ویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی

556
آنلاین رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
ویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهیReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Sep 21Rating: 4.5ویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهیویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی اگر مسافر فعالی باشید و مدام برای سفر کردن بلیط هواپیما بخرید و پرواز خارجی ، احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت را شنیده باشید

ویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی

اگر مسافر فعالی باشید و مدام برای سفر کردن بلیط هواپیما بخرید و هتل رزرو کنید، احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت را شنیده باشید و حتی مجبور شده باشید تا برای سفر به یکی از کشورهای خارج از ایران، بعد از خرید بلیط هواپیما و گرفتن ویزا به مقصد مورد نظرتان، برای درخواست ویزای ترانزیت نیز اقدام کنید و گذرنامه‎ی خود را به مهر این ویزا نیز ممهور کنید. با این توضیحات این پرسش پیش می‎آید که ویزای ترانزیت چیست که اخذ آن برای بازدید از برخی کشورها لازم است و بدون وجود آن نمی‎توان بعد از خرید بلیط هواپیما به هر کشوری سفر کرد.

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا بیشتر با ویزای ترانزیت و شرایط دریافت آن آشنا شوید.

ویزای ترانزیت یکی از سختگیرانه ترین نوع ویزا ها بشمار می رود. این مقررات مسافر را مجبور می کند با آنکه دارای روادید ورود قانونی از یک کشوری می باشد، صرفاً به خاطر توقف چند ساعته ی اجباری در فرودگاه کشوری ثالث و تنها به خاطر تعویض هواپیما، مجبور به گرفتن ویزای ترانزیت شود.

مقابله با پناهندگان

   شکی وجود ندارد که هدف و انگیزه ی به وجود آمدن این نوع ویزا مقابله با ورود پناهندگان می باشد. در واقع این نوع ویزا از طرف کشور های توسعه یافته به جهت جلوگیری از تقاضای پناهندگی شهروندان کشورهایی که بالاترین ریسک پناهندگی را دارند، در فرودگاه های کشورشان در هنگام تعویض هواپیما، تنظیم شده است. از این جهت این نوع ویزا را فقط در بین کشورهای توسعه یافته می شود دید و در هیچ کدام از کشورهای خاورمیانه دیده نمی شود. متاسفانه کشور ایران نیز جزو این گروه قرار دارد. کشورهای اروپایی، چه شنگن و چه غیر شنگن، از شهروندان ایرانی به جهت عبور از مرز هوایی کشورهایشان  در خواست روادید می کنند.

ویزای انگلستان

خرید بلیط هواپیما به انگلستان و ویزای انگلستان
بلیط هواپیما به انگلستان و ویزای انگلستان

کشور انگلستان و ایرلند از آنجا که جزو پیمان شنگن نمی باشند مقررات کمی آسانتری را نسبت به کشورهای شنگن برای شهروندان ایرانی دارند بدین صورت که اگر مقصد نهایی مسافر به یکی از دو کشور امریکا و کانادا ختم شود درخواست روادید ترانزیت نمی کنند. توجه داشته باشد که فقط به این دو کشور، پس اگر مقصد مسافر مثلاً برزیل و یا حتی یک کشور اروپایی دیگه مثلاً بلژیک باشد، مسافر باید ویزای ترانزیت داشته باشد.

ویزای شنگن

خرید بلیط هواپیما به اروپا و ویزای شینگن
بلیط هواپیما به اروپا و ویزای شینگن

کشورهای شنگن فقط در یکی از حالات زیر از شهروندان ایرانی ویزای ترانزیت نمی خواهند:

  1. مسافر دارای کارت PR کانادا، Green Card امریکا و یا اجازه اقامت نامحدود ژاپن باشد، انواع ویزاهای مختلف از قبیل دانشجویی، توریستی، ملاقات بستگان مورد قبول نیست.
  2. مبدا مسافر یکی از کشورهای فوق و مقصدش ایران باشد، به شرط اینکه مسافر در کشورهای فوق به صورت قانونی اقامت داشته باشد.)  لیست کشورهایی که احتیاج به روادید تزانزیت شنگن دارند به قرار زیر می باشد، البته در بعضی از آنها مقررات آسانتری نسبت به ایران وجود دارد. مثلاً کشورهایی که ستاره دارند، برخلاف ایران، با داشتن یکی از انواع روادید کشورهای آمریکا، کانادا دیگر احتیاجی به ویزای ترانزیت ندارند.)

ویزای ترانزیت برای آسیا

اردن*
افغانستان
ایران
بنگلادش
پاکستان
ترکیه*
سریلانکا
سوریه
عراق
لبنان
میانمار
هندوستان*

ویزای ترانزیت برای آفریقا

آنگولا
اتیوپی
اریتره
سودان
سومالی
غنا
کنگو
گامبیا
نیجریه

ویزای ترانزیت برای آمریکا

کلمبیا
کوبا

همانطور که در این لیست ملاحظه می فرمایید، خیلی از کشورها آسیایی و آفریقایی از جمله اتباع کشورهای همسایه ایران مانند ارمنستان، آذربایجان و ترکمنستان از نیاز به اخذ  این نوع روادید معاف هستند.

آنلاین رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت

انواع ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت خود به دو نوع کوتاه مدت فرودگاهی که می تواند از یک ساعت تا چند ساعت و ویزای ترانزیت بلند مدت که معمولاً حداکثر تا سه روز می باشد تقسیم می شود.

در حالت نوع اول مسافر فقط داخل خود فرودگاه پس از انتظار چند ساعته در سالن ترانزیت، هواپیما را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه می دهد. در این نوع ویزای ترانزیت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه و عبور از مرز هوایی نمی باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع A در ویزای های شنگن معروف می باشد.

در حالت نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاه دیگر در همان شهر و یا شهر دیگر می باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع B در ویزای های شنگن معروف می باشد. در ماه مه سال ۲۰۱۰ کشورهای شنگن نیز مانند بریتانیا اعلام نمودند در صورتیکه مسافرین ایرانی دارای هر نوع از روادید ورود کشورهای آمریکای شمالی باشند نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارند.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

منبع:
mapleleaf.blogfa.com
cic.gc.ca

تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۹۶
آخرین بروزرسانی: ۳۰ شهریور ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید