اخذ ویزای هنگ کنگ

هنگ کنگ شهری آزاد و زیبا در چین و یکی از پرتراکم‌ترین مناطق در جهان می‌باشد. کسانی که تاکنون بلیط هواپیما هنگ کنگ خریده‌ و تجربه سفر به این منطقه آزاد شگفت‌انگیز را دارند به‌خوبی می‌دانند که این شهر خودمختار چه لحظات جذابی می‌تواند برای هر کسی رقم بزند. علاوه بر جاذبه‌های توریستی فراوان، هنگ کنگ از لحاظ اقتصادی هم اهمیت بسیار بالایی در جهان دارد. از این رو همواره عده زیادی از مردم جهان با اهداف مختلفی بلیط هواپیما هنگ کنگ می‌خرند و مسافر این منطقه آزاد می‌شوند. البته سفر به هنگ کنگ مستلزم اخذ ویزای این شهر نیز می‌باشد. زیرا علی‌رغم قرار گرفتن در محدوده جغرافیایی کشور چین، هنگ کنگ جزو مناطق آزاد این کشور هست و سفر به آن با دریافت ویزای هنگ کنگ میسر می‌شود.

0
102
چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 15Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ - خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ از اپلیکیشن سفرستان - ارزانهنگ کنگ شهری آزاد و زیبا در چین و یکی از پرتراکم‌ترین مناطق در جهان می‌باشد. کسانی که تاکنون بلیط هواپیما هنگ کنگ خریده‌ و تجربه سفر به این منطقه آزاد شگفت‌انگیز را دارند به‌خوبی می‌دانند که این شهر خودمختار چه لحظات جذابی می‌تواند برای هر کسی رقم بزند. ویزای هنگ کنگ

با ویزای هنگ کنگ بیشتر آشنا شوید

هنگ کنگ شهری آزاد و زیبا در چین و یکی از پرتراکم‌ترین مناطق در جهان می‌باشد. کسانی که تاکنون بلیط هواپیما چین خریده‌ و تجربه سفر به این منطقه آزاد شگفت‌انگیز را دارند به‌خوبی می‌دانند که این شهر خودمختار چه لحظات جذابی می‌تواند برای هر کسی رقم بزند. علاوه بر جاذبه‌های توریستی فراوان، هنگ کنگ از لحاظ اقتصادی هم اهمیت بسیار بالایی در جهان دارد. از این رو همواره عده زیادی از مردم جهان با اهداف مختلفی بلیط هواپیما هنگ کنگ می‌خرند و مسافر این منطقه آزاد می‌شوند. البته سفر به هنگ کنگ مستلزم اخذ ویزای این شهر نیز می‌باشد. زیرا علی‌رغم قرار گرفتن در محدوده جغرافیایی کشور چین، هنگ کنگ جزو مناطق آزاد این کشور هست و سفر به آن با دریافت ویزای هنگ کنگ میسر می‌شود. پس قبل از خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ، مطلب زیر را بخوانید و با نحوه اخذ ویزای این شهر بیشتر آشنا شوید.

ویزای توریستی هنگ کنگ

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

طبق آخرین اخبار منتشرشده، شهروندان 162 کشور جهان می توانند بدون اخذ ویزا راهی هنگ کنگ شوند اما فعلا چنین امری برای ایرانیان میسر نشده است. به همین دلیل برای تماشای مکان های توریستی و جذاب، مسافران ایرانی علاوه بر بلیط هواپیما هنگ کنگ باید ویزای توریستی این شهر را هم دریافت کنند. برای اخذ این ویزا باید به سفارت یا کنسولگری چین مراجعه کرد. مدت اعتبار این ویزا 3 ماه است اما با استفاده از آن بیش از 14 روز نمی توان در شهر هنگ کنگ اقامت داشت. لازم به ذکر است که به دارنده‌ ویزای توریستی اجازه کار یا تجارت در هنگ کنگ داده نمی شود.

ویزای کاری هنگ کنگ

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

گرفتن ویزای کاری نسبت به سایر ویزاها اندکی دشوارتر است. چراکه باید شرکتی که قصد استخدام شما را در هنگ کنگ دارد، تمامی عواقب حضورتان در این شهر را تضمین و مهارت شما را برای انجام کار مدنظر اثبات کند. تحصیلات، سابقه شغلی و برخی عوامل دیگر در اخذ این نوع ویزا بسیار مهم می باشند. مدت‌زمان ویزاهای کاری معمولا بر اساس مدت‌زمان قرارداد شغلی تنظیم می شود و اغلب زمان آن 2 سال است.

ویزای سرمایه‌گذاری هنگ کنگ

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

ویزای سرمایه‌گذاری هنگ کنگ برای اشخاصی صادر می شود که بلیط هواپیما هنگ کنگ را به‌منظور ایجاد کسب و کار در این شهر تهیه کرده‌اند. متقاضی این ویزا باید چندین صفحه فرم پر کند و با ارائه اطلاعاتی در مورد سوابق تحصیلی، تجربیات شغلی، اهداف سرمایه‌گذاری و نحوه کارآفرینی خود اقدام به درخواست ویزا کند. در کل، متقاضی ویزای سرمایه‌گذاری یا باید شرکت مستقلی برای خود داشته باشد و یا در یکی از شرکت های هنگ کنگی سرمایه‌گذاری کند.

سایر ویزاهای هنگ کنگ

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

اهداف گوناگون خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ باعث اخذ انواع مختلف ویزاهای این شهر خواهد شد. غیر از ویزاهای ذکرشده در بالا می توان به ویزاهای تحصیلی، آموزشی، وابسته، ترانزیت و همچنین ویزای اقامت موقت اشاره کرد. لازم به ذکر است که ویزای اقامت موقت به کسانی داده می شود که 7 سال مداوم در هنگ کنگ زندگی کرده باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای هنگ کنگ

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

تمامی مدارک زیر باید به صورت ترجمه‌شده به زبان انگلیسی یا چینی به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری کشور چین تحویل داده شود.

. گذرنامه‌ متقاضی با 6 ماه اعتبار از زمان درخواست ورود.

. بلیط هواپیما برگشت یا بلیط هواپیما به کشور دیگر.

. فرم تکمیل‌شده ویزای هنگ کنگ.

. گواهی دال بر تمکن مالی

. حداقل 2 قطعه عکس رنگی با زمینه سفید.

. گواهی دال بر اشتغال به کار همراه با جزئیات دقیق.

کسب اطلاعات بیشتر از سفارت چین

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

همانطور که پیشتر ذکر شد، هنگ کنگ جزو مناطق آزاد کشور چین محسوب می شود. بنابراین برای آگاهی از آخرین سیاست های مربوط به ویزای این کشور و همچنین انجام هر امری که مربوط به ویزای هنگ کنگ باشد، شخص متقاضی باید به سفارت چین مراجعه کند. این سفارت در خیابان موحد دانش تهران واقع شده و شماره تلفن آن ۱-۲۲۲۹۱۲۴۰ می باشد. لازم به ذکر است که به‌دلیل تغییراتی که ممکن است همیشه در قوانین ویزا رخ دهد، بهتر است ضمن مدنظر قرار دادن مطالب ذکرشده در این مطلب، آخرین تغییرات مربوط ویزای هنگ کنگ را از سفارت چین جویا شوید.

چگونگی اخذ ویزای هنگ کنگ
اخذ ویزای هنگ کنگ

مطمئنا خودتان بهتر از همه می دانید که با خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ چه مسافرت جذاب و خاطره‌انگیزی می توانید تجربه کنید. همانطور که می بینید اخذ ویزای این شهر هم کار چندان دشواری نیست به‌شرط اینکه مدارک خود را به‌درستی آماده کنید و آخرین اطلاعات مربوط به جزئیات اخذ ویزای هنگ کنگ را از سفارت چین به دست آورید. بدون تردید در چنین حالتی، سفر به هنگ کنگ تبدیل به بهترین مسافرت زندگی شما خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
justlanded.com
immd.gov.hk
tripsavvy.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید