اخذ ویزای مونته نگرو

مونته‌نگرو کشوری در جنوب خاوری اروپا به پایتختی پودگوریتسا بوده و در کرانه دریای آدریاتیک واقع شده است.

0
1673
خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو
بلیط هواپیما مونته نگرو ویزای مونته نگرو
اخذ ویزای مونته نگروReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 18Rating: 4.5اخذ ویزای مونته نگرو و راهنمای تکمیل مدارک و شرایط دریافت ویزا.اخذ ویزای مونته نگرو در ادامه آورده شده و دارندگان گذرنامه انگلیسی برای ورود به مونته نگرو و اقامت به مدت 90 روز نیازی به ویزا ندارند.

چگونگی اخذ ویزای مونته نگرو

مونته‌نگرو کشوری در جنوب خاوری اروپا به پایتختی پودگوریتسا بوده و در کرانه دریای آدریاتیک واقع شده است. اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می‌دهیم، انواع متداول‌ترین سفرها را پوشش می‌دهد و بازتاب قوانین جاری موجود در بریتانیا می‌باشند. به غیر از موارد دیگر ذکرشده، این اطلاعات برای مسافران دارای گذرنامه شهروندی انگلیسی است. مقامات حکومتی و مرزی کوشری که قصد خرید بلیط هواپیما مونته نگرو و سفر به آن‌را دارید، در قبال تنظیم و اجرای قوانین ورود به کشور مسئول می‌باشند. اگر در هر جنبه‌ای از شرایط ورود به کشوری تردید دارید یا می‌خواهید اطمینان کامل حاصل کنید، باید به سفارت، کمیسیون و یا کنسولگری کشوری که می‌خواهید سفر کنید، مراجعه نمایید. همچنین، می‌توانید از طریق آژانس مسافرتی برای دریافت ویزا اقدام کنید و اطمینان حاصل کنید که اقدامات لازم در مورد گذرنامه و دیگر مدارک مسافرتی‌تان به‌عمل‌آمده است. در ادامه شرایط اخذ ویزای مونته نگرو به طور کامل آورده شده است. پس با سفرستان همراه باشید.

ویزاها

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو

دارندگان گذرنامه انگلیسی برای ورود به مونته نگرو و اقامت به مدت 90 روز نیازی به ویزا ندارند. برای تمدید اقامت بیش از 90 روز، حداقل یک هفته قبل از اتمام مدت 90 روزه، به تهیه ویزا یا اجازه اقامت موقت اقدام نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با سفارت مونته نگرو در لندن تماس بگیرید و یا از وبسایت وزارت امور خارجه مونته نگرو بازدید کنید. برای بازدید از این وبسایت می‌توانید لینک زیر را در بروزر خود کپی کنید.

http://www.mvp.gov.me/rubrike/misije/Ambasade-i-konzulati-CG-u-svijetu/Ujedinjeno-Kraljevstvo-Velike-Britanije-Sjeverne-I

اعتبار گذرنامه

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو

گذرنامه شما باید سالم بوده و دارای اعتبار برای مدت‌زمان اقامت مشخص‌شده باشد.

عبور از مرز

ممکن است در جاده‌های مرزی بین مونته نگرو و کرواسی با تأخیرهای زیادی مواجه شوید. این بدین دلیل است که دولت کرواسی با تصمیم اتحادیه اروپا، جهت تدابیر امنیتی کنترل و بررسی مرزی را افزایش داده است.

حتماً از مرزهای شناخته‌شده وارد خاک مونته نگرو شوید.

اگر قصد برنامه‌ریزی برای تورهای کوهنوردی دارید که غیر از گذرگاه رسمی مرزی، شامل گذرگاه‌های مرزی دیگر می‌باشند، با مشاوره ملی گردشگری تماس بگیرید.

در هنگام ورود به مونته نگرو، از مهر ورودی پلیس به روی گذرنامه‌تان اطمینان حاصل کنید تا با مشکلات مربوط به تأیید مدت اقامتتان در کشور مواجه نشوید.

ثبت اقامت

شما باید طی 24 ساعت از ورودتان به شهر، از طریق پلیس محلی یا سازمان گردشگری اقدام به ثبت اقامت کنید. مگر اینکه، در یک هتل یا سایر ارائه‌دهنده خدمات مسکونی اقامت داشته باشید و ثبت شما به‌طور خودکار صورت گرفته باشد. درصورتی‌که اقدام به ثبت ننمایید، ممکن است جریمه و یا از کشور رانده شوید.

الزامات گمرکی

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو

هیچ محدودیتی برای مقدار پولی که می‌توانید به مونته نگرو بیاورید، وجود ندارد. شما باید مبلغ پول بیش از 10.000 یورو (ازجمله چک‌های مسافرتی یا معادل آن در سایر ارزها) را به گمرک اعلام کنید. برای خروج بیش از 10.000 یورو مدرکی مبنی بر اینکه پول را شما به دست آورده‌اید، ارائه دهید. مأموران گمرکی در تمام نقاط مرزی فرم‌های اعلامیه را صادر می‌کنند. در هنگام خروج، شما باید یک نسخه تأییدشده از این اعلامیه را به گمرک بازگردانید. برای مبلغ بیش از 15.000 یورو، شما باید سندی ارائه دهید که منشأ وجوه را مشخص می‌کند. درصورتی‌که عدم رعایت این قوانین، ممکن است پول شما مصادره شود. برای اجتناب از اتهامات گمرکی، اقلامی مانند جواهرات گران‌قیمت، تجهیزت عکاسی و رایانه را اعلام کنید.

وضعیت سلامتی

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو و دریافت ویزای مونته نگرو

حداقل 4 تا 6 هفته قبل از خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو به پزشک خود مراجعه کنید تا از لزوم واکسیناسیون یا سایر اقدامات پیشگیری مطمئن شوید. اطلاعات و مشاوره‌های خاص کشور توسط شبکه ملی مسافرت‌های سالم در وب‌سایت TravelHealthPro منتشرشده است. در مورد مراقبت‌های بهداشتی در خارج از کشور نیز به وب‌سایت NHS CHOICES مراجعه کنید.

یک توافق‌نامه بهداشتی متقابل برای اتباع انگلیسی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد درمان اضطراری در مونته نگرو را به‌طور رایگان انجام دهید. در موارد غیر اضطراری، شاید هزینه‌هایی را متقبل شوید که معمولاً به‌طور نقدی به موسسه درمانی پرداخت می‌شود. اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی‌تان بیمه‌ای مناسب و بودجه قابل‌دسترس برای پوشش هزینه‌های هرگونه درمان پزشکی در خارج از کشور و در بازگشت به کشور است.

اگر در سفر به کمک پزشکی اضطراری نیاز داشتید، با شماره 124 سرویس آمبولانس تماس بگیرید. اگر به مرکز پزشکی جهت درمان مراجعه می‌کنید، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

سفارت و شرکت‌های توریستی

سفارت جمهوری مونته نگرو در ایالات‌متحده آمریکا

تلفن: (202) 234 6108
وب‌سایت:
آدرس: 1610 New Hampshire Ave NW, Washington, DC 20009

سفارت جمهوری مونته نگرو در بریتانیا

تلفن: (020) 7727 6007
وب‌سایت:
آدرس:   18 Callcott Street, London, W8 7SU

سفارت بریتانیا در مونته نگرو

تلفن: 020 618 010
وب‌سایت: gov.uk
آدرس: Ulcinjska 8, Gorica C, Podgorica, 81000

کنسولگری مونته نگرو در ایالات‌متحده مریکا

تلفن: (212) 661 5400
وب‌سایت:
آدرس: 801 Second Avenue, 7th Floor, New York, NY 10017

این مطلب تا زمان اتشار معتبر است و ممکن است به مرور زمان قوانین آن تغییر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید