اخذ ویزای عمان

کشور سلطان‌نشین عمان یکی از کشورهاییست که سفر به آن همیشه برای ایرانی‌ها خوشایند و خوش‌یمن می‌باشد. همواره گردشگرانی که میل به گذراندن تعطلیلاتی به‌یادماندنی دارند، اطلاعات مربوط به بلیط هواپیما عمان را مدنظر قرار می‌دهند. این در حالی است که عده‌ای هم با اهداف مختلفی بلیط هواپیما عمان می‌خرند. اهدافی مثل تجارت، توقف و تعویض پرواز خارجی، اشتغال و غیره که برای همه آنها باید مسافر این کشور به‌دنبال اخذ ویزای مورد نیاز خود باشد.

0
219
چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 18Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای عمان - خرید بلیط هواپیما عمان از اپلیکیشن سفرستان - ارزانکشور سلطان‌نشین عمان یکی از کشورهاییست که سفر به آن همیشه برای ایرانی‌ها خوشایند و خوش‌یمن می‌باشد. همواره گردشگرانی که میل به گذراندن تعطلیلاتی به‌یادماندنی دارند، اطلاعات مربوط به بلیط هواپیما عمان را مدنظر قرار می‌دهند. این در حالی است که عده‌ای هم با اهداف مختلفی بلیط هواپیما عمان می‌خرند. ویزای عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان

کشور سلطان‌نشین عمان یکی از کشورهاییست که سفر به آن همیشه برای ایرانی‌ها خوشایند و خوش‌یمن می‌باشد. همواره گردشگرانی که میل به گذراندن تعطلیلاتی به‌یادماندنی دارند، اطلاعات مربوط به بلیط هواپیما عمان را مدنظر قرار می‌دهند. این در حالی است که عده‌ای هم با اهداف مختلفی بلیط هواپیما عمان می‌خرند. اهدافی مثل تجارت، توقف و تعویض پرواز خارجی، اشتغال و غیره که برای همه آنها باید مسافر این کشور به‌دنبال اخذ ویزای مورد نیاز خود باشد. از این رو در مطلب زیر تلاش‌مان بر این بوده که آخرین قوانین و سیاست‌های اتخاذشده در مورد ویزای عمان را گردآوری کنیم. بنابراین با خواندن ادامه این مطلب، شما می‌توانید هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما عمان و آمادگی برای سفر به این کشور، اطلاعات مناسبی در مورد شرایط و چگونگی اخذ ویزای عمان هم داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

ویزای توریستی عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

ویزای توریستی عمان مخصوص کسانی هست که برای گردش و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. با این ویزا حداکثر 30 روز می‌توان در عمان اقامت داشت. ضمنا، با ویزای توریستی عمان نمی توان مشغول امری تجاری در این کشور شد. این ویزا یک‌بار ورود بوده و 6 ماه اعتبار دارد. هزینه اخذ آن 20 ریال عمان است و به‌ازای هر روز اقامت بیشتر از حد مجاز، شخص خاطی 10 ریال عمان جریمه می‌شود.

ویزای کاری عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

اشخاصی که در کشور عمان مشغول به کار شوند باید ویزای کاری این کشور را تهیه کنند. متقاضی این ویزا باید تحت حمایت یک اسپانسر محلی بوده و سنش کمتر از 21 و بیشتر از 60 سال تقویمی نباشد. هزینه اخذ ویزای کاری عمان 20 ریال است. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و قابل تمدید هم هست. البته اگر برای تمدید آن دیر اقدام شود، شخص متقاضی به‌ازای هر ماه دیرکرد 50 ریال عمان جریمه می‌شود.

ویزای خانواده عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

ویزای خانواده عمان مخصوص بانوانیست که یا همسرشان عمانی است و یا همسرشان در عمان مشغول به کار می‌باشد. این ویزا فرزندان خانواده را نیز که سن‌شان کمتر از 21 سال هست تحت پوشش خود قرار می‌دهد. ویزای خانواده را با درخواست و مسئولیت یک اسپانسر محلی می‌توان تهیه کرد. لازم به ذکر است که این ویزا 2 سال اعتبار دارد ولی بیش از شش ماه نمی توان با آن در عمان اقامت داشت. ضمنا، هزینه اخذ ویزای عمان 20 ریال بوده و به‌ازای هر ماه دیرکرد برای تمدید آن 50 ریال جریمه باید پرداخت کرد.

ویزای ترانزیت

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

ویزای ترانزیت دو نوع است. نوع اول آن که ویزای ترانزیت هوایی نام دارد مخصوص کسانیست که برای سفر به کشوری دیگر، باید ابتدا بلیط هواپیما عمان بخرند و حداکثر 72 ساعت در فرودگاه این کشور متوقف شوند. نوع دوم این ویزا هم ویزای ترانزیت جاده‌ای می‌باشد. این ویزا مخصوص کسانی است که به صورت قانونی و از طریق جاده قصد عبور از عمان و ورود به کشور دیگری را دارند. ضمنا، بد نیست بدانید که هزینه اخذ ویزای ترانزیت عمان 5 ریال می‌باشد.

ویزای دیدار با دوستان یا بستگان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

کسی که پس از خرید بلیط هواپیما عمان با استفاده از ویزای دیدار با دوستان یا بستگان وارد خاک این کشور می‌شود، تحت مسئولیت دعوت‌کننده یا اسپانسر خود قرار می‌گیرد. این ویزا 3 ماه اعتبار داشته و به‌مدت یک ماه هم قابل تمدید می‌باشد. هزینه دریافت ویزای دیدار با دوستان یا بستگان عمان 20 ریال است و در صورت اقامت بیش از حد مجاز، به‌ازای هر روز 10 ریال جریمه برای متقاضی ویزا در نظر گرفته می‌شود.

سایر ویزاها

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

کشور عمان به‌سبب داشتن زیربنای مناسب برای پذیرائی از انواع مسافران، دارای ویزاهای متعددی است. معمولا کسانی که بلیط هواپیما عمان می‌خرند، یکی از ویزاهای ذکرشده در بالا را برای ورود به این کشور اخذ می‌کنند. اما به‌غیر از ویزاهای رایجِ ذکرشده چند نوع ویزای دیگر از جمله ویزای دانش‌آموزی، ویزای چندبار ورود، ویزای رسمی، ویزای علمی و … هم در این کشور صادر می‌شود.

نحوه اخذ ویزای آنلاین عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

چندی پیش دولت عمان اعلام کرد که شهروندان 71 کشور از جمله ایران می‌توانند برای اخذ ویزای این کشور به صورت آنلاین اقدام کنند. اخذ ویزای آنلاین با سرعت بسیار بالایی انجام می‌پذیرد و در صورت ادامه این سیاست شما می‌توانید مثل خرید آنلاین بلیط هواپیما عمان، ویزای این کشور را هم سریعا دریافت کند. حتی اگر خودتان هم نتوانید مراحل آن را انجام دهید، شرکت‌ها و سایت‌های متخصص می‌توانند برای این کار به شما کمک کنند. کافیست فرم مربوطه را پر کنید و هزینه و مدارک را ارائه دهید تا ویزای عمان را دریافت نمائید.

شرایط و مدارک کلی برای اخذ ویزای عمان

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

. پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار از زمان اقدام برای اخذ ویزای عمان.

. رزرو بلیط هواپیما برگشت و یا داشتن بلیط هواپیما به کشوری دیگر برای اخذ ویزای ترانزیت.

. در دست داشتن گواهی رزرو هتل و یا برخورداری از دعوت‌نامه تأییدشده از جانب اسپانسر.

. دو قطعه عکس 6X4

. انجام مصاحبه در صورت لزوم (ویزاهای کاری و تجاری).

. یک فقره چک به‌عنوان ضمانت برگشت.

. نامه­ای که در آن اسپانسر، مسئولیت تمامی کارهای متقاضی ویزا را بر عهده بگیرد. (در صورت لزوم).

. در صورت وجود اسپانسر یک نسخه از کارت شناسایی وی باید ارائه شود.

اطلاعات سفارت عمان در ایران

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

آگاهی از آخرین سیاست‌های ویزای بین دو کشور لازمه اصلی مسافرت خارجی می‌باشد. سیاست‌هایی که اغلب در معرض تغییر و تحول هستند و قبل از سفر باید کاملا از آنها آگاه بود. بنابراین شما می‌توانید مطالب نگاشته‌شده در این مطلب را صرفا به‌عنوان یک راهنمای کلی در نظر بگیرید و برای آگاهی هرچه دقیق‌تر از جزئیات اخذ ویزای عمان به سفارت این کشور واقع در تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ مراجعه کنید. همچنین شماره تلفن ۲۲۰۵۶۸۳۱ هم می‌تواند راه ارتباطی آسان‌تری بین شما و سفارت عمان باشد.

چگونگی اخذ ویزای عمان
اخذ ویزای عمان

با آگاهی بیشتر و بهتر از نحوه اخذ ویزا قبل از خرید بلیط هواپیما عمان، مطمئنا روند دریافت روادید عمان برای شما بسیار سریع‌تر و آسان‌تر پیش خواهد رفت. بدیهیست که راحتی در اخذ ویزا، لذت سفر را چندین برابر می‌کند. از این رو با اطلاعات ارائه‌شده در بالا می‌توانید ویزای عمان را یا به صورت آنلاین و یا از طریق سفارت این کشور تهیه کنید و چمدان‌های خود را برای حضور در یک کشور شگفت‌انگیز ببندید.

 

ویزای عمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن
ویزای عمان با کمترین هزینه
تماس با سفرستان: 96621777

 

 

برای خرید بلیط هواپیما عمان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
embassytehran.com
ievisa.com
omanvisas.org
in.musafir.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید