ویزای توریستی جمهوری چک

کشور جمهوری چک با جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر از غرب با کشور آلمان، از شرق با کشور اسلواکی، از شمال شرق با کشور لهستان و از جنوب با کشور اتریش هم مرز است و در مرکز اروپا قرار دارد.

0
23
شرایط اخذ ویزای توریستی جمهوری چک
ویزای توریستی جمهوری چک
ویزای توریستی جمهوری چکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 3Rating: 4.0ویزای توریستی جمهوری چک و شرایط و مدارک لازم برای خذ ویزا.ویزای توریستی جمهوری چک از آنجایی که کشور چک جزو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شینگن است برای ورود به آن باید برای ویزای شینگن اقدام کنید.

شرایط دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

کشور جمهوری چک با جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر از غرب با کشور آلمان، از شرق با کشور اسلواکی، از شمال شرق با کشور لهستان و از جنوب با کشور اتریش هم مرز است و در مرکز اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر پراگ از نظر مساحت چهاردهمین شهر بزرگ اروپا محسوب می شود و یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد. این کشور درآمد اقتصادی بالایی دارد و استانداردهای زندگی در این کشور بالا هستند. جمهوری چک تاکستان های بسیار زیبا و معماری منحصر به فرد و طبیعت بسیار متنوعی را داراست. فرهنگ این کشور ترکیبی از فرهنگ کشور آلمان و اسلاوی است و از دهه 90 میلادی نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. اگر قصد تهیه بلیط هواپیما و سفر به این کشور اروپایی را دارید لازم است که با نحوه اخذ ویزای توریستی جمهوری چک و مراحل آن آشنا شوید.

نوع ویزای درخواستی

شرایط اخذ ویزای توریستی جمهوری چک
ویزای توریستی جمهوری چک

از آنجایی که کشور چک جزو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شینگن است برای ورود به این کشور و درخواست ویزای توریستی باید برای ویزای شینگن اقدام کنید. با دریافت این نوع ویزا شما می توانید علاوه بر جمهوری چک به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی انگلستان

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی جمهوری چک

دقت در تهیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی جمهوری چک بسیار نکته مهمی است. پرونده ها و مدارک فرد متقاضی با دقت بسیار زیادی بررسی می شوند و کوچکترین اشتباه یا نقص در پرونده احتمال رد شدن درخواست فرد متقاضی را بالا می برد. رد شدن درخواست ویزای شینگن در سابقه سفر متقاضی باقی می مانند و ممکن است در آینده مشکل ایجاد کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی جمهوری چک یا ویزای شینگن در زیر شرح داده شده است:

-فرم درخواست که یا به صورت اینترنتی یا به صورت دستی با نهایت دقت پر شود و پرینت آن به سفارت جمهوری چک ارائه شود.

-2 قطعه عکس که در فرمت عکس پاسپورت و با زمینه روشن باشد. برای ارائه عکس باید تمام شرایط اعلام شده با دقت رعایت شود.

-پاسپورت و کپی تمام ویزاهایی که تا 3 ماه قبل از بازگشت اعتبار باقی مانده داشته باشند. پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

-کپی بلیط بازگشت یا کپی مدارک رزرو بلیط بازگشت

-بیمه نامه معتبری که تا سقف ۳۰ هزار یورو در کشور جمهوری چک و سایر مناطق اتحادیه اروپا دارای اعتبار باشد.

-رزرو پرواز رفت و برگشت به کشور جمهوری چک. این بلیط ها باید دارای تاریخ مشخص شده باشند.

-مدارکی که ثابت کند متقاضی در مکانی اقامت خواهد داشت. رزرو هتل های ارزان قیمت شانس صدور ویزا را پایین می آورد.

-مدارک مربوط به تجرد یا تاهل شخص متقاضی که در صورت تاهل مدرک ازدواج و مدارک هویتی فرزندان مورد نیاز است.

مدارک دیگری نیز قابل ارائه هستند که در لیست مدارک ضروری قرار نمی گیرند ولی امکان صدور ویزای توریستی جمهوری چک را بالا می برند. برای مثال دانشجو بودن، فیش حقوقی یا کپی قرارداد کاری شخص متقاضی، املاک و دارایی هایی که به نام فرد متقاضی باشد که نشان دهد که فرد قصد بازگشت به کشور خود را دارد شانس صدور ویزا را بالا می برند. ارسال دعوت نامه از سمت شخصی که ساکن کشور جمهوری چک است یا یک شرکت شانس صدور ویزا را بالا می برد ولی در صورتی که فرد متقاضی به کشور خود بازنگردد برای فرد یا شرکتی که دعوت نامه را ارسال کرده است پیامدهایی خواهد داشت.

ریجکت شدن در خواست ویزای توریستی جمهوری چک

شرایط اخذ ویزای توریستی جمهوری چک
ویزای توریستی جمهوری چک

از سال 2017 تاکنون 4.4 درصد از درخواست های ویزای توریستی جمهوری چک ریجکت شده است. پرونده و مدارک و مصاحبه شخص درخواست کننده باید به صورتی تدارک دیده شود که گردشگری بودن سفر واضح باشد. در صورتی که افسر صدور ویزا شک کند که فرد به غیر از سفر توریستی قصد دیگری مثل پناهنده شدن یا یافتن کار را دارد درخواست ویزای گردشگری رد می شود. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا فرد متقاضی تا مدت مشخصی که سفارت آن منطقه مشخص کرده است می تواند نامه اعتراض خود را به سفارت ارائه دهد. تعدادی از دلایلی که ممکن است باعث ریجکت شدن ویزا شود در لیست زیر آورده شده است:

نبود برنامه سفر مشخص

عدم تمکن مالی مناسب

مدارک تولد یا ازدواج نامعتبر

بیمه نامه نامعتبر

سوابق کیفری شخص

مدارک تقلبی یا اشتباه

عدم ارائه دلایل مناسب جهت سفر

پاسپورت آسیب دیده

پاسپورت نامعتبر

در ادامه می توانید با شرایط تحصیل در جمهوری چک آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید