اخذ ویزای عراق

از زمان‌های قدیم تاکنون عراق همیشه یک مقصد دوست‌داشتنی برای مسافران ایرانی‌ بوده است. قرار گرفتن این کشور در نزدیکی ایران و وجود چند مقبره و زیارتگاه مذهبی مهم در آن از عوامل مهمی هستند که باعث می‌شوند ایرانیان با شور و شوق خاصی درصدد خرید بلیط هواپیما عراق باشند. در همین حال برای سفر به این کشور، غیر از خرید بلیط هواپیما عراق، اقدامی هم باید به‌منظور اخذ ویزا انجام شود. عراق نیز مثل هر کشور دیگری قوانین ویزائی خاص خود را دارد و بدون رعایت این قوانین، ورود به این کشور غیرممکن می‌شود.

0
125
چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراقReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 4.0چگونگی اخذ ویزای عراق - خرید بلیط هواپیما عراق از اپلیکیشن سفرستان - ارزاناز زمان‌های قدیم تاکنون عراق همیشه یک مقصد دوست‌داشتنی برای مسافران ایرانی‌ بوده است. قرار گرفتن این کشور در نزدیکی ایران و وجود چند مقبره و زیارتگاه مذهبی مهم در آن از عوامل مهمی هستند که باعث می‌شوند ایرانیان با شور و شوق خاصی درصدد خرید بلیط هواپیما عراق باشند. ویزای عراق - بلیط هواپیما عراق

چگونگی اخذ ویزای عراق

از زمان‌های قدیم تاکنون عراق همیشه یک مقصد دوست‌داشتنی برای مسافران ایرانی‌ بوده است. قرار گرفتن این کشور در نزدیکی ایران و وجود چند مقبره و زیارتگاه مذهبی مهم در آن از عوامل مهمی هستند که باعث می‌شوند ایرانیان با شور و شوق خاصی درصدد خرید بلیط هواپیما عراق باشند. در همین حال برای سفر به این کشور، غیر از خرید بلیط هواپیما عراق، اقدامی هم باید به‌منظور اخذ ویزا انجام شود. عراق نیز مثل هر کشور دیگری قوانین ویزائی خاص خود را دارد و بدون رعایت این قوانین، ورود به این کشور غیرممکن می‌شود. در مطلب زیر، سعی کرده‌ایم که اطلاعات مربوط به قوانین و سیاست‌های ویزای عراق را به طور دقیق بررسی کنیم. پس اگر برای هر هدفی قصد خرید آنلاین بلیط هواپیما عراق را دارید، حتما در ادامه این مطلب ما را همراهی نمایید.

انواع ویزای عراق

چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق

مثل سفر به هر کشور دیگری، اخذ ویزای عراق هم منوط به هدف شما از خرید بلیط هواپیما عراق خواهد بود. ویزای توریستی این کشور به صورت انفرادی و گروهی صادر می‌شود. برای اخذ ویزاهای زیر کافیست به کارگزاری امور زیارتی تهران مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید. این ویزاها 3 ماه اعتبار دارند اما با استفاده از آنها بیش از 30 روز نمی توان در عراق اقامت داشت. ضمنا، ویزاهای توریستی عراق یک‌بار ورود می‌باشند و در صورت خروج از مرز این کشور اجازه بازگشت به آن وجود نخواهد داشت.

چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق

ویزای انفرادی 30 روزه: کسانی که قصد ندارند همراه با کاروان مسافر عراق شوند می‌توانند از ویزای انفرادی برای ورود به این کشور استفاده کنند.

ویزای گروهی 30 روزه: نوع دیگر ویزای عراق به صورت گروهی اخذ می‌شود. برای اخذ این ویزا نیازی به حضور همه افراد گروه نیست و فقط با حضور نماینده آنها امور مربوط به اخذ ویزا انجام می‌پذیرد. ضمنا، دارندگان ویزای گروهی در تمام طول سفر ملزم به حضور در کنار کاروان مسافرتی بوده و نمی توانند به صورت انفرادی از مرز عراق عبور کنند.

ویزای اربعین

چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق

در چند ماه گذشته مذاکراتی به‌منظور لغو ویزای اربعین برای ایرانی‌ها بین مسئولان دو کشور انجام شده اما با توجه به مشکلاتی که وجود دارد فعلا این امر میسر نگردیده است. بنابراین مثل گذشته کسانی که با خرید بلیط هواپیما عراق یا با استفاده از هر وسیله و روش دیگری به‌دنبال شرکت در مراسم اربعین باشند ملزم به دریافت ویزا خواهند بود. اخذ ویزای اربعین از طریق سامانه سماح به نشانی اینترنتی samah.haj.ir بسیار سریع و آسان انجام می‌پذیرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای عراق

چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق

. تکمیل اطلاعات خواسته‌شده بر روی فرم درخواست ویزا.

. مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه.

. 2 قطعه عکس چهره از روبرو با پس‌زمینه سفید در ابعاد عکس پاسپورت.

. پاسپورت متقاضی ویزا با 6 ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی به همراه کپی رنگی.

. نامه رسمی که در آن هدف سفر، مدت زمان اقامت و محل اقامت ذکر شده باشد (در صورت لزوم).

. بلیط هواپیما رفت‌وبرگشت یا برنامه سفر رسمی که نشانگر زمان ورود و خروج متقاضی از عراق باشد.

. ارائه شماره تلفن متقاضی.

. پرداخت مبلغ تعیین‌شده برای بیمه اجباری.

چند نکته کوتاه در مورد ویزای عراق

دانستن نکات زیر هنگام اخذ ویزای عراق خالی از لطف نخواهد بود:

. هزینه ویزای عراق سال قبل 40 دلار بود که امسال 10 دلار هم با عنوان پنجره واحد مبلغ به آن اضافه شده است. البته این 10 دلار برای ویزای اربعین به 1 دلار کاهش می‌یابد. بنابراین هزینه ویزای اربعین 41 دلار در نظر گرفته می‌شود.

. برای صدور ویزای عراق 2 تا 4 روز کاری زمان لازم است.

. سفارت عراق هیچ مسئولیتی در قبال آسیب دیدن یا گم شدن ویزا متعهد نمی شود.

. اگر متقاضی ویزائی به جز ویزای توریستی باشید، بعد از رسیدن به عراق ملزم به شرکت در تست خون خواهید بود.

آدرس و شماره تلفن سفارت عراق

اطلاعات درج‌شده در این مطلب همگی تا تاریخ نگارش متن معتبرند. این سخن بدین‌معناست که اگر کسی درصدد خرید بلیط هواپیما عراق باشد، بهتر است مطالب بالا را صرفا به عنوان یک راهنمای کلی مطالعه کند و سپس اطلاعات دقیق‌تر را از سفارت این کشور واقع در تهران، خیابان ولیعصر، کوچه برادران مظفر، پلاک ۱۱۶۴۰ به دست آورد. همچنین شماره تلفن ۸۸۹۳۸۸۶۶ نیز دیگر راه ارتباطی بین مسافران و سفارت عراق محسوب می‌شود.

چگونگی اخذ ویزای عراق
اخذ ویزای عراق

همانطور که خرید بلیط هواپیما عراق با کسب اطلاعات دقیق از نحوه انجام این کار به امری بسیار آسوده و سریع تبدیل می‌شود، روند اخذ ویزای این کشور هم با توجهِ دقیق به نکات ذکرشده در این مطلب می‌تواند به‌راحتی انجام گردد. فراموش نکنید که هدف شما از خرید بلیط هواپیما عراق و سفر به این کشور، اصلی‌ترین عامل در تسریع اخذ ویزای عراق خواهد بود. بنابراین برنامه و هدف خود را قبل از سفر به دقت مشخص کنید.

منابع
iraqiembassy.us
passportsandvisas.com
gov.uk
iranvisa.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید