ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با توقف

125
10523
رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
پرواز خارجی و ویزای ترانزیت
ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با توقفReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Sep 4Rating: 4.5ویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهیویزای ترانزیت روادیدی برای اتراق‎های وسط راهی اگر مسافر فعالی باشید و مدام برای سفر کردن بلیط هواپیما بخرید و پرواز خارجی ، احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت را شنیده باشید

ویزای ترانزیت در پرواز خارجی با حداقل یک توقف

اگر مسافر فعالی باشید و مدام برای سفر کردن بلیط هواپیما بخرید و هتل رزرو کنید، احتمالا تا به‌حال نام ویزای ترانزیت را شنیده باشید و حتی مجبور شده باشید تا برای سفر به یکی از کشورهای خارج از ایران، بعد از خرید بلیط هواپیما و گرفتن ویزا به مقصد مورد نظرتان، برای درخواست ویزای ترانزیت نیز اقدام کنید و گذرنامه‎ی خود را به مهر این ویزا نیز ممهور کنید. با این توضیحات این پرسش پیش می‎آید که ویزای ترانزیت چیست که اخذ آن برای بازدید از برخی کشورها لازم است و بدون وجود آن نمی‎توان به هر کشوری سفر کرد.

✅ بازدید از مقاله انواع ویزا
✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای الکترونیکی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا بیشتر با ویزای ترانزیت و شرایط دریافت آن آشنا شوید.

ویزای ترانزیت یکی از سختگیرانه ترین نوع ویزاها بشمار می‌رود. این مقررات مسافر را مجبور می‌کند با آنکه دارای روادید ورود قانونی به یک کشور می‌باشد، صرفاً به خاطر توقف چند ساعته اجباری در فرودگاه کشوری ثالث و تنها به خاطر تعویض هواپیما، مجبور به گرفتن ویزای ترانزیت شود.

مقابله با پناهندگان

مقابله با پناهندگان غیر مجاز
پناهندگان غیر مجاز

شکی وجود ندارد که هدف و انگیزه به وجود آمدن این نوع ویزا مقابله با ورود پناهندگان می‌باشد. در واقع این نوع ویزا از طرف کشورهای توسعه‌یافته به جهت جلوگیری از تقاضای پناهندگی شهروندان کشورهایی که بالاترین ریسک پناهندگی را دارند، در فرودگاه‌های کشورشان در هنگام تعویض هواپیما، تنظیم شده است. از این جهت این نوع ویزا را فقط در بین کشورهای توسعه یافته می‌شود دید و در هیچ کدام از کشورهای خاورمیانه دیده نمی شود. متاسفانه کشور ایران نیز جزو این گروه قرار دارد. کشورهای اروپایی، چه شنگن و چه غیر شنگن، از شهروندان ایرانی به جهت عبور از مرز هوایی کشورهایشان درخواست روادید می‌کنند.

ویزای ترانزیت انگلستان

اخذ ویزای ترانزیت و ویزای انگلستان
ویزای ترانزیت و ویزای انگلستان

کشور انگلستان از آنجا که جزو پیمان شنگن نمی‌باشد مقررات کمی آسانتری را نسبت به کشورهای شینگن برای شهروندان ایرانی دارند بدین صورت که اگر مقصد نهایی مسافر به یکی از دو کشور آمریکا و کانادا ختم شود درخواست روادید ترانزیت نمی‌کنند. توجه داشته باشد که فقط به این دو کشور، پس اگر مقصد مسافر مثلاً برزیل و یا حتی یک کشور اروپایی دیگه مثلاً بلژیک باشد، مسافر باید ویزای ترانزیت داشته باشد.

نکته اینکه: اگر مسافری که ویزای شنگن دارد یا هرجای دیگر به جز آمریکا و کانادا حتما باید برای ورود به انگلستان ویزای ترانزیت داشته باشد ( که انگلیس معمولا به ایرانیا نمی‌دهد) و ایرانیان حق استاپ در لندن و انتخاب پرواز بریتیش رو ندارند.

ویزای ترانزیت آلمان

اخذ ویزای ترانزیت آلمان
ویزای ترانزیت آلمان

مسافران این کشورها برای عبور از فرودگاه‌های آلمان و رفتن به کشوری دیگر نیاز به دریافت ویزای ترانزیت آلمان دارند: افغانستان، بنگلادش، اتیوپی، هند، ایران، عراق، ارتیره، غنا، امارات، لبنان، مالی، نیجربه، پاکستان، سومالی، سودان جنوبی، سریلانکا، سودان، سوریه و ترکیه.

البته برخی از افرادی که دارای ملیت‌های فوق هستند، با وجود داشتن یک سری شرایط استثنایی می‌توانند از ارائه ویزای ترانزیت آلمان معاف شوند:

1- مسافرانی که ویزای آمریکا داشته باشند.
2- مسافرانی که ویزای معتبر کرواسی، بلغارستان، کانادا، قبرس، ایرلند، ژاپن، رومانی یا انگلستان داشته باشند.
3- مسافرانی که ویزای منقضی شده یا معتبر غیرشینگن از آمریکا ارائه دهند.
4- مسافرانی که ملیت ترک دارند و دارای گذرنامه رسمی و خدماتی هستند.
5- مسافرانی که ملیت اماراتی داشته و ویزای استرالیا یا نیوزلند دارند، نیازی به دریافت ویزا ندارند.
6- مسافرانی که همسری با ملیت اروپایی یا عضو /EEA/EFTA داشته باشند.
7- مسافرانی که گذرنامه دیپلماتیک دارند.

ویزای ترانزیت ایرلند

ایرلند نیز مانند انگلستان جزو پیمان شنگن نمی‌باشد و مقررات اخذ ویزای ترانزیت ایرلند کمی نسبت به کشورهای حوزه شینگن برای شهروندان ایرانی راحت‌تر می‌باشد. ویزای ترانزیت ایرلند مانند انگلستان در فرودگاه و با همان شرایط صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت یونان

مسافران ايرانی عازم به كشورهای بلغارستان، كانادا، رومانی، قبرس، ایرلند، ژاپن، آمریکا و انگلستان و كشورهای شنگن كه دارای ويزای معتبر صادر شده توسط هر كدام از این كشورها می‌باشند نيازی به ويزای ترانزیت یونان ندارند.

ویزای ترانزیت قطر

برای سفر به این کشور زیبا و عربی، اخذ ویزای قطر لازم و ضروری است. ویزای قطر انواع مختلفی دارد که مسافران با توجه به اهداف سفر خود درخواست ویزای مورد نیاز خود را می‌دهند. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر به دلیل دریافت به‌مراتب راحت ویزای قطر نسبت به ویزاهای خارجی، بسیاری از مسافران ایرانی تمایل زیادی برای سفر به قطر از خود نشان می‌دهند و شاید از دلایل دیگر این میزان رغبت نزدیکی کشور قطر به ایران باشد.

ویزای ترانزیت با توجه به مدت‌زمان حضور در کشور ثالث صادر می‌شود. ویزاهایی که برای چند ساعت حضور در فرودگاه صادر می‌شوند به ویزای ترانزیت قطر نوع A معروف هستند و افراد نمی‌توانند از فرودگاهی که در آن فرود آمدند خارج شوند و تنها امکان تعویض هواپیما برای آن‌ها مقدور است.

در مقابل ویزای ترانزیت قطر نوع B هم وجود دارد، خواهیم پرداخت. این نوع ویزا این امکان را فراهم می‌کند که فرد سفر کننده به قطر بتواند در کشور ثالث به مدت چند روز (نهایت سه روز) حضور داشته باشد و بتواند از فرودگاهی به فرودگاه دیگر برای پرواز به قطر مراجعه کند.

ویزای ترانزیت عمان نیز به همین صورت مانند ویزای ترانزیت قطر صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت دبی

شهروندان GCC شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، از جمله کویت، بحرین، قطر، عربستان سعودی و عمان به ویزا نیازی ندارند. بازدیدکنندگانی که در هیچ یک از دسته های نامبرده قرار نمی‌گیرند، به ویزا و اسپانسر برای سفر خود نیاز دارند. شرکت‌های هواپیمایی و کنترل کنندگان خطوط هوایی، واجد شرایط درخواست ویزای ترانزیت دبی (Transit Visa) 96 ساعته از طرف اعضای خدمه خود هستند. حتی سایر سازمان‌های مستقر در امارات متحده عربی نیز می‌توانند درخواست ویزای بازدید دبی و ویزای خدمات دبی را بدهند.

ویزای ورودی برای یک ماموریت خاص 16 روزه است و ویزای ترانزیت دبی نامیده می‌شود (آن را با ویزای ترانزیت 96 ساعته اشتباه نگیرید). این ویزا تنها برای یک بار ورود مناسب بوده و نمی توان آن را تمدید کرد.

ویزای شنگن

اخذ ویزای ترانزیت و ویزای شنگن
ویزای ترانزیت و ویزای شنگن

کشورهای شنگن فقط در یکی از حالات زیر از شهروندان ایرانی ویزای ترانزیت نمی خواهند:

 1. مسافر دارای کارت PR کانادا، Green Card آمریکا و یا اجازه اقامت نامحدود ژاپن باشد، انواع ویزاهای مختلف از قبیل دانشجویی، توریستی، ملاقات بستگان مورد قبول نیست.
 2. مبدا مسافر یکی از کشورهای فوق و مقصدش ایران باشد، به شرط اینکه مسافر در کشورهای فوق به صورت قانونی اقامت داشته باشد.) لیست کشورهایی که احتیاج به روادید تزانزیت شنگن دارند به قرار زیر می‌باشد، البته در بعضی از آن‌ها مقررات آسانتری نسبت به ایران وجود دارد. مثلاً کشورهایی که ستاره دارند، برخلاف ایران، با داشتن یکی از انواع روادید کشورهای آمریکا، کانادا دیگر احتیاجی به ویزای ترانزیت ندارند.)
اخذ ویزای ترانزیت و ویزای شنگن
ویزای ترانزیت و ویزای شنگن

ویزای ترانزیت برای آسیا

اردن*
افغانستان
ایران
بنگلادش
پاکستان
ترکیه*
سریلانکا
سوریه
عراق
لبنان
میانمار
هندوستان*

ویزای ترانزیت برای آفریقا

آنگولا
اتیوپی
اریتره
سودان
سومالی
غنا
کنگو
گامبیا
نیجریه

ویزای ترانزیت برای آمریکا

کلمبیا
کوبا

همانطور که در این لیست ملاحظه می فرمایید، خیلی از کشورها آسیایی و آفریقایی از جمله اتباع کشورهای همسایه ایران مانند ارمنستان، آذربایجان و ترکمنستان از نیاز به اخذ  این نوع روادید معاف هستند.

رزرو پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت
پرواز خارجی و گرفتن ویزای ترانزیت

انواع ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت خود به دو نوع کوتاه مدت که می تواند از یک ساعت تا چند ساعت و ویزای ترانزیت بلند مدت که معمولاً حداکثر تا سه روز می باشد تقسیم می‌شود که به آن‌ها ویزای فرودگاهی نیز می‌گویند.

در حالت نوع اول مسافر فقط داخل خود فرودگاه پس از انتظار چند ساعته در سالن ترانزیت، هواپیما را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه می دهد. در این نوع ویزای ترانزیت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه و عبور از مرز هوایی نمی‌باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع A در ویزاهای شنگن معروف می‌باشد.

در حالت نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاه دیگر در همان شهر و یا شهر دیگر می‌باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع B در ویزاهای شنگن معروف می‌باشد. در ماه مه سال 2010 کشورهای شنگن نیز مانند بریتانیا اعلام نمودند در صورتیکه مسافرین ایرانی دارای هر نوع از روادید ورود کشورهای آمریکای شمالی باشند نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع:
mapleleaf.blogfa.com
cic.gc.ca

125 دیدگاه ها

 1. درود
  دوست عزیز
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون در مورد ویزای ترانزیت..
  من قصد دارم سه ماه دیگه به بولیویا سفر کنم و متاسفانه امروز متوجه شدم پرواز بیشتر ایرلاینها از طریق امریکا انجام میشه و نیاز به ویزای ترانزیت داره که داستان و مشکلات خودشو داره ..
  تنها یک ایرلاین پیدا کردم (کی ال ام) که با دو تا ترانسفر در نهایت از فرودگاه LIM Lima پرو میتونه منو به بولیوی برسونه! سوالم این هست که کشور پرو هم به ویزای ترانزیت نیاز داره???

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اطلاعاتی که ما داریم و شرایطی که مطرح کردین باید این نکته رو بگم که:
   کشور بولیوی از جمله کشورهایی هست که ویزای فرودگاهی با محدودیت 90 روزه می‌دهد.
   تو مثال زیر تاریخ به عنوان مثال نوشته شده است.

   (Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA) – Bolivia (BOL) 06 Jan 2018)
   (Visa may be obtained on arrival in Bolivia. Maximum stay of 90 days.)

   اما با توجه به توقف شما در کشور پرو ، حتما نیاز به ویزای پرو دارید.
   (Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA) – Lima Jorge Chavez International Airport (LIM) 06 Jan 2018)
   (Visa or additional documentation is required for Peru.)

 2. با سلام و تشکر از مطلب خوبتون. آیا پرواز مستقیم به موناکو وجود داره یا باید ویزای ترانزیت فرانسه ویا ویزای شنگن دریافت کرد؟

  • برای تهیه بلیط هواپیما به موناکو میتوانید در سایت سفرستان جستجو نمایید و توجه داشته باشید که برای مونامو پرواز مستقیم وجود ندارد و حداقل با یک توقف میتوانید به موناکو سفر کنید
   همچنین موناکو در محدوده شینگن می باشد

  • سلام
   برای سوالات مربوط به ویزا با پشتیبانی سفرستان در تماس باشید
   شماره تماس : 96621777

 3. مشکلی که هست اینه که قوانین این ویزاها مخصوصا برای ما ایرانی ها هی عوض میشه.. یه راهی باشه که قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاع دقیق و موثق بگیریم در مورد ویزا خیلی عالی میشه

  • سلام
   با توجه به تغییراتی که ممکن است اتفاق بیفته، بهترین راه اینه که برای اطمینان خاطر تماس با پشتیبانی گرفته شود و در مورد هر شهر یا کشوری اطلاعات کافی را دریافت کنیم
   برای ارتباط با پشتیبانی بلیط هواپیما و پرواز خارجی و قسمت رزرو هتل خارجی با شماره 96621777 تماس بگیرید

 4. سلام ببخشید اگر بطور مثال مقصد من برزیل باشه و نیاز باشه تو فرانسه یا اتریش هواپیما عوض کنم آیا در نوع دوم ویزا که میشه از فرودگاه خارج شد هنگام خروج انگشت نگاری انجام میه که مثلا پناهنده نشم و آیا دچار دوبلین میشه این انگشت نگاری ؟

  • لازمست ایشان بدانند 5 کشور اسپانیا ایتالیا اتریش یونان فرانسه و موناکو اقامت از روش تمکن مالی میدهند.
   درجواب دوستمان هم باید بگویم بله انگشت نگاری می‌شوید و اگر بخواهید ادامه مسیر ندهید شامل دوبلین می‌شوید ودرخواست پناهندگی احتمالی شما رد خواهد شد.

  • اگر منظور شما اینه که بلیط هواپیما تهران به مقصد ونزوئلا میخواهید تهیه کنید و این پرواز با توقف در استانبول انجام میشه، نه نیازی به ویزای ترانزیت برای استانبول نیست.

 5. سلام من کارت اقامت موقت سوئد رو دارم . بلیط هواپیما کپنهاگ رو تهیه کردم ولی در لندن توقف دارد. آیا باید ویزای ترانزیت بگیرم؟

  • سلام
   اگر کارت اقامت موقت سوئد رو دارید مشکلی برای توقف در لندن نخواهید داشت
   البته حتما باید عکس کارت اقامت رو گرفته و برای کارشناس فروش بلیط ارسال کنید که بتونن با بریتیش هماهنگ کنن و روی PNR بلیط هواپیما خریداری شده شما mention کنن.
   اگر بلیط هواپیما را از سفرستان خریداری کرده اید، با شماره 96621777 و داخلی یک تماس بگیرید تا راهنمایی لازم انجام بگیره.

 6. سلام.اگر کسی قصد سفر به مقصد کشور آفریقایی که ویزا نیاز نداره رو داشته باشه ویزای ترانزیت نگرفته باشه :سوال اولم اینه که براش بلیط صادر میشه ؟سوال دوم اینکه هواپیما توقف کوتاه در لندن را داشته باشه باتوجه به نداشتن ویزای ترانزیت میشه در سالن منتظر شد وبعد پرواز هواپیما درخواست پناهندگی داد؟

  • سلام
   خیر، چون لندن ویزای ترانزیت نیاز داره شما بلیط هواپیما آفریقا که توقف اون در لندن باشه رو نمیتونید بخرید

 7. سلام . من ویزای الکترونیک کشور آنتیگوآ باربدوآ را گرفتم و برای سفر به اونجا مجبورم از فرودگاه کشور ترینیدات و توباگو عبور کنم . سوالم اینه که آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم ؟

 8. سلام
  من بلیط هواپیما سنت پترزبورگ دارم و میخوام برم روسیه واسه بازی‌های جام جهانی 2018.
  من توقف 2 ساعته در فرودگاه دوحه قطر دارم. و پس از اون پرواز به سمت سن پترزبورگ

  نیازی به تهیه ویزای ترانزیت قطر هست؟؟

  • سلام
   در شرایط عادی نیازی به ویزای ترانزیت نیست
   ولی در زمان جام جهانی conditional هست و ممکن است نیاز باشه
   برای اطمینان حتمن تماس بگیرید تا راهنماییتون بکنند
   96621777

 9. سلام، در مسیرهایی که از طریق ترانزیت انجام میشه اگر بطور مثال در فرودگاه امستردام نیغز به پیاده شدن از هواپیما نباشه باز هم باید ویزای ترانزیت گرفت؟

 10. سلام
  من ویزای شینگن دارم می تونم ترازیت از فرودگاه لندن به مقصد اسپانیا پرواز کنم همسرم اکراینی و من اقامت اکراین رو دارم ایا امکان پذیر هست
  ممنون میشم که جواب بدین

  • در سفر ها داشتن اقامت کشور دیگر امری تسهیل کننده نیست و باید پاسپورت آن کشور را داشت تا قوانین برای شما اجرا شود
   لذا با داشتن پاسپورت ایرانی برای سفر به حوزه شینگن اجازه توقف در لندن وجود ندارد !!!

 11. سلام من از ایران میخوام برم استانبول و پس از 1 هفته بعد از استانبول به ایتالیا برم که یک توقف 2 ساعته در لندن دارم. ایا به ویزای ترانزیت نیاز دارم؟ مگر توقف کمتر از 8ساعت بدون ویزا میسر نیست؟

  • سلام
   مسافر بدون ویزای انگلیس حق توقف در لندن را ندارد !!!
   حتی با داشتن ویزای شنگن، به شما توصیه می‌شود با ایرلاین ترکیش و یا آلیتالیا که بدون توقف هستند، سفر کنید.
   توجه داشته باشید که ویزای ترانزیت هم از انگلیس نمی‌تونید اخذ کنید !!!

 12. سلام. من از ایران میرم بارسلون (ویزای شنگن دارم) و بعد میخوام از بارسلون برم امریکا. این پرواز آخر از طریق ترانزیت کانادا انجام میشه. ایا نیاز دارم ویزای ترانزیت کانادا بگیرم؟ فقط هم تابعیت ایران دارم.

  • سلام
   اگر مسافر فقط ویزای امریکا داشته باشد
   حق ورود به کانادا رو نداره
   ویزای ترانزیت هم گرفته نمیشه !!!

 13. سلام
  من از تهران به تورنتو پرواز می کنم با دو توقف در رم و فرانسه بدون تعویض فرودگاه و با توقف کمتر از 5 ساعت آیا نیاز به ویزای شینگن دارم و آیا امکان تهیه آن در فرودگاه رم و پاریس وجود دارد؟
  سپاسگزارم

 14. البته من ویزای شنگن یکباره را در سال گذشته برای سفر به اروپا استفاده کرده ام آیا تفاوتی در روند انجام کار خواهد داشت؟
  تشکر مجدد از پاسخ شما

  • با داشتن ویزای کانادا شما اجازه یک استاپ در حوزه شنگن دارید
   و در حال حاضر امکان اخذ ویزای ترانزیت شنگن در ایران و در فرودگاه های اروپایی وجود ندارد؛
   به شما پیشنهاد می‌شود
   پروازی را انتخاب کنید تا یک توقف در حوزه شنگن داشته باشد یا با ایرلاین های ترکیش، امارات، قطر و … سفر داشته باشید

 15. باسلام. خدمت شما عرض کنم که اگر ویزا توریستی کانادا داته باشیم و پرواز به لندن و از لندن به کانادا بگیریم و زمانی که که در فرودگاه لندن برای تعویض پرواز پیاده میشیم پاس از بین ببریم هم نمیشه درخواست پناهندگی داد یا مشکلی نداره امکانش هست

  • تنها کسانی که پاسپورت کانادایی دارند میتوانند در این دو جا در مسیر توقف داشته باشند
   در غیر اینصورت باید توقفشان یا در لندن باشه یا وین

 16. سلام
  من قصد سفر به المان دارم ولی ویزا برای فرانسه هستش با ویزا ترانزیت که دارم تو المان پیاده میشم میتونم درخواست پناهندگی بدم چون قصدم المان چون ویزا المان به راحتی نمی تونم بگیرم
  لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

 17. سلام
  پروازي دارم از ايروان به مقصد تورنتو ( هواپيمايي امارات)
  اين پرواز در دبي توقفي پنج ساعته خواهد داشت
  اين توقف بدون تعوض فرودگاه هست
  آيا در چنين موارد نياز به تهيه ويزاي ترانزيت دبي هست؟
  چون بنده شنيدم دبي در صورت تغيير فرودگاه نياز داره به ويزا
  لطفا راهنمايي بفرماييد با تشكر

 18. سلام و خسته نباشید،
  با داشتن ویزای شنگن، برای ترانزیت از مسکو، آیا نیاز به ویزای ترانزیت روسیه هست؟

 19. سلام خسته نباشید..
  اگر بلیط کانادا را داشته باشم و از دبی پرواز کنم. باتوجه به نداشتن ویزای ترانزیت انگلستان, میشه در سالن منتظر شد وبعد پرواز هواپیمای کانادا درخواست پناهندگی داد؟

 20. سلام من ویزای شینگن مولتی دارم و قصد دارم به آلمان سفر کنم ولی چون بندرعباس زندگی میکنم و دوبی نزدیکه میخواستم بلیط بندر به دوبی و دوبی به آلمان بگیرم و بعد از توقف چند ساعته در فرودگاه دوبی به آلمان سفر کنم ، آیا نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت هست یا خیر؟

 21. سلام من ساکن کانادا هستم و فقط کارت پی آر دارم و هنوز پاس کانادایی نگرفتم . در راه پرواز کانادا به ایران یک استاپ در فرودگاه فرانکفورت دارم. میخواستم بدونم امکانش هست که خواهرمو که در اون شهر زندگی میکنه در همون چند ساعت استاپ ببینم (حداقل در همون فرودگاه )؟

 22. سلام، روزتون بخیر ، ممنونم از همکاری و راهنمایی خوب شما، من یه سوالی دارم:
  من پروازی به مکزیکو سیتی دارم، و توقفم در رم خواهد بود. برای تهیه ویزای ترانزیت رم هم باید از سایت سفارت اقدام به وقت گرفتن بکنم؟ و اینکه باید چه مدارکی برای ویزای ترانزیت تهیه کنم؟ آیا پشتیبانی شما در این پروسه میتونن به من کمک کنن؟

  • متاسفانه در خصوص اخذ ویزا ترانزیت شینگن فعالیتی نمی‌کنیم
   ویزای ترانزیت رو هم به راحتی به مسافر نمی‌دهند
   به شما پیشنهاد میشود در صورت امکان با ایرلاین های امارات، ترکیش و یا قطر و عمان سفر داشته باشید

 23. با سلام و خسته نباشید
  یه سوالی که داشتم اینه که اگر ویزای توریستی کانادا داشته باشیم و پرواز تهران به تورنتو در لندن توقف داشته باشه آیا ویزای ترانزیت احتیاجه؟
  و آیادر فرودگاه لندن انگشت نگاری انجام میشه؟
  از پاسخگوییتون سپاسگزارم

 24. سلام وعرض خسته نباشید
  من ویزا ی کانادا دارم اگه پرواز ترانسفر من از لندن وبعد تورنتو باشه احتیاجی به ویزای ترانزیت دارم در انگلیس و اینکه تفاوتی نمیکنه با چه ایرلاین و کشور مبدا من کجا باشه؟
  ممنون از راهنماییتون

 25. سلام خسته نباشيد من در ژاپن زندگي مي كنم و خواستم با خانمم بيام ايران و بليط من در اتريش ترانزيت داره آيا احتياجي به ويزاي ترانزيتي هست واسه من

 26. سلام من در ژاپن زندگي مي كنم براي سفر به ايران ترانزيت به اتريش دارم آيا ويزا ترانزيت واسه من احتياج هست يا نه

  • چون اجازه ترانزیت در حوزه شنگن را ندارید،
   به شما پیشنهاد می‌کنیم از پرواز ترکیش، امارات، قطر یا عمان استفاده کنید

 27. با سلام کسی که دارای گذرنامه ایرانی است و گرین کارت امریکا را نیز دارد و عازم سفر از تهران به مقصد امریکا از کانکشن فرانسه است آیا با توجه به اینکه 21 ساعت در فرانسه توقف دارد می تواند از فرودگاه خارج و بعد از گشتی در شهر مجددا برای ادامه پرواز به فرودگاه برگردد

  • خیر
   با نداشتن ویزای شنگن اجازه خروج از فرودگاه رو ندارید
   فقط در صورتیکه پاسپورت آمریکایی داشته باشید امکان پذیر است

 28. سلام
  من میخوام از طریق ایرفلوت و مسکو پرواز دو مسیره برم گرجستان
  نیاز به ویزای روسیه که نیست؟ بعد پرواز یک طرفه که مشکلی نداره؟ واسه گرجستان هم فرق نمیکنه ما از ایران وارد میشیم یا روسیه؟

  • سلام
   – نیاز به ویزای ترانزیت روسیه نیست
   – اصلا یک طرفه صادر نمی‌شه
   بعضی از ایرلاین‌ها (مخصوصا ایرلاین های ترکی) بخشنامه دادن که اگر مسافری بلیط یک طرفه داشته باشه برگشت داده می‌شود
   کمااینکه دیدیم حتی با استاپ در استانبول، مسافر را به ایران برگردوندن !!!
   – برای گرجستان فرقی نمی‌کنه

 29. سلام و خسته نباشید
  من و همسرم ویزای 5 ساله توریستی کانادا داریم و می خواهیم پرواز ترانزیت تهران به وین و از وین به تورنتو بخریم که فقط یک توقف 5 ساعته در وین داره پرواز و همه ایرلاینها یکی هستن. آیا به ویزای ترانزیت نیازی هست و اگر بله برای گرفتن ویزا باید از کجا اقدام کرد چون بلیط رو خودمون آنلاین می خواهیم بخریم
  ممنون

 30. سلام خسته نباشید
  من نوامبر 2018 می خوام از تهران به آمریکا بروم و پروازم یا توقف در لندن و یا یک توقف 5 ساعته در فرودگاه تورنتو دارد. دو تا سوال دارم. اولا آیا نیاز به ویزای ترانزیت در این دو کشور دارم؟ و اینکه دوستم در تورنتو می تونه بیاید به فرودگاه تا یکدیگر را ملاقات کنیم؟
  ممنون میشم جواب بدهید و راهنمایی ام کنید

  • سلام
   بلیط بریتیش خود را باید پیگیری و کنسل کنید چون پرواز های بریتیش از ایران تا 23 سپتامبر 2018 فقط اجرا میشود و از این تاریخ به بعد تمامیه پرواز ها کنسل میشود .
   در خصوص سوال دوم اجازه توقف در کانادا را ندارید و باید پروازی را انتخاب کنید که بعد از توقف در یک کشور اروپایی ( یا دبی و دوحه …) مستقیما به آمریکا برود

 31. سلام. میخواستم ببینم برای سفر به کانادا، در صورتیکه پرواز برگشت، دو توقف داشته باشد یکی در فرانکفورت و دیگری در استانبول، برای استانبول نیازی به ویزای ترانزیت هست یا خیر؟

 32. با سلام. دو سوال در رابطه با قوانین ویزای ترانزیت دارم. 1- در حال حاضر با ویزای دو ساله و با مجوز کار در کانادا ساکن هستم (اقامت دایم ندارم) برای شرکت در یک کنفرانس باید به صربستان برم. بلیطی که برای ما تهیه کردن از تورنتو به بلگراد، به مدت ده ساعت در فرانکفورت استاپ داره. آیا برای این مدت باید ویزای ترانزیت تهیه کنم؟ 2- آیا برای سفر به ایران از طریق ایرلاین های مختلف (ایرکانادا+لوفتهانزا یا ایرکانادا و اتریش ایرلاین) و برای استاپ 4 تا 7 ساعته در فرانکفورت یا وین به ترانزیت ویزا نیاز دارم؟

  • سلام
   با داشتن ویزای کاری کانادا امکان استاپ در وین و اتریش وجود دارد و ساعت آن هم زیاد باشد مشکلی نیست.
   فقط نکته مهم: در ترانزیت نباید روز عوض شود. یعنی ساعت ورود و خروج شما به وین یا فرانکفورت باید در یک روز باشد.

 33. سلام خدمت شما
  من ویزای مولتی کانادا دارم
  میخوام حتما یه توقف تو لندن داشته باشم. با توجه به لغو شدن پروازای بریتیش آیا میتونم مثلا از ایرلاین لوفتهانزا که یک توقف زیر 8 ساعت در فرانکفورت و یک توقف دیگه تو لندن داره استفاده کنم؟ احتیاج به ویزا شنگن یا ترانزیت ندارم؟ تو سایت موشته بودین که کسایی که مقصدشون کاناداست برای انگلیس احتیاج به ترانزیت ندارن. سپاس

  • سلام
   کسانی که ویزای مولتی کانادا دارند ، اجازه پرواز با ایرلاین های اروپایی فقط با یک توقف در اروپا را دارند
   و یا فقط یک توقف در لندن داشته باشد !!!
   با توجه به متوقف شدن پرواز های لندن و بریتیش ایرویز اجازه استفاده از پروازی که هم در اروپا و هم در لندن توقف داشته باشد را ندارید.

 34. سلام
  من به اتفاق خانواده ویزای توریستی کوبا دارم . چه پروازی بگیرم که در کانادا (تورنتو ) توقف داشته باشه ؟ و آیا برای توقف در کانادا احتیاج به ویزای ترانزیت کانادا دارم ؟

 35. سلام
  در مسیرهای پرواز به اروپا
  آیا میتوان در لندن توقف داشت؟ هواپیمایی بریتیش ایرویز رو قصد دارم استفاده کنم

  • سلام
   1- برای پرواز به مسیرهای اروپایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز نیاز به ویزای ترانزیت انگلستان می‌باشد، مگر این که مسافر دارای ملیت یا پاسپورت دیگر بوده و یا ویزای شنگن نوع D داشته باشد.
   2- با توجه به اینکه پروازهای بریتیش ایرویز از تاریخ 23 سپتامبر به بعد متوقف می‌شود شما باید از ایرلاین‌های دیگری خرید نمایید.

 36. سلام
  برای سفر به کانادا من ویزای توریستی 5 ساله مولتی کانادا رو دارم
  آیا میتونم با پرواز بریتیش ایرویز و با یک توقف در لندن به کانادا سفر کنم ؟

  • سلام
   اگر شما ویزای کانادا دارید نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت انگلیس نیست
   توجه داشته باشید:
   1- پروازهای بریتیش ایرویز از تاریخ 23 سپتامبر به بعد متوقف می‌شود و باید از ایرلاین دیگری خرید نمایید
   2- اگر از پروازهای دو توقف استفاده نمایید، نمیتوانید هر دو توقف را در اروپا داشته باشید چون نیاز به ویزای شینگن می‌باشد

   پیشنهاد ما به شما استفاده از ایرلاین اوکراین با یک توقف در کی‌یف می‌باشد که در روزهای یکشنبه و چهارشنبه پرواز خارجی دارد

 37. دوست عزیز دوباره سلام. من ویزای مولتی کانادا دارم و باید حتما یک توقف در لندن داشته باشم. میشه ی راهنمایی کنید که از کدوم پرواز استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد. چون هواپیمایی های ترکیش وامارات گفتن که احتمال داره توی فرودگاه نذارن سوار شین.
  لازم به ذکره که من با لوفتهانزا تماس گرفتم اونا گفتن که پرواز تهران فرانکفورت لندن تورنتو هست که احتیاج به ویزای شنگن یا ترانزیت نداره چون انگلیس جز شنگن نیست.

  • سلام
   با داشتن ویزای مولتی کانادا شما یا اجازه توقف در حوزه شنگن را دارید یا در لندن، امکان توقف هم در شنگن و هم لندن وجود ندارد.
   ولی با توقف پرواز‌های بریتیش، کلا پروازی برای شما که در لندن استاپ داشته باشد وجود ندارد.

 38. سلام
  من ویزای شنگن به اسپانیا دارم اما مقصد اصلی هلند است.
  آیا لازم است ابتدا به اسپانیا بروم و مهر ورود بزنم؟ در اینصورت میتوانم بعد از مهر ورود به اسپانیا و بدون خروج از فرودگاه، با پرواز دیگری به هلند بروم؟

  • سلام
   به شما توصیه می‌شود حتما به اسپانیا وارد بشوید و مهر ورود را در آن کشور بزنید و با پرواز دیگری به هلند سفر کنید .

 39. سلام لطفا راهنمایی فرمایید من pr کانادا را دارم تاریخ اعتبار ان 19 نوامبر تمام میشود میخواهم 25 ستامبر از طریق تهران فرانک فورد به تورنتو بروم ایا موقع برکشت در فرورگاه فرانک فورد با توه به اتمام pr از من ویزای ترانزیت میخواهد یا خیر اگر میخواهد چه کار باید انجام دهم با توجه به فرصت کم و شلوغی سفارت المان در تهران وتاریخ برکشت 2 نوامبر راهنایی فرمایید متشکر میشوم

  • به شما پیشنهاد می‌شود که در کانادا ابتدا pr خود را تمدید و بعد سفر خود را ادامه بدهید
   چون با مدت زمانیکه به اتمام pr مانده سفر کردن ریسک بالایی دارد و اصلا توصیه نمی‌شود

 40. سلام، ما ویزای مالتیپل کانادا داریم میتوانیم با لوفت هانزا بلیط بگیریم کە یک توقف در فرانکفورت دارد؟ نیاز بە ویزای ترانزیت هست؟ ممنون از راهنمایتون

  • با سلام
   با داشتن ویزای توریستی کانادا ، امکان یک توقف در حوزه شنگن بدون داشتن ویزای ترانزیت وجود دارد

 41. با سلام و احترام
  من به همراه خانواده ويزاي مولتي كانادا داريم و در حال تهيه بليط KLM براي سفر به تورنتو هستيم و قصد داريم از ويزاي ترانزيت نوع B استفاه كرده و يك استاپ سه روزه در هلند داشته باشيم لطفا راهنمايي كرده و آيا آن شركت در اين رابطه ميتواند كمكي كند يا خير.
  با تشكر

 42. با سلام و خسته نباشید
  من کارت اقامت شینگن رو دارم و در سوئد دانشجو هستم اگر بخوام از دانمارک برم بارسلون که ترانزیت پروازم تو انگلیس باشه ویزای ترانزیت لازم دارم؟ از اومدنم هم یکماه گذشته

  • سلام
   ترانزیت در انگلیس برای پاسپورت ایرانی امکان پذیر نیست و امکان اخذ ویزای ترانزیت وجود ندارد

   • نمخوام ویزای ترانزیت بگیرم میگم اگه با کارت اقامت شینگن مسافرت کنم تو فرودگاه انگلیس بهم گیر میدن؟؟؟ یا تو فرودگاه مبداً؟؟؟

    • از فرودگاه مبدا به شما اجازه پرواز نمیدن؛
     داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا برای شما امتیاز محسوب میشود نه کارت اقامت !!!

 43. با سلام؛
  من ويزاي مولتي كانادا دارم، اگر بخواهم يك توقف در لندن داشته باشم از كدام شركت بليط تهيه كنم؟ آيا در سالن ترانزيت لندن ميتوانم از فرودگاه بنحوي خارج شوم كه بتوانم چند روزي در انگليس بمانم و دوستم را ببينم؟

  • سلام
   در حال حاضر پروازی وجود ندارد که در لندن توقف داشته باشد.
   چون پروازهای بریتیش ایرویز متوقف شده است.

 44. سلام با داشتن ويزاي دانشجويي كانادا براي اومدن ب ايران آيا براي توقف در فرانكفورت نياز ب ويزاي توريستي دارم؟

  • خیر
   شما اجازه یک توقف در حوزه شنگن را دارید، میتونید تو فرانکفورت بدون ویزا توقف داشته باشید.

 45. با سلام،
  من ميخام از تركيه برم كانادا،خودم تركيه هستم، ايا براي توقف چند ساعته اي كه در لندن دارم بايد ويزاي ترانزيتي بگيرم يا خير؟

  • سلام
   اگر کارت اقامت کانادا یا پاسپورت کانادا دارید، توقف شما در لندن مانعی ندارد.

 46. سلام. من ویزای شرکت در کنفرانس ژاپن دارم . میخوام از تهران به ناگویا ، شهری در ژاپن بلیط بگیرم. پروازی که میخوام بگیرم از ترکیش ایرلاین هست و یک توقف در استنابول و یک در توقف در سئول داره. آیا نیاز به ویزای ترانزیت از کره هستم؟

  • ادامه مسیر از سئول به ژاپن با چه ایرلاینی هست؟
   اگر ادامه مسیر از سئول به ژاپن باز هم با ایرلاین ترکیش باشد؛ به شرط اینکه از فرودگاه خارج نشوید ایرادی ندارد !!!

 47. با سلام و خسته نباشید اینکه بعد از رزرو بلیط تو سایتی نوشته شده توقف بالای ۸ ساعت در حوزه شنگن باید ویزا ترانزیت بگیریم!!! یعنی اگه زیر ۸ ساعت باشه دیگه نیاز به ویزا نیست؟؟ با گذرنامه ایرانی؟؟

  • با سلام
   اگر مقصد شما کانادا یا آمریکا هست، بیش از 8 ساعت هم در حوزه ی شنگن میتوانید توقف داشته باشید ، به شرط آنکه روز عوض نشود (تاریخ)

 48. سلام من ویزای مولتی کانادا را دارم میتونم پروازی رو انتخاب کنم که تو لندن از هواپیما خارج شم و در سالن بمونه و درخواست اقامت بدم

  • سلام
   خیر نمیتونید
   پروازی که تو لندن استاپ داشته باشه و یک توقفه باشه وجود نداره، چون بریتیش ایرویز تنها ایلاینی بود که پرواز با توقف در لندن داشت و الان نیست.

 49. سلام و تشكر از توضيحات مناسب و مفيدتون
  ويزاى توريستى دارم و قصد سفر به تورنتو ، اگر پرواز يونايتد كه آمريكايى هست و يك ترانزيت چهار ساعته شيكاگو داره انتخاب بكنم آيا به مشكل پرواز و ويزا ميخورم؟ متشكر

  • با سلام
   شما اجازه توقف در خاک امریکا را ندارید
   باید پروازهای اروپایی که یک توقف در حوزه شنگن دارند،
   و یا پروازهای عربی مانند امارات و قطر را انتخاب کنید.

 50. با سلام و تشکر از راهنماییهای مفیدتان من ویزای توریستی به لندن را دارم و میخواهم با ایرلاین آلیتالیا بروم رم و از آنجا برم لندن . آیا باید ویزای ترانزیت ایتالیا رو بگیرم؟

  • فقط برای ترانزیت ویزا نیاز نیست ولی اگر بخواین خارج بشین از فرودگاه و یا فرودگاه تغییر کنه باید شینگن داشته باشین
   درضمن
   ایران ایر پرواز خارجی مستقیم لندن رور داره میتونید با ایران ایر برید.

 51. با سلام من ویزای توریستی لندن رو دارم و در مونیخ پروازمو باید عوض کنم و در یک فرودگاه دیگر به مقصد ادامه بدم. ایا احتیاج به ویزای ترانزیت دارم. با تشکر از پاسختون

  • سلام
   اگر در مونیخ از فرودگاه خارج بشین و از فرودگاه دیگری پرواز به لندن رو انجام بدین باید ویزای شینگن داشته باشین

 52. سلام
  ایا برای ترانزیت ۶ ساعته در فرودگاه کویت نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت هست ؟ در چه صورتی ویزای ترانزیت لازم نیست ؟

 53. با سلام
  آیا با داشتن تراول داکومنت کانادا برای رفتن به کانادا از مسیر تهران به وین ، وین به تورنتو و برگشت از مسیر فرانکفورت نیازی به ویزای ترانزیت میباشد؟

  • منظورتون رو در مورد تراول داکومنت کانادا متوجه نشدیم
   مسافر با داشتن ویزای توریستی و یا pr کانادا میتواند از پروازی که یک توقف در هر مسیر در حوزه شنگن دارد استفاده کند .

 54. با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما سروران گرامی :
  ضمن تشکر از زحمات شما که اینگونه دلسوزانه هموطنان را راهنمایی میفرمائید بنده تقریبا” اکثر سوالات و جوابهای شما را مطالعه کردم و تقریبا” جواب سوالم را تا حدودی گرفتم فقط یک سوال برای من باقی ماند .
  من ویزای توریستی مکزیک دارم همانطور که توضیح داده بودید یک توقف در شینگن امکانپذیر نیست و راهنمایی فرموده بودید که برای این سفر از خطوط ایر ترکیش ، امارات ، قطر یا عمان استفاده کنند سوالم اینجاست که استاپ چنج این خطوط مگر از چه مسیری است که احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند ، گفتم شاید پرواز مستقیم داشته باشند لطفا راهنمایی فرمائید.
  با احترام
  مهران دری

  • با سلام
   خیر، موضوع پرواز مستقیم نیست بلکه محل استاپ این پروازها هست که داخل محدوده شینگن نیستند.
   مثلا پروازهای ترکیش در استانبول، پروازهای امارات در دبی، پروازهای قطر در دوحه، پروازهای عمان در مسقط توقف دارد.

   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر توضیحات کاملتر و بیشتر از سفر خود بفرمایید

 55. با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما سروران گرامی :
  با عذر خواهی از اینکه مجددا” وقت شما را میگیرم در کامنت بالا مربوط به اینجانب مهران دری و پاسخ شما ، پروازهایی را که فرمودید برای مکزیکوسیتی بعد از توقفشان در کشور خودشان باز یک توقف اکثرا در آمریکا و یا کانادا دارند مثلا” قطر ایر ویز بعد از دوحه مستقیم به مکزیکو پرواز نداره و یک استاپ توی امزیکا یا کانادا داره یا بقیه ایرلاینهایی که فرمودید به همین صورت آیا اگر پیگیری کنم یا بلیطم را از سفرستان تهیه کنم میتونم بعد از توقف در دوحه یا استانبول یا دبی یا مسقط مستقیم به مکزیکوسیتی بروم .چون دوباره اگر اینگونه نباشه باز من مشکلی مثل ویزای ترانزیت شینگن را پیدا میکنم و شاید بدتر.
  با تشکر مجدد از وقتی که به بنده دادید

  • با سلام
   راه حل شما این است که: با پرواز قطر (توقف در دوحه) یا امارات (توقف در دبی) مقصد برزیل ویا آرژانتین را انتخاب کنید
   و با داشتن ویزای ترانزیت در آنجا با یک توقف تا سقف 72 ساعت می‌توانید ادامه مسیر به مکزیکو سیتی را داشته باشند.
   به هر حال چون پرواز شما دو توقفه می‌شود، به ویزای ترانزیت کشور دوم برای توقف نیازمند هستید.
   در ضمن برای توقف در آمریکا و کانادا نیز کار شما بسیار دشوار است.

 56. با سپاس از شما در مورد راهنمایی های دلسوزانه و مفیدتان :
  در شمن زمان را غنیمت میشمارم و از سایت زیبا و پر بارتان تشکر ویژه دارم امیدوارم همیشه در کارهایتان موفق و پیروز باشید.

  • از حسن انتخاب شما متشکریم
   لطفا در صورت نیاز به راهنمایی جامع تر با کارشناسان سفرستان در تماس باشید.
   02196621777 داخلی 2

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید