ویزای توریستی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی و جزو قدیمی ترین و بزرگترین کشورهای قاره اروپا محسوب می شود که سالانه تعداد زیادی از افراد برای سفر به این کشور درخواست ویزا می کنند.

0
27
اخذ ویزای توریستی انگلستان
ویزای توریستی انگلستان
ویزای توریستی انگلستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 24Rating: 4.0ویزای توریستی انگلستان و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس.ویزای توریستی انگلستان به شما اجازه می دهد برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشید و از جاهای دیدنی انگلستان دیدن کنید یا به دیدن بستگان خود بروید.

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی و جزو قدیمی ترین و بزرگترین کشورهای قاره اروپا محسوب می شود که سالانه تعداد زیادی از افراد برای سفر به این کشور درخواست ویزا می کنند. انواع ویزاهایی که این کشور برای مسافران صادر می کند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، اخذ ویزا از طریق بستگان (ازدواج)، شهروندی انگلستان است. شما اگر قصد سفر به این کشور را دارید لازم است که قبل از بستن چمدان ها و خرید بلیط هواپیما برای دریافت ویزا از طریق سفارت یا کنسولگری این کشور اقدام کنید. مراحل فنی صدور ویزای انگلستان از طریق کارگزار سفارت در تهران انجام می شود و تصمیم نهایی صدور ویزا به عهده سفارت است. در این مطلب سفرستان شرایط و مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان به طور خلاصه آورده شده است. این ویزا به شما اجازه می دهد برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشید و از جاهای دیدنی انگلستان دیدن کنید یا به دیدن بستگان خود بروید.

نکات مهم برای اخذ ویزای انگلستان

برای اخذ ویزای توریستی می توانید به کارگزاری سفارت در تهران مراجعه کنید.

به علت تقاضای زیاد برای ویزای انگلستان حداقل سه ماه قبل از سفر برای ویزا اقدام کنید.

در مورد مدارک و اطلاعات خود با سفارت انگلستان صادق باشید. چون در صورت تحویل دادن اطلاعات و مدارک جعلی درخواست شما رد می شود و برای 10 سال از گرفتن هر گونه ویزا محروم خواهید شد.

در صورت داشتن ویزای مولتی مدت اقامت شما در این کشور در هر بار ورود 6 ماه است و پس از اتمام این مدت باید کشور را ترک کنید و دوباره وارد شوید.

✅ بازدید از مقاله روش های مهاجرت به انگلستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلستان

اخذ ویزای توریستی انگلستان
ویزای توریستی انگلستان

اصل پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

6 قطعه عکس سه و نیم در چهار و نیم که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.

مدارک رزرو هتل در انگلستان، یا اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر

اصل و ترجمه شناسنامه رسمی با مهر معتبر

اصل و ترجمه رسمی با مهر معتبر از سند ازدواج

اصل و ترجمه رسمی معتبر از مدارک شغلی

مدارک میزبان در صورت داشتن میزبان در انگلستان مثل دعوتنامه و کپی پاسپورت و مدارک اقامت شخص دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، اجاره نامه یا سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان، آخرین برگه مالیات پرداخت شده و قبض های پرداخت شده آب و برق و گاز

اصل پرینت ریز حساب شخصی و جاری به زبان انگلیسی برای 6 ماه گذشته و سپرده های بانکی

اصل و ترجمه رسمی معتبر سند ملکی و یا اصل و ترجمه اجاره نامه ملک شخصی

انواع ویزای توریستی انگلستان

اخذ ویزای توریستی انگلستان
ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان برای موارد زیر صادر می شود:

شرکت در رویدادهای ورزشی

ویزای پزشکی و درمانی

سفر توریستی و تفریحی به انگلستان

دید و بازدید از خانواده ساکن در این کشور

شرکت در کنفرانس های تحقیقاتی و علمی

اگر متقاضی اخذ ویزا کمتر از 18 سال سن داشته باشد داشتن رضایت نامه از والدین ضروری است و خانواده فرد باید شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان را برای وی فراهم کنند. علاوه بر رضایت کتبی جزییات کامل تماس با آنها در اختیار مقامات سفارت انگلستان قرار می گیرد. همچنین در این رضایت نامه مدت سفر فرد و همچنین نوع ارتباط با متقاضی زیر 18 سال را مشخص می کنند.

مدت درخواست ویزای توریستی انگلستان

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان شما باید سه ماه قبل از سفر به این کشور با ارائه مدارک و اطلاعات به سفارت این کشور ویزای این کشور را درخواست کنید. بعد از ارائه مدارک به سفارت انگلستان 3 هفته کاری زمان لازم است تا مدارک و اطلاعات شخص متقاضی بررسی شود. در صورت موافقت با درخواست ویزای توریستی شخص متقاضی اجازه دارد که تا 6 ماه در این کشور حضور داشته باشد. اگر شخصی به صورت مرتب به این کشور سفر می کند می تواند تقاضای ویزای توریستی بلند ملت انگلستان را داشته باشد ولی در هر بار سفر به انگلستان مجاز است که تنها مدت 6 ماه در خاک انگلستان حضور داشته باشد.

تمدید ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان به شرط این که کل مدت حضور شخص در انگلستان از 6 ماه کمتر باشد قابل تمدید است. برای مثال اگر شخص ویزای توریستی سه ماهه داشته باشد می تواند قبل از تمام شدن ویزای فعلی خود برای مدت 3 ماه دیگر ویزای خود را تمدید کند. همچنین ویزای توریستی از نوع درمانی با ارائه نامه ای از پزشک معالج مبنی بر طولانی بودن مدت درمان برای 6 ماه دیگر قابل تمدید است.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

اولین مرحله تعیین وقت سفارت انگلستان از طریق سایت www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome و www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome است. هزینه های ویزا حتما باید از طریق ویزا کارت یا مستر کارت به صورت آنلاین واریز شود.

بعد از پرداخت هزینه ویزا یک شماره مرجع به شما اختصاص می یابد که می توانید با مراجعه به Premium Services VFS Global از مراحل پرونده خود اطلاع پیدا کنید.

در روز تعیین شده برای شما، شخصا باید به سفارت مراجعه کنید.

بعد از مراجعه به سفارت و طی مراحل دریافت مدارک و اطلاعات یک ایمیل دریافت می کنید و از روند کاری درخواست ویزای خود مطلع خواهید شد.

پس از بررسی مدارک و اطلاعات و تصمیم در خصوص درخواست ویزای توریستی انگلستان اسناد و مدارک شما توسط پیک به آدرسی که در فرم ارائه کرده اید ارسال خواهد شد.

سایت سفارت انگلیس در تهران: https://www.vfsglobal.co.uk/ir/en#latest-updates_o=Article%20Date,Descending

سایت سفارت انگلیس در امارات: http://vfs-uk-ae.com/applicationcentre.html

سایت سفارت انگلیس در ترکیه: https://pos.tlscontact.com/turkey

آدرس سفارت انگلستان در تهران

تهران – خیابان فردوسی – پلاک 198 – 64052000-021

کدپستی: 91144-11316

برنامه کاری: یکشنبه ها تا پنجشنبه ها از ساعت 7:30 تا 14:30

آدرس کارگزاری سفارت انگلستان:

تهران – میدان آرژانتین – خیابان الوند – خیابان راشل کوری (خیابان 27ام) – پلاک 11 – طبقه اول

در ادامه می توانید با ویزای تحصیلی انگلستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید