اخذ ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور از مسائل و بعضا موانعی است که پیش از خرید آنلاین بلیط هواپیما سنگاپور باید بدان توجه و رسیدگی شود و برای دریافت آن اقدامات صحیحی صورت گیرد.

0
16
اخذ ویزای توریستی سنگاپور
ویزای توریستی سنگاپور
اخذ ویزای توریستی سنگاپورReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 22Rating: 4.0ویزای توریستی سنگاپور و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سنگاپور.ویزای توریستی سنگاپور دریافت این ویزا نیازمند ارائه اسناد و مدارکی است که باید طی فرآیند درخواست و پس از تکمیل مراحل در اختیار مسئول مربوطه قرار دهید.

شرایط و مدارک لازم برای ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور از مسائل و بعضا موانعی است که پیش از خرید آنلاین بلیط هواپیما سنگاپور باید بدان توجه و رسیدگی شود و برای دریافت آن اقدامات صحیحی صورت گیرد. در این مطلب، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذا ویزای سنگاپور برای شما گردشگرانی که سودای سفر به این کشور دیدنی را در سر دارید، بازگو خواهد شد.

برخی تصور می کنند که سنگاپور صرفا مکانی برای خوش گذرانی ثروتمندان است، اما در حقیقت سنگاپور چیزی فراتر از مراکز خرید لوکس، هتل های 5 ستاره و رستوران های خوش منظره و خاص به بازدیدکنندگان ارائه می دهد؛ سنگاپور بخشی از تاریخ غنی و فرهنگ رنگارنگ مردمان شاد و پرانرژی خود را در قالب اماکنی باستانی و جاذبه هایی دلفریب و متنوع پیشکش گردشگران می کند. اما بازدید از زیبایی های منحصربفرد و توصیف ناپذیر این کشور دیدنی مستلزم دریافت ویزای توریستی سنگاپور است و دریافت این ویزا نیز نیازمند ارائه اسناد و مدارکی است که باید طی فرآیند درخواست و پس از تکمیل مراحل در اختیار مسئول مربوطه قرار دهید. اما این مدارک کدامند و چگونه باید برای اخذ ویزای سنگاپور اقدام کرد؟ این مطلب به بهترین شکل ممکن به این پرسش پاسخ خواهد داد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سنگاپور

اخذ ویزای توریستی سنگاپور
ویزای توریستی سنگاپور

نخستین اقدامی که پیش از خرید بلیط هواپیما سنگاپور و سفر به این کشور باید انجام دهید، آماده سازی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور و اقامت در این کشور است. این اسناد به دو دسته «مدارک اولیه» و «مدارک ثانویه» تقسیم می شوند.

مدارک اولیه: این اسناد و مدارک در همان مراحل ابتدایی اخذ ویزا از شما درخواست خواهد شد و شما باید در زمان تعیین شده به دست مسئول مربوطه برسانید:

 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد. توجه داشته باشید که باید دست کم یک برگ از گذرنامه شما برای درخواست ویزای سنگاپور خالی باشد.
 • عکس پرسنلی که اخیرا (در طول سه ماه گذشته) ثبت شده باشد.
 • فرم پر شده درخواست آنلاین ویزای سنگاپور.
 • دعوت نامه کتبی از سنگاپور.

مدارک ثانویه: این مدارک شامل اسنادی است که در زمان ورود به کشور سنگاپور بدان نیاز پیدا خواهید کرد:

 • مدارکی که اثبات کند شما توان مالی مکفی برای اقامتی سی روزه در کشور مالزی را دارید.
 • مدارکی نظیر بلیط هواپیما بازگشت که اثبات کند شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید.
 • گواهی پزشکی مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری هایی چون تب زرد.
 • مدارکی که ثابت کند شما قرار است در سنگاپور اقامت کنید.

✅ بازدید از مقاله حقایق جالب در مورد سنگاپور

نحوه اقدام برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور

اخذ ویزای گردشگری سنگاپور
ویزای گردشگری سنگاپور

مانند بسیاری از ویزاهای گردشگری دنیا، اخذ ویزای سنگاپور نیز از طریق آنلاین کاملا امکان پذیر است و به راحتی می توان با پرداخت مبلغی به عنوان هزینه صدور ویزا، برای دریافت آن از طریق سایت اینترنتی سفارت اقدام کرد. هزینه درخواست بررسی پرونده ویزای توریستی سنگاپور نسبت به مدت زمان آن متغیر است: چنانچه شما برای اخذ ویزا عجله ای ندارید، می توانید با پرداخت 57 دلار در مدت زمان سه روز تکلیف ویزای خود را مشخص کنید و اگر تمایل دارید به صورت فوری به درخواست شما رسیدگی شود، باید مبلغی برابر با 78 دلار را برای بررسی فوری پرونده (طی 24 ساعت کاری) بپردازید. گفتنی است از آنجایی که روند درخواست ویزا به شکلی غیرحضوری و آنلاین صورت می گیرد، احتمال تائید شدن ویزای گردشگران بسیار زیاد است و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

دلایل رد شدن ویزای توریستی سنگاپور

همان طور که ذکر گردید، کشور سنگاپور در ایران سفارتی ندارد و برای درخواست ویزای سنگاپور باید از طریق آنلاین اقدام کنید و پس از واریز مبلغ معین و ارسال مدارک درخواست شده، اندک زمانی را برای تائید درخواست ویزای توریستی خود منتظر بمانید. عدم حضور در سفارت و شرکت در مصاحبه حضوری شانس شما را در تائید درخواست ویزای سنگاپور دو چندان ساخته است و چنانچه مدارک خود را بی کم و کاست برای سفارت ارسال کنید، بعید است که درخواست شما رد شود. در ادامه این بخش برخی از دلایل رد شدن ویزای سنگاپور را برخواهیم شمرد:

 • داشتن سوء سابقه
 • عدم داشتن تمکن مالی
 • ارائه پاسپورتی که کمتر از 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • عدم ارائه دعوت نامه به سنگاپور
 • عدم ارائه دلایل قانع کننده برای بازگشت به ایران

تمدید ویزای توریستی سنگاپور

اخذ ویزای گردشگری سنگاپور
ویزای گردشگری سنگاپور

ویزای سنگاپور به مدت 30 روز برای گردشگران صادر می شود و چنانچه بنا بدلایل موجهی چون ادامه درمان پزشکی و… قصد داشتید مدت زمان بیشتری را در سنگاپور اقامت کنید، باید سه روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزای توریستی خود به سایت apply.singaporevisa.sg مراجعه کرده و برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید. در صورت پذیرفته شدن دلایل اقامت شما، ویزای شما تا مدت زمان 89 روز تمدید خواهد شد. ناگفته نماند که برای تمدید ویزای سنگاپور به منظور ادامه روند درمان پزشکی باید ابتدا فرم 757 را پر کنید و به تائید پزشکان سنگاپوری برسانید و سپس این فرم را همراه با جزئیات درمان و تائیدیه پزشک مربوطه به سفارت سنگاپور ارائه کنید.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری گردشگری سنگاپور آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید