ویزای دانشجویی شینگن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

امروزه دانشجویان بسیاری بعد از اتمام تحصیلات در مقاطع عالی کارشناسی و فوق‌لیسانس اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا می‌کنند.

0
95
اخذ ویزای دانشجویی شینگن
ویزای دانشجویی شینگن
ویزای دانشجویی شینگن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 27Rating: 4.5ویزای دانشجویی شینگن به چه کسانی تعلق می‌گیرد و شرایط آن چیست.ویزای دانشجویی شینگن متعلق به چند کشور اروپایی است که عضو اتحادیه شینگن هستند اما دانشجویانی دیگر کشورها می‌توانند تحت شرایط خاصی این ویزا را دریافت کنند.

ویزای دانشجویی شینگن

امروزه دانشجویان بسیاری بعد از اتمام تحصیلات در مقاطع عالی کارشناسی و فوق‌لیسانس اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا می‌کنند. همه ما به‌خوبی می‌دانیم که صدور ویزا برای هر کشوری شرایط خاصی دارد و علاوه بر ویژگی‌های از پیش تعیین شده‌اش، زمان محدودی را شامل می‌شود که بعد از آن مدت مشخص، هر شخصی باید به کشور خودش بازگردد. برای مثال کسی که با ویزای سرمایه‌گذاری بلیط هواپیما کانادا را تهیه کرده و وارد خاک این کشور می‌شود باید مقدار زیادی پول با خودش وارد کانادا کند. و یا کسی که سفر نیوزلند در پیش دارد و از طریق ویزای کار وارد این مملکت می‌شود بلافاصله جذب نیروی کار می‌شود و باز هم بعد از مدت‌زمان مشخصی یا باید ویزایش را تمدید کند و یا دوباره به کشورش باز گردد. اما کسی که بلیط هواپیما فنلاند را تهیه کرده و از طریق ویزای دانشجویی شینگن وارد این کشور می‌شود شرایط بسیار متفاوتی دارد. پس در ادامه با سفرستان همراه باشید تا شرایط این نوع ویزا را برای شما شرح دهیم.

ویزا دانشجویی شینگن چیست؟

اخذ ویزای دانشجویی شینگن
ویزای دانشجویی شینگن

همان‌طور که می‌دانیم ویزای شینگن متعلق به چند کشور اروپایی است که عضو اتحادیه شینگن هستند. اما دانشجویانی که شهروند این کشورها نباشند و به عبارتی دیگر اروپایی نباشند می‌توانند تحت شرایط خاصی ویزا دانشجویی شینگن را دریافت کنند. برای مثال اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های پاریس تحصیل کنید و تابعیت این کشور را ندارید می‌توانید بعد از مراحل اخذ پذیرش، ویزا دانشجویی شینگن را دریافت کرده و بلیط هواپیما فرانسه را تهیه کنید.

مدت‌زمان اعتبار ویزای دانشجویی شینگن

اخذ ویزای دانشجویی شینگن
ویزای دانشجویی شینگن

به طول معمول مدت‌زمان ویزا دانشجویی شینگن 90 تا 180 روز است. اما اگر دانشجویی به مدت‌زمان بیشتری نیاز داشته باشد، می‌تواند بسته به شرایطی که دارد مدارک مربوطه را به سفارت ارائه داده و مدت‌زمان ویزای دانشجویی‌اش را افزایش دهد. نکته جالب و قابل توجهی که در مورد این نوع ویزا وجود دارد این است که دانشجویان حق چند بار ورود و خروج به کشورهای حوزه شینگن را دارند. برای مثال اگر در ایتالیا درس می‌خوانید می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما سوئیس به این کشور زیبا نیز سفر کنید و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد دوباره به ایتالیا بازگردید.

✅ بازدید از مقاله با انواع مختلف ویزا آشنا شوید
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای دانشجویی شینگن

اخذ ویزای دانشجویی شینگن
ویزای دانشجویی شینگن

شاید شما هم قصد داشته باشید در آینده‌ای نه چندان دور، خارج از کشور درس بخوانید و برای کشور و خانواده‌تان افتخارات بزرگی کسب کنید. برای مثال شاید بخواهید با اخذ ویزا دانشجویی شینگن هلند، در مقطع دکترا درس بخوانید اما ندانید که دقیقا به چه مدارکی برای اخذ ویزا نیاز خواهید داشت. ما در اینجا مهم‌ترین مدارکی که سفارت اکثرا آن‌ها را از دانشجوها می‌خواهد ذکر خواهیم کرد. اگر مدارک خاص دیگری هم نیاز باشد، سفارت آن را شخصا به شما خواهد گفت، اما مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی به شرح ذیل هستند:

  • دو قطعه عکس: که باید متناسب با ضوابط و چهارچوب خواسته شده توسط سفارتخانه کشور پذیرنده باشد.
  • اسناد تمکن مالی: از این طریق دانشجو باید ثابت کند که توانایی پرداخت مخارج تحصیلی و معیشتی خود را در طول تحصیل دارد.
  • فرم درخواست ویزا: این فرم را به‌صورت آنلاین قابل دانلود است که باید کاملا دقیق مطالعه و سپس پر شود. بعد از پر کردن کامل و امضای آن باید فرم درخواست ویزا را به‌صورت دستی به سفارت کشور موردنظرتان تحویل بدهید.
  • نامه پذیرش: توسط دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید برایتان صادر می‌شود.
  • بیمه سفر: این گزینه یکی از مهم‌ترین مواردیست که باید برای دریافت آن اقدام شود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید