اخذ ویزای ترکمنستان

با نگاهی گذرا به نقشه آسیای میانه و کشورهای اطراف دریاچه خزر نام کشوری دیده می‌شود که به داشتن گنجینه‌های عظیم باستان‌شناختی شهرت یافته است. این کشور ترکمنستان می‌باشد. سرزمینی که بخش بسیار زیادی از آن با بیابان‌های قره‌قوم پوشانده شده و به همین دلیل با خرید بلیط هواپیما ترکمنستان رازهای کشف‌نشده فراوانی می‌توان در آن یافت. بلیط هواپیما ترکمنستان هم به خاطر اشتراک فرهنگی و زبانی مردم این کشور با جمعیت کثیری از ایرانیان و هم به دلیل نزدیکی آن به ایران می‌تواند گزینه معقول و مناسبی برای مسافرت باشد.

0
883
چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 7Rating: 3.5نحوه اخذ ویزای ترکمنستان - خرید بلیط هواپیما ترکمنستان از اپلیکیشن سفرستانبا نگاهی گذرا به نقشه آسیای میانه و کشورهای اطراف دریاچه خزر نام کشوری دیده می‌شود که به داشتن گنجینه‌های عظیم باستان‌شناختی شهرت یافته است. این کشور ترکمنستان می‌باشد. سرزمینی که بخش بسیار زیادی از آن با بیابان‌های قره‌قوم پوشانده شده و به همین دلیل با خرید بلیط هواپیما ترکمنستان ویزای ترکمنستان

چگونه ویزای ترکمنستان بگیریم

با نگاهی گذرا به نقشه آسیای میانه و کشورهای اطراف دریاچه خزر نام کشوری دیده می‌شود که به داشتن گنجینه‌های عظیم باستان‌شناختی شهرت یافته است. این کشور ترکمنستان می‌باشد. سرزمینی که بخش بسیار زیادی از آن با بیابان‌های قره‌قوم پوشانده شده و به همین دلیل با خرید بلیط هواپیما ترکمنستان رازهای کشف‌نشده فراوانی می‌توان در آن یافت. بلیط هواپیما ترکمنستان هم به خاطر اشتراک فرهنگی و زبانی مردم این کشور با جمعیت کثیری از ایرانیان و هم به دلیل نزدیکی آن به ایران می‌تواند گزینه معقول و مناسبی برای مسافرت باشد. در عین حال، سفر به سرزمین چشم‌نواز ترکمن‌ها، تنها با خرید بلیط هواپیما ترکمنستان میسر نمی­شود بلکه اخذ ویزا برای این کشور هم مسئله مهمیست که باید مورد توجه قرار گیرد. ادامه این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا در مورد ویزای ترکمنستان بیشتر بدانید.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

ویزای توریستی ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

شهروندان تمامی کشورها به جز برخی کشورهای خاص هنگام خرید بلیط هواپیما ترکمنستان به‌منظور آشنایی با زیبایی‌های طبیعی و تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این کشور ملزم به اخذ ویزای توریستی ترکمنستان می‌باشند. ویزای توریستی ترکمنستان 30 روزه است و برای دریافت آن باید دعوت‌نامه رسمی در دست داشت. لازم به ذکر است که برای دریافت دعوت‌نامه از جانب آژانس مسافرتی ترکمنستانی باید در یک تور گردشگری شرکت کرد.

ویزای ترانزیت ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

موقعیت جغرافیایی استراتژیک و خاص کشور ترکمنستان در آسیای مرکزی باعث شده که گردشگران بسیار زیادی این کشور را به‌عنوان مسیر عبوری خود برای رفتن به کشورهای دیگر انتخاب کنند. به همین دلیل ویزای ترانزیت ترکمنستان اهمیت فراوانی یافته است. این ویزا 3 تا 7 روزه می‌باشد و برای دریافت آن نیازی به داشتن دعوت‌نامه نیست. ضمناً، ویزای ترانزیت ترکمنستان قابل تمدید نمی‌باشد.

ویزای فرودگاهی ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

ویزای فرودگاهی ترکمنستان را هم در فرودگاه عشق آباد و هم در مرزهای زمینی این کشور می‌توان دریافت کرد. این ویزا 10 روزه بوده و قابل تمدید می‌باشد. همچنین بد نیست بدانید که برای دریافت ویزای فرودگاهی ترکمنستان باید دعوت‌نامه‌ معتبر در دست داشت. طبق آخرین اخبار، ارائه ویزای فرودگاهی برای شهروندان ایرانی هم که بلیط هواپیما ترکمنستان خریده‌اند ممکن است.

دیگر ویزاهای ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

ترکمنستان انواع ویزاهای مختلف را به مسافران خود ارائه می‌دهد. از آن جمله می‌توان به ویزاهای تجاری، خصوصی و تحصیلی اشاره کرد که طرفداران فراوانی دارند. البته لازم به ذکر است که برای اخذ هر یک از این ویزاها باید چند مدرک متفرقه به غیر از مدارک اصلی آماده کرد. به عنوان مثال برای دریافت روادید تجاری ترکمنستان باید کارت بازرگانی داشت.

هزینه ویزای ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

هزینه ویزای ترکمنستان معمولاً بر اساس ملیت و هدف مسافر از خرید بلیط هواپیما ترکمنستان تعیین می‌شود. در همین حال به‌طور میانگین هزینه اخذ ویزاهای یک و چندبار ورود این کشور بین 35 تا 515 دلار است. البته تمامی هزینه‌های ویزای ترکمنستان در صورت بهره‌مندی از شرایط و خدمات ویژه مثل اخذ ویزای فوری می‌توانند دوبرابر شوند.

مدارک کلی برای دریافت ویزای ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

. پاسپورت متقاضی ویزای ترکمنستان با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی جهت صدور ویزا.

. دو قطعه عکس در ابعاد پاسپورت.

. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای ترکمنستان.

. فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت.

. دعوت‌نامه رسمی از جانب میزبان ترکمنستانی (در صورت لزوم).

. کپی بلیط هواپیما برگشت یا بلیط هواپیما به کشور دیگر.

. گواهی رزرو هتل (درصورت لزوم).

اقامت بیش از حد مجاز در ترکمنستان

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

اگر مسافری بیش از زمان تعیین‌شده در ویزا بخواهد در خاک ترکمنستان اقامت داشته باشد، ابتدا با جریمه‌ای سنگین مواجه شده و در صورت ادامه دادن به این کار غیرقانونی و یا پرداخت نکردن جریمه، وی به کشور خود دیپورت خواهد شد. بدین‌ترتیب چنین شخصی تا یک سال اجازه ورود به ترکمنستان نخواهد داشت. پس بهتر است به‌هیچ‌وجه دچار این تخلف نشوید و در صورت نیاز ویزای خود را تا حد ممکن تمدید نمائید.

اطلاعات سفارت ترکمنستان در ایران

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

نکته حائز اهمیتی که در مورد اطلاعات تمامی ویزاها وجود دارد این است که امکان دارد سیاست مربوط به ویزای هر کشوری به سرعت دچار تغییر و تحول شود. بنابراین لازم به ذکر است که درستی و صحت اطلاعات این مطلب فقط تا زمان نگارش متن قابل تائید می‌باشند. ازاین‌رو بهتر است جزئیات دقیق در مورد ویزای ترکمنستان را از سفارت این کشور واقع در تهران، خیابان دکتر لواسانی، خیابان وطن‌پور براتی، پلاک 34 جویا شوید. همچنین با استفاده از شماره تلفن‌های 22206731 و 22206732 می‌توانید از راه دور هم با این سفارت ارتباط برقرار کنید.

چگونگی اخذ ویزای ترکمنستان
اخذ ویزای ترکمنستان

خرید بلیط هواپیما ترکمنستان و اخذ ویزای این کشور شما را با یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای عمرتان روبرو خواهند کرد. ترکمنستان گنجینه پنهانیست که در دل قاره زرد نهفته و تلاش برای کشف رازهای این سرزمین زیبا و چشم‌نواز می‌تواند سفر ماجراجویانه جذابی برای هر مسافر رقم بزند. سفری که در آن لمس تاریخ و آشنایی با ویرانه‌های برجای‌مانده از روزگاران گذشته رنگ‌وبوی خاصی خواهد داشت.

برای خرید بلیط هواپیما ترکمنستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
iran.tmembassy.gov.tm
alliedpassport.com
hitchhikershandbook.com
worldtravelguide.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید