اخذ ویزای هند

هندوستان، کشوری با جمعیت میلیاردی، جاذبه‌های تماشایی و فضایی شگفت‌انگیز بوده و همیشه گزینه‌ای ایده‌آل برای مسافرت است. با خرید بلیط هواپیما هندوستان و سفر به این کشور پر رمز و راز مطئمنا هر کسی می‌تواند لحظات خاطره‌انگیزی تجربه کند. سرزمینی که در آن تعدد مذاهب، ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها باعث پدید آمدن تنوعی خارق‌العاده شده است. اما فقط با خرید بلیط هواپیما هند نمی‌توان وارد خاک این کشور شد. بلکه باید ویزای هند را هم در دست داشت. ویزایی که نحوه اخذ و قوانین مربوط به آن را به موضوعی برای مطلب امروزمان تبدیل کرده‌ایم.

0
74
خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند
اخذ ویزای هندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 20Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای هند - خرید بلیط هواپیما هند از اپلیکیشن سفرستان - ارزانهندوستان، کشوری با جمعیت میلیاردی، جاذبه‌های تماشایی و فضایی شگفت‌انگیز بوده و همیشه گزینه‌ای ایده‌آل برای مسافرت است. با خرید بلیط هواپیما هند و سفر به این کشور پر رمز و راز مطئمنا هر کسی می‌تواند لحظات خاطره‌انگیزی تجربه کند. سرزمینی که در آن تعدد مذاهب، ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها باعث پدید آمدن تنوعی خارق‌العاده شده است. ویزای هند

چگونگی اخذ ویزای هند

هندوستان، کشوری با جمعیت میلیاردی، جاذبه‌های تماشایی و فضایی شگفت‌انگیز بوده و همیشه گزینه‌ای ایده‌آل برای مسافرت است. با خرید بلیط هواپیما هند و سفر به این کشور پر رمز و راز مطئمنا هر کسی می‌تواند لحظات خاطره‌انگیزی تجربه کند. سرزمینی که در آن تعدد مذاهب، ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها باعث پدید آمدن تنوعی خارق‌العاده شده است. اما فقط با خرید بلیط هواپیما هند نمی‌توان وارد خاک این کشور شد. بلکه باید ویزای هند را هم در دست داشت. ویزایی که نحوه اخذ و قوانین مربوط به آن را به موضوعی برای مطلب امروزمان تبدیل کرده‌ایم. پس با هر هدف و برنامه‌ای اگر قصد خرید بلیط هواپیما هند دارید، بد نیست ادامه مطلب را مطالعه کنید تا هنگام سفر به این کشور، اطلاعات و آگاهی بهتری از نحوه اخذ ویزای هند داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

راهنمای کلی اخذ ویزای هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

غیر از کشورهایی که رژیم ویزا آنها با هند برچیده شده است، تمامی کسانی که بلیط هواپیما هند می‌خرند و مسافر این کشور می‌شوند باید ویزای مربوط به نوع مسافرت خود را تهیه کنند. در این بین، شهروندان ایرانی می‌توانند هم به صورت حضوری در سفارت و هم به صورت آنلاین برای اخذ ویزای هند اقدام نمایند. دریافت ویزای آنلاین هند از طریق وبسایت https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html# امکان‌پذیر است. البته حتی هنگام اقدام برای اخذ ویزای آنلاین هم باید برای ارائه رونوشت چاپی مدارک به سفارت هند مراجعه شود.

مدارک عمومی برای اخذ ویزای هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

ارائه مدارک ذکرشده در زیر برای اخذ هر نوع ویزای هند الزامی می‌باشد:

. فتوکپی فرم درخواست ویزا بعد از آپلود آن در وبسایت درخواست آنلاین ویزا.

. دو قطعه عکس جدید در ابعاد عکس گذرنامه.

. گذرنامه (جدید و قدیم) همراه با یک‌سری فتوکپی از تمام صفحات و شش ماه اعتبار از زمان خروج از هند.

. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه انگلیسی.

ویزای توریستی هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

ویزای توریستی هند مختص مسافرانیست که با خرید بلیط هواپیما هند صرفا قصد گردش و تفریح در این کشور را دارند. با این ویزا هیچ فعالیت کاری یا تجاری نمی‌توان انجام داد. این ویزا 6 ماهه بوده و با توجه به برنامه سفرِ گردشگر می‌تواند یک یا چندبار ورود باشد. لازم به ذکر است که مدت زمان صدور ویزای گردشگری هند 4 روز کاری عنوان می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی هند، غیر از مدارک عمومی، ارائه بلیط هواپیما برگشت نیز الزامیست.

ویزای درمانی و ویزای همراه بیمار هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

همانگونه که از نام ویزای درمانی یا ویزای پزشکی هند مشخص است، این ویزا به‌منظور انجام معالجات لازم در خاک هند به فرد متقاضی ارائه می‌شود. در کنار ویزای درمانی هند شخص دیگر می‌تواند به عنوان همراه بیمار، برای اخذ ویزای مربوطه اقدام نماید. این شخص حتما باید یکی از بستگان بیمار باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای درمانی هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

. نامه ارجاعی از جانب بیمارستان ایرانی که در آن به نیاز بیمار برای درمان در خارج از کشور اشاره شده باشد.

. نامه از جانب بیمارستان هندی که در آن پذیرش بیمار و همچنین هزینه معالجه ذکر شده باشد.

. گواهی تمکن مالی که دسترسی متقاضی به منابع مالی مورد نیاز را نشان دهد.

ویزای کاری هند و مدارک مورد نیاز

اخذ ویزای هند
ویزای هند

اشخاصی که برای اشتغال بلیط هواپیما هند می‌خرند و مسافر این کشور می‌شوند ملزم به اخذ ویزای هند هستند. مدارک لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از:

. اصل قرارداد کاری همراه با حکم استخدام و گواهی اشتغال به کار صادرشده توسط شرکت یا سازمان طرف قرارداد (استخدام‌کننده)

. شرکت یا سازمان طرف قرارداد (استخدام‌کننده) باید به صورت رسمی در کشور هندوستان به ثبت رسیده باشد و کپی ثبت آن ضمیمه مدارک شود.

. گواهی مربوط به میزان حقوق مستخدم خارجی و اشاره به میزان مالیات این حقوق.

. شرکت یا سازمان طرف قرارداد (استخدام‌کننده) ملزم به ارائه سندیست که بر طبق آن، امکان انجام شغل مدنظر توسط یک فرد هندی و یا دسترسی به چنین فردی ممکن نمی‌باشد.

. ارائه اسناد مربوط به سوابق تحصیلی و تجربیات شغلی توسط مستخدم.

ویزای تحصیلی هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

در سالهای اخیر محصلان فراوانی برای ادامه تحصیل بلیط هواپیما هند خریده و مسافر این کشور شده‌اند. این ویزا به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می­شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هند را می‌توانید در ادامه ملاحظه فرمائید. البته کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند باید ویزای تحقیقاتی هند را دریافت کنند. از جمله مدارک مربوط به ویزای تحقیقاتی می‌توان نامه همکاری، سند پذیرش از جانب دانشگاه معتبر هندی، درخواست مجوز تحقیقاتی، چکیده پروپوزال، سوابق تحصیلی، برنامه درسی، انجام مصاحبه، نامه موافقت سوپروایزر، اسناد مربوط به حمایت مالی و رسید خرید دو هزار دلار آمریکا را نام برد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

برای اخذ ویزای تحصیلی، قبل از خرید بلیط هواپیما هند و اقدام به سفر باید مدارک زیر را همراه با مدارک عمومی ذکرشده آماده کنید:

. مدرک کاملا معتبر که نشان دهد متقاضی ویزا واجد شرایط تحصیل در دانشگاه و یا موسسه آموزشی معتبر می‌باشد.

. گواهی بهداشت و سلامت از جانب وزارت بهداشت هند برای دانشجویان پزشکی یا رشته‌های مربوط به پزشکی.

. تائید صلاحیت در تست آزمون پذیرش ملی و ورودی (NEET).

. اسناد معتبر دال بر بهره‌مندی از حمایت مالی کافی.

. رسید معتبر خرید 2000 دلار آمریکا.

. انجام مصاحبه.

. مدارک و سوابق تحصیلی.

ویزای تجاری هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

ویزای تجاری هند انواع مختلفی مثل ویزای یک یا دوبار ورود سه تا شش‌ماهه و ویزای چندبار ورود شش‌ماهه تا یک‌ساله دارد. صدور این ویزا در 4 روز کاری امکان­‌پذیر می‌باشد. بنابراین اگر قصد خرید بلیط هواپیما هند با اهداف تجاری دارید بهتر است برنامه دقیقی برای این اخذ ویزای مربوطه داشته باشید. لازم به ذکر است ورزشکارانی هم که قصد حضور در رقابت‌های باشگاهی هندوستان را دارند باید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

. تکمیل فرم مربوط به ویزای تجاری.

. دعوت‌ از متقاضی برای فعالیت تجاری در قالب دعوت‌نامه‌ای از جانب شرکت یا سازمان معتبر مستقر در هندوستان.

. نامه پشتیبانی از جانب یک شرکت ایرانی که نشان دهد متقاضی ویزای تجاری هند مستخدم این شرکت می‌باشد و قصد سفر تجاری دارد.

. اسناد مربوط به تمکن و توانایی مالی شرکت.

هزینه درخواست ویزای هند

اخذ ویزای هند
ویزای هند

هزینه درخواست پرکاربردترین ویزاهای هندوستان بر اساس آخرین اعلام سفارت این کشور در ایران به شرح زیر می‌باشد:

نوع ویزا مدت زمان قیمت به ریال
توریستی یک‌ساله 4200000
توریستی یک تا پنج‌ساله 8400000
تجاری یک‌ساله 11550000
تجاری یک تا پنج­ساله 14950000
کاری شش‌ماهه 9900000
کاری شش‌ماهه تا یک‌ساله 11550000
کاری یک‌ تا پنج‌ساله 14950000
تحصیلی پنج‌ساله 3400000
درمانی شش‌ماهه 3400000
درمانی شش‌ماهه تا یک‌ساله 5050000
ترانزیت پانزده‌روزه 850000

اطلاعات سفارت هند

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

با توجه به ثابت نبودن قوانین و سیاست‌های مربوط به ویزای کشورها و امکان ایجاد تغییر و تحول در آنها، بهتر است این موضوع را مدنظر قرار دهید که صحت و سقم اطلاعات درج‌شده در این مطلب فقط تا تاریخ نگارش مطلب قابل تأیید هستند. لذا علاوه بر مطالعه موارد ذکرشده، بهتر است به‌منظور کسب آگاهی دقیق از ویزای هند، به سفارت این کشور واقع در تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان میرعماد ، پلاک ۲۲ مراجعه کنید. همچنین برای ارتباط آسان‌تر از شماره تلفن ۵-۸۸۷۵۵۱۰۳ هم می‌توانید استفاده کنید.

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

ویزای هند انواع مختلف دارد، اما اخذ همه آنها مثل خرید آنلاین بلیط هواپیما هند می‌تواند در مدت زمان اندکی انجام شود. کافیست همانطور که در مطالب بالا ذکر شد، مدارک لازم را به‌درستی فراهم کنید و با پرداخت هزینه‌ها و همچنین آشنایی دقیق با آخرین قوانین مربوط به ویزای هند، به سراغ دریافت روادید این کشور بروید تا به‌راحتی و در مدت‌زمان کوتاهی عازم این سرزمین شگفت‌انگیز شوید.

 

ویزای هند در کوتاه‌ترین زمان ممکن
ویزای هند با کمترین هزینه
تماس با سفرستان: 96621777

 

برای خرید بلیط هواپیما هند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: indianembassy-tehran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید