ویزای توریستی قبرس

قبرس جزیره کوچکی با قلبی بزرگ است که درخشندگی ابدش‌اش را مدیون فرهنگ غنی خود بوده است؛ گوشه کوچکی از دریای مدیترانه که گرامی داشتن مقدم گردشگرانش به سبک زندگی روزمره مردمش تبدیل شده و از طرفی پیوندگاه فرهنگ غرب و مشرق زمین است.

0
49
اخذ ویزای توریستی قبرس
ویزای توریستی قبرس
ویزای توریستی قبرسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 27Rating: 4.0ویزای توریستی قبرس و شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای قبرس.ویزای توریستی قبرس ایرانیها برای سفر به قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند ولی قبرس جنوبی مستلزم اخذ یکی از ویزاهای توریستی تجاری تحصیلی و اقامت دائم است.

اخذ ویزای توریستی قبرس

قبرس جزیره کوچکی با قلبی بزرگ است که درخشندگی ابدش‌اش را مدیون فرهنگ غنی خود بوده است؛ گوشه کوچکی از دریای مدیترانه که گرامی داشتن مقدم گردشگرانش به سبک زندگی روزمره مردمش تبدیل شده و از طرفی پیوندگاه فرهنگ غرب و مشرق زمین است. جایی که در اشعار شاعرانی مثل شکسپیر و هومر به آن اشاره شده و اسطوره هایی مثل سنت پاول و برنابا از آن دیدن کرده‌‌اند. قبرس؛ میعادگاه تمدن های مختلف، پیشینه تاریخی طولانی دارد که تا عصر برنز می رسد و معماری های بناهایی مثل معبد باستانی یونانی، آمفی تئاتر رومی و کلیساهای قدیمی اش، قدمت 10 هزار ساله‌اش را بازتاب می کنند. بعلاوه مناظر نفس گیر مدیترانه ای، آب و هوای همیشه مساعد، ارزان بودن هزینه مسکن، مالیات کمتر نسبت به کشورهای اروپایی، زیرساخت های عالی و اقتصاد قوی قبرس دلایلی هستند که سفر به قبرس را برای گردشگران سراسر جهان رویایی ساخته اند. در این مقاله قصد داریم برای شما خریداران بلیط هواپیما قبرس راهنمایی های لازم جهت اخذ ویزای توریستی قبرس را معرفی کنیم. پس با سفرستان همراه باشید.

ویزای توریستی قبرس

اخذ ویزای توریستی قبرس
ویزای توریستی قبرس

قبرس شامل 2 بخش قبرس شمالی (ترک نشین) و جنوبی (اروپایی) است که گردشگران ایرانی برای سفر به قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند ولی سفر به قبرس جنوبی مستلزم اخذ یکی از ویزاهای توریستی، تجاری، تحصیلی و اقامت دائم است؛ این ویزا بیش تر از 2 هفته اعتبار ندارد و به صورت یک بار ورود است. موقعیت مهاجرپذیر و گردشگرپذیر قبرس تنوع فرهنگی عظیمی را به نمایش گذاشته ولی چون این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و در آستانه پیوستن به پیمان شینگن قرار دارد برای صدور ویزا مقررات سختی را لحاظ می کند. ولی در کل بهتر است سفر به قبرس را به روزهای تابستان و ایام نوروز موکول کرد چون صدور ویزا در این بازه زمانی راحت‌تر و بی دردسرتر است.

مدارک لازم برای این ویزا

 • اصل و کپی شناسنامه (کپی از تمامی صفحات)
 • اصل پاسپورت که حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد
 • کپی از صفحات مهر خورده پاسپورت
 • 2 قطعه عکس 4*6 رنگی، تمام رخ و با زمینه سفید
 • پرینت گردش حساب بانکی (6 ماه گذشته)
 • واچر رزرو هتل در قبرس
 • بلیط هواپیمای رفت و برگشت
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به زبان انگلیسی
 • مدارک و اسناد تمکن مالی

نحوه اقدام برای ویزای توریستی قبرس

برای اخذ ویزای توریستی قبرس متقاضی می تواند به سفارت قبرس مراجعه کند و فرم درخواست ویزا را دریافت نماید. یا اینکه این پروسه را به آژانس های معتبر واگذار کند. به طبع اقدام شخص متقاضی مطمئن ترین و کم هزینه ترین راه برای دریافت ویزای توریستی قبرس است. لذا با تکمیل فرم درخواست ویزا در 2 نسخه باید برای تعیین زمان مصاحبه به سفارت مراجعه کند. با ارائه مدارک لازم و هزینه صدور ویزای توریستی قبرس بسته به زمان سفر تا اعلام پذیرش یا رد ویزا تا چند هفته هم طول می کشد. این پروسه حداقل 8 روز کاری زمان می برد.

شرایط برای دارندگان ویزای شینگن

اخذ ویزای توریستی قبرس
ویزای توریستی قبرس

همان طور که می دانید کسانی که ویزای شینگن داشته باشند می توانند از این ویزا برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا و همچنین کشورهایی مثل سوئیس، کرواسی، بلغارستان، رومانی و قبرس استفاده کنند. قوانین ویزای کشوری مثل قبرس نیز با تبعیت از قوانین ویزای شینگن وضع شده و این مزیت خوبی برای دارندگان ویزای شینگن به حساب می آید. متعاقبا کسانی که ویزای قبرس جنوبی را داشته باشند می توانند بدون ویزا به کشورهایی مثل بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند ولی نمی توانند به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند.

✅ بازدید از مقاله ویزای اوکراین

سفر به قبرس شمالی یا جنوبی

ممکن است گردشگری بخواهد از هر 2 قبرس شمالی و جنوبی بازدید کند که در این صورت آگاهی از یک سری نکات برای این شخص لازم است. اول اینکه اگر این گردشگر قصد داشته باشد در آینده نزدیک برای اخذ ویزای شینگن اقدام کند بهتر است قبل از سفر به قبرس شمالی به قبرس جنوبی برود و یا اینکه پس از سفر به قبرس شمالی اقدام به تعویض پاسپورت خود کند چون در غیر این صورت برای اخذ ویزای قبرس جنوبی و یا شینگن دچار مشکل خواهد شد. البته راه فراری برای این عزیزان وجود دارد؛ اینکه در قدم اول، اقدام به اخذ ویزای قبرس جنوبی کرده و بعد از سفر به آن جا از راه زمینی به قبرس شمالی بروند و در انتهای سفر نیز حتما به قبرس جنوبی برگشته و از خاک آنجا خارج شوند.

نکاتی دیگر در خصوص ویزای توریستی قبرس

 • سفارت قبرس فقط روزهای یکشنبه و چهارشنبه مابین ساعت 11 تا 12 پیش از ظهر مدارک متقاضیان را دریافت می کند
 • ارائه مدارک لازم به صورت کامل، تضمینی برای صدور این ویزا نیست
 • مسیر و فرودگاه های خاصی برای گردشگران غیراروپایی مشخص شده که ورود از دیگر نقاط قبرس برای آن ها غیرقانونی بوده و مشمول جریمه های سنگین خواهد بود.
 • معمولا صدور ویزا مطابق با برنامه سفر صادر می شود که پس از صدور ویزا گردشگر مجاز به تغییر برنامه سفر نیست
 • دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدمت نیازی از اخذ ویزای قبرس معاف هستند.
 • افرادی که از مرز قبرس شمالی وارد شوند حق بازدید از قبرس جنوبی را ندارند
 • دارندگان ویزای شینگن با مهر 2 بار ورود که ورود اولشان به کشور صادرکننده ویزا صورت گرفته می توانند به قبرس جنوبی سفر کنند.

در ادامه میتوانید با اخذ ویزای بلاروس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید