ویزای توریستی اندونزی

اندونزی مجمع الجزایری با ۱۷۵۰۸ جزیره کشوری در آسیای جنوب شرقی است. مرکز این کشور جاکارتا است و با بیش از 273 میلیون نفر چهارمین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود.

0
10
اخذ ویزای توریستی اندونزی
ویزای توریستی اندونزی
ویزای توریستی اندونزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 21Rating: 4.0ویزای توریستی اندونزی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اندونزی.ویزای توریستی اندونزی و مدارک مورد نیاز در این مطلب توضیح داده شده است در حالت کلی 5 نوع ویزا برای مقاضیان ورود به اندونزی بنا به نیاز آن ها صادر می شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی اندونزی

اندونزی مجمع الجزایری با ۱۷۵۰۸ جزیره کشوری در آسیای جنوب شرقی است. مرکز این کشور جاکارتا است و با بیش از 273 میلیون نفر چهارمین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود. زبان رسمی این کشور اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. اندونزی با داشتن تعداد بسیار زیاد جزیره و سواحل شنی سفید و آتش فشان های بالی و گونه های مختلف و حیوانات بومی فرهنگ های متنوع و مناظر منحصر به فرد برای هر سلیقه ای جاذبه ای برای ارائه کردن دارد. اگر این کشور و دیدن جاذبه های منحصر به فرد آن در لیست مقصد های مورد علاقه شما برای سفر قرار دارد قبل از خرید بلیط هواپیما باید ویزای این کشور را تهیه کنید چون این کشور از مسافران برای ورود به آن کشور ویزا درخواست می کند. ویزای توریستی اندونزی و مدارک مورد نیاز و مراحل اخذ ویزا در این مطلب توضیح داده شده است.

انواع ویزای اندونزی

در حالت کلی 5 نوع ویزا برای مقاضیان ورود به اندونزی بنا به نیاز آن ها صادر می شود:

ویزای توریستی اندونزی
ویزای تجاری و ویزای بیزنس اندونزی
ویزای خبرنگاری اندونزی
ویزای مقامات رسمی یا ویزای دیپلمات اندونزی
ویزای تحصیلی اندونزی

ویزای توریستی اندونزی معروف ترین و پرکاربرد ترین ویزای صادر شده برای متقاضیان ویزای اندونزی است.  این ویزا برای افرادی صادر می شود که برای دیدن این کشور و جاذبه های بی نظیر این کشور درخواست ویزا کرده اند. توجه داشته باشید که ویزای توریستی فقط با هدف توریستی و گردش و دیدن از این کشور برای شما صادر می شود و شما با در دست داشتن این ویزا اجازه کار در این کشور یا اقامت بیشتر از مدت مشخص شده در این ویزا یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. برای هر کدام از این اهداف ویزای خاصی صادر می شود که باید برای هر کدام جداگانه اقدام کنید.

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر اندونزی

مدت اعتبار ورود ویزای توریستی اندونزی

از زمان صدور این ویزا شما 3 ماه فرصت خواهید داشت که از این ویزا استفاده کرده و به اندونزی سفر کنید. در صورتی که در مدت سه ماه از ویزای توریستی خود استفاده نکردید ویزای شما خود به خود باطل خواهد شد.

مدت اقامت ویزای توریستی اندونزی

ویزای اندونزی توسط سفارت اندونزی در تهران برای مسافران ایرانی به مدت 14 روز صادر می شود. اگر بیشتر از این مدت در اندونزی بمانید در هنگام خارج شدن از کشور و در فرودگاه جریمه خواهید شد.

ویزای توریستی اندونزی چند بار ورود است؟

ویزای توریستی اندونزی که برای شما صادر می شود برای یه بار ورود به این کشور صادر می شود. شما حتی اگر یک بار از هر کدام از مرزهای این کشور خارج شوید حتی اگر از اعتبار اقامت شما باقی مانده باشد برای بار دوم حق ورود به این کشور را ندارید و باید برای ویزای دیگر اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اندونزی

اخذ ویزای توریستی اندونزی
ویزای توریستی اندونزی

برای درخواست ویزای توریستی اندونزی باید مدارکی را که سفارت این کشور مشخص کرده است بدون کم و کاستی آماده کرده و در اختیار کارگزار ویزا قرار دهید تا مورد بررسی قرار گیرد. این مدارک عبارتند از:

اصل پاسپورت

کپی همه‌ صفحات شناسنامه

دو قطعه عکس سه در چهار

گواهی تمکن مالی به مبلغ بیش از ۱۰ میلیون

فرم کامل شده‌ مشخصات فردی

پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا

رزرو بلیط هواپیما

تائیدیه رزرو هتل

نکات مهم در مورد مدارک مورد نیاز

پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

عکس صفحات شناسنامه در صفحه A4 کپی شوند

عکس های سه در چهار باید جدید و رنگی باشند و زمینه سفید داشته باشند

گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد و مهر معتبر شعبه بانک صادر کننده را داشته باشد

تاریخ های بلیط رفت و برگشت با تاریخ درخواست ویزا مطابقت داشته باشد

تاریخ و مدت رزرو هتل باید مطابق با تاریخ و مدت درخواست ویزای توریستی اندونزی باشد.

ویزای توریستی اندونزی چند روزه صادر می شود؟

پس از آن که با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت اندونزی در تهران برای صدور ویزای توریستی اندونزی درخواست دادید باید منتظر بمانید تا در صورت قبول شدن این مدارک ویزا برای شما صادر شود. به طور معمول مدت این انتظار 7 روز است.

در ادامه می توانید با هزینه سفر به بالی اندونزی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید