راهنمای اخذ ویزای توریستی تایلند

تایلند مقصد محبوبی برای گردشگران اروپایی، آمریکای شمالی و ایرانی هاست، کشوری که کلی مکان های دیدنی و ماجراجویی های جذاب دارد و حتی می توانید هفته ها به گشت و گذار در شهرها و جزیره های آن بپردازید، بدون اینکه احساس یکنواختی و خستگی به شما دست بدهد.

0
47
راهنمای اخذ ویزای توریستی تایلند
ویزای گردشگری تایلند
راهنمای اخذ ویزای توریستی تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 31Rating: 4.0ویزای توریستی تایلند و مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای تایلند.ویزای توریستی تایلند معمولا گردشگران به خاطر شلوغ بودن سفارت تایلند از طریق آژانس های مسافرتی و شرکت های کارگزار اقدام به اخذ این ویزا می کنند.

ویزای توریستی تایلند

تایلند مقصد محبوبی برای گردشگران اروپایی، آمریکای شمالی و ایرانی هاست، کشوری که کلی مکان های دیدنی و ماجراجویی های جذاب دارد و حتی می توانید هفته ها به گشت و گذار در شهرها و جزیره های آن بپردازید، بدون اینکه احساس یکنواختی و خستگی به شما دست بدهد. در تایلند طعم دلپذیر غذاها، چشم اندازهای معرکه سواحل و بازارهای رنگارنگ شما را به وجد می آورند ولی برای چنین سفری نیاز به اخذ ویزای توریستی تایلند خواهید داشت. گرفتن ویزای تایلند برای گردشگران ایرانی سخت نیست و معمولا گردشگران به خاطر شلوغ بودن سفارت تایلند از طریق آژانس های مسافرتی و شرکت های کارگزار اقدام به اخذ این ویزا می کنند. پس قبل از خرید بلیط هواپیما تایلند به اطلاعاتی در خصوص نحوه اخذ ویزای توریستی تایلند نیاز خواهید داشت که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است.

برای اخذ ویزای گردشگری تایلند چه شرایطی لازم است؟

همانطور که ذکر شد برای اخذ ویزای تایلند راه سختی را در پیش نخواهید داشت. یعنی با ارائه گردش حساب ۱ ماهه به راحتی می توانید این ویزا را بگیرید. ویزای توریستی تایلند  تا ۳ ماه اعتبار دارد و در قالب تور و به صورت یک بار ورود یا ۲ بار ورود صادر می شود، با این ویزا می توانید ۵۸ روز در کشور تایلند اقامت داشته باشید اما در صورت تمایل به اقامت بیش تر می توانید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید و به صورت کتبی برای تمدید زمان ویزا درخواست دهید.

ویزای توریستی تایلند چند نوع است؟

ویزای تایلند به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر می شود و ۲ نوع سینگل یا مولتی خوانده می شود. یعنی متقاضیان با اخذ ویزای یک بار ورود تایلند می توانند حداکثر تا ۵۸ روز در این کشور اقامت داشته باشند و چنانچه ویزای چندبار ورود یا ۲ بار ورود بگیرند می توانند در مدت ۶ ماه هر چند بار بخواهند به تایلند سفر کنند و در این نوع ویزا نیز در هر سفر حداکثر تا ۵۸ روز می توانند در تایلند اقامت داشته باشند.

برای اخذ ویزای تایلند چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

از دلایل دیگری که اخذ ویزای گردشگری تایلند را راحت تر ساخته این است که نیازی به ترجمه مدارک نیست و ویزای تایلند وقت سفارت ندارد یعنی نیازی به حضورت در سفارت خانه تایلند نخواهید داشت. ضمنا متقاصی باید درخواست ویزای تایلند را به یک کارگزار یا آژانس مسافرتی ارائه کند و پس از پرداخت هزینه ویزای تایلند منتظر جواب یا صدور آن باشد.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت تایلند

چه زمانی باید برای اخذ ویزای توریستی تایلند اقدام کرد؟

مرحله انتظار برای پذیرش یا ریجکت ویزای تایلند بین ۳ تا ۴ روز کاری طول می کشد و برای همین لازم نیست از ماه ها قبل نگران اخذ این ویزا بود. تنها یک یا ۲ هفته قبل از خرید بلیط هواپیما ارزان تایلند می توان برای اخذ آن اقدام کرد. البته باید در نظر داشت که سفارت تایلند در روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات رسمی باز نیست و این ایام جزو روزهای کاری این سفارت محسوب نمی شوند.

چه مدارکی برای اخذ ویزای توریستی تایلند لازم است؟

پاسپورت معتبر با حداقل ۷ ماه اعتبار

بلیط رفت و برگشت هواپیما به تایلند

فرم تکمیل شده درخواست ویزای تایلند

واچر هتل

۲ قطعه عکس ۴در۶ با زمینه سفید

بیمه نامه مسافرتی

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

آدرس سفارت

سفارت تایلند در تهران میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، پارک امین الدوله، کوچه استقلال، پلاک ۴ واقع شده و ساعات کاری آن از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر است. برای تماس با سفارت نیز می توان با شماره تلفن های (۰۲۱) ۷۷۵۳۷۷۰۸ و ۷۷۵۳۱۴۳۳ تماس گرفت. برای اطلاعات بیش تر به سایت سفارت تایلند به آدرس www.thaiembassy-tehran.org مراجعه کنید.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر تایلند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید