اخذ ویزای توریستی ایتالیا

زادگاه بزرگ‌ترین آثار هنری جهان و محل تولد لذیذترین پیتزاها و پاستاهای دنیا، یعنی کشور زیبای ایتالیا همیشه مشتاق میزبانی از گردشگران خود است. این کشور که الهام‌بخش بسیاری از ایده‌های معماری جهان محسوب می‌شود، چنان زیبایی منحصر به فردی دارد که سالانه میلیون‌ها نفر را با خرید بلیط هواپیما ایتالیا به تماشای خود وا میدارد.

0
50
اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا
اخذ ویزای توریستی ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 6Rating: 4.5ویزای توریستی ایتالیا و مدارک و ضرورت های لازم برای اخذ ویزای ایتالیا.ویزای توریستی ایتالیا زادگاه بزرگ‌ترین آثار هنری جهان و محل تولد لذیذترین پیتزاها و پاستاهای دنیا که همیشه مشتاق میزبانی از گردشگران خود است.

ویزای توریستی ایتالیا

زادگاه بزرگ‌ترین آثار هنری جهان و محل تولد لذیذترین پیتزاها و پاستاهای دنیا، یعنی کشور زیبای ایتالیا همیشه مشتاق میزبانی از گردشگران خود است. این کشور که الهام‌بخش بسیاری از ایده‌های معماری جهان محسوب می‌شود، چنان زیبایی منحصر به فردی دارد که سالانه میلیون‌ها نفر را با خرید بلیط هواپیما ایتالیا به تماشای خود وا میدارد. در کشور ما هم کم نیست تعداد کسانی که عاشق سفر به ایتالیا هستند. از این رو، به نظر می‌رسد که مطالعه مطلبی مفید در مورد ویزای توریستی ایتالیا بتواند پاسخگوی بسیاری از سوالات باشد. اگر شما هم علاقه خاصی به انجام پرواز خارجی به ایتالیا دارید، مطلب زیر را به دقت بخوانید و ضمن آماده شدن برای سفر، با جزئیات ویزای توریستی ایتالیا بیشتر آشنا شوید. لازم به ذکر است که مطلب زیر تا تاریخ نگارش آن معتبر است و هر لحظه امکان ایجاد تغییر در قوانین ویزای توریستی ایتالیا وجود دارد.

چه زمانی به ویزای توریستی ایتالیا نیاز داریم؟

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

ویزاهای ایتالیا انواع و اقسام مختلفی دارند که هر یک بر اساس نیاز و دلیل سفر به این کشور به مسافران اعطا می‌شود. همانطور که از نام ویزای توریستی ایتالیا بر می‌آید، این ویزا را صرفا با اهداف گردشگری و برای بازدید از نقاط زیبای این کشور می‌توان اخذ کرد. بنابراین، ذکر این نکته بسیار ضروری است که برای اهدافی غیر از اهداف توریستی از جمله تجارت، درمان، تحصیل، تحقیق و اشتغال، حتما باید به دنبال ویزای متفاوت‌تری باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

به منظور اخد ویزای توریستی ایتالیا، متقاضی باید مدارک زیر را فراهم نماید:

. فرم تکمیل‌شده تقاضای ویزا

. ۲ قطعه عکس سه در چهار از متقاضی بدون روتوش

. پاسپورت متقاضی با حداقل دو صفحه سفید و سه ماه اعتبار از زمانی که او منطقه شنگن را ترک می‌کند.

. پرداخت هزینه صدور ویزای توریستی ایتالیا

. دعوت‌نامه‌ تکمیل‌شده که در آن فرد دعوت‌کننده اگر شهروند ایتالیا باشد، تصویر گذرنامه یا شناسنامه خود را باید ضمیمه کند و اگر فرد دعوت‌کننده، مقیم ایتالیا باشد باید اجازه‌نامه معتبر اقامت در این کشور را با حداقل ۱ سال اعتبار ضمیمه کند.

. مدارک شناسایی و مدارک شغلی ترجمه‌شده متقاضی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی اعم از شناسنامه، آخرین روزنامه رسمی، پروانه کسب، لیست پرداختی‌های ۶ ماه آخر بیمه و یا اطلاعات تاسیس شرکت یا استخدام در آن که بر حسب نوع شغل باید ارائه شوند.

. اصل و کپی مدارک دال بر تمکن مالی فرد متقاضی به همراه فایل ترجمه‌شده آنها.

. صورت‌حساب گردش مالی فرد متقاضی با مهر و امضای بانک یا کارت اعتباری بین‌المللی یا ضمانت‌نامه بانکی وی.

. بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو.

. اصل و کپی بلیط هواپیما رفت و برگشت، رزرو هتل و برنامه سفر.

. برگ کپی صفحه اول پاسپورت و همچنین کپی ویزاهای قبلی.

هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که در بالا مشاهده فرمودید، یکی از شرایط مربوط به اخذ ویزای توریستی ایتالیا، پرداخت هزینه مربوط به این ویزاست. طبق آخرین اعلام سفارت ایتالیا در تهران، هزینه اخذ ویزای این کشور برای افراد بزرگسال ۶۰ یورو است. همچنین افراد بین ۶ تا ۱۲ سال هم باید هزینه‌ای ۳۵ یوروئی برای اخذ ویزای ایتالیا پرداخت کنند. لازم به ذکر است که این کشور برای ویزای افراد زیر ۶ سال هیچ هزینه‌ای در نظر نگرفته است.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی روسیه
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی کانادا
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای فرودگاهی

نکته مهم در مورد مدارک ویزا

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

یک نکته بسیار حائز اهمیت در مورد مدارک ویزای ایتالیا که در سایت سفارت این کشور هم به آن اشاره شده این است که تمامی مدارک ذکرشده باید به صورت کاغذی جمع‌آوری و هنگام تقاضای ویزای توریستی ایتالیا، فقط توسط خود متقاضی به متصدی باجه تحویل داده شوند. از این رو، بدیهیست که به مدارک ارسال‌شده به صورت فایل الکترونیکی یا ایمیل ترتیب اثر داده نمی‌شود. بنابراین شما فقط برای درخواست تعیین وقت می‌توانید به سفارت این کشور ایمیل بزنید و اگر فایلی ضمیمه درخواست تعیین وقت شود، ایمیل بدون بررسی رد خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

اگر شما متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا هستید، ابتدا باید تمامی مدارک ذکرشده در بالا را آماده کنید و سپس با ارسال ایمیل به وب‌سایت کارگزار سفارت ایتالیا یا از طریق سیستم نوبت‌دهی سفارت ایتالیا، از این سفارت درخواست تعیین وقت داشته باشید. بعد از تعیین وقت، شما باید با در دست داشتن مدارک ذکرشده به سفارت مراجعه کنید و درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

اطلاعات سفارت ایتالیا

اخذ ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، قوانین مربوط به ویزا همواره تحت تاثیر روابط دیپلماتیک دو کشور بوده و در معرض تغییر و تحول قرار دارد. به همین دلیل، اطلاعات ارائه‌شده در این مطلب را صرفا می‌توانید به عنوان یک راهنمای کلی در نظر بگیرد و برای اخذ دقیق‌ترین اطلاعات به سفارت کشور ایتالیا واقع در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۸/۷۹ مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید از شماره تلفن ۶۶۷۲۶۹۵۵ و ۶۶۷۲۶۹۵۶ هم برای ارتباط سریع‌تر بهره‌مند شوید.

با هر سلیقه و علاقه‌ای که به ایتالیا سفر کنید، مطمئنا مسافرتی خاطره‌انگیز و به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد خورد. پس مطالعه مطلب فوق و کسب اطلاعات لازم در مورد ویزای توریستی ایتالیا می‌تواند برای همه مفید واقع شود. ناگفته نماند که اگر مدارک خود را به درستی و سر موعد مقرر فراهم نمایید، اخذ ویزای ایتالیا برایتان بسیار ساده بوده و در مدت زمان کوتاهی به خواسته خود دست خواهید یافت.

برای خرید بلیط هواپیما ایتالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید