ویزای توریستی چین

چین کشوری است که به لحاظ فرهنگی شباهت‌های بسیاری با ایران دارد و همین هم چین را به مقصدی تماشایی تبدیل کرده است.

0
53
اخذ ویزای توریستی چین
ویزای توریستی چین
ویزای توریستی چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 19Rating: 4.5ویزای توریستی چین و مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی چین.ویزای توریستی چین خیلی پیچیده نیست و برای دریافت این ویزا نیاز به وقت سفارت ندارید و نهایتا تا 4 روز کاری درخواست ویزای شما بررسی می‌شود.

اخذ ویزای توریستی چین

چین کشوری است که به لحاظ فرهنگی شباهت‌های بسیاری با ایران دارد و همین هم چین را به مقصدی تماشایی تبدیل کرده است. چین رتبه سوم در لیست بزرگ‌ترین کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور بیشترین میزان جمعیت در دنیا را به خود اختصاص داده و نه تنها جاذبه‌های تاریخی که جاذبه‌های طبیعی فراوانی نیز دارد. نکته جالب در مورد چین، حفظ سنت‌ها و فرهنگ و رسوم خود در اوج پیشرفت و تکنولوژی است. چین از جمله کشورهاییست که توریستان زیادی از آن بازدید می کنند. اما برای سفر به این کشور زیبا باید ویزای توریستی چین دریافت شود که دارای شرایط و مراحلی است که در ادامه معرفی شده است. پس اگر از خریداران بلیط هواپیما چین هستید در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای توریستی چین

اخذ ویزای توریستی چین
ویزای توریستی چین

اگر قصد بازدید از کشوری را داشته باشید باید ویزای توریستی آن کشور را تهیه کنید. برای سفر به چین نیز باید ویزای این کشور را اخذ کنید. البته شهروندان برخی کشورها معاف از این مورد هستند. شهروندان کشورهایی مانند امارات، قطر، ژاپن، سنگاپور، و بوسنی و هرزگوین برای سفر به چین نیاز به اخذ ویزای این کشور ندارند. اما معمولا افرادی که قصد اقامت در چین را به مدت کمتر از 90 روز دارند باید ویزای توریستی این کشور( L Visa) را اخذ کنند.

مدارک مورد نیاز و مدت ویزا

برای دریافت ویزای هر کشوری باید یک سری اسناد و مدارک آماده کرده و تحویل سفارت کشور مربوطه دهید. سفارت چین نیز مانند بسیاری از کشورها از متقاضیان یک سری اسناد و مدارک را دریافت می‌کند. این مدارک شامل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و چند صفحه خالی برای ویزا، تکمیل فرم درخواست، عکس مطابق با عکس پاسپورت، بلیط رفت و برگشت، برگه رزرو هتل، برگه دعوت نامه، بیمه نامه معتبر، اثبات تمکن مالی، پرداخت هزینه ویزا ( این هزینه برای ایرانی‌ها معمولا 45 دلار آمریکا است اما در حالت فوری این هزینه به 70 دلار می‌رسد) است. بعد از اینکه این مدارک به سفارت تحویل داده شد، حدود 4 روز کاری طول می‌کشد تا ویزا صادر شود که اگر خواهان صدور ویزای فوری باشید، می‌توانید با پرداخت 70 دلار این پروسه 4 روزه را به 2 یا 3 روز کاری تبدیل کنید.

تمدید ویزا

اگر اعتبار ویزای شما رو به پایان است و قصد تمدید آن را دارید باید از خاک چین خارج شده و درخواست تمدید و یا تبدیل ویزا را به سفارت و کنسولگری این کشور ارائه دهید. باید توجه داشه باشید که باید 7 روز قبل از اینکه تاریخ انقضای ویزا سر برسد به این سفارت این کشور مراجعه کنید. نکته دیگری که نباید فراموش شود این است که تمدید ویزای چین پروسه‌ای یک ماهه خواهد بود پس برنامه ریزی خود را آگاهانه و مطابق با این یک ماه انجام دهید. البته مدت ویزای تمدیدی نباید از مدت ویزای اصلی بیشتر باشد. بد نیست بداند که ویزای توریستی چین را می‌توانید با مراجعه به اداره محلی ورود و خروج در خاک خود چین تمدید کنید.

وقت سفارت

یکی از آسا‌ترین ویزاهای قابل اخذ برای ایرانیان ویزای توریستی چین است. زیرا برای دریافت این ویزا نیاز به وقت سفارت ندارید و نهایتا تا 4 روز کاری درخواست ویزای شما بررسی می‌شود. سفارت چین سایت اینترنتی دارد که البته به این سایت چندان رسیدگی نشده و بهتر است حضوری به سفارت چین مراجعه کنید و ویزای توریستی خود را از این سفارت اخذ کنید.

آدرس سفارت چین: تهران- خیابان موحد دانش- نبش خیابان فیروز بخش- سفارت چین

تلفن: 02122291240

دلایل ریجکت شدن درخواست

براساس پیمان بین المللی کنسولی هر شخصی می‌تواند درخواست ورود به کشوری دیگر را داشته باشد، و هر کشوری اختیار رد و یا قبول درخواست متقاضی را دارد. اما کشورها بی دلیل درخواستی را رد نمی‌کنند. ویزای چین گرچه ویزایی آسان برای دریافت است اما سفارت چین ممکن است به دلایلی درخواست ویزا را رد کند. اشتباه در تکمیل فرم، عدم هماهنگی عکس ارسالی با مشخصات، مفقود شدن مدارک، متقاضی شهروند کشوری در حال جنگ- حمله تروریستی یا منطقه‌ای نا آرام به لحاظ سیاسی باشد، دارا بودن سابقه کیفری، اقامت بیش از حد مجاز و غیر قانونی در چین و یا هر کشور دیگری، متقاضی به بیماری‌های واگیردارد مانند ایدز و یاهپاتیت ب مبتلا باشد، متقاضیانی که در عرصه رسانه‌ای- مذهبی و نظامی فعالیت دارند همگی احتمال ریجکت شدن درخواست را بالا می‌برند. نقطه مقابل این ریجکتی‌ها داشتن دعوتنانمه از سازمان، شرکت و یا فردی از چین است که احتمال قبولی درخواست را بسیار بالا می‌برد.

با اخذ ویزای توریستی چین شما اجازه اقامتی کوتاه مدت در این کشور پرجمعیت و پیشرفته را خواهید داشت. البته به یاد داشته باشید که باید حدود یک ماه قبل از آغاز سفر خود، درخواست ویزای خود را به سفارت و کنسولگری این کشور ارائه دهید. نکته دیگر اینکه اگر ویزای توریستی چین را دارید به هیچ عنوان حق کار کردن در چین را نخواهید داشت مگر در مواردی ویژه که اداره مهاجرت اجازه کار بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید