اخذ ویزای توریستی یونان

یونان با بناهای تاریخی، ادبیات اسطوره‌ای و جزایر زیبایش یکی از بهترین مقاصد سفر به شمار می‌رود. جزیره‌های رمانتیک، دریای آبی، و جاذبه‌های تاریخی یونان را در لیست مقاصد زوج‌های جوان نیز قرار داده است. گرچه سفر به یونان تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهد بود اما برای سفر به این کشور، مانند سایر کشورها، به ویزا نیاز خواهید داشت.

0
44
اخذ ویزای توریستی یونان
ویزای توریستی یونان
اخذ ویزای توریستی یونانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 7Rating: 4.5ویزای توریستی یونان و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی یونان.ویزای توریستی یونان با ویزای سایر کشورها کمی متفاوت بوده و برای اخذ آن باید کمی صبر و حوصله به خرج دهید چراکه این کشور جز اتحادیه شینگن محسوب می شود.

ویزای توریستی یونان

یونان با بناهای تاریخی، ادبیات اسطوره‌ای و جزایر زیبایش یکی از بهترین مقاصد سفر به شمار می‌رود. جزیره‌های رمانتیک، دریای آبی، و جاذبه‌های تاریخی یونان را در لیست مقاصد زوج‌های جوان نیز قرار داده است. گرچه سفر به یونان تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهد بود اما برای سفر به این کشور، مانند سایر کشورها، به ویزا نیاز خواهید داشت. ویزای توریستی یونان با ویزای سایر کشورها کمی متفاوت بوده و برای اخذ آن باید کمی صبر و حوصله به خرج دهید.

عضو شینگن

اخذ ویزای توریستی یونان
ویزای توریستی یونان

یونان از جمله کشورهای عضو حوزه شینگن است و درنتیجه بدون ویزای شینگن امکان سفر به این کشور را نخواهید داشت. در سایت این سفارت اعلام شده که اگر بیشترین زمان سفرتان در یونان باشد می‌توانید اقدام برای دریافت ویزای شینگن داشته باشید؛ به عبارتی اگر برای ویزای شینگن اقدام کرده باشید، باید اولین ورورد و خروج شما به حوزه شینگن از طریق یونان باشد در غیر این صورت احتمال ریجکت شدن دومین درخواست ویزای یونان شما بالا خواهد بود.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی ایتالیا
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی استرالیا

نکات قابل توجه

برای اینکه بتوانید از سفارت یونان وقت بگیرید باید به سایت این سفارت مراجعه کنید (دسترسی به وب سایت سفارت تنها از داخل ایران امکان پذیر است). در سایت به شما تقویمی نمایش داده خواهد شد که می‌توانید از طریق آن وقت مناسب خود را انتخاب و سپس مشخصات خود را وارد کنید. پس از ثبت مشخصات شما در سایت، ایمیلی از سمت سفارت یونان برای شما ارسال خواهد شد که در آن تاریخ مصاحبه و تایید آن نوشته شده است. اگر به صورت خانوادگی سفر می‌کنید باید توجه داشته باشید که برای هریک از اعضای خانواده به صورت جداگانه فرم پر کنید. بهتر است از تمامی مدارک یک کپی داشته باشید. برای اخذ ویزای توریستی از چند ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام کنید. زمان تقریبی برای صدور ویزا را حدود 2 هفته اعلام کرده‌اند اما در برخی موارد، صدور ویزا تا یک ماه هم طول کشیده است. برای مصاحبه شخص متقاضی باید در سفارت حضور داشته باشد. هزینه صدور ویزای توریستی یونان 60 یورو بوده و مدت ویزا 90 روزه است. در کنار هزینه ویزا باید 27 یورو هم برای هزینه خدمات پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز

اخذ ویزای توریستی یونان
ویزای توریستی یونان

 پس از اینکه فرم آنلاین مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کردید، باید برخی از مدارک مورد نیاز سفارت را در وقت معین به سفارت ارائه دهید. این مدارک شامل این مواردند: گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی، کپی صفحه اول گذرنامه بعلاوه صفحاتی که دارای مهر ویزا و ورود و خروج هستند، شناسنامه و نسخه ترجمه شده آن، 2 قطعه عکس رنگی ۶×۴ بدون روتوش با پس زمینه سفید، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل برای مدت اقامت( هزینه هتل باید پرداخت شده باشد)، اگر از سمت شرکت و یا موسسه‌ای به یونان دعوت شده‌اید باید دعوت نامه رسمی خود را ارائه دهید، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان و گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و حکم بازنشستگی به همراه آخرین فیش حقوقی برای بازنشستگان، مشاغل آزاد باید ترجمه جواز کسب و کارت بازرگانی ارائه دهند، سوابق بیمه‌ای، گواهی تمکن مالی به همراه گردش حساب سه ماه آخر که به زبان‌های فارسی و انگلیسی بوده و دارای مهر و امضای بانک باشند، بیمه مسافرتی با تعهد حداقل 30 هزار یورو، رضایت نامه محضری برای افراد زیر 18 سال که بدون پدر و بانوان متاهلی که تنها سفر می‌کنند.

مصاحبه

اخذ ویزای توریستی یونان
ویزای توریستی یونان

بعد از این که مدارک را تهیه و از سفارت به صورت اینترنتی وقت گرفتید، روزی را به عنوان روز مصاحبه به شما اعلام خواهند کرد که باید در این روز به سفارت یونان مراجعه کنید، مصاحبه به زبان فارسی و یا انگلیسی خواهد بود و در آن سوالاتی مانند هدف سفر، جاذبه‌های بازدیدی مد نظر، و در کل برنامه سفرتان به یونان خواهد بود به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از مصاحبه برنامه سفرتان را مروری بکنید. پس از مصاحبه انگشت نگاری انجام خواهد شد و سپس رسیدی را به شما خواهند داد که در آن زمان دریافت جواب مشخص شده است. این زمان معمولا برای دو هفته پس از روز مصاحبه است.

سفارت یونان در تهران

آدرس: خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پاک 43

ساعات کاری: همه روزه به جز جمعه‌ها و شنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 16 بعد از ظهر

تلفن: 22050533-021

فکس: 22057431

ایمیل: gremb.teh@mfa.gr

وب سایت: https://www.mfa.gr/tehran

برای خرید بلیط هواپیما یونان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید