اخذ ویزای روسیه

روسیه به‌سبب داشتن شهرهای بسیار زیبا و چشم‌نواز همیشه مقصدی دلخواه برای مسافران و گردشگران ایرانی بوده است. این کشور اروپایی همواره در صحنه‌های مختلف سیاسی، ورزشی، علمی، صنعتی و ... حضوری فعال داشته و همین مسأله باعث شده که امروزه افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما روسیه بخرند و درصدد آشنایی بیشتر با سرزمین تزارها باشند. در عین حال جدا از بلیط هواپیما روسیه، یکی از اصلی‌ترین ملزومات سفر به این کشور، ویزای آن می‌باشد. نحوه اخذ ویزای روسیه سوالی است که همیشه گردشگران باید آن را بپرسند و با آگاهی از آخرین سیاست‌های مربوط به این ویزا، روند مسافرت خود را آسوده‌تر کنند.

0
82
چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 17Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای روسیه - خرید بلیط هواپیما روسیه از اپلیکیشن سفرستان - ارزانروسیه به‌سبب داشتن شهرهای بسیار زیبا و چشم‌نواز همیشه مقصدی دلخواه برای مسافران و گردشگران ایرانی بوده است. این کشور اروپایی همواره در صحنه‌های مختلف سیاسی، ورزشی، علمی، صنعتی و ... حضوری فعال داشته و همین مسأله باعث شده که امروزه افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما روسیه بخرند - ویزای روسیه

چگونگی اخذ ویزای روسیه

روسیه به‌سبب داشتن شهرهای بسیار زیبا و چشم‌نواز همیشه مقصدی دلخواه برای مسافران و گردشگران ایرانی بوده است. این کشور اروپایی همواره در صحنه‌های مختلف سیاسی، ورزشی، علمی، صنعتی و … حضوری فعال داشته و همین مسأله باعث شده که امروزه افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما روسیه بخرند و درصدد آشنایی بیشتر با سرزمین تزارها باشند. در عین حال جدا از بلیط هواپیما روسیه، یکی از اصلی‌ترین ملزومات سفر به این کشور، ویزای آن می‌باشد. نحوه اخذ ویزای روسیه سوالی است که همیشه گردشگران باید آن را بپرسند و با آگاهی از آخرین سیاست‌های مربوط به این ویزا، روند مسافرت خود را آسوده‌تر کنند. از این رو مطلب زیر با نگاهی کلی به انواع ویزای روسیه و نحوه اخذ ویزا می‌تواند کمک شایانی به آن دسته از ایرانیانی باشد که به دنبال خرید بلیط هواپیما روسیه هستند.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

ویزای توریستی

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه می‌تواند یک یا دوبار ورود باشد. با این ویزا می‌توان 30 روز در خاک روسیه اقامت داشت. برای اخذ این ویزا در ایران می‌توان به برخی از آژانس‌های مسافرتی مراجعه کرد. لازم به ذکر است که تمامی مدارک ذکرشده برای این ویزا باید حداقل 5 روز کاری قبل از سفر ارسال شوند.

ویزای خصوصی

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

آن دسته از خریداران بلیط هواپیما روسیه که به عنوان مهمان قصد ورود به خاک این کشور را دارند باید ویزای خصوصی دریافت کنند. اخذ ویزای خصوصی منوط به دریافت دعوت‌نامه از جانب یکی از دوستان یا بستگان مقیم روسیه می‌باشد. ویزای خصوصی به‌منظور درمان سریع بیماری و یا شرکت در مراسم عزاداری یکی از بستگان هم دریافت می‌شود. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و با آن یک یا دو بار می‌توان وارد روسیه شد.

ویزای تجاری

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

اشخاصی که با هدف انجام تجارتی خاص بلیط هواپیما روسیه می‌خرند ملزم به اخذ ویزای تجاری این کشور می‌باشند. این ویزا یک‌بار ورود، دوبار ورود (با 3 ماه اعتبار) و یا چندبار ورود (با یک سال اعتبار) خواهد بود. لازم به ذکر است که با ویزای چندبار ورود بیش از 180 روز نمی توان در خاک روسیه اقامت داشت.

ویزای کاری

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

چنانچه هدف‌تان از خرید بلیط هواپیما روسیه کار کردن در این کشور باشد، ویزای کاری به شما تعلق خواهد گرفت. این ویزا فقط یک‌بار ورود بوده و 3 ماه اعتبار خواهد داشت. اما متقاضی بعد از حضور در روسیه می‌تواند با در دست داشتن قرارداد شغلی خود اعتبار ویزای خود را حداکثر تا یک سال تمدید و آن را چندبار ورود کند.

ویزای ترانزیت

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

مسافرانی که قصد عبور از روسیه و ورود به خاک کشور دیگری دارند باید ویزای ترانزیت این کشور را دریافت نمایند. این ویزا می‌تواند یک یا دوبار ورود باشد و بسته به وسیله مسافرتی متقاضی اعتبار آن بین 3 تا 10 روز خواهد بود. برای مثال، اگر شخصی مسافر هوایی باشد می‌تواند ویزای 3 روزه تهیه کند.

ویزای دانش آموزی

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

همانطور که از نام ویزای دانش آموزی مشخص است، این ویزا مناسب محصلان خارجی در روسیه می‌باشد. ویزای دانش آموزی یک‌بار ورود با 3 ماه اعتبار است اما بعد از انجام امورات مربوط به ثبت نام در محل تحصیلی می‌توان اعتبار این ویزا را حداکثر تا یک سال افزایش داد و آن را چندبار ورود کرد.

مدارک کلی برای اخذ ویزای روسیه

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

چند مدرک کلی وجود دارد که برای اخذ هر نوع ویزای روسیه لازم هستند. لیست این مدارک به شرح زیر می‌باشد:

. پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی برای صدور ویزا.

. تکمیل فرم مربوط به تقاضای ویزای روسیه. دریافت فرم آنلاین از سایت https://visa.kdmid.ru

. دو قطعه عکس رنگی با پس‌زمینه سفید و شفاف در ابعاد 3*4. چهره متقاضی باید بدون عینک، کلاه و یا هر نوع پوشش دیگر باشد.

. بیمه مسافرتی.

مدارک جانبی برای اخذ ویزای روسیه

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

غیر از مدارک کلی که در بالا ذکر شد، هر نوع ویزا مدرک خاص خود را نیز می‌طلبد که در این بخش به تک‌تک این مدارک می‌پردازیم:

. گواهی تائید از جانب مراجع تحت تائید وزارت خارجه کشور روسیه. این گواهی باید شامل نام کامل خریدار بلیط هواپیما روسیه، تاریخ تولد، شماره گذرنامه، تاریخ ورود و خروج، برنامه سفر، شماره مجوز آژانس، مهر رسمی و امضای فرد حقیقی یا حقوقی تائیدشده باشد. (برای ویزای توریستی)

. بلیط هواپیما رفت‌وبرگشت که تاریخ ورود و خروج بر روی آن با واچر هتل مطابقت داشته باشد. (برای ویزای توریستی)

. دعوت‌نامه رسمی (برای ویزاهای خصوصی، تجاری، کاری و دانش آموزی).

. تست خون به‌منظور تشخیص بیماری ایدز (برای ویزای تجاری چندبار ورود).

. بلیط هواپیما و ویزای ورود به ایالت یا کشوری که مقصد نهایی متقاضی است. (برای ویزای ترانزیت)

هزینه ویزای روسیه

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

هزینه ویزاهای روسیه بر اساس تعداد ورود به این کشور تعیین می‌شوند که در جدول زیر به آن اشاره شده است. البته غیر از هزینه‌های ذکرشده برای اخذ ویزا هزینه‌های مربوط به انتقال ویزا به گذرنامه جدید با 28 دلار، تایید کنسولی مدارک با 42 دلار، تایید رسمی ترجمه با 49 دلار، تایید رسمی امضا با 14 دلار و … را هم باید مد نظر قرار داد.

ویزای معمولی (4 تا 20 روز) ویزای فوری (1 تا 3 روز)
ویزای یک‌بار ورود 70 دلار 140 دلار
ویزای دوبار ورود 112 دلار 224 دلار
ویزای چندبار ورود 210 دلار 420 دلار

سفارت و کنسولگری‌های روسیه در ایران

چگونگی اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

کشور روسیه دارای یک سفارت در خیابان نوفل لوشاتو تهران می‌باشد که شماره تلفن آن ۶۶۷۰۱۱۶۱ هست. همچنین این کشور چند کنسولگری هم در نقاط مختلف ایران دارد که از آن جمله می‌توان به کنسولگری اصفهان واقع در خیابان تلفنخانه این شهر و کنسولگری رشت واقع در پاسداران اشاره کرد. شماره تلفن‌های این دو کنسولگری هم به‌ترتیب  ۲۲۲۲۰۶۰ و ۳۲۳۶۴۳۰ می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما روسیه
بلیط هواپیما روسیه

خرید بلیط هواپیما روسیه و اخذ ویزای این کشور می‌تواند شما را با لحظاتی شگفت‌انگیز در زندگی‌تان مواجه کند. نکته‌ آخری که در مورد مطلب بالا و نحوه اخذ ویزا می‌توان ذکر کرد این است که صحت و سقم اطلاعات درج‌شده در بالا تا زمان نگارش این متن قابل تأیید هستند. چراکه قوانین مربوط به ویزا در هر زمان قابل تغییر می‌باشند. بنابراین بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما روسیه، ضمن مطالعه مطالب مربوط به اخذ ویزا، اطلاعات دقیق‌تر را از سفارت یا کنسولگری‌های این کشور جویا شوید.

 

ویزای روسیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن
ویزای روسیه با کمترین هزینه
تماس با سفرستان: 96621777

 

برای خرید بلیط هواپیما روسیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
visaexpress.net
iran.mid.ru
goingrus.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید