همه چیز در مورد اخذ ویزای توریستی آفریقا

مسافرانی که قصد دارند برای سفر به آفریقا بلیط هواپیما خریداری کنند، بهتر است از قبل با راه های دریافت ویزای توریستی آفریقا آشنا شوند. ویزای توریستی آفریقا برای کسانی لازم است که قصد مسافرت به آفریقای جنوبی را دارند.

0
37
اخذ ویزای توریستی آفریقا
ویزای توریستی آفریقا
همه چیز در مورد اخذ ویزای توریستی آفریقاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 19Rating: 4.0ویزای توریستی آفریقا و آشنایی با شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای آفریقا.ویزای توریستی آفریقا همچون سایر کشورها باید در سفارت آفریقای جنوبی مصاحبه شوید ابتدا برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آفریقای جنوبی اقدام نمایید.

ویزای توریستی آفریقا

مسافرانی که قصد دارند برای سفر به آفریقا بلیط هواپیما خریداری کنند، بهتر است از قبل با راه های دریافت ویزای توریستی آفریقا آشنا شوند. ویزای توریستی آفریقا برای کسانی لازم است که قصد مسافرت به آفریقای جنوبی را دارند. برای دریافت ویزای توریستی آفریقا، همچون سایر کشورها باید در سفارت آفریقای جنوبی مصاحبه شوید. برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آفریقای جنوبی اقدام نمایید. در زمان معین شده از طرف سفارت، در سفارت حضور می یابید، پس از تحویل دادن مدارکتان، برای صدور ویزا انگشت نگاری خواهید شد. در ادامه با جزئیات کامل اخذ ویزای این کشور بیشتر آشنا با شما همراهان همیشگی سفرستان هستیم.

نکاتی درباره ویزای آفریقای جنوبی

اخذ ویزای گردشگری آفریقا
ویزای گردشگری آفریقا

در تهران سفارت آفریقای جنوبی ویزاهای توریستی 14 روزه و یک ماهه برای مسافران ایرانی صادر می کند.

اعتبار ویزای توریستی صادر شده برای آفریقای جنوبی تا 2 ماه اعتبار دارد.

مسافران می توانند با ویزای 14 روزه به مدت 14 روز و با ویزای یک ماهه تا یک ماه در آفریقای جنوبی اقامت کنند.

ویزای توریستی صادر شده برای آفریقای جنوبی یک بار ورود است. بدین معنا که اگر مسافر تا پیش از تمام شدن مدت زمان ویزایش از آفریقا خارج شود، برای ورود دوباره به آفریقا بایستی مجددا برای اخذ ویزا اقدام نماید.

مسافر با ویزای گردشگری آفریقا حق هیچ گونه کار و تجارت در این کشور را ندارد.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی قابل تمدید نبوده و مسافر باید تا زمان پایان مدت زمان ویزایش آفریقا را ترک کند.

✅ بازدید از مقاله غذاهای محبوب آفریقایی

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آفریقا

همان طور که پیش تر ذکر شد، پس از گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آفریقای جنوبی، باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گردشگریرا آماده کنید. ارائه مدارک کامل برای انجام پروسه انگشت نگاری و صدور ویزا الزامی است. مدارکی که در روز مصاحبه در سفارت آفریقای جنوبی مسافر لازم دارد، بدین شرح است:

اصل پاسپورت، دو قطعه عکس 3*4، تمکن مالی بالای 10 میلیون تومان، فرم مشخصات فردی، پرینت گردش حساب 3 ماهه، مبلغ 60 یورو پول نقد، گواهی اشتغال به کار، رزرو هتل برای تمام مدت سفر، رزرو پرواز رفت و برگشت.

نکات مهم در رابطه با مدارک لازم:

  • پاسپورت مسافر باید حداقل 6 ماه تا تاریخ انقضای پاسپورت اعتبار داشته باشد.
  • در فرم مشخصات فردی تمامی اطلاعات باید دقیق و صحیح نوشته شوند.
  • گواهی تمکن مالی و گردش حساب مسافر باید جدید بوده و حداکثر سه روز پیش از تاریخ مصاحبه حضوری در سفارت آفریقای جنوبی تهیه و صادر شده باشد.
  • تمامی گواهی های تمکن مالی، گواهی اشتغال و پرینت گردش حساب باید به زبان انگلیسی باشند.
  • مهر بانک صادر کننده تمکن مالی و گردش حساب به روی برگه الزامی است.
  • اگر پرواز و هتل مسافر کمتر از زمانی است که برای ویزا درخواست می دهد، در این شرایط طبق همان تاریخ رزرو شده به مسافر ویزا داده می شود.

هزینه ویزای توریستی آفریقای جنوبی

پس از ارائه مدارک، نوبت پرداخت هزینه برای دریافت ویزای گردشگری آفریقا است. در این مرحله مسافر علاوه بر پرداخت مبلغ نقدی 60 یورو به سفارت آفریقا در روز مصاحبه حضوری، ملزم است هزینه ای جداگانه نیز به کارگزار ویزا پرداخت نماید. هزینه ویزای توریستی آفریقای جنوبی با توجه به قیمت روز ارز متغیر است و در حال حاضر هزینه ویزای توریستی 14 روزه برای آفریقای جنوبی چیزی حدود 250هزار تومان است.

در صورتی که به هر دلیلی درخواست ویزای گردشگری آفریقا برای مسافر مردود شود، هزینه ویزا به فرد متقاضی ویزا (مسافر) بازگردانده نمی شود.

مدت زمان صدور ویزای توریستی آفریقا

معمولا ویزای توریستی آفریقای جنوبی پس از گذشت 14 روز کاری از زمان مصاحبه حضوری مسافر صادر می شود. منظور از روز کاری، روزهای کاری و فعالیت سفارت آفریقای جنوبی در تهران می باشد. مدت زمان صدور ویزای توریستی 14 روزه و یک ماهه برای آفریقا تقریبا یکسان است. همچنین، سفارت آفریقای جنوبی ویزای گردشگری آفریقا را به صورت انفرادی صادر نمی کند.

آدرس سفارت آفریقای جنوبی در تهران

تهران، خیابان ولیعصر، باغ فردوس، خیابان یکتا، پلاک 5

شماره تماس سفارت آفریقای جنوبی: 021 -22702866

 تماس تلفنی با سفارت آفریقای جنوبی و یا مراجعه حضوری فقط از روزهای دوشنبه تا جمعه امکان پذیر است. سفارت آفریقای جنوبی در روزهای شنبه و یکشنبه که روزهای تعطیلی آخرهفته کشورهای خارجی است، تعطیل می باشد.

مسافران برای تماس با بخش ویزا و کنسولی نیز می توانند با این شماره تماس حاصل کنند: 021- 22719516

در ادامه نیز می توانید با آداب و رسوم مردم آفریقا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید