دارای ملیت‌های فوق هستند، با وجود داشتن یک سری شرایط استثنایی می‌توانند از ارائه ویزای ترانزیت آلمان معاف شوند:

1- مسافرانی که ویزای آمریکا داشته باشند.
2- مسافرانی که ویزای معتبر کرواسی، بلغارستان، کانادا، قبرس، ایرلند، ژاپن، رومانی یا انگلستان داشته باشند.
3- مسافرانی که ویزای منقضی شده یا معتبر غیرشینگن از آمریکا ارائه دهند.
4- مسافرانی که ملیت ترک دارند و دارای گذرنامه رسمی و خدماتی هستند.
5- مسافرانی که ملیت اماراتی داشته و ویزای استرالیا یا نیوزلند دارند، نیازی به دریافت ویزا ندارند.
6- مسافرانی که همسری با ملیت اروپایی یا عضو /EEA/EFTA داشته باشند.
7- مسافرانی که گذرنامه دیپلماتیک دارند.

ویزای ترانزیت ایرلند

ایرلند نیز مانند انگلستان جزو پیمان شنگن نمی‌باشد و مقررات اخذ ویزای ترانزیت ایرلند کمی نسبت به کشورهای حوزه شینگن برای شهروندان ایرانی راحت‌تر می‌باشد. ویزای ترانزیت ایرلند مانند انگلستان در فرودگاه و با همان شرایط صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت یونان

مسافران ايرانی عازم به كشورهای بلغارستان، كانادا، رومانی، قبرس، ایرلند، ژاپن، آمریکا و انگلستان و كشورهای شنگن كه دارای ويزای معتبر صادر شده توسط هر كدام از این كشورها می‌باشند نيازی به ويزای ترانزیت یونان ندارند.

ویزای ترانزیت قطر

برای سفر به این کشور زیبا و عربی، اخذ ویزای قطر لازم و ضروری است. ویزای قطر انواع مختلفی دارد که مسافران با توجه به اهداف سفر خود درخواست ویزای مورد نیاز خود را می‌دهند. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر به دلیل دریافت به‌مراتب راحت ویزای قطر نسبت به ویزاهای خارجی، بسیاری از مسافران ایرانی تمایل زیادی برای سفر به قطر از خود نشان می‌دهند و شاید از دلایل دیگر این میزان رغبت نزدیکی کشور قطر به ایران باشد.

ویزای ترانزیت با توجه به مدت‌زمان حضور در کشور ثالث صادر می‌شود. ویزاهایی که برای چند ساعت حضور در فرودگاه صادر می‌شوند به ویزای ترانزیت قطر نوع A معروف هستند و افراد نمی‌توانند از فرودگاهی که در آن فرود آمدند خارج شوند و تنها امکان تعویض هواپیما برای آن‌ها مقدور است.

در مقابل ویزای ترانزیت قطر نوع B هم وجود دارد، خواهیم پرداخت. این نوع ویزا این امکان را فراهم می‌کند که فرد سفر کننده به قطر بتواند در کشور ثالث به مدت چند روز (نهایت سه روز) حضور داشته باشد و بتواند از فرودگاهی به فرودگاه دیگر برای پرواز به قطر مراجعه کند.

ویزای ترانزیت عمان نیز به همین صورت مانند ویزای ترانزیت قطر صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت دبی

شهروندان GCC شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، از جمله کویت، بحرین، قطر، عربستان سعودی و عمان به ویزا نیازی ندارند. بازدیدکنندگانی که در هیچ یک از دسته های نامبرده قرار نمی‌گیرند، به ویزا و اسپانسر برای سفر خود نیاز دارند. شرکت‌های هواپیمایی و کنترل کنندگان خطوط هوایی، واجد شرایط درخواست ویزای ترانزیت دبی (Transit Visa) 96 ساعته از طرف اعضای خدمه خود هستند. حتی سایر سازمان‌های مستقر در امارات متحده عربی نیز می‌توانند درخواست ویزای بازدید دبی و ویزای خدمات دبی را بدهند.

ویزای ورودی برای یک ماموریت خاص 16 روزه است و ویزای ترانزیت دبی نامیده می‌شود (آن را با ویزای ترانزیت 96 ساعته اشتباه نگیرید). این ویزا تنها برای یک بار ورود مناسب بوده و نمی توان آن را تمدید کرد.

ویزای شنگن

اخذ ویزای ترانزیت و ویزای شنگن
ویزای ترانزیت و ویزای شنگن

کشورهای شنگن فقط در یکی از حالات زیر از شهروندان ایرانی ویزای ترانزیت نمی خواهند:

 1. مسافر دارای کارت PR کانادا، Green Card آمریکا و یا اجازه اقامت نامحدود ژاپن باشد، انواع ویزاهای مختلف از قبیل دانشجویی، توریستی، ملاقات بستگان مورد قبول نیست.
 2. مبدا مسافر یکی از کشورهای فوق و مقصدش ایران باشد، به شرط اینکه مسافر در کشورهای فوق به صورت قانونی اقامت داشته باشد.) لیست کشورهایی که احتیاج به روادید تزانزیت شنگن دارند به قرار زیر می‌باشد، البته در بعضی از آن‌ها مقررات آسانتری نسبت به ایران وجود دارد. مثلاً کشورهایی که ستاره دارند، برخلاف ایران، با داشتن یکی از انواع روادید کشورهای آمریکا، کانادا دیگر احتیاجی به ویزای ترانزیت ندارند.)
اخذ ویزای ترانزیت در پرواز خارجی
ویزای ترانزیت در پرواز خارجی

ویزای ترانزیت برای آسیا

اردن*
افغانستان
ایران
بنگلادش
پاکستان
ترکیه*
سریلانکا
سوریه
عراق
لبنان
میانمار
هندوستان*

ویزای ترانزیت برای آفریقا

آنگولا
اتیوپی
اریتره
سودان
سومالی
غنا
کنگو
گامبیا
نیجریه

ویزای ترانزیت برای آمریکا

کلمبیا
کوبا

همانطور که در این لیست ملاحظه می فرمایید، خیلی از کشورها آسیایی و آفریقایی از جمله اتباع کشورهای همسایه ایران مانند ارمنستان، آذربایجان و ترکمنستان از نیاز به اخذ  این نوع روادید معاف هستند.

رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت

انواع ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت خود به دو نوع کوتاه مدت که می تواند از یک ساعت تا چند ساعت و ویزای ترانزیت بلند مدت که معمولاً حداکثر تا سه روز می باشد تقسیم می‌شود که به آن‌ها ویزای فرودگاهی نیز می‌گویند.

در حالت نوع اول مسافر فقط داخل خود فرودگاه پس از انتظار چند ساعته در سالن ترانزیت، هواپیما را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه می دهد. در این نوع ویزای ترانزیت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه و عبور از مرز هوایی نمی‌باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع A در ویزاهای شنگن معروف می‌باشد.

در حالت نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاه دیگر در همان شهر و یا شهر دیگر می‌باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع B در ویزاهای شنگن معروف می‌باشد. در ماه مه سال 2010 کشورهای شنگن نیز مانند بریتانیا اعلام نمودند در صورتیکه مسافرین ایرانی دارای هر نوع از روادید ورود کشورهای آمریکای شمالی باشند نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارند.

در ادامه می توانید با ویزای الکترونیکی آشنا شوید.

275 دیدگاه ها

 1. درود
  دوست عزیز
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون در مورد ویزای ترانزیت..
  من قصد دارم سه ماه دیگه به بولیویا سفر کنم و متاسفانه امروز متوجه شدم پرواز بیشتر ایرلاینها از طریق امریکا انجام میشه و نیاز به ویزای ترانزیت داره که داستان و مشکلات خودشو داره ..
  تنها یک ایرلاین پیدا کردم (کی ال ام) که با دو تا ترانسفر در نهایت از فرودگاه LIM Lima پرو میتونه منو به بولیوی برسونه! سوالم این هست که کشور پرو هم به ویزای ترانزیت نیاز داره???

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اطلاعاتی که ما داریم و شرایطی که مطرح کردین باید این نکته رو بگم که:
   کشور بولیوی از جمله کشورهایی هست که ویزای فرودگاهی با محدودیت 90 روزه می‌دهد.
   تو مثال زیر تاریخ به عنوان مثال نوشته شده است.

   (Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA) – Bolivia (BOL) 06 Jan 2018)
   (Visa may be obtained on arrival in Bolivia. Maximum stay of 90 days.)

   اما با توجه به توقف شما در کشور پرو ، حتما نیاز به ویزای پرو دارید.
   (Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA) – Lima Jorge Chavez International Airport (LIM) 06 Jan 2018)
   (Visa or additional documentation is required for Peru.)

  • سلام وقت بخیر، اگه تو پرواز آمریکای جنوبی تو یک کشور اروپایی توقف داشته باشیم در چه صورت میشه درخواست پناهندگی رو حین ترانزیت ثبت کرد..؟

 2. با سلام و تشکر از مطلب خوبتون. آیا پرواز مستقیم به موناکو وجود داره یا باید ویزای ترانزیت فرانسه ویا ویزای شنگن دریافت کرد؟

  • برای تهیه بلیط هواپیما به موناکو میتوانید در سایت سفرستان جستجو نمایید و توجه داشته باشید که برای مونامو پرواز مستقیم وجود ندارد و حداقل با یک توقف میتوانید به موناکو سفر کنید
   همچنین موناکو در محدوده شینگن می باشد

  • سلام
   برای سوالات مربوط به ویزا با پشتیبانی سفرستان در تماس باشید
   شماره تماس : 96621777

 3. مشکلی که هست اینه که قوانین این ویزاها مخصوصا برای ما ایرانی ها هی عوض میشه.. یه راهی باشه که قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاع دقیق و موثق بگیریم در مورد ویزا خیلی عالی میشه

  • سلام
   با توجه به تغییراتی که ممکن است اتفاق بیفته، بهترین راه اینه که برای اطمینان خاطر تماس با پشتیبانی گرفته شود و در مورد هر شهر یا کشوری اطلاعات کافی را دریافت کنیم
   برای ارتباط با پشتیبانی بلیط هواپیما و پرواز خارجی و قسمت رزرو هتل خارجی با شماره 96621777 تماس بگیرید

 4. سلام ببخشید اگر بطور مثال مقصد من برزیل باشه و نیاز باشه تو فرانسه یا اتریش هواپیما عوض کنم آیا در نوع دوم ویزا که میشه از فرودگاه خارج شد هنگام خروج انگشت نگاری انجام میه که مثلا پناهنده نشم و آیا دچار دوبلین میشه این انگشت نگاری ؟

  • لازمست ایشان بدانند 5 کشور اسپانیا ایتالیا اتریش یونان فرانسه و موناکو اقامت از روش تمکن مالی میدهند.
   درجواب دوستمان هم باید بگویم بله انگشت نگاری می‌شوید و اگر بخواهید ادامه مسیر ندهید شامل دوبلین می‌شوید ودرخواست پناهندگی احتمالی شما رد خواهد شد.

  • اگر منظور شما اینه که بلیط هواپیما تهران به مقصد ونزوئلا میخواهید تهیه کنید و این پرواز با توقف در استانبول انجام میشه، نه نیازی به ویزای ترانزیت برای استانبول نیست.

   • من از طریق قطر بتید برم ترکیه برای ۱۴ روز چون ۲ سال اقامت کویت رو دارم …بعد برم کویت برای چند ساعت فرودگاهی ویزای قطر لازم هست…… الان ۵ نفر از دوستان رفتن ولی ویزای قطر نگرفتن الان ۷ روزه ترکیه هستن

 5. سلام من کارت اقامت موقت سوئد رو دارم . بلیط هواپیما کپنهاگ رو تهیه کردم ولی در لندن توقف دارد. آیا باید ویزای ترانزیت بگیرم؟

  • سلام
   اگر کارت اقامت موقت سوئد رو دارید مشکلی برای توقف در لندن نخواهید داشت
   البته حتما باید عکس کارت اقامت رو گرفته و برای کارشناس فروش بلیط ارسال کنید که بتونن با بریتیش هماهنگ کنن و روی PNR بلیط هواپیما خریداری شده شما mention کنن.
   اگر بلیط هواپیما را از سفرستان خریداری کرده اید، با شماره 96621777 و داخلی یک تماس بگیرید تا راهنمایی لازم انجام بگیره.

 6. سلام.اگر کسی قصد سفر به مقصد کشور آفریقایی که ویزا نیاز نداره رو داشته باشه ویزای ترانزیت نگرفته باشه :سوال اولم اینه که براش بلیط صادر میشه ؟سوال دوم اینکه هواپیما توقف کوتاه در لندن را داشته باشه باتوجه به نداشتن ویزای ترانزیت میشه در سالن منتظر شد وبعد پرواز هواپیما درخواست پناهندگی داد؟

  • سلام
   خیر، چون لندن ویزای ترانزیت نیاز داره شما بلیط هواپیما آفریقا که توقف اون در لندن باشه رو نمیتونید بخرید

 7. سلام . من ویزای الکترونیک کشور آنتیگوآ باربدوآ را گرفتم و برای سفر به اونجا مجبورم از فرودگاه کشور ترینیدات و توباگو عبور کنم . سوالم اینه که آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم ؟

 8. سلام
  من بلیط هواپیما سنت پترزبورگ دارم و میخوام برم روسیه واسه بازی‌های جام جهانی 2018.
  من توقف 2 ساعته در فرودگاه دوحه قطر دارم. و پس از اون پرواز به سمت سن پترزبورگ

  نیازی به تهیه ویزای ترانزیت قطر هست؟؟

  • سلام
   در شرایط عادی نیازی به ویزای ترانزیت نیست
   ولی در زمان جام جهانی conditional هست و ممکن است نیاز باشه
   برای اطمینان حتمن تماس بگیرید تا راهنماییتون بکنند
   96621777

 9. سلام، در مسیرهایی که از طریق ترانزیت انجام میشه اگر بطور مثال در فرودگاه امستردام نیغز به پیاده شدن از هواپیما نباشه باز هم باید ویزای ترانزیت گرفت؟

 10. سلام
  من ویزای شینگن دارم می تونم ترازیت از فرودگاه لندن به مقصد اسپانیا پرواز کنم همسرم اکراینی و من اقامت اکراین رو دارم ایا امکان پذیر هست
  ممنون میشم که جواب بدین

  • در سفر ها داشتن اقامت کشور دیگر امری تسهیل کننده نیست و باید پاسپورت آن کشور را داشت تا قوانین برای شما اجرا شود
   لذا با داشتن پاسپورت ایرانی برای سفر به حوزه شینگن اجازه توقف در لندن وجود ندارد !!!

 11. سلام من از ایران میخوام برم استانبول و پس از 1 هفته بعد از استانبول به ایتالیا برم که یک توقف 2 ساعته در لندن دارم. ایا به ویزای ترانزیت نیاز دارم؟ مگر توقف کمتر از 8ساعت بدون ویزا میسر نیست؟

  • سلام
   مسافر بدون ویزای انگلیس حق توقف در لندن را ندارد !!!
   حتی با داشتن ویزای شنگن، به شما توصیه می‌شود با ایرلاین ترکیش و یا آلیتالیا که بدون توقف هستند، سفر کنید.
   توجه داشته باشید که ویزای ترانزیت هم از انگلیس نمی‌تونید اخذ کنید !!!

 12. سلام. من از ایران میرم بارسلون (ویزای شنگن دارم) و بعد میخوام از بارسلون برم امریکا. این پرواز آخر از طریق ترانزیت کانادا انجام میشه. ایا نیاز دارم ویزای ترانزیت کانادا بگیرم؟ فقط هم تابعیت ایران دارم.

  • سلام
   اگر مسافر فقط ویزای امریکا داشته باشد
   حق ورود به کانادا رو نداره
   ویزای ترانزیت هم گرفته نمیشه !!!

 13. سلام
  من از تهران به تورنتو پرواز می کنم با دو توقف در رم و فرانسه بدون تعویض فرودگاه و با توقف کمتر از 5 ساعت آیا نیاز به ویزای شینگن دارم و آیا امکان تهیه آن در فرودگاه رم و پاریس وجود دارد؟
  سپاسگزارم

 14. البته من ویزای شنگن یکباره را در سال گذشته برای سفر به اروپا استفاده کرده ام آیا تفاوتی در روند انجام کار خواهد داشت؟
  تشکر مجدد از پاسخ شما

  • با داشتن ویزای کانادا شما اجازه یک استاپ در حوزه شنگن دارید
   و در حال حاضر امکان اخذ ویزای ترانزیت شنگن در ایران و در فرودگاه های اروپایی وجود ندارد؛
   به شما پیشنهاد می‌شود
   پروازی را انتخاب کنید تا یک توقف در حوزه شنگن داشته باشد یا با ایرلاین های ترکیش، امارات، قطر و … سفر داشته باشید

 15. باسلام. خدمت شما عرض کنم که اگر ویزا توریستی کانادا داته باشیم و پرواز به لندن و از لندن به کانادا بگیریم و زمانی که که در فرودگاه لندن برای تعویض پرواز پیاده میشیم پاس از بین ببریم هم نمیشه درخواست پناهندگی داد یا مشکلی نداره امکانش هست

  • تنها کسانی که پاسپورت کانادایی دارند میتوانند در این دو جا در مسیر توقف داشته باشند
   در غیر اینصورت باید توقفشان یا در لندن باشه یا وین

 16. سلام
  من قصد سفر به المان دارم ولی ویزا برای فرانسه هستش با ویزا ترانزیت که دارم تو المان پیاده میشم میتونم درخواست پناهندگی بدم چون قصدم المان چون ویزا المان به راحتی نمی تونم بگیرم
  لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

 17. سلام
  پروازي دارم از ايروان به مقصد تورنتو ( هواپيمايي امارات)
  اين پرواز در دبي توقفي پنج ساعته خواهد داشت
  اين توقف بدون تعوض فرودگاه هست
  آيا در چنين موارد نياز به تهيه ويزاي ترانزيت دبي هست؟
  چون بنده شنيدم دبي در صورت تغيير فرودگاه نياز داره به ويزا
  لطفا راهنمايي بفرماييد با تشكر

 18. سلام و خسته نباشید،
  با داشتن ویزای شنگن، برای ترانزیت از مسکو، آیا نیاز به ویزای ترانزیت روسیه هست؟

 19. سلام خسته نباشید..
  اگر بلیط کانادا را داشته باشم و از دبی پرواز کنم. باتوجه به نداشتن ویزای ترانزیت انگلستان, میشه در سالن منتظر شد وبعد پرواز هواپیمای کانادا درخواست پناهندگی داد؟

 20. سلام من ویزای شینگن مولتی دارم و قصد دارم به آلمان سفر کنم ولی چون بندرعباس زندگی میکنم و دوبی نزدیکه میخواستم بلیط بندر به دوبی و دوبی به آلمان بگیرم و بعد از توقف چند ساعته در فرودگاه دوبی به آلمان سفر کنم ، آیا نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت هست یا خیر؟

 21. سلام من ساکن کانادا هستم و فقط کارت پی آر دارم و هنوز پاس کانادایی نگرفتم . در راه پرواز کانادا به ایران یک استاپ در فرودگاه فرانکفورت دارم. میخواستم بدونم امکانش هست که خواهرمو که در اون شهر زندگی میکنه در همون چند ساعت استاپ ببینم (حداقل در همون فرودگاه )؟

 22. سلام، روزتون بخیر ، ممنونم از همکاری و راهنمایی خوب شما، من یه سوالی دارم:
  من پروازی به مکزیکو سیتی دارم، و توقفم در رم خواهد بود. برای تهیه ویزای ترانزیت رم هم باید از سایت سفارت اقدام به وقت گرفتن بکنم؟ و اینکه باید چه مدارکی برای ویزای ترانزیت تهیه کنم؟ آیا پشتیبانی شما در این پروسه میتونن به من کمک کنن؟

  • متاسفانه در خصوص اخذ ویزا ترانزیت شینگن فعالیتی نمی‌کنیم
   ویزای ترانزیت رو هم به راحتی به مسافر نمی‌دهند
   به شما پیشنهاد میشود در صورت امکان با ایرلاین های امارات، ترکیش و یا قطر و عمان سفر داشته باشید

 23. با سلام و خسته نباشید
  یه سوالی که داشتم اینه که اگر ویزای توریستی کانادا داشته باشیم و پرواز تهران به تورنتو در لندن توقف داشته باشه آیا ویزای ترانزیت احتیاجه؟
  و آیادر فرودگاه لندن انگشت نگاری انجام میشه؟
  از پاسخگوییتون سپاسگزارم

   • سلام من کارت اقامت ایتالیا و کارت اقامت موقت مکزیک رو دارم و در حال حاضر ساکن مکزیک هستم اگه بخوام به ایران سفر کنم و ترانزیت در فرودگاه کانادا داشته باشم آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم برای کانادا ؟

     • سلام وخسته نباشید
      من ویزا ی دانشجویی استرالیا دارم برای توقف چند ساعته یا شاید یک روز در قطر داشته باشم
      در صورتی که بایدپرواز تهران به قطر با پرواز قطر، ملبورن فرودگاه دومی تغییر بدم
      نیازی به ویزای ترانزیت قطر دارم؟
      ودر انتها انگشت نگاری احتیاجی هست؟
      در آخر ممنونم از پاسخ گوییتون.

     • سوالتون خیلی مبهم هست لطفا با دقت بیشتری مطرح کنید و یا با سفرستان تماس بگیرید

 24. سلام وعرض خسته نباشید
  من ویزا ی کانادا دارم اگه پرواز ترانسفر من از لندن وبعد تورنتو باشه احتیاجی به ویزای ترانزیت دارم در انگلیس و اینکه تفاوتی نمیکنه با چه ایرلاین و کشور مبدا من کجا باشه؟
  ممنون از راهنماییتون

 25. سلام خسته نباشيد من در ژاپن زندگي مي كنم و خواستم با خانمم بيام ايران و بليط من در اتريش ترانزيت داره آيا احتياجي به ويزاي ترانزيتي هست واسه من

 26. سلام من در ژاپن زندگي مي كنم براي سفر به ايران ترانزيت به اتريش دارم آيا ويزا ترانزيت واسه من احتياج هست يا نه

  • چون اجازه ترانزیت در حوزه شنگن را ندارید،
   به شما پیشنهاد می‌کنیم از پرواز ترکیش، امارات، قطر یا عمان استفاده کنید

  • تحريريه بليط هواپيماي محترم چرا وقتي نميدونيد جواب غلط ميديد، نه عزيزم، شما اگر اقامت ژاپن داري اصلا به ويزاي ترانزيت نيازي نداري.

   • سلام
    اقامت ژاپن به منزله داشتن پاسپورت ژاپن و داشتن اعتبار ژاپن نیست
    و ایشان همچنان با پاسپورت ایرانی خود در حال سفر هستند
    پس ویزای ترانزیت رو نیاز دارند !!!
    برای اطمینان بیشتر هم می‌توانند با سفارت ژاپن صحبت کنند تا اطمینان حاصل شود

    کاربر محترم (ايچيگو) ممنون از اینکه مطالب و کامنت‌ها رو دنبال می‌کنید.

 27. با سلام کسی که دارای گذرنامه ایرانی است و گرین کارت امریکا را نیز دارد و عازم سفر از تهران به مقصد امریکا از کانکشن فرانسه است آیا با توجه به اینکه 21 ساعت در فرانسه توقف دارد می تواند از فرودگاه خارج و بعد از گشتی در شهر مجددا برای ادامه پرواز به فرودگاه برگردد

  • خیر
   با نداشتن ویزای شنگن اجازه خروج از فرودگاه رو ندارید
   فقط در صورتیکه پاسپورت آمریکایی داشته باشید امکان پذیر است

 28. سلام
  من میخوام از طریق ایرفلوت و مسکو پرواز دو مسیره برم گرجستان
  نیاز به ویزای روسیه که نیست؟ بعد پرواز یک طرفه که مشکلی نداره؟ واسه گرجستان هم فرق نمیکنه ما از ایران وارد میشیم یا روسیه؟

  • سلام
   – نیاز به ویزای ترانزیت روسیه نیست
   – اصلا یک طرفه صادر نمی‌شه
   بعضی از ایرلاین‌ها (مخصوصا ایرلاین های ترکی) بخشنامه دادن که اگر مسافری بلیط یک طرفه داشته باشه برگشت داده می‌شود
   کمااینکه دیدیم حتی با استاپ در استانبول، مسافر را به ایران برگردوندن !!!
   – برای گرجستان فرقی نمی‌کنه

 29. سلام و خسته نباشید
  من و همسرم ویزای 5 ساله توریستی کانادا داریم و می خواهیم پرواز ترانزیت تهران به وین و از وین به تورنتو بخریم که فقط یک توقف 5 ساعته در وین داره پرواز و همه ایرلاینها یکی هستن. آیا به ویزای ترانزیت نیازی هست و اگر بله برای گرفتن ویزا باید از کجا اقدام کرد چون بلیط رو خودمون آنلاین می خواهیم بخریم
  ممنون

 30. سلام خسته نباشید
  من نوامبر 2018 می خوام از تهران به آمریکا بروم و پروازم یا توقف در لندن و یا یک توقف 5 ساعته در فرودگاه تورنتو دارد. دو تا سوال دارم. اولا آیا نیاز به ویزای ترانزیت در این دو کشور دارم؟ و اینکه دوستم در تورنتو می تونه بیاید به فرودگاه تا یکدیگر را ملاقات کنیم؟
  ممنون میشم جواب بدهید و راهنمایی ام کنید

  • سلام
   بلیط بریتیش خود را باید پیگیری و کنسل کنید چون پرواز های بریتیش از ایران تا 23 سپتامبر 2018 فقط اجرا میشود و از این تاریخ به بعد تمامیه پرواز ها کنسل میشود .
   در خصوص سوال دوم اجازه توقف در کانادا را ندارید و باید پروازی را انتخاب کنید که بعد از توقف در یک کشور اروپایی ( یا دبی و دوحه …) مستقیما به آمریکا برود

 31. سلام. میخواستم ببینم برای سفر به کانادا، در صورتیکه پرواز برگشت، دو توقف داشته باشد یکی در فرانکفورت و دیگری در استانبول، برای استانبول نیازی به ویزای ترانزیت هست یا خیر؟

 32. با سلام. دو سوال در رابطه با قوانین ویزای ترانزیت دارم. 1- در حال حاضر با ویزای دو ساله و با مجوز کار در کانادا ساکن هستم (اقامت دایم ندارم) برای شرکت در یک کنفرانس باید به صربستان برم. بلیطی که برای ما تهیه کردن از تورنتو به بلگراد، به مدت ده ساعت در فرانکفورت استاپ داره. آیا برای این مدت باید ویزای ترانزیت تهیه کنم؟ 2- آیا برای سفر به ایران از طریق ایرلاین های مختلف (ایرکانادا+لوفتهانزا یا ایرکانادا و اتریش ایرلاین) و برای استاپ 4 تا 7 ساعته در فرانکفورت یا وین به ترانزیت ویزا نیاز دارم؟

  • سلام
   با داشتن ویزای کاری کانادا امکان استاپ در وین و اتریش وجود دارد و ساعت آن هم زیاد باشد مشکلی نیست.
   فقط نکته مهم: در ترانزیت نباید روز عوض شود. یعنی ساعت ورود و خروج شما به وین یا فرانکفورت باید در یک روز باشد.

 33. سلام خدمت شما
  من ویزای مولتی کانادا دارم
  میخوام حتما یه توقف تو لندن داشته باشم. با توجه به لغو شدن پروازای بریتیش آیا میتونم مثلا از ایرلاین لوفتهانزا که یک توقف زیر 8 ساعت در فرانکفورت و یک توقف دیگه تو لندن داره استفاده کنم؟ احتیاج به ویزا شنگن یا ترانزیت ندارم؟ تو سایت موشته بودین که کسایی که مقصدشون کاناداست برای انگلیس احتیاج به ترانزیت ندارن. سپاس

  • سلام
   کسانی که ویزای مولتی کانادا دارند ، اجازه پرواز با ایرلاین های اروپایی فقط با یک توقف در اروپا را دارند
   و یا فقط یک توقف در لندن داشته باشد !!!
   با توجه به متوقف شدن پرواز های لندن و بریتیش ایرویز اجازه استفاده از پروازی که هم در اروپا و هم در لندن توقف داشته باشد را ندارید.

 34. سلام
  من به اتفاق خانواده ویزای توریستی کوبا دارم . چه پروازی بگیرم که در کانادا (تورنتو ) توقف داشته باشه ؟ و آیا برای توقف در کانادا احتیاج به ویزای ترانزیت کانادا دارم ؟

 35. سلام
  در مسیرهای پرواز به اروپا
  آیا میتوان در لندن توقف داشت؟ هواپیمایی بریتیش ایرویز رو قصد دارم استفاده کنم

  • سلام
   1- برای پرواز به مسیرهای اروپایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز نیاز به ویزای ترانزیت انگلستان می‌باشد، مگر این که مسافر دارای ملیت یا پاسپورت دیگر بوده و یا ویزای شنگن نوع D داشته باشد.
   2- با توجه به اینکه پروازهای بریتیش ایرویز از تاریخ 23 سپتامبر به بعد متوقف می‌شود شما باید از ایرلاین‌های دیگری خرید نمایید.

 36. سلام
  برای سفر به کانادا من ویزای توریستی 5 ساله مولتی کانادا رو دارم
  آیا میتونم با پرواز بریتیش ایرویز و با یک توقف در لندن به کانادا سفر کنم ؟

  • سلام
   اگر شما ویزای کانادا دارید نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت انگلیس نیست
   توجه داشته باشید:
   1- پروازهای بریتیش ایرویز از تاریخ 23 سپتامبر به بعد متوقف می‌شود و باید از ایرلاین دیگری خرید نمایید
   2- اگر از پروازهای دو توقف استفاده نمایید، نمیتوانید هر دو توقف را در اروپا داشته باشید چون نیاز به ویزای شینگن می‌باشد

   پیشنهاد ما به شما استفاده از ایرلاین اوکراین با یک توقف در کی‌یف می‌باشد که در روزهای یکشنبه و چهارشنبه پرواز خارجی دارد

 37. دوست عزیز دوباره سلام. من ویزای مولتی کانادا دارم و باید حتما یک توقف در لندن داشته باشم. میشه ی راهنمایی کنید که از کدوم پرواز استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد. چون هواپیمایی های ترکیش وامارات گفتن که احتمال داره توی فرودگاه نذارن سوار شین.
  لازم به ذکره که من با لوفتهانزا تماس گرفتم اونا گفتن که پرواز تهران فرانکفورت لندن تورنتو هست که احتیاج به ویزای شنگن یا ترانزیت نداره چون انگلیس جز شنگن نیست.

  • سلام
   با داشتن ویزای مولتی کانادا شما یا اجازه توقف در حوزه شنگن را دارید یا در لندن، امکان توقف هم در شنگن و هم لندن وجود ندارد.
   ولی با توقف پرواز‌های بریتیش، کلا پروازی برای شما که در لندن استاپ داشته باشد وجود ندارد.

 38. سلام
  من ویزای شنگن به اسپانیا دارم اما مقصد اصلی هلند است.
  آیا لازم است ابتدا به اسپانیا بروم و مهر ورود بزنم؟ در اینصورت میتوانم بعد از مهر ورود به اسپانیا و بدون خروج از فرودگاه، با پرواز دیگری به هلند بروم؟

  • سلام
   به شما توصیه می‌شود حتما به اسپانیا وارد بشوید و مهر ورود را در آن کشور بزنید و با پرواز دیگری به هلند سفر کنید .

 39. سلام لطفا راهنمایی فرمایید من pr کانادا را دارم تاریخ اعتبار ان 19 نوامبر تمام میشود میخواهم 25 ستامبر از طریق تهران فرانک فورد به تورنتو بروم ایا موقع برکشت در فرورگاه فرانک فورد با توه به اتمام pr از من ویزای ترانزیت میخواهد یا خیر اگر میخواهد چه کار باید انجام دهم با توجه به فرصت کم و شلوغی سفارت المان در تهران وتاریخ برکشت 2 نوامبر راهنایی فرمایید متشکر میشوم

  • به شما پیشنهاد می‌شود که در کانادا ابتدا pr خود را تمدید و بعد سفر خود را ادامه بدهید
   چون با مدت زمانیکه به اتمام pr مانده سفر کردن ریسک بالایی دارد و اصلا توصیه نمی‌شود

 40. سلام، ما ویزای مالتیپل کانادا داریم میتوانیم با لوفت هانزا بلیط بگیریم کە یک توقف در فرانکفورت دارد؟ نیاز بە ویزای ترانزیت هست؟ ممنون از راهنمایتون

  • با سلام
   با داشتن ویزای توریستی کانادا ، امکان یک توقف در حوزه شنگن بدون داشتن ویزای ترانزیت وجود دارد

 41. با سلام و احترام
  من به همراه خانواده ويزاي مولتي كانادا داريم و در حال تهيه بليط KLM براي سفر به تورنتو هستيم و قصد داريم از ويزاي ترانزيت نوع B استفاه كرده و يك استاپ سه روزه در هلند داشته باشيم لطفا راهنمايي كرده و آيا آن شركت در اين رابطه ميتواند كمكي كند يا خير.
  با تشكر

 42. با سلام و خسته نباشید
  من کارت اقامت شینگن رو دارم و در سوئد دانشجو هستم اگر بخوام از دانمارک برم بارسلون که ترانزیت پروازم تو انگلیس باشه ویزای ترانزیت لازم دارم؟ از اومدنم هم یکماه گذشته

  • سلام
   ترانزیت در انگلیس برای پاسپورت ایرانی امکان پذیر نیست و امکان اخذ ویزای ترانزیت وجود ندارد

   • نمخوام ویزای ترانزیت بگیرم میگم اگه با کارت اقامت شینگن مسافرت کنم تو فرودگاه انگلیس بهم گیر میدن؟؟؟ یا تو فرودگاه مبداً؟؟؟

    • از فرودگاه مبدا به شما اجازه پرواز نمیدن؛
     داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا برای شما امتیاز محسوب میشود نه کارت اقامت !!!

 43. با سلام؛
  من ويزاي مولتي كانادا دارم، اگر بخواهم يك توقف در لندن داشته باشم از كدام شركت بليط تهيه كنم؟ آيا در سالن ترانزيت لندن ميتوانم از فرودگاه بنحوي خارج شوم كه بتوانم چند روزي در انگليس بمانم و دوستم را ببينم؟

  • سلام
   در حال حاضر پروازی وجود ندارد که در لندن توقف داشته باشد.
   چون پروازهای بریتیش ایرویز متوقف شده است.

 44. سلام با داشتن ويزاي دانشجويي كانادا براي اومدن ب ايران آيا براي توقف در فرانكفورت نياز ب ويزاي توريستي دارم؟

  • خیر
   شما اجازه یک توقف در حوزه شنگن را دارید، میتونید تو فرانکفورت بدون ویزا توقف داشته باشید.

 45. با سلام،
  من ميخام از تركيه برم كانادا،خودم تركيه هستم، ايا براي توقف چند ساعته اي كه در لندن دارم بايد ويزاي ترانزيتي بگيرم يا خير؟

  • سلام
   اگر کارت اقامت کانادا یا پاسپورت کانادا دارید، توقف شما در لندن مانعی ندارد.

 46. سلام. من ویزای شرکت در کنفرانس ژاپن دارم . میخوام از تهران به ناگویا ، شهری در ژاپن بلیط بگیرم. پروازی که میخوام بگیرم از ترکیش ایرلاین هست و یک توقف در استنابول و یک در توقف در سئول داره. آیا نیاز به ویزای ترانزیت از کره هستم؟

  • ادامه مسیر از سئول به ژاپن با چه ایرلاینی هست؟
   اگر ادامه مسیر از سئول به ژاپن باز هم با ایرلاین ترکیش باشد؛ به شرط اینکه از فرودگاه خارج نشوید ایرادی ندارد !!!

 47. با سلام و خسته نباشید اینکه بعد از رزرو بلیط تو سایتی نوشته شده توقف بالای ۸ ساعت در حوزه شنگن باید ویزا ترانزیت بگیریم!!! یعنی اگه زیر ۸ ساعت باشه دیگه نیاز به ویزا نیست؟؟ با گذرنامه ایرانی؟؟

  • با سلام
   اگر مقصد شما کانادا یا آمریکا هست، بیش از 8 ساعت هم در حوزه ی شنگن میتوانید توقف داشته باشید ، به شرط آنکه روز عوض نشود (تاریخ)

 48. سلام من ویزای مولتی کانادا را دارم میتونم پروازی رو انتخاب کنم که تو لندن از هواپیما خارج شم و در سالن بمونه و درخواست اقامت بدم

  • سلام
   خیر نمیتونید
   پروازی که تو لندن استاپ داشته باشه و یک توقفه باشه وجود نداره، چون بریتیش ایرویز تنها ایلاینی بود که پرواز با توقف در لندن داشت و الان نیست.

 49. سلام و تشكر از توضيحات مناسب و مفيدتون
  ويزاى توريستى دارم و قصد سفر به تورنتو ، اگر پرواز يونايتد كه آمريكايى هست و يك ترانزيت چهار ساعته شيكاگو داره انتخاب بكنم آيا به مشكل پرواز و ويزا ميخورم؟ متشكر

  • با سلام
   شما اجازه توقف در خاک امریکا را ندارید
   باید پروازهای اروپایی که یک توقف در حوزه شنگن دارند،
   و یا پروازهای عربی مانند امارات و قطر را انتخاب کنید.

 50. با سلام و تشکر از راهنماییهای مفیدتان من ویزای توریستی به لندن را دارم و میخواهم با ایرلاین آلیتالیا بروم رم و از آنجا برم لندن . آیا باید ویزای ترانزیت ایتالیا رو بگیرم؟

  • فقط برای ترانزیت ویزا نیاز نیست ولی اگر بخواین خارج بشین از فرودگاه و یا فرودگاه تغییر کنه باید شینگن داشته باشین
   درضمن
   ایران ایر پرواز خارجی مستقیم لندن رور داره میتونید با ایران ایر برید.

 51. با سلام من ویزای توریستی لندن رو دارم و در مونیخ پروازمو باید عوض کنم و در یک فرودگاه دیگر به مقصد ادامه بدم. ایا احتیاج به ویزای ترانزیت دارم. با تشکر از پاسختون

  • سلام
   اگر در مونیخ از فرودگاه خارج بشین و از فرودگاه دیگری پرواز به لندن رو انجام بدین باید ویزای شینگن داشته باشین

 52. سلام
  ایا برای ترانزیت ۶ ساعته در فرودگاه کویت نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت هست ؟ در چه صورتی ویزای ترانزیت لازم نیست ؟

 53. با سلام
  آیا با داشتن تراول داکومنت کانادا برای رفتن به کانادا از مسیر تهران به وین ، وین به تورنتو و برگشت از مسیر فرانکفورت نیازی به ویزای ترانزیت میباشد؟

  • منظورتون رو در مورد تراول داکومنت کانادا متوجه نشدیم
   مسافر با داشتن ویزای توریستی و یا pr کانادا میتواند از پروازی که یک توقف در هر مسیر در حوزه شنگن دارد استفاده کند .

 54. با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما سروران گرامی :
  ضمن تشکر از زحمات شما که اینگونه دلسوزانه هموطنان را راهنمایی میفرمائید بنده تقریبا” اکثر سوالات و جوابهای شما را مطالعه کردم و تقریبا” جواب سوالم را تا حدودی گرفتم فقط یک سوال برای من باقی ماند .
  من ویزای توریستی مکزیک دارم همانطور که توضیح داده بودید یک توقف در شینگن امکانپذیر نیست و راهنمایی فرموده بودید که برای این سفر از خطوط ایر ترکیش ، امارات ، قطر یا عمان استفاده کنند سوالم اینجاست که استاپ چنج این خطوط مگر از چه مسیری است که احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند ، گفتم شاید پرواز مستقیم داشته باشند لطفا راهنمایی فرمائید.
  با احترام
  مهران دری

  • با سلام
   خیر، موضوع پرواز مستقیم نیست بلکه محل استاپ این پروازها هست که داخل محدوده شینگن نیستند.
   مثلا پروازهای ترکیش در استانبول، پروازهای امارات در دبی، پروازهای قطر در دوحه، پروازهای عمان در مسقط توقف دارد.

   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر توضیحات کاملتر و بیشتر از سفر خود بفرمایید

 55. با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما سروران گرامی :
  با عذر خواهی از اینکه مجددا” وقت شما را میگیرم در کامنت بالا مربوط به اینجانب مهران دری و پاسخ شما ، پروازهایی را که فرمودید برای مکزیکوسیتی بعد از توقفشان در کشور خودشان باز یک توقف اکثرا در آمریکا و یا کانادا دارند مثلا” قطر ایر ویز بعد از دوحه مستقیم به مکزیکو پرواز نداره و یک استاپ توی امزیکا یا کانادا داره یا بقیه ایرلاینهایی که فرمودید به همین صورت آیا اگر پیگیری کنم یا بلیطم را از سفرستان تهیه کنم میتونم بعد از توقف در دوحه یا استانبول یا دبی یا مسقط مستقیم به مکزیکوسیتی بروم .چون دوباره اگر اینگونه نباشه باز من مشکلی مثل ویزای ترانزیت شینگن را پیدا میکنم و شاید بدتر.
  با تشکر مجدد از وقتی که به بنده دادید

  • با سلام
   راه حل شما این است که: با پرواز قطر (توقف در دوحه) یا امارات (توقف در دبی) مقصد برزیل ویا آرژانتین را انتخاب کنید
   و با داشتن ویزای ترانزیت در آنجا با یک توقف تا سقف 72 ساعت می‌توانید ادامه مسیر به مکزیکو سیتی را داشته باشند.
   به هر حال چون پرواز شما دو توقفه می‌شود، به ویزای ترانزیت کشور دوم برای توقف نیازمند هستید.
   در ضمن برای توقف در آمریکا و کانادا نیز کار شما بسیار دشوار است.

 56. با سپاس از شما در مورد راهنمایی های دلسوزانه و مفیدتان :
  در شمن زمان را غنیمت میشمارم و از سایت زیبا و پر بارتان تشکر ویژه دارم امیدوارم همیشه در کارهایتان موفق و پیروز باشید.

  • از حسن انتخاب شما متشکریم
   لطفا در صورت نیاز به راهنمایی جامع تر با کارشناسان سفرستان در تماس باشید.
   02196621777 داخلی 2

 57. باسلام.من در نوروز 98 قصد سفرتوریستی به بولیوی را دارم.
  آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟
  باید از چیکار کنم که نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت نباشه.
  ممنون

  • سلام
   با توجه به اینکه شما با پرواز های لوفتهانزا و امارات میتونید با حداقل یک توقف به بولیوی سفر کنید،
   و اینکه توقف پرواز های لوفتهانزا در حوزه شنگن و توقف پرواز های امارات در دوبی و آمریکا خواهند بود،
   1- برای توقف در حوزه شینگن نیاز به ویزای شینگن دارید
   2- اگر مسافر با پاسپورت ایرانی باشید در آمریکا امکان اخذ ویزای ترانزیت وجود ندارد
   به همین دلیل با اطلاعات فعلی که با ما دادید، امکان سفر وجود ندارد!

   راه دیگه اینه که شما با قطر ایرلاین یا امارات تا برزیل سفر کنید
   و از سفارت ویزای ترانزیت برزیل را جویا شوید و از اونجا مستقیم به بولیوی سفر کنید
   به دلیل اینکه برزیل هم ویزای ترانزیت به ما نمیدهد
   باید درخواست ویزای 3 ماهه برزیل بدین با هزینه 90 دلار

 58. سلام . من تهران هستم و ویزای توریستی مولتی کانادا رو دارم. حالا با قطرایرویز میرم ونکوور کانادا. اما در برگشت ، بعضی پروازهای قطرایرویز از ونکوور میرن لس انجلس و بعد دوحه و … سوال اینه من میتونم از این پروازی که 4 ساعت در لس انجلس توقف داره استفاده کنم ؟؟

  • سلام
   خیر نمیتونید این پرواز رو بخرید.
   شما برای اینکه در لس آنجلس توقف داشته باشید نیاز به ویزای ترانزیت آمریکا دارید و به ایران نمیدن !!!
   لطفا از پروازهای با یک توقف استفاده کنید.

 59. با سلام و احترام؛
  برای توقف چند ساعته در فرودگاه یکی از شهرهای روسیه جهت تعویض پرواز ایرفلوت به مقصد بروکسل نیاز به ویزای روسیه هست یا خیر؟
  با تشکر

  • سلام
   برای توقف چندساعته ای که داخل فرودگاه هستین نیازی به ویزای روسیه نیست
   ولی اگر توقف طولانی باشه و بخواهید از فرودگاه خارج بشین حتما به ویزای روسیه نیاز دارید

 60. با سلام و احترام من ودوستم ويزاي توريستي مكزيك رو داريم ميخواستيم از طريق اسپانيا بريم مكزيك كه متاسفانه ريجكت شديم واسه رفتن به مكزيك با چه ايرلايني بريم كه كشوري كه استاپ داره از ما ويزاي ترانزيت نخواد؟ ما چون درشهري غير از تهران زندگي ميكنيم و شاغل هستيم رفت و امد واسه ويزاي ترانزيت سخت هست و چون تازه ريجكت شديم فعلا امكانش نيست كه براي ويزا واسه كشورهاي اروپايي اقدام كنيم .شنيدم كه از تركيه مستقيم پرواز هست به پاناما و كلمبيا از اونجا ميشه رفت به مكزيك ؟ ممنون ميشيم اگه راهنمايي بفرماييد اين مثلا ویزای ترانزیت واسه ما دردسرشده و نميدونيم چكار كنيم .

  • اصلا و ابدا به پاناما نريد، پاناما به آمريكا وابستس. روي ويزا يا پاسپورتون اگر ايراني هستيد هشدار ميگزارن و ميتونه باعث شه مكزيك راه نده. اگر ميشه كلا مكزيك نريد چون خطرناكه. پاناما حتي ايرانم سفارت نداره.

 61. سلام و عرض ادب من واسه ويزاي شينگن اسپانيا اقدام كردم كه متاسفانه ريجكت شدم ميتونم واسه ويزاي ترانزيت شينگن اقدام كنم يا بايد چند ماه صبر كنم ؟

  • سلام
   متاسفانه امکان اخذ ویزای ترانزیت شنگن ندارید و در حال حاضر این ویزا صادر نمیشود

 62. سلام و عرض ادب ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه ما چه جوري به مكزيك بريم؟ چون شما فرمودين كه امكان اخذ ويزاي ترانزيت شنگن رو نداريم ويزاي شنگن ما هم كه ريجكت شده . فقط شنيدم كه پاناما ويزاي ترانزيت نميخواد نميدونم اگه بريم تركيه از اونجا بليط مكزيك رو بگيريم كه توي پاناما توقف داره مشكلي به وجود نمياد ؟

  • سلام
   اگر ایرلاین عوض نشه و با همون ترکیش ادامه مسیر بدید تا 8 ساعت حق استاپ در پاناما را دارید

 63. سلام

  من از سئول پرواز دارم به بوسان یکی از شهرهای کره جنوبی

  ولی هواپیما 9 ساعت در یکی از شهرهای ژاپن توقف داره و بعد چنج میشه

  و با پرواز بعدی به مسیرش ادامه میده.

  با توجه به این من بدون ویزای ژاپن میتوانم از این پرواز استفاده کنم///

  متشکرمممممممممممممم

  • با سلام
   با پرواز مستقیم ترجیحا سفر خود را ادامه بدن و از استاپ طولانی در ژاپن خودداری کنند

 64. ضمن سپاس از وب سایت خوبتون
  من ویزای توریستی دبی دارم، چند روزی را در استانبول می مانم، قصد دارم پرواز استانبول به دبی بگیرم با ترانزیت فرودگاه فرانکفورت، با توجه به شرایطم ایا دریافت ویزای ترانزیت الزامی است?

  • با سلام
   خیر، شما اجازه پرواز با لوفتانزا ندارید و در فرودگاه استانبول از پرواز شما جلوگیری میکنند
   با پرواز امارات سفر خود را داشته باشید ( با ایرلاین های اروپایی اجازه سفر و اخذ ویزای ترانزیت ندارید)

  • سلام
   پاسخ داده بودیم
   مثل اینکه مشکلی پیش اومده بوده و چنتا از کامنت ها کلا از دست رفته
   شرمنده

 65. سلام

  من از سئول پرواز دارم به بوسان یکی از شهرهای کره جنوبی

  ولی هواپیما 9 ساعت در یکی از شهرهای ژاپن توقف داره و بعد چنج میشه

  و با پرواز بعدی به مسیرش ادامه میده.

  با توجه به این من بدون ویزای ژاپن میتوانم از این پرواز استفاده کنم///

  ممنونم

  ببینید در اصل هدف من دیدن حتی فرودگاه ژاپن است مقصود و مراد این است از عمد میخوام بیشتر تو ترانزیت بمانم

  چون عاشق ژاپن هستم تو ایران هم که ویزا گرفتن کارحضرت فیل است//

  با این تفصیل من آیا میتوانم .. یا اینکه گیت کره من را سوار میکنه.. خوب من تو ترانزیت هستم..

  من نمیتوانم خارج بشم بهیچ عنوان..

  امیدوارم که من را درک کنید

  متشکرم

  • با سلام
   با پرواز مستقیم ترجیحا سفر خود را ادامه بدید و از استاپ طولانی در ژاپن خودداری کنید
   اگر هم نیاز به استاپ در ژاپن دارید هر پروازی رو که انتخاب کردید برای اطمینان از اجازه توقف در فرودگاه بهتر است از آن ایرلاین استعلام بگیرید چون شرایط متفاوت می‌باشد
   در صورت نیاز به پشتیبانی تلفنی با شماره 02196621777 و داخلی 2 تماس بگیرید

 66. با سلام .
  من ویزای جامائیکا را دارم .
  ولی چون بیشتر پروازها از آمریکا رد میشوند ، باید ویزای ترانزیت بگیرم ، ولی در ایران سفارت آمریکا وجود ندارد و بدلیل تحریم ویزا شاید ندن ، میشه راهنمایی کنید ؟

 67. سلام،
  من اقامت استرالیا رادارم و قصد دارم از ایران به تایلند بروم و حدود یک ماه در تایلند توقف داشته باشم و سپس به سیدنی پرواز کنم. چه ویزایی برای تایلند باید دریافت کنم؟ ویزای توریستی تایلند کافی است؟

  • سلام
   با اخذ ویزای توریستی تایلند شما به راحتی میتوانید 1 ماه اقامت در تایلند را داشته باشید.
   ویزای یکبار ورود 3 ماه اعتبار و 2 ماه اقامت دارد.

 68. سلاااام عزیزان
  من قصد سفر به ایتالیا را دارم و ویزای شینگن دارم. میخواستم بدونم در صورت استفاده از ترکیش و توقف ۲۰ ساعته در استانبول میتونم از فرودگاه خارج بشم یا نه؟ در صورت استفاده از قطر ایرلاین و استپ در دوحه آیا میتونم از فرودگاه خارج بشم؟
  ممنون از سایت ارزنده و اطلاعات خوب شما

  • سلام
   در صورت استاپ در استانبول می‌توانید از فرودگاه خارج شوید و از شهر دیدن کنید
   ولی در دوحه اجازه خروج از فرودگاه را ندارید

 69. سلام خدمت شما برای پرواز به کانادا با توجه به اینکه گفتید کسانی که ویزای کانادا رو دارن توقف چند ساعته در انگلستان نیاز به ویزای ترانزیت ندارن با پرواز ایر کانادا از قطر یا بریتیش ایر ویز از ارمنستان میشود بلیط تهیه کرد و پرواز انجام داد؟

  • سلام
   بله شما می‌توانید از مبدا ارمنستان یک توقف در انگلیس (بدون نیاز به ویزای ترانزیت انگلیس) داشته باشید
   و ادامه مسیر بدهید به سمت کانادا و توجه داشته باشید که توقف دیگری در حوزه شنگن نمی‌توانید داشته باشید
   همچنین از طریق ایرکانادا در دوحه می‌توانید بلیط هواپیما کانادا تهیه کنید و سفر خوبی داشته باشید

   دقت کنید:
   بریتیش ایرویز با توجه به میلیت ایرانی شما ممکن است شما را سوار نکنند
   کمااینکه مسافرانی را از مبدا استانبول به کانادا با ایرلاین بریتیش سوار نکردند!!!

 70. سلام و درود
  میخواستم بپرسم من ویزای آمریکای جنوبی رو دارم برای توقف در لندن باید ویزای ترانزیت لندن رو بگیرم ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام
   لطفا توضیح دهید با چه پروازی به لندن میروید؟ چون لندن از ایران پرواز ندارد

 71. سلام وعرض ادب من ودوستم ترکیه هستیم میخواهیم با با ویزای توریستی مکزیک بریم که‌ همه ایرلان ها ویزای ترانزیت نیاز دارن.
  ما اگه با دوتا ایرلاین روسیه به مکزیک بریم به ویزای ترانزیت روسیه نیاز داریم
  مثلا با ایرلاین ایرفلوت از استانبول به روسیه بریم‌ بعدش با یک ایرلاین دیگه‌ روسیه مستقیم‌ به مکزیک بریم
  سئوال دوم: فقط این بلیط ها باید اینترنتی خریداری بشه وتوی سیستم‌ فرودگاه نشون داده نمیشه مشکلی از این بابت پیش نمیاد؟
  دیروز که‌رفتم‌ فرودگاه اتاتورک گفتن توی سیستم ما این پروازها نیست که از اینجا بخری.
  لطفا ما رو راهنمایی کنید.

  • با سلام
   پرواز خارجی که با ایرلاین روسیه در حال حاضر ما چک کردیم، همگی در اروپا توقف دارند که برای مسافران امکان پذیر نیست
   در حال حاضر برای سفر به مکزیک پرواز های قابل قبولی وجود ندارد

 72. سلام وعرض ادب.
  اگه با دوتا ایرلاین مختلف روسیه به مکزیک سفرکنیم باز هم نیاز به ویزای ترانزیت روسیه داریم؟
  مثلا از استانبول باایرلاین ایرفلوت به روسیه بریم و بعد چند ساعت با یک ایرلاین دیگه روسیه مسقیم به مکزیک بریم

  • چون ما پروازی که شما میگین رو ندیدیم تو سیستم
   و نمیتونیم با قطعیت در مورد این موضوع جواب بدیم
   چون توی سیستم از روسیه به مکزیک پرواز خارجی مستقیم وجود نداره و پروازهای موجود توی اروپا توقف دارند!
   به هرحال با توجه با اطلاعاتی که ما از شما گرفتیم
   شما 2 تا ویزای ترانزیت میخوان،
   یکی برای ورود به فرودگاه روسیه
   یکی برای مسیر برگشت و دوباره ورود به فرودگاه روسیه
   بازهم سوالی بود در خدمت شما هستیم.

 73. سلام ممنون‌ از راهنمایی تون پروازهایی که گفتم‌ توی سایت اسکای اسکنر‌ و کایاک هست.
  من شنیدم که روسیه واسه ایرانیها تا۲۴ ساعت ویزای ترانزیت نمیخواد.
  من چون با دو‌ تا ایرلاین میخواستم‌ برم مکزیک یکی از استانبول به مسکوویکی هم از مسکو‌ به مکزیک.
  و این‌ ایرلاین ها یکی نیستن میترسم توی روسیه سخت بگیرن.
  مسئول کارت پرواز روسیه توی ترکیه گفت مشکلی پیش نمیاد.
  تا ۲۴ ساعت توقف مشکلی نیست ولی بازم میترسم.

  • ادامه مسیر با یک ایرلاین مشکلی نداره و ویزای ترانزیت لازم نیست !!!
   ولی شما به دلیل تغییر ایرلاین در مسکو باید بارتون (چمدان ها) رو تحویل بگیرینپ
   بنابراین “”بایــــــد”” ویزای ترانزیت روسیه داشته باشند !!!

   با تشکر فراوان

 74. با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده قصد دارم برای ویزای تحصیلی کشور شیلی اقدام کنم.
  قطرایرلاین و امارات دو ایرلاین مناسب برای این سفر هستند.
  آیا من میتونم از فرودگاه دوحه یا قطر جهت عوض کردن پرواز استفاده کنم بدون اینکه ویزای ترانزیت بگیرم؟
  ضمنا هواپیما بعد از تعویض پرواز در برزیل سوخت گیری انجام خواهد داد بدون اینکه تعویض پرواز انجام شود.
  ممنون میشم جواب سوال بنده رو بفرمایید.

  • سلام
   شما باید با سفارت شیلی تماس بگیرید
   که با ویزایی که در دست دارید میتوانند در برزیل توقف داشته باشید یا خیر!!!

   همچنین امکان توقف در دوحه ویا دوبی را دارید.

   • سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما. در برزیل توقف نخواهد داشت و فکر کنم صرفا هواپیما در آنجا سوخت گیری کرده و به مقصد شیلی دوباره پرواز خواهد نمود. به نظر شما با این شرایط که نیاز به ویزای ترانزیت برزیل نخواهد بود؟
    با تشکر

    • بعضی از کشورها
     حتی برای سوخت گیری هم ویزای ترانزیت میخواهند
     لذا باید اطلاعات کافی از پرواز شما موجود باشه تا نظر درست داد

     از دوحه یا دبی با چه ایرلاینی ادامه مسیر می‌دهید؟

     • سلام
      خیلی ممنونم. از تهران تا شیلی فقط با یک ایرلاین خواهم رفت، قطر ایرلاین یا هواپیمایی امارات. من شنیده ام که در سوخت گیری حتی مسافران هم از هواپیما شاید پیاده نشوند‌. یعنی در دبی یا دوحه یک استاپ خواهم داشت و سپس پرواز دوم در برزیل سوخت گیری کرده و سپس به سمت شیلی خواهد رفت.
      لطفا بفرمایید با این شرایط نیاز به ویزای ترانزیت برزیل است یا نه.
      با تشکر فراوان

     • به شرط آنکه از هواپیما پیاده نشوید نیازی به ویزای ترانزیت برزیل نیست

 75. سلام و وقت بخیر
  ممنون از اینکه حواب همه رو با حوصله و صبر میدید
  بنده توی ارمنستان هستم،و قراره که بیست روز دیگه برم تورنتو البته ویزای مولتی پنج ساله دارم،حالا که بلیط ها چک میکردم بلیط ایروان تورنتو با یک توقف توی لندن برای اون تاریخ واقعا ارزون بود و با دهگفتر بریتیش ایر ویز هم که تماس گرفتم گفت شما میتونید سریع تا تموم نشده بخرید،حالا یک موضوع بشدت نگرانم کرده و اون اینه که توی کامنتها شما نوشته بودید که ممکنه چون ایرانی هستید توی فرودگاه نزارن سوار شید و میترسم بلیط رو بخرم و اونجا نزارن سوار شم و کل هزینم بسوزه،واقعا این که شما میگید درسته یا اینکه در حد شاید است؟؟؟؟ممنون میشم اگر پاسخ بدید تا بلیط رو اگر نمیزارن سوار شیم نخرم و بلیط گرونتر رو بخرم اما مطمعن تر و یا اینکه اگر امکانش هست سوار شیم بلیط رو تا ارزون است بخرمـ
  سپاسگزارم

  • سلام
   بستگی به قوانین جدید لندن داره که با ملیت ایرانی چه برخوردی میکنند!
   لطفا شما از ایرلاین بریتیش در ایروان تاییدیه دوباره بگیرید و تماس بگیرید و تاکید کنید که ملیت ایرانی دارید
   اگر اونها تایید کردند بلیط هواپیما خود را از بریتیش ایرویز تهیه کنید!!!
   چون اخیرا بریتیش ایرویز دیگر در ایران ایرلاینی ندارد که ما بتوانیم 100% استعلام بگیریم و پاسخ قطعی به شما بدهیم.

   • خیلی ممنون و سپاسگزارم که سریع جواب دادید.
    چشم حتما امروز اینکارو انجام میدم و استعلام میگیرم،چونکه جدیدا خیلی از ایرانی ها توی استانبول حتی با لوفتهانزا هم نزاشتن سوار شن و گفتن نمیتونید توقف توی اروپا داشته باشید و بعد بهشون پیشنهاد دادن که بلیط ترکیش ایر ویز رو بگیرید بدون توقف و مستقیم به کانادا،
    واقعا شرایط سفر برای ما ایرانی ها هر روز سخت تر میشه و خود پاسپورت ایرانی معظلی شده،و شرکت های هواپیمایی در ترکیه حتی به تعهداتشون هم پایبند نیستن ‌دیگه،حالا فقط نمیدونم از ارمنستان هم همینطور هست یا اینکه ترکیه اینحور هست فقط.

 76. با سلام و خسته نباشید من ویزای دانش آموزی در انگلیس دارم آیا با پروازklm از لیدز به آمستردام و از آمستردام به استانبول و از استانبول به تهران و بلعکس نیاز به ویزای ترانزیت میباشد؟با پرواز klm که صحبت شد عنوان کرد نیازی نیست لطفا شما اگر اطلاعی دارید بفرمایید

 77. درود بر تحریریه بلیط هواپیما عزیز
  بنده ویزای مولتی کانادا دارم.تازگیا که دلیلشان هم نمی‌دونم بیشتر شرکت های هواپیمایی اجازه سوار شدن بیشتر مسافران ایرانی با ویزای مولتی حتی مستقیم و بدون استاپ در جایی هم نمیدم بعنوان مثال امارات هفته قبل یکی از دوستانم رو سوار نکرده با وجود داشتن ویزای معتبر و حالا سوالم اینه که بنظر شما بنده کدام پرواز بی دردسر مستقیم تا تورنتو رو انتخاب کنم؟؟؟
  بنظر شما و بنا به تجربه شما از بین پروازهای ایرفلوت،اوکراین،ترکیش کدام بهتر است؟؟؟
  پیشاپیش از لطف بی حد و اندازه شما سپاسگزارم

  • سلام
   بسیاری از مسافران ما که ویزای معتبر کانادا دارند بدون هیچ مشکلی با هواپیمایی امارات سفر خود را دارند , مطمئنا دوست شما در مسیر سفر خود استاپ هایی داشتند که اجازه نداشتند و یا ویزای ترانزیت لازم بوده که نداشتند و … باید به طور کامل مسیر انتخابی ایشون بررسی بشه!
   شما با تمام ایرلاین هایی که فرمودید اجازه سفر دارید و مشکلی نیست و این سختگیری های جدید به ندرت برای کسانی که پیش میاید که در ویزای خود مشکلی دارند.
   در واقع اینطور نیست که به همه کسانی که ایرانی هستند گیر بدهند.
   لطفا برای مشاوره تلفنی با بخش پروازهای خارجی سفرستان خانم زرریز تماس بگیرید تا برای تاریخ و مسیر شما بهترین قیمت بلیط هواپیما و بهترین ایرلاین را پیشنهاد بدهند.
   02196621777

  • سلام
   ترانزیت در کجا؟
   مقصد نهایی کجاست؟
   اگر مقصد عمان هست که باید در عمان ویزای فرودگاهی صادر شود.

 78. سلام دوست عزیز
  من در اتریش زندگی میکنم و کارت اقامت یک ساله این کشور رو دارم
  در روز های اینده باید سفری به اسپانیا بکنم و تیکتی که دارم یه ترانسفر توی هیتروی لندن داره
  با توجه به این که در سایت دولت انگلستان نوشته ایرانیانی که a common format of residence permit اروپا را داشته باشن امکان ترانزیت بدون ویزا رو دارن بنظر شما این موضوع شامل حال منم میشه یا باید ویزای ترانزیت بگیرم
  اگه زودتر جواب بدید ممنون میشم

  • سلام
   باید با سفارت اتریش صحبت کنید و استعلام بگیرید
   که آیا این کارت اقامت اعتبار ترانزیت لندن دارد یا نه
   ما نمیتوانیم به صورت قطعی به این موضوع جواب دهیم

 79. سلام هموطن خوش اخلاق وبا مروت من ویزای دانشجویی کانادا دارم میخواهم ازتورنتو به استامبول سفر کنم توقف 3 ساعته در فرانکفوروت داره نیازی به ویزای ترانزیت است وهمچنین برگشت از استامبول به تونس واز انجابه تورنتو با توقف 8 ساعته در فرانسه احتیاج به ویزای ترانزیتی است ممنون از جوابهای شما

  • سلام
   با داشتن ویزای دانشجویی کانادا
   امکان یک توقف در حوزه شینگن بلامانع است
   و ساعات ترانزیتی که فرمودید در فرانکفورت و فرانسه بلامانع است

 80. سلام.. من میخوام برم ویتنام
  پروازم از تهران به هوشی مین هست که در مسقط و کوالالامپور توقف داره
  و برگشتم از هانوی به تهران هست که در بانکوک و مسقط توقف داره

  میشه بفرمایید آیا نیاز به ویزا دارم؟

  • بستگی به این دارد که چند ساعت توقف دارید
   برای اطلاعات بیشتر با ایرلاین عمان ایر تماس بگیرند

 81. سلام. من ویزای توریستی کانادا دارم. بلیت رفت: (پرواز اتریشی) تهران – وین – تورونتو هست. و بلیت برگشت: (لوفتانزا) تورونتو – مونیخ – فرانکفورت – تهران هست. با توجه به اینکه مونیخ و فرانکفورت هر دو در یک کشور هستند، من باز هم نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟؟ و آیا موقع رفت، ممکنه این مساله برام ایجاد مشکل کنه یا فقط مربوط به زمان برگشت میشه؟؟ چون به قدری در شرایط سختی هستم که میخوام اگر امکانش باشه، در زمان برگشت این مشکل رو حل کنم (بلیتم رو عوض کنم نه الان). از جوابگویی شما ممنونم.

  • سلام
   وقتتون خوش
   شما امکان یک توقف در حوزه شنگن دارید
   و نمیتوانید در دو شهر توقف کنید و در برگشت دچار مشکل میشوید
   حتی ممکن است در ایران به برگشت شما ایراد بگیرند و اجازه خروج ندهد

 82. سلام و خسته نباشید.
  من قراره برم اندونزی و پروازی که میخوام باهاش برم یه ایرلاین چینی هست و باید از فرودگاه امام برم اروم چی چین، بعد گوانژو و بعد هم جاکارتای اندونزی. آیا باید ویزا بگیرم برای چین؟ سریع میدن؟
  ممنونم

  • سلام با توجه به 2 توقف در چین شما باید ویزای مولتیپل چین داشنته باشید که در حال حاضر به راحتی برای مسافران امکان پذیر نیست
   اگر پرواز شما 1 استاپ در چین داشته باشد مشکلی نیست

 83. سلام
  آیا اتباع ایرانی مینونن از طریق خطوط هوایی عربستان که یک توقف در جده داره (6 ساعت) اقدام کنن؟ آیا اگر قصدی برای خروج از فرودگاه نداشته باشیم بازهم ویزای ترانزیت عربستان لازمه؟

 84. ببخشید من ویزای مولتی پنج ساله توریستی کانادا دارم ، پروازی رو آنلاین خریدم با عمان که یک توقف در مسقط و یک توقف دو ساعته در فرانکفورت داره ، ایا مشکلی برام پیش میاد ؟ و سوال بعدی اینه که چون ویزام توریستیه حتما باید بلیط برگشت رو هم بخرم یا خیر ؟

  • با سلام
   چون ویزای توریستی هست و مدت زمان اقامت در کانادا با هر بار ورود حداکثر 6 ماه هست به همین خاطر مسافر حتما باید بلیط برگشت داشته باشند و پرواز انتخابی مشکلی ندارد.

 85. سلام و ممنون از سایت سفرستان به خاطر مطالب عالی .. یه سوال داشتم ممنون میشم اگه لطف کنین راهنماییم کنین: من میخوام ویزای ترانزیت به روسیه بگیرم یعنر پروازم هم رفت و هم برگشت از روسیه رد میشه آیا جز مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت بیمه مسافرتی هم هست یعنی برا ویزای ترانزیت روسیه بیمه هم نیاز هست یا خیر؟ و دوم اینکه چون من هم رفت و هم برگشت تو روسیه برا عوض کردن پرواز توقف دارم برا پر کردن فرم دو بار باید فرم رو پر کنم؟ یا اینکه مثلا تاریخ ورود به روسیه رو تاریخ پرواز رفت و تاریخ خروج از روسیه رو تاریخ برگشت پر کنم؟
  پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

 86. با سلام و احترام

  من قصد سفر به رم با داشتن یک توقف حدودا 3 ساعته در فرودگاه مسکو (در هر دو مسیر رفت و برگشت) را دارم. در صورتی که ایرلاین در فرودگاه مسکو تغییر نکند، نیاز به ویزای ترانزیت روسیه خواهم داشت؟

  پیشاپیش از راهنماییتان متشکرم

 87. سلام خسته نباشید برای استفاده از self cheking از چند ساعت قبل باید اقدام کرد ؟
  و اینکه ایرلاین ایرفلوت برای ایرانیا این امکان رو میده از چکینگ انلاین یا self cheking استفاده کنند؟ که بدون اینکه به گیت مراجعه کنند بوردینگ پاس رو بگیرند و مورد بعدی اینکه داخل سالن ترانزیت چکینگ ویزا انجام میشه برای کسایی که انلاین چکینگ کردن ؟

  • ایرلاین ایرفلوت امکان آنلاین چکین دارد و 24 ساعت قبل به بعد میتوانند مسافران انجام دهند و اینکه داخل سالن ترانزیت هم ویزا در هر صورت چک می شود

 88. با سلام. بنده ویزای 5 ساله کانادا دارم. پرواز استانبول کپنهاگن تورنتو خریداری کردم. (شروع پروازم از استانبول هست) آیا احتیاج به ویزای ترانزیت در کپنهاگن دارم؟ خیلی ممنونم
  در صورت احتیاج جهت دریافت باید چه کاری انجام دهم؟

 89. سلام. من برای روسیه ویزای دو هفته ای گرفتم برای شرکت در کنفرانس. بهترین مسیر برای پروازم که نیاز به ویزای ترانزیت نداشته باشم چیه؟

 90. سلام. من ویزای ژاپن دارم و پروازم ایر فلوت هست. 13 ساعت استپ دارم تو فرودگاه روسیه.
  می خواستم بدونم آیا نیازی به ویزای ترانزیت هست ؟ و اینکه اگر بخوام این 13 ساعت از فرودگاه خارج بشم با ید چه کار کنم؟
  ممنون

  • برای 13 ساعت استاپ نیازی به ویزای ترانزیت نیست اما از فرودگاه نباید خارج شوید، در صورت خارج شدن نیاز به ویزای روسیه دارید.

 91. سلام من قصد دارم از استانبول بلیطی به مقصد برزیل بخرم .یک توقف در اروپا خواهم داشت که هنوز معلوم نیست کدوم کشور باشه ولی مناسبترین قیمتی که پیدا کردم از پرتغال هست.میخواستم بدونم آیا ویزای ترانزیت شینگن شرایطش به مشکلی ویزای توریستیش هست؟ و اینکه آیا از بعضی کشورهای شینگن ویزای ترانزیت راحتتره؟

  • کاربر گرامی، مسافر نمی تواند در حوزه ی شنگن توقف داشته باشد و در کل کشور های اروپایی ویزای ترانزیت ندارند.

 92. سلام
  من ویزای دانشجویی مکزیک رو گرفتم. میخوام از ایران به ترکیه برم و از اونجا مجددا بلیط مکزیکوسیتی رو بخرم که یک توقف تو حوزه شنگن داره؟ آیا باید برای این توقف ویزای ترانزیت بگیرم؟ اگه توقف بیشتر از 8 ساعت باشه چطور؟ در ضمن اینکه نمیخوام مستقیم از ایران برم و میخوام از ترکیه بلیط تهیه کنم برام مشکلی پیش نمیاد؟
  خیلی ممنونم از راهنمایی شما.

  • ما به مسافر پیشنهاد نمیکنیم از ترکیه به مکزیک سفر کند چرا که ممکن است برای پرواز او مشکلاتی وجود داشته باشد. از طرفی مسافر نمیتواند در شنگن استاپ داشته و به هیچ جه هم نمی تواند ویزای ترانزیت بگیرد، پیشنهاد ما این است از تهران شروع پروازتان باشد و با ایرلاینی پرواز کنید که استاپ در حوزه ی شنگن نداشته باشد.
   به علت اینکه کمی انتخاب پرواز در این مسیر دشوار است و شامل قوانین مختلفی است از شما خواهشمندیم قبل از خرید حتما با آژانس مورد نظر جزئیات را چک کنید.

 93. با سلام.
  بنده ویزای 5 ساله کانادا دارم که از ترکیه گرفتم . پرواز استانبول وین تورنتو با 4 ساعت توقف و مسیر برعکس خریداری کردم. (شروع پروازم از استانبول هست) آیا احتیاج به ویزای ترانزیت در وین دارم؟
  خیلی ممنونم

  • مسافر ایرانی که شروع پروازش از استانبول باشد این امکان وجود دارد که اجازه پرواز برایش صادر نشود. همکاران ما در سفرستان این چنین تیکت هایی را صادر نمیکنند مگر به درخواست مسافر.
   چراکه مسافر ایرانی باید شروع پروازش از ایران باشد. مورد دیگر اینکه اگر در وین روز پروازتان تغییری نداشته باشد، نیاز به ویزای ترانزیت نیست.

 94. با سلام
  مسافر با پاسپورت ایرانی، مبدا: ایران / مقصد: ایتالیا و برعکس . پرواز: هواپیمایی قطر (رفت و برگشت) . یک توقف حدود 1یا2 ساعته در دوحه.
  آیا نیاز به دریافت ویزای ترانزیت قطر پیش از سفر وجود دارد؟

 95. با سلام
  من ویزای مالتی توریستی کانادا دارم بلیت رفت و برگشتم دو تا استاپ (ترکیه و پاریس) داره. احتیاج به ویزای ترانسفر نیست؟

  • مسافر گرامی باید با یک استاپ به کانادا برید و از این پرواز نمی تونید استفاده کنید در فرودگاه به مشکل خواهید خورد.

 96. باسلام

  از مبدا آلمان(یک ویزای شش ماهه چند بار ورود آلمان دارم) به مقصد ایران، با هواپیمائی اوکراین قصد سفر دارم. توقفی در فرودگاه کیف برای تعویض هواپیما دارم.
  می بایست برای این توقف کوتاه از اوکراین ویزای ترانزیت بگیرم؟

  پیشاپیش از پاسخگوئی شما سپاسگزارم.

 97. سلام من ویزای توریستی کانادا دارم. بلیط از استانبل به لندن و مونترال گرفتم با پرواز بریتیش ایرویز. میخوام بدونم از استانیل که میخوام از ایران برم اونجا بعد با پروازم برم کانادا مشکلی هست نیاز به ویزای ترانزیت هست؟

  • مسافر ایرانی که ویزای توریستی کانادا داره به هیچ وجه نمیتونه در لندن استاپ داشته باشه و نمیتونه از این پرواز استفاده کنه.

 98. سلام وقتتون به خیر. ممنون به خاطر اطلاعات مفیدتون
  بالاتر گفتید که ویزای ترانزیت در کشور ترکیه برای مسافران ایرانی لازم نیست.
  و با توجه به اینکه ترکیه هم جز کشور های شنگن نیست، آیا برای سفر به کانادا (با استاپ در استانبول و یک کشور حوزه شنگن) باز هم نیاز به ویزای ترانزیت هست؟ و اینکه ایرلاین های مختلف با این شرایط، متفاوت برخورد می کنند؟

  • با سلام و احترام
   مسافر ایرانی با ویزای مولتی 5 ساله کانادا نمی تواند 1 استاپ در استانبول و 1 استاپ در اروپا داشته باشد
   باید حتما با 1 استاپ به کانادا سفر کند

 99. یلام. من ویزای توریستی کانادا را گرفته ام. مایلم به استانبول سفر کنم و از آنجا با پرواز بریتیش ایرویز با یک توقف در لندن به مونترال کاندا بروم و همین مسیر را برگردم (با همین هواپیمایی و یک استاپ در لندن) و از استانبول به ایران برگردم. آیا با توجه به ایرانی بودن، پرواز از استانبول با یک توقف در لندن به ویزای ترانزیت انگلیس نیاز دارم؟ برای برگشت چی؟

  • سلام روزبخیر، حتما باید ویزای انگلیس رو داشته باشید در غیر این صورت در فرودگاه اجازه سوار شدن به شما داده نمیشه.

   • ممنون از پاسخ تون. ولی مگر این قاعده وجود ندارد که اگر مقصد سفر کانادا باشد نیاز به ویزای ترانزیت انگلیس نیست و خوب استانبول هم که برای ایران بدون ویزاست. پس چرا باید ویزا ی ترانزیت گرفت؟

    • سلام
     خیر برای مسافری که ایرانی باشد در انگلیس نمی تواند توقف داشته باشد، استانبول بدون ویزاست اما مشکل در سفر به کانادا قوانین خاص آن است که 2 استاپ نمیتوان داشت. همچنین از استانبول هم نمیتوان شروع سفر داشت.

 100. سلام ویزای توریستی کانادا را دارم آیامی تونم بلیطی را بگیرم که درلندن ویاهارلمرمیر(هلند) یکبار رفت و یکبار برگشت ترانزیت بدون ویزا داشته باشم واز پروازم ممنانعت نمیکنند؟ متشکرم

  • با سلام و احترام برای سفر به کانادا در انگلیس نمیتوانید استاپ داشته باشید و برای استاپ در هلند هم باید شرایط پرواز یعنی استاپ دیگری چک شود. مثلا نمی توانید هم در هلند و هم در استانبول و یا کشور اروپایی دیگری استاپ داشته باشید.

 101. با سلام
  من با ویزای دانشجویی کانادا میخوام با پرواز اوکراینی به اوکراین و بعد از 11 ساعت 25 دقیقه توقف با پرواز کانادایی به کانادا برم. آیا نیازی به گرفتن ویزای ترنزیت دارم؟
  ممنون

  • برای ویزای ترانزیت نیازی نیست اما باید یک بلیط خرید کنید و هر دو مسیر را با همان پرواز اکراینی بروید چون نباید تهران کی اف و بعد از آن کی اف کانادا خرید کنید چون در این صورت نیاز به ویزای اکراین هست و باید بار را تحویل بگیرید.
   این مورد پیچیده هست ترجیحا پیشنهاد میشود با سفرستان تماس بگیرید تا منظور شما کاربر گرامی درست به ما رسانده شود.

 102. سلام

  برای پرواز تهران – باکو – پاریس – کلگری با ایرلاین آذربایجان و وست جت، نیازی به ویزای شنگن است ؟

  ورود به پاریس : 10 صبح

  خروج از پاریس: 3 عصر همان روز

  ویزای مهاجرت (اقامت دائم) کانادا

  با سپاس

  • با سلام بله نیاز به ویزای شنگن هست اما
   اگر مسافر پاسپورت کانادایی دارد بهتر است از سفارت مورد نظر جزئیات دقیق پرسیده شود

 103. سلام
  من ويزاي كانادا دارم وميخواهم از مبدا استانبول به كانادا برم كه يك توقف در آمستردام داره آيا بايد ويزاي ترانزيت تهيه كنم ممنون از پاسخ گويي شما

 104. سلام
  من از سئول میخوام برم بوسان یکی از شهرهای کره جنوبی.

  چوتمامی پروازها از یکی از شهر های ژاپن رد میشه توقف چند ساعته داره.

  و من رفت و برگشتم اوکی است بلیطم اوکی هست.

  میتوانم بدون ویزای ژاپن سوار این هواپیما بشم.
  من فقط چند ساعت تو ترانزیت ژاپن هستم.

 105. سلام
  من ویزای مولتی دانشجویی کانادا دارم. در پرواز تهران مونترال خود دو توقف دارم. یکی در فرانکفورت و دیگری در زوریخ دارم. آیا میتوانم از این پرواز استفاده کنم؟
  با تشکر

 106. سلام در رابطه با سئوال بین راهی ژاپن/////

  من مقیم نیستم از تهران میخوام برم 1 هفته تو سئول هستم و بعد به یکی

  از شهرهای خود کره سفر میکنم بوسان.. مثل تهران مشهد

  با جیجو ایر
  یا کره ایر
  هر دو 8 یا 10 یا 4 ساعت تو شهر مثلا اوزاکا توقف دارند////

  از سفارت ژاپن پرسیدم گفتند که اگر قبل از 12 شب باشد میتونی در ترانزیت بمانی

  متشکرم

 107. سلام،من ویزه ی توریستی جمهوری دومینیکن را از هندوستان گرفتم حالا میخوام بلیطی بخرم که یک نشست تو المان داشته باشه،اگه توقف به المان کمتراز هشت ساعت باشه ویزه ترانزیت میخواد یانه؟اگه میخوادشرایطش چیه؟اگه نمیخواد ایامیتونم ازفرودگاه بیرون بشم؟

 108. سلام.من میخواهم به اینچئون بصورت ترانزیت پرواز داشته باشم.و از انجا به گوانجو.اگر بخواهم در اینچئون اقامت کوتاه یا عوض کردن فرودگاه داشته باشم.ایا نیاز هست ویزای کره ای داشته باشم..اگر راهی بهتر برامون سراغ دارید ممنون میشم بهم بگید.09399131314

 109. سلام دوست عزیز من میخوام از فرانسه به تهران سفر کنم بعد که توقف یازده ساعت در استانبول دارم ولی نمیتونم از فرودگاه برم بیرون آیا راه کاری است بتونم انجام بدم ؟

  • سوالتون ناقص هست،اگر ملیت ایرانی دارید برای خروج از فرودگاه دراستانبول ممنوعیتی برای شما وجود ندارد.

 110. سلام وقت بخیر، من مولتی اروپا دارم، این امکان وجود دارد که از پرواز های اروپایی استفاده کنم که یک استاپ در کانادا دارند ؟

  • سلام
   سوال واضح نیست،مقصد مشخص نیست
   ولی در هرصورت کسی که شنگن داره اجازه ورود به خاک کانادا ندارد،حتی استاپ

 111. سلام
  من PR كانادا دارم آيا مى توانم بليت تركيش تهران- استانبول بگيرم و سپس يك بليت استانبول- تورنتو با توقف در لندن بگيرم. از راهنمائى شما متشكرم

 112. سلام
  بنده ویزا برزیل را دارم، قصدم اینه پرواز خروجی از ایران مستقیم و پرواز برگشت از برزیل به پرتغال و بعد ب ایران.
  سوالم اینه من میتونم در کشور برزیل برای دریافت ویزا ترانزیت به سفارت پرتغال مراجعه کنیم و اونو بگیرم.
  بلیط رزرو شده است.

 113. سلام، من ویزای شینگنم یک بار ورود توریستی از ایتالیا هست، الان از تهران فقط به پاریس پرواز هست، می توانم از طریق پاریس وارد بشوم و بلافاصله به ایتالیا بروم؟ بیلط پاریس به تهران را هم همینجا تهیه می کنم

 114. سلام وقتتون بخیر
  ممنون از سایت خوبتون و سپاس بابت پاسخهایی که با حوصله می دید
  من برای قرارداد کاری (ویزای تایپD آلمان) می خوام اواسط مهرماه به این کشور سفر کنم. میخواستم بدونم با توجه به عدم وجود پرواز مستقیم به آلمان، می تونم به اتریش برم و از اونجا با پرواز دیگه ای به آلمان برم؟
  برای انجام اینکار تو فرودگاه وین اتریش (بعنوان مسافر ترانزیتی) به مشکلی نمی خورم؟ آیا ویزای ترانزیتی اتریش رو هم لازم دارم؟

  • ممنونیم از شما کاربر گرامی. لطفا برای دریافت پاسخ کامل در اسرع وقت با این شماره تماس بگیرید. 02122922052

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید