اخذ ویزای توریستی سوئد

از  اعماق آبی دریاها تا فراز شفق قطبی آسمان دست در دست یکدیگر داده‌اند تا کشوری بی‌همتا به نام سوئد را ایجاد کنند. مد، غذا و طراحی اینجا معنای دیگری یافته و زندگی را به سطحی دیگر رسانده است.

0
54
اخذ ویزای توریستی سوئد
ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد

از  اعماق آبی دریاها تا فراز شفق قطبی آسمان دست در دست یکدیگر داده‌اند تا کشوری بی‌همتا به نام سوئد را ایجاد کنند. مد، غذا و طراحی اینجا معنای دیگری یافته و زندگی را به سطحی دیگر رسانده است. توجه و اهمیت دادن به جزئیات در تمامی حوزه‌های زندگی باعث شده تا سوئد مانند طراحی بی‌نظیر یک نقاشی و شاهکار یک معماری به نظر برسد. دموکراسی، رفتار مردم با یک دیگر و کیفیت زندگی در کنار جاذبه‌های بی‌نظیری مانند شفق قطبی باعث شده تا سوئد جزو بایدهای سفر باشد. البته امروزه برای سفر به سرزمین وایکینگ‌ها به چیزی بیش از کلاه‌خود و شمشیر نیاز دارید! در ادامه برای شما همراهان عزیز سفرستان مطلبی گردآوری شده تا نحوه اخذ ویزای توریستی سوئد و شرایط ویزای شینگن به صورت کلی بیان کند.

سوئد شینگنی

اخذ ویزای توریستی سوئد
ویزای توریستی سوئد

برای سفر به سوئد اخذ ویزای توریستی این کشور مانند بسیاری کشورهای دیگر الزامی است. سوئد در 19 دسامبر سال 1996 توافق‌نامه شینگن را امضا کرد و از بیست و پنجم مارس 2001 اولین فعالیت رسمی خود به عنوان کشوری عضو توافق‌نامه شینگن را آغاز کرد. امروزه گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به سوئد را دارند باید ویزای این کشور را تهیه کنند که به عبارتی همان ویزای شینگن خواهد بود و دریافت کننده این ویزا امکان تردد در منطقه شینگن را بدون کنترل مرزی خواهد داشت.

مدارک لازم

برای اخذ ویزای توریستی سوئد و به طور کلی کشورهایی که عضو شینگن هستند باید مدارکی را جمع آوری و ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

3 قطعه عکس رنگی( توجه داشته باشید که این عکس‌ها باید تمام رخ و بدون عینک باشند).

ارائه نامه اشتغال به کار یا تحصیل

پاسپورتی معتبر که صادره در 10 سال اخیر بوده و اعتبری حداقل سه ماهه پس از درخواست ویزا داشته باشد.

ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی برای مدت اقامت در سوئد. این مبلغ به طور میانگین حدود 450 کرون برای یک روز اقامت در سوئد است. البته اگر شهروند سوئدی فردی را دعوت کرده باشد در آن صورت شخص دعوت کننده می‌تواند طبق تعهدی توانایی خود در قبول و تامین هزینه‌های سفر ‌فرد متقاضی را ارائه و اثبات نماید.

فرد متقاضی ویزای توریستی سوئد باید دارای بیمه پزشکی‌ای باشد که علاوه بر پوشش حداقل هزینه 30 هزار یورویی، در تمامی کشورهای عضو شینگن هم دارای اعتبار باشد.

چه زمان باید برای ویزای توریستی سوئد اقدام کرد؟

اطلاع یافتن از مدت زمان طی شده برای اخذ ویزا تاثیر بسیاری در برنامه‌ریزی سفر خواهد داشت. به ویژه برای دانشجویان و افراد شاغل. سفارت سوئد معمولا در طی دوهفته پاسخ درخواست ویزا را صادر می‌کند اما با این حال بهتر است دو تا سه ماه قبل از سفر برای ویزای توریستی سوئد اقدام کنید چرا که در برخی موارد به علت زیاد بودن پرونده‌ها روند صدور ویزا بسیار طولانی‌تر شده است. ویزاهای توریستی شینگن 90 روزه هستند اما اگر به دنبال تمدید ویزا باشید، بد نیست بدانید که ویزای توریستی در خاک آن کشور( کشوری که ویزای آن را دارید و می‌خواهید تمدید شود) قابل تمدید نیست مگر اینکه دلیل بسیار محکمی مانند انجام عمل جراحی ارائه شود.

✅ بازدید از مقاله راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن

وقت سفارت سوئد در ایران

اخذ ویزای توریستی سوئد
ویزای توریستی سوئد

برای دریافت وقت سفارت سوئد باید ابتدا به وب‌سایت این سفارت مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا را با دقت و کامل پر و سپس آن را از طریق ایمیل برای سفارت ارسال کنید. پر کردن این فرم نهایتا 30 دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن متقاضی برای ارائه مدارک مورد نیاز و تایید هویت به سفارت سوئد خواهد رفت.

دلایل ریجکت شدن ویزا

اخذ ویزای توریستی سوئد
ویزای توریستی سوئد

ویزاها برخی اوقات به در بسته خورده و ریجکت می‌شوند. گرچه این ریجکتی بسته به نظر افسر ویزا است اما اگر به طور مثال مدارک به طور کامل و دقیق ارائه شوند افسر ویزا دلیلی برای ریجکتی نخواهد داشت. به جز تکمیل نبودن مدارک برخی دلایل دیگر باعث ریجکت شدن ویزا خواهند شد. دلایلی مانند:

مشخص نکردن دلیل سفر!  برخی اوقات دلایلی که برای سفر ارائه می‌شود با پرونده مطابق ندارد و این باعث شبهه و در نتیجه ریجکت شدن ویزا را به همراه دارد. کم سفر بودن فرد متقاضی نیز از عوامل ریجکتی است. این حقیقت که فرد حتی به نزدیک‌ترین کشور اطراف سفر نکرده اما حال قصد ورود به اروپا را دارد به نظر افسر ویزا منطقی نبوده و توجیهی ندارد در نتیجه ویزای این فرد ریجکت می‌شود.

نبود مدارکی دال بر تمکن مالی. در مدارک تمکن مالی خود باید هزینه‌های مدت اقامت و هزینه‌های رفت و برگشت فرد محاسبه شود در غیر این صورت افسر ویزا فرد را دارای تمکن مالی کافی تشخیص نداده و درخواست وی ریجکت خواهد شد.

مدارک جعلی! معمولا فرد متقاضی ویزا مدارک جعلی به سفارت ارائه نمی‌دهد اما گاها موسسات تقلبی مدارک جعلی به سفارت داده و متقاضی را با مشکل مواجه می‌کنند.

ارائه نکردن بیمه مسافرتی. پیش از این گفتیم که بیمه مسافرتی از مدارک لازم برای ارائه به سفارت است و طبعا نبود آن ریجکت ویزا را به همراه خواهد داشت.

دلیل دیگر ریجکت شدن ویزا متقاعد نشدن افسر ویزا برای برگشت متقاضی به کشور خود است. به صورتی که فرد علاقه‌ای به کشور خود چه مادی و چه معنوی نشان نمی‌دهد و افسر ویزا انگیزه و دلایل قوی‌ای برای اقامت دائمی وی در سوئد را مشاهده می‌کند.

نکته آخر اینکه باید به یاد داشته باشید که با دردست داشتن ویزای توریستی سئود امکان اقامت دائم و یا کسب و کار در سوئد را نخواهید داشت و این ویزا تنها برای اهداف گردشگری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این تصور که با ویزای توریستی سوئد وارد این کشور شده و سپس با ثبت نام در دانشگاه و یا پیدا کردن کار می‌توان حق اقامت دائم این کشور را گرفت تصوری کاملا غلط است و اگر قصد اقامت دائم سوئد ر اداشته باشید باید از روش‌های مهاجرتی اقدام کنید.

سفارت سوئد در ایران

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک 27

تلفن:23712200-021

کدپستی: 458-19575

ایمیل: ambassaden.teheran@gov.se

ایمیل بخش ویزا: ambassaden.teheran-visum@gov.se

آدرس سایت سفارت: https://www.swedenabroad.se/en/embassies/iran-teheran/

ساعات کاری سفارت: یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 16.30 بعد از ظهر، پنجشنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 15 بعد از ظهر

ساعات پاسخگویی تلفنی: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 13 ظهر و از 14 ظهر تا 16 بعد از ظهر

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید