اخذ ویزای قطر

پیشرفت‌های سریع و چشم‌گیر از یک طرف، کسب میزبانی جام جهانی از طرف دیگر، همچنین قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک جهانی و بسیاری از مسائل دیگر باعث می‌شوند که افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما قطر بخرند و مسافر این کشور جذاب و تماشایی بشوند. در این بین، یکی از نکته‌های حائز اهمیت در سفر به قطر اخذ ویزای این کشور می‌باشد. از این رو همزمان با جستجو برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین بلیط هواپیما قطر، مسافران به تحقیق و بررسی در مورد ویزای قطر نیز می‌پردازند و معمولا بدون یافتن اطلاعات دقیق و با چشمان بسته اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند.

0
204
اخذ ویزای قطر
اخذ ویزای قطرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 21Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای قطر - خرید بلیط هواپیما قطر از اپلیکیشن سفرستان - ارزانپیشرفت‌های سریع و چشم‌گیر از یک طرف، کسب میزبانی جام جهانی از طرف دیگر، همچنین قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک جهانی و بسیاری از مسائل دیگر باعث می‌شوند که افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما قطر بخرند و مسافر این کشور جذاب و تماشایی بشوند. ویزای قطر

چگونگی اخذ ویزای قطر

پیشرفت‌های سریع و چشم‌گیر از یک طرف، کسب میزبانی جام جهانی از طرف دیگر، همچنین قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک جهانی و بسیاری از مسائل دیگر باعث می‌شوند که افراد مختلفی با اهداف گوناگون بلیط هواپیما قطر بخرند و مسافر این کشور جذاب و تماشایی بشوند. در این بین، یکی از نکته‌های حائز اهمیت در سفر به قطر اخذ ویزای این کشور می‌باشد. از این رو همزمان با جستجو برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین بلیط هواپیما قطر، مسافران به تحقیق و بررسی در مورد ویزای قطر نیز می‌پردازند و معمولا بدون یافتن اطلاعات دقیق و با چشمان بسته اقدام به دریافت ویزا این کشور کنند. همین مسأله ما را بر آن داشت تا در مطلبی جامع و مختصر به سیاست‌های مربوط به ویزای قطر بپردازیم. پس اگر برنامه‌ای برای خرید بلیط هواپیما قطر دارید، خواندن مطلب زیر برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

اطلاعات کلی در مورد ویزای قطر

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

طبق آخرین اطلاعیه دولت قطر، شهروندان تمامی کشورها به غیر کشورهایی نظیر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که از اخذ ویزای قطر معاف شده‌اند هنگام خرید بلیط هواپیما قطر و سفر به این کشور، ملزم به دریافت ویزا می‌باشند. ویزای قطر انواع مختلفی دارد که مسافر این کشور با توجه به هدف سفر خود یکی از این ویزاها را انتخاب و برای اخذ آن اقدام می‌کند.

انواع ویزای قطر

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

ویزای خانواده: این ویزا به افراد شاغل در قطر اجازه می‌دهد که خانواده خود را از کشور دیگری به قطر بیاورند.

ویزای تجاری: همانطور که از نامش مشخص است دارنده این ویزا می‌تواند به خرید و فروش کالا در قطر بپردازد. ویزای تجاری معمولا 2 دو هفته اعتبار دارد و می‌توان بعد از اتمام این زمان، اعتبار آن را 2 هفته دیگر تمدید کرد.

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

ویزای دیدار بستگان: ویزای یک‌ماهه دیدار بستگان مختص کسانی است که هدفشان از خرید بلیط هواپیما قطر دیدار یکی از اعضای خانواده خود می‌باشد. این ویزا قابل تمدید نیز می‌باشد. اما قبل از تمدید متقضی باید چند آزمایش پزشکی انجام دهد. البته لازم به ذکر است که ویزای دیدار بستگان برای بستگان درجه یک نظیر پدر، مادر، خواهر، پسر و … به مدت 5 ماه و برای سایر بستگان به مدت 2 ماه قابل تمدید می‌باشد.

ویزای چند بار ورود: ویزای چندبار ورود که معمولا اعتبار بالای 1 سال دارد، به آن دسته از افراد حقیقی و حقوقی داده می‌شود که دارای تائیدیه از جانب یک مقام عالی‌رتبه باشند.

خرید بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطر

ویزای توریستی: ویزای توریستی قطر به کسانی اختصاص می‌یابد که بلیط هواپیما قطر می‌خرند و گردشگر این کشور می‌شوند. این ویزا معمولا طی 2 روز صادر می‌شود و اعتبار آن 14 روز می‌باشد که بعد از اتمام آن به مدت 14 روز دیگر هم قابل تمدید است. شهروندان بسیاری از کشورها برای سفر به قطر نیازی به ویزای توریستی ندارند اما این سیاست فعلا در مورد شهروندان ایرانی اتخاذ نشده است.

خرید بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطر

ویزای نوزادان: نوزادانی که سن آنها کمتر از 3 ماه هست برای سفر به قطر باید ویزای نوزادان دریافت کنند. این ویزا رایگان بوده و معمولا با ارائه مدارک لازم از جانب والدین در فرودگاه صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت: مسافرینی که با خرید بلیط هواپیما قطر وارد خاک این کشور شوند و قصد توقفی 6 ساعته یا بیشتر در فرودگاه آن را داشته باشند، ملزم به دریافت ویزای ترانزیت هستند. این ویزا فقط دو روز اعتبار دارد.

خرید بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطر

سایر ویزاهای قطر: ویزای قطر انواع و اقسام مختلفی دارد اما اسامی ذکرشده در بالا جزو پرکاربردترین ویزاهای این کشور می‌باشند. از دیگر ویزاهای قطر می‌توان به ویزای کاری، ویزای رسمی، ویزای کشورهای عضور شورای همکاری خلیج فارس، ویزای توریستی مشترک و غیره اشاره کرد که بررسی آنها نیاز به یک مطلب تخصصی‌تر و جزئیاتی‌تر دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر توسط شهروندان ایرانی

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

شهروندان ایرانی که درصدد خرید بلیط هواپیما قطر و سفر به این کشور هستند، برای اخذ ویزا باید مدارک زیر را آماده و به سفارت قطر ارائه دهند.

. گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا و حداقل 1 صفحه خالی برای صدور ویزا.

. گواهی رزرو هتل.

. گواهی رزرو بلیط هواپیما برگشت یا برنامه سفری که نشانگر نام مسافر، زمان ورود و خروج و اطلاعات پروازی باشد.

. فتوکپی از گردش مالی 3 ماه اخیر حساب بانکی که نشانگر تمکن مالی به میزان حداقل 5000 ریال قطر باشد.

. دعوت‌نامه از جانب میزبان قطری (در صورت لزوم).

. نامه‌ای که قصد شما از خرید بلیط هواپیما قطر را نشان دهد (در صورت لزوم).

. 2 قطعه عکس رنگی مناسب برای گذرنامه.

هزینه اخذ ویزای قطر

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

هزینه ویزاهای قطر معمولا متغیر هست. اما به طور کلی می‌توان بابت تمامی ویزاهای این کشور 200 ریال قطر هزینه در نظر گرفت. همچنین برای تمدید ویزاها 200 ریال قطر و به‌ازای هر روز اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا باید 200 ریال قطر جریمه پرداخت کرد. البته بار دیگر باید به این نکته توجه داشت که هزینه 200 ریالی فقط به‌عنوان میانگین در نظر گرفته می‌شود و امکان دارد مبلغ پرداختی شما برای اخذ ویزای قطر کمتر یا بیشتر از این میزان باشد.

ویزای فرودگاهی قطر برای ایرانیان

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

چندی پیش خبری مبنی بر اعطای ویزای فرودگاهی قطر به ایرانیان در سایت‌های خبری بازتاب یافت. هرچند که این امر تا حدودی میسر شده اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از سفر و در همان زمان که می‌خواهید بلیط هواپیما قطر بخرید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. چراکه ممکن است مشکلاتی در فرودگاه پیش آید و روند اخذ ویزا و همچنین مسافرت شما را دچار مشکل کند. بنابراین با اخذ ویزای قطر از طریق سفارت این کشور خیال خودتان را قبل از سفر راحت کنید.

اطلاعات سفارت قطر در ایران

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

در آخر بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که تمامی اطلاعات ذکرشده در این مطلب تا تاریخ نگارش متن صحیح می‌باشند. از آنجایی که سیستم ویزای بین دو کشور همواره در معرض تغییر و تحول قرار دارد، بهتر است این مطلب را فقط به چشم یک راهنما ببینید و هنگام خرید بلیط هواپیما قطر، اطلاعات دقیق‌تر را از سفارت این کشور واقع در تهران، بلوار آفریقا، خیابان گل‌آذین، پلاک ۴ جویا شوید. ضمنا، از شماره تلفن‌های ۲۲۰۲۹۳۳۶، ۲۲۰۲۹۳۳۷، ۲۲۰۵۱۲۵۵ و ۲۲۰۵۱۲۵۶ هم می‌توانید برای تماس با سفارت قطر استفاده کنید.

اخذ ویزای قطر
ویزای قطر

با توجه به تکمیل پروژه‌های عظیم در قطر و افزایش چشم‌گیر زیبایی‌های این کشور، بلیط هواپیما قطر هر روز طرفداران بیشتری نسبت به روزهای قبل می‌یابد. نزدیک بودن قطر به ایران هم یکی دیگر از دلایل علاقه ایرانی‌ها به خرید بلیط هواپیما قطر می‌باشد. همانطور که می‌بینید اخذ ویزای قطر هم نمی تواند کار چندان دشواری باشد و با تهیه و تدارک مدارک لازم به سرعت می‌توان روادید این کشور را دریافت کرد و از سفر به آن لذت برد.

 

ویزای قطر در کوتاه‌ترین زمان ممکن
ویزای قطر با کمترین هزینه
تماس با سفرستان: 96621777

 

برای خرید بلیط هواپیما قطر و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
qatar.visahq.com
traveldocs.com
onlineqatar.com
asanbegard.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید