اخذ ویزای ویتنام

بعد از تجربه جنگی طولانی و بسیار دشوار در قرن بیستم میلادی، کمتر کسی فکر می‌کرد که ویتنام به این زودی دوباره سر پا بایستد و خود را تبدیل به یکی از کشورهای مورد پسند برای گردشگران، تاجران و سایر افراد کند. اما امروزه کم نیست تعداد کسانی که با اهداف مختلفی مثل تجارت، گردش، استخدام، درمان و غیره بلیط هواپیما ویتنام می‌خرند و مسافر این کشور می‌شوند. البته ویتنام هم مثل هر کشور دیگری سیاست و قوانینی برای ورود به این کشور در نظر گرفته و آنها در قالب سیاست‌های مربوط به ویزا اعلام کرده است.

0
146
چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنامReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 28Rating: 3.5چگونگی اخذ ویزای ویتنام - خرید بلیط هواپیما ویتنام از اپلیکیشن سفرستان - ارزانبعد از تجربه جنگی طولانی و بسیار دشوار در قرن بیستم میلادی، کمتر کسی فکر می‌کرد که ویتنام به این زودی دوباره سر پا بایستد و خود را تبدیل به یکی از کشورهای مورد پسند برای گردشگران، تاجران و سایر افراد کند. اما امروزه کم نیست تعداد کسانی که با اهداف مختلفی مثل تجارت، گردش، استخدام، درمان و غیره بلیط هواپیما ویتنام می‌خرند - ویزای ویتنام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام

بعد از تجربه جنگی طولانی و بسیار دشوار در قرن بیستم میلادی، کمتر کسی فکر می‌کرد که ویتنام به این زودی دوباره سر پا بایستد و خود را تبدیل به یکی از کشورهای مورد پسند برای گردشگران، تاجران و سایر افراد کند. اما امروزه کم نیست تعداد کسانی که با اهداف مختلفی مثل تجارت، گردش، استخدام، درمان و غیره بلیط هواپیما ویتنام می‌خرند و مسافر این کشور می‌شوند. البته ویتنام هم مثل هر کشور دیگری سیاست و قوانینی برای ورود به این کشور در نظر گرفته و آنها در قالب سیاست‌های مربوط به ویزا اعلام کرده است. بدین‌ترتیب کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما ویتنام دارند باید شرایط خود را با این سیاست‌ها منطبق سازند و سپس فرصت حضور در این کشور جذاب را به دست آورند. از این رو، مطلب زیر به ارائه اطلاعاتی در مورد ویزای ویتنام اختصاص داده شده تا مسافران این کشور آگاهی بهتری از قوانین مربوطه داشته باشند.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

انواع ویزای ویتنام و مدت اعتبار هر کدام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

ویزای توریستی ویتنام: این ویزا مناسب مسافرانی است که با اهداف گردشگری اقدام به اخذ ویزای ویتنام می‌کنند. مدت اعتبار آن معمولا 1 ماه است.

ویزای تجاری ویتنام: خرید بلیط هواپیما ویتنام و سفر به این کشور با اهداف تجاری نیازمند ویزای تجاری می‌باشد. ویزائی که مدت اعتبار آن اغلب 1، 3 یا 6 ماه است.

ویزای ترانزیت ویتنام: با ویزای ترانزیت ویتنام که معمولا اعتبارش کمتر از 5 روز است، مسافران می‌توانند از خاک این کشور عبور کنند و به کشور بعدی سفر کنند.

سایر ویزاهای ویتنام: غیر از 3 نوع ویزای ذکرشده که تقریبا اکثر گردشگران اقدام به اخذ آنها می‌کنند، ویتنام دارای ویزاهای دیگری همچون ویزاهای تحصیلی، پزشکی، دیدار با خانواده و غیره نیز می‌باشد.

اخذ ویزای آنلاین ویتنام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

برای اخذ ویزای ویتنام 2 روش متفاوت وجود دارد. روش اول به صورت آنلاین انجام می‌پذیرید. این روش مختص کسانی است که با خرید بلیط هواپیما ویتنام قصد انجام سفر هوایی به این کشور را دارند. در این حالت، آژانس مسافرتی متقاضی ویزا با برقراری ارتباط با همکاران خود در کشور ویتنام، اقدام به دریافت دعوت‌نامه رسمی برای متقاضی ویزا کرده و سپس با تکمیل سایر اطلاعات و مدارک لازم ویزای آنلاین ویتنام را دریافت می‌کند.

اخذ ویزای سفارتی ویتنام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

روش دیگری که با استفاده از آن می‌توان ویزای ویتنام گرفت با مراجعه حضوری در سفارت این کشور امکان‌پذیر می‌شود. اخذ ویزای سفارتی نسبت به ویزای آنلاین کمی زمان‌بر است و حدودا 3 تا 10 روز کاری طول می‌کشد. لازم به ذکر است که هزینه تمامی ویزاها با توجه به نوع ویزا و نحوه اخذ آن متفاوت می‌باشد. ضمنا، امکان اخذ ویزای فرودگاهی هم برای کسانی که بلیط هواپیما ویتنام تهیه کرده‌اند، وجود دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ویتنام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

مدارک زیر به صورت کلی برای اخذ ویزای ویتنام در نظر گرفته شده‌اند. ممکن است با توجه به نوع ویزا و سیاست‌های اتخاذشده توسط سفارت یا کنسول‌گری، چند مدرک متفرقه دیگر نیز از متقاضی ویزای ویتنام درخواست شود. لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای آنلاین، مدارک زیر باید اسکن شوند.

. اصل و کپی گذرنامه متقاضی ویزا با حداقل 6 ماه اعتبار.

. فرم پرشده تقاضای ویزای ویتنام.

. بلیط هواپیما برگشت.

. گواهی رزرو هتل.

. حداقل 2 قطعه عکس 3*4 یا 4*6.

. اصل و کپی مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی.

. گواهی تمکن مالی.

. رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای ویتنام.

. دعوت‌نامه رسمی مطابق با هدف مسافر از خرید بلیط هواپیما ویتنام (در صورت لزوم).

نکاتی در مورد دعوت‌نامه تجاری

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

دعوت‌نامه‌های تجاری یا از طرف شرکت ایرانی و یا از جانب شرکت ویتنامی تنظیم می‌شود. این دعوت‌نامه باید توسط رئیس شرکت امضا و در آن اطلاعات مربوط به متقاضی ویزا به صورت خلاصه‌شده، نوع تجارت، نوع ویزای مورد نیاز بر حسب تعداد ورود و ضمانت‌نامه حمایت مالی نوشته شده باشد.

سفارت ویتنام

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنام

با توجه به موقتی بودن سیاست‌های ویزای هر کشور، مطالب نوشته‌شده در این متن را باید صرفا به‌عنوان اطلاعات کلی در نظر گرفت و برای آگاهی بیشتر به سفارت ویتنام واقع در تهران، خیابان ولیعصر، مقدس اردبیلی، زعفرانیه، اردبیهشت شرقی، پلاک 6 مراجعه کرد. چراکه صحت تمامی مطالب ذکر‌شده فقط تا تاریخ نگارش متن قابل تائید می‌باشند. ضمنا، با استفاده از شماره تلفن 22411670 هم می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما ویتنام ارتباط آسان‌تری با سفارت این کشور داشته باشید.

چگونگی اخذ ویزای ویتنام
اخذ ویزای ویتنا

اگر کوچک‌ترین علاقه‌ای به خرید بلیط هواپیما ویتنام و سفر به این کشور دارید حتما هرچه سریع‌تر به این رویای خود رنگ واقعیت ببخشید. با توجه به راحتی اخذ ویزای ویتنام، مطمئنا لذت سفر به این کشور دوست‌داشتنی برای شما بسیار بیشتر از تصورات‌تان خواهد بود. پس بار و بندیل سفر را در نزدیک‌ترین فرصت ببندید و با اخذ ویزای ویتنام، سفر خاطره‌انگیزی برای خود رقم بزنید.

منابع
evisa.com.vn
visa-vietnam.org
vietnam-immigration.org.vnl
visatovietnam.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید