ویزای توریستی آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان و نام بین‌المللی آلمان روی نقشه کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.

0
160
اخذ ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 19Rating: 4.5ویزای توریستی آلمان و مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای گردشگری آلمان.ویزای توریستی آلمان دارای ضوابط و شرایطی است که باید اصل و کپی کلیه مدارک هت اخذ ویزای گردشگری در سایز A4 تهیه و ارائه شود.

دریافت ویزای توریستی آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان و نام بین‌المللی آلمان روی نقشه کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومترمربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا محسوب می شود. آلمان به معنی چیزهای زیادی می‌تواند تلقی شود، غذا، سوسیس، جدیت مردم، پیاده‌روی، قلعه‌ها و مهمانی‌ها از جمله جاذبه‌های این کشور هستند. هنر زنده و موسیقی در برلین هرکسی را تشویق به خرید بلیط هواپیما آلمان می‌نماید. جنگل‌های زیبا در غرب و کوه‌های آلپ در جنوب این کشور خستگی را از روح و تن انسان به‌در می‌کند. فقط کافی است تا شما برای دریافت ویزای توریستی آلمان اقدام نمایید تا همه این زیبایی‌ها را از نزدیک ببینید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

اخذ ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان

نکته مهم برای اخذ ویزای توریستی آلمان این است که اصل و کپی کلیه مدارک باید در سایز A4 تهیه و ارائه شود.

 1. 1. فرم درخواست ویزا
 2. 2. شناسنامه ایرانی
 3. 3. گذرنامه: گذرنامه متقاضی باید حتما اعتباری بیشتر از ۶ ماه از تاریخ پایانی اعتبار ویزای درخواستی و دو صفحه خالی باشد. کپی کلیه ویزاهای پنج سال گذشته متقاصی نیز باید ارائه شوند.
 4. 4. سه قطعه عکس رنگی (ابعاد ۴.۵ در ۳.۵ سانتی‌متر با پس زمینه سفید)
 • اگر نام همراهان در پاسپورت درخواست کننده‌ ویزا درج شده باشد، وجود دو قطعه عکس رنگی از هر یک در مدارک الزامی است.
 • عکس‌ها باید کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
 • طبق مقررات شینگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
 1. 5. دعوت‌نامه: دعوت‌نامه باید از طریق فردی که متقاضی را می‌شناسد و مقیم آلمان است، برای فرد ارسال شود. در صورت نداشتن دعوت‌نامه، برگه‌ای که تاکید می‌کند متقاضی برای تمام مدت اقامت در آلمان هتل رزرو کرده‌ یا سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان از این باشد که فرد در آلمان صاحب مسکن است.
 2. 6. اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم قانونی مختص کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.
 3. اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
 • برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب
 • برای حقوق بگیران: گواهی اشتغال به كار، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی
 • برای اشخاص تحت تكفل (زنان خانه‌دار یا فرزندان): دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) با تاریخ گشایش حساب
 • پرینت حساب بانکی باید بر روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت مربوطه ارائه شود.

۸. گواهی اشتغال به تحصیل مختص دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان.

۹. بیمه مسافرت فردی یا جمعی برای متقاضیان روادید الزامی است.

۱۰. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان.

۱۱. فاکتور پرداخت‌شده‌ هتل برای کل مدت اقامت

نحوه تعیین وقت مصاحبه

سفارت آلمان جهت تسهیل ارائه درخواست روادید برای ویزای توریستی آلمان برای متقاضیان، طبق قرارداد با کارگزاری‌ها همکاری می‌کند. در این روش متقاضی جهت ارائه درخواست روادید، در زمان وقت تعیین شده شخصاً نزد شرکت مورد نظر حضور می‌یابد. طی این مراجعه حضوری، مدارک کامل و هزینه بررسی درخواست روادید توسط سفارت آلمان در تهران و نیز هزینه خدمات شرکت خدماتی برای همکاری در ارائه درخواست روادید را پرداخت می‌کند و به سؤالات مرتبط با سفر خود پاسخ می‌دهد. کارگزار درخواست‌های متقاضیان را پس از دریافت به سفارت منتقل می‌کند. درخواست در سفارت بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی یونان
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی استرالیا
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی ایتالیا

مدت زمان تحویل ویزا

اخذ ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان

مدت زمان بررسی مدارک و تصمیم‌گیری در مورد ویزای توریستی آلمان سه هفته است. به محض تصمیم‌گیری سفارت در مورد درخواست ویزای متقاضی، مراتب به کارگزار ابلاغ می‌شود و متقاضی می‌تواند برای دریافت گذرنامه خود به دفتر کارگزار مراجعه کند.

نکته‌ها:

1) وقت‌های مصاحبه‌ای که تعیین شده‌اند به هیچ عنوان قابل لغو نیستند؛ پس بهتر است متقاضی زمانی اقدام به گرفتن وقت درخواست روادید کند که اطمینان دارد می‌تواند در آن زمان حضور پیدا کند.

2) در صورتی که متقاضی در مدت 59 ماه قبل از وقت تعیین شده، درخواست روادید شنگن کرده‌ است و در آن زمان اثر انگشت وی دریافت شده باشد، نیازی به حضور شخص مجدد جهت ارائه درخواست وجود ندارد.

3) طبق ماده 17 آئین‌نامه روادید، در صورتیکه متقاضیان مایل به استفاده از خدمات کارگزار ویزای توریستی آلمان نباشند، این امکان را دارند که درخواست روادید خود را مستقیماً نزد سفارت آلمان ارائه کنند. در این حالت، تعیین وقت باید از طریق سیستم تعیین وقت اینترنتی آنلاین سفارت آلمان صورت گیرد. البته به دلیل ظرفیت محدود باجه‌ها، معمولاً زمان انتظار طولانی خواهد بود.

سفارت آلمان در تهران

اخذ ویزای توریستی آلمان
ویزای توریستی آلمان

نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴

تلفن بخش روادید:( ۳۹۹۹۱۴۹۹-۰۲۱ (پاسخگویی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر)

تلفن پاسخگویی درباره مدارک لازم برای درخواست ویزا (تلفن گویا): ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱

کدپستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

پست الکترونیک: info@teheran.diplo.de (ایمیل‌ها باید به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی نوشته و ارسال شوند.)

وب‌سایت: www.teheran.diplo.de

در مطالب بالا سعی کردیم تا موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم با گرفتن ویزای توریستی آلمان با برنامه‌ریزی دقیق و سفر به این کشور اروپایی با مکان‌های تاریخی و دیدنی فراوان لحظات خوشی را در کنار خانوداه یا دوستان سپری نمایید.

برای خرید بلیط هواپیما آلمان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید