ویزای توریستی سوئیس

سوئیس کشوری زیبا با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری است. کوه‌های آلپ بخشی از جاذبه‌های طبیعی این کشور زیبا هستند که سالانه طبیعت‌گردان و گردشگران زیادی را ترغیب به خرید بلیط هواپیما سوئیس و سفر به این طبیعت بکر می‌کند.

0
31
اخذ ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 4.5ویزای توریستی سوئیس و شرایط و مدارک اخذ ویزای توریستی سوئیس.ویزای توریستی سوئیس یکی از انواع ویزا است و به متقاضیانی داده می‌شود که با هدف بازدید و گردشگری قصد سفر به کشوری را دارند.

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

سوئیس کشوری زیبا با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری است. کوه‌های آلپ بخشی از جاذبه‌های طبیعی این کشور زیبا هستند که سالانه طبیعت‌گردان و گردشگران زیادی را ترغیب به خرید بلیط هواپیما سوئیس و سفر به این طبیعت بکر می‌کند. اما برای سفر به سوئیس باید ویزای این کشور را دریافت کرد که در ادامه شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس را برایتان کاملا توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

ویزای توریستی سوئیس

اخذ ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی یکی از انواع ویزا است و به متقاضیانی داده می‌شود که با هدف بازدید و گردشگری قصد سفر به کشوری را دارند. سوئیس از جمه کشورهایی است که جزو اتحادیه شنگن است. کشورهای عضو اتحادیه شنگن بیست و شش کشوراند که ویزای توریستی مشترکی دارند. اگر فردی ویزای شنگن داشته و قصد سفر به سوئیس را داشته باشد، ورود وی به اروپا باید از کشور سوئیس صورت گیرد و پس از آن وی آزاد است تا به سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کند.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم سوئیس
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
✅ بازدید از مقاله بهترین غذاهای سوئیس

مدارک مورد نیاز

برای اخذ ویزای توریستی سوئیس باید ابتدا فرم درخواست خود را با دقت تکمیل کنید. اگر متقاضی ویزا فردی زیر 18 سال باشد باید والدین وی هردو، فرم را امضا کرده و نسخه‌ای از گذرنامه امضا شده خودشان را نیز به آن اضافه کنند. توجه کنید که تمامی اسناد و مدارکی که ارائه می‌دهید باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. اصل گذرنامه همراه با کپی ازتمام صفحات نیز باید ارائه شود. البته گذرنامه باید دارای دو صفحه خالی و حداقل 3 ماه تاریخ انقضا باشد. شناسنامه اعضای خانواده با ترجمه رسمی نیز از جمله مدارکی است که باید ارائه دهید. علاوه بر این باید از بانک دولتی نامه تمکن مال برای 3 ماه اخیر را کسب کنید. اگر سند ملکی نیز دارید باید ترجمه آن را ارائه دهید. اطلاعات تجاری و مالیاتی، لیست پرداختی تامین اجتماعی و مجوز کسب و کار نیز باید ترجمه شده و دراختیار سفارت قرار گیرد. تاییدیه محل اقامت و کپی بلیط برگشت نیز باید به سفارت ارائه شود. برنامه کامل سفر و بیمه نامه مسافرتی خود را نیز باید در اختیار سفارت قرار دهید. اگر متقاضی دانشجو و یا دانش آموز است باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشد. علاوه بر این مدارک باید مدارکی مبنی بر پشتوانه مالی خود ارائه دهید. بری این کار باید به تعداد روزهایی که در سوئیس اقامت خواهید داشت، باید برای هر روز 100 فرانک سوئیس در حساب خود داشته باشید. همچنین گواهی عدم سو سابقه نیز باید به سفارت ارائه دهید.

نکات قابل توجه

در روز سفارت شخص متقاضی باید در سفارت حضور داشته باشد. درخواست ویزا را باید حداکثر 90 روز قبل از روز سفر به سفارت ارسال کنید. فرم درخواستتان باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی پر شده باشد. اگر پرونده ناقص باشد درخواست ویزا رد خواهد شد. سفارت سوئیس این حق را دارد تا مدارک اضافه‌تری از متقاضی بخواهد. اسناد و مدارک ارسالی پس از تایید برگشت داده نمی‌شوند. هزینه ویزا پس از پرداخت برگشت داده نمی‌شود. تصمیم گیری در مورد اطلاعت طی 15 روز انجام خواهد شد. در زمان پردازش نباید از کشور خارج شوید. تمامی کپی‌هایی که انجام می‌دهید باید در سایز A4 باشند. عکسی که ارسال می‌کنید باید متعلق به 6 ماه آخر بوده و بدون هرگونه پوشی مانند کلاه و عینک آفتابی باشد. هزینه ویزای توریستی سوئیس حدود 6 یورو است. اگر فرد متاهل به صورت خانوادگی درخواست ویزا دهد شانس دریافت ویزای او بسیار پایین خواهد بود. این امر در مورد افراد مجرد نیز صدق می‌کند.

ارسال مدارک

پس از اینکه مدارک‌تان را به سفارت فرستادید، رسیدی از سمت سفارت دریافت خواهید کرد که روی آن یک شماره ارجاع نوشته شده است. این شماره مختص شما است و می‌توانید با استفاده از آن، نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد روال پیشرفت مدارک‌تان را مشاهده کنید.

سفارت سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

آدرس: تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک 13

تلفن: 02122008333

فکس: 02122006002

ساعات کاری: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7.30 صبح تا 15.30 بعد از ظهر. پنج‌شنبه‌ها ساعات کاری سفارت از ساعت 7.30 صبح شروع شده و تا ساعت 13.30 بعد از ظهر ادامه دارد.

برای خرید بلیط هواپیما سوئیس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید