اخذ ویزای چین

چین آنقدر زیبا و جذاب است که در مورد آن هیچ نیازی به تعریف و تمجید دیده نمی شود. کسانی که تا به حال تجربه خرید بلیط هواپیما چین و سفر به این کشور را داشته‌اند به‌خوبی می‌دانند که چین چه به لحاظ گردشگری و چه از حیث کسب و کار چقدر اهمیت دارد. در عین حال برای سفر به چین علاوه بر بلیط هواپیما چین باید ویزای این کشور را هم در دست داشت. ویزایی که گرفتنش کار چندان دشواری نیست به شرطی که مطلب زیر را به دقت بخوانید و با شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای چین آشنایی کامل داشته باشید.

0
105
اخذ ویزای چین
ویزای چین
اخذ ویزای چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 23Rating: 4.0چگونگی اخذ ویزای چین - خرید بلیط هواپیما چین از اپلیکیشن سفرستان - ارزانچین آنقدر زیبا و جذاب است که در مورد آن هیچ نیازی به تعریف و تمجید دیده نمی شود. کسانی که تا به حال تجربه خرید بلیط هواپیما چین و سفر به این کشور را داشته‌اند به‌خوبی می‌دانند که چین چه به لحاظ گردشگری و چه از حیث کسب و کار چقدر اهمیت دارد. در عین حال برای سفر به چین علاوه بر بلیط هواپیما چین باید ویزای این کشور را هم در دست داشت. ویزای چین

چگونگی اخذ ویزای چین

چین آنقدر زیبا و جذاب است که در مورد آن هیچ نیازی به تعریف و تمجید دیده نمی شود. کسانی که تا به حال تجربه خرید بلیط هواپیما چین و سفر به این کشور را داشته‌اند به‌خوبی می‌دانند که چین چه به لحاظ گردشگری و چه از حیث کسب و کار چقدر اهمیت دارد. در عین حال برای سفر به چین علاوه بر بلیط هواپیما چین باید ویزای این کشور را هم در دست داشت. ویزایی که گرفتنش کار چندان دشواری نیست به شرطی که مطلب زیر را به دقت بخوانید و با شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای چین آشنایی کامل داشته باشید. پس اگر خودتان و یا یکی از اطرافیان‌تان قصد خرید بلیط هواپیما چین را دارید، چند دقیقه از وقت خود را به مطالعه دقیق این متن اختصاص دهید تا با کسب اطلاعاتی مفید در مورد ویزای چین، از روند اخذ ویزا این کشور آگاهی کاملی داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله ویزای شینگن
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت

انواع ویزای چین

اخذ ویزای چین
ویزای چین

با توجه به اینکه کشور چین مساحت وسیعی از کره زمین را به خود اختصاص داده و افراد مختلف به بهانه‌های متفاوتی بلیط هواپیما چین می‌خرند، این کشور انواع ویزاها را برای مسافرانش در نظر گرفته که در این بخش به برخی از مهم‌ترینِ آنها می‌پردازیم:

ویزای توریستی (L): ویزای توریستی مخصوص آنهایی است که با خرید بلیط هواپیما چین قصد اقامتی کوتاه و گشت‌وگذار در این کشور را دارند. برای اخذ این ویزا باید اطلاعات پروازی و رزرو هتل خود را ارائه دهید. ویزای توریستی انواع مختلفی مثل یک‌بار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود دارد و مدت زمان اقامت با آن 30 تا 60 روز می‌تواند باشد.

اخذ ویزای چین
ویزای چین

ویزای تجاری (M): ویزای تجاری برای آن دسته از افراد مناسب است که بلیط هواپیما چین را با اهداف تجاری خریداری کرده‌اند. این ویزا هم انواع مختلف یک، دو یا چندبار ورود دارد.

ویزای غیر تجاری (F): تا قبل از راه‌اندازی ویزای نوع M از ویزای F به‌عنوان ویزای تجاری استفاده می‌شد اما اکنون از این ویزا در سفرهایی با اهداف علمی، آموزشی، تحقیقاتی و مبادلات فرهنگی استفاده می‌شود.

اخذ ویزای چین
ویزای چین

ویزای اشتغال (Z): کسانی که بلیط هواپیما چین خریده و در این کشور شغلی پیدا کرده­اند باید ویزای اشتغال دریافت نمایند. برای این ویزا به مجوز رسمی دولت نیاز خواهید داشت. بد نیست بدانید که با ویزای Z فقط یک بار می‌توان وارد چین شد. ضمنا، دارندگان این نوع ویزا ظرف 30 روز پس از ورود به خاک چین باید اقدام به ثبت نام برای اقامت طولانی‌مدت کنند.

اخذ ویزای چین
ویزای چین

ویزای تحصیل (X1/X2): در چند سال گذشته تعداد کسانی که بلیط هواپیما چین را برای تحصیل در این کشور خریده‌اند رو به افزایش بوده است. این افراد ملزم به اخذ ویزای تحصیل می‌باشند. ویزایی که نوع اول آن یعنی X1 مخصوص دانشجویان متقضی اقامت به‌مدت 6 ماه یا بیشتر بوده و نوع دومش برای اقامت کمتر از 6 ماه می‌باشد.

اخذ ویزای چین
ویزای چین

سایر ویزاها: کشور چین دارای ویزاهای مختلفی هست که ذکر همه آنها از حوصله این مطلب خارج می‌باشد. از دیگر ویزاهای متداول در این کشور می‌توان به ویزای شخصی یا خانواده برای اقامت کوتاه یا بلند مدت، ویزای همکاری، ویزای گروهی و ویزای ترانزیت را اشاره کرد.

شرایط و مدارک کلی برای ایرانی‌ها به‌منظور اخذ ویزای چین

اخذ ویزای چین
ویزای چین

طبق اعلام سفارت کشور چین، افرادی که پاسپورت ایرانی دارند و درصدد خرید بلیط هواپیما چین و یا سفر به این کشور با هر وسیله دیگری هستند، ملزم به ارائه مدارک زیر برای اخذ ویزا چین می‌باشند:

. فرم درخواست ویزای توریستی به صورت تکمیل‌شده.

. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی برای ویزا.

. حداقل 2 قطعه عکس رنگی مناسب برای پاسپورت با پس‌زمینه شفاف و ابعاد 48 در 33 میلی‌متر.

. پرداخت هزینه ویزا به صورت دلار.

. یک برگ فتوکپی از بلیط هواپیما رفت و برگشت یا برنامه سفر (برای ویزای توریستی)

. انجام آزمایشات پزشکی برای ویزاهای بالای 6 ماه اعتبار.

. دعوت‌نامه رسمی از یک شهروند چینی که در چین زندگی می‌کند.

. یک برگ فتوکپیِ پشت و رو از کارت شناسایی دعوت‌کننده.

. تمکن مالی.

. برای ویزای بازدید از اعضای خانواده باید سند نسبت فامیلی ارائه شود.

. برای ویزای تجاری باید دعوت‌نامه رسمی از جانب اداره محلی ارسال گردد.

. انجام مصاحبه در صورت لزوم.

هزینه اخذ ویزای چین

اخذ ویزای چین
ویزای چین

با توجه به تنوع ویزاهای چین، قیمت در نظر گرفته ‌شده برای اخذ هر یک از این ویزاها متفاوت می‌باشد. در این بین می‌توان برای مثال به ویزای توریستی گروهی اشاره کرد که هزینه آن 88 دلار می‌شود. ویزای توریستی انفرادی هم 140 دلار هزینه برای شما خواهد داشت. لازم به ذکر است که در صورت امکان برای اخذ ویزاهای چین می‌توان درخواست فوری هم داد که در این صورت هزینه‌ای حدودا 30 دلاری هم به هزینه عادی اخذ ویزا اضافه می‌شود.

اطلاعات سفارت چین

اخذ ویزای چین
ویزای چین

مسائل مربوط به سیاست ویزای بین دو کشور دائما در معرض تغییر و تحول قرار دارند. به همین دلیل باید توجه کرد که موارد ذکر‌شده در بالا تا زمان نگارش این مطلب معتبر هستند. بنابراین برای آگاهی بیشتر قبل از خرید بلیط هواپیما چین می‌توانید به سفارت این کشور در خیابان اقدسیه تهران مراجعه کنید و یا با شماره تلفن‌های این سفارت ۲۲۲۹۱۲۴۰ و ۲۲۲۹۱۲۴۱ تماس بگیرید. ضمنا شماره فکس سفارت چین هم 2126118903 می‌باشد. لازم به ذکر است که ساعت کار این سفارت روزهای فرد از ساعت 8:45 تا 12:15 صبح و 14:30 تا 16:30 بعد از ظهر می‌باشد.

 

ویزای چین در کوتاه‌ترین زمان ممکن
ویزای چین با کمترین هزینه
تماس با سفرستان: 96621777

 

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
chinesevisas.co.uk
cucas.edu.cn
lostwithpurpose.com
visarite.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید