ویزای کار آلمان

در سال های اخیر با بالا رفتن مخارج هر خانواده و همچنین با سخت شدن شرایط کاری در ایران، بسیاری از جوانان و میانسالان دنبال کار در خارج از مرزهای ایران هستند. بعضی ها برای این منظور مهاجرت به کشورهای خارجی را ترجیح می دهند و با گرفتن ویزای کاری آینده خود را در آن کشور تضمین می کنند.

0
43
اخذ ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 11Rating: 4.5ویزای کار آلمان و شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کشور آلمان.ویزای کار آلمان و ورود به بازار کاری آلمان نیاز به بررسی نرخ بیکاری در این کشور دارد که در ادامه به طور کامل شرایط اخذ این ویزا آورده شده است.

شرایط اخذ ویزای کار آلمان

در سال های اخیر با بالا رفتن مخارج هر خانواده و همچنین با سخت شدن شرایط کاری در ایران، بسیاری از جوانان و میانسالان دنبال کار در خارج از مرزهای ایران هستند. بعضی ها برای این منظور مهاجرت به کشورهای خارجی را ترجیح می دهند و با گرفتن ویزای کاری آینده خود را در آن کشور تضمین می کنند. برخی افراد کشورهای قاره آمریکا را برای این منظور بر می گزینند در حالیکه برخی دیگر آسیای شرقی را انتخاب می کنند ولی همواره اروپا در بین همه گزینه ها ارجعیت بیشتری دارد. کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و بعضی کشور های اروپای شرقی همواره بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. ما در این مطلب به چگونگی دریافت ویزای کار آلمان خواهیم پرداخت تا شما بتوانید با رزرو بلیط هواپیما آلمان برگی تازه به کتاب زنگیتان بی افزایید.

شرایط عمومی اخذ ویزای کاری کشور آلمان

در این مطلب شرایط اخذ ویزای کار آلمان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است اما یکی از مواردی که متقاضیان باید قبل سفر به آلمان به آن توجه داشته باشند شرایط عمومی کشور مقصد می باشد. کشور آلمان از دسته کشورهای اروپای مرکزی است که با کشورهای اتریش، دانمارک، سوئیس، بلژیک، هلند، لهستان، فرانسه و چک هم مرز می باشد. آلمان یکی از کشور های پر جمعیت اروپا بوده و تقریباً 81 میلیون نفر در این کشور مشغول به زندگی می باشند.

زبان رسمی مردم کشور آلمان، آلمانی است اما زبان انگلیسی نیز در این کشور رواج دارد. متقاضیانی که جهت کار وارد این کشور می شوند باید توجه داشته باشند که برای ورود به بازار کاری این کشور باید به زبان آلمانی مسلط باشند. واحد پول این کشور مانند بیشتر کشورهای اروپای مرکزی یورو است. اگر درخواست تماس با این کشور را دارید باید با پیش شماره 43+ ارتباط برقرار نمایید.

نرخ بیکاری در آلمان

اخذ ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان و ورود به بازار کاری آلمان همچنین نیاز به بررسی نرخ بیکاری در این کشور دارد. سالانه متقاضیان زیادی اقدام مهاجرت از طریق کار کرده اند که در آن بررسی نرخ بیکاری کشور مقصد بررسی نشده است و این موضوع می تواند در امر کاریابی شما تأثیر مستقیم بگذارد. باید توجه داشته باشید مرکز آمار آلمان از سال 1960 احداث شده است و تا سال 2019 تمامی اطلاعات خود در سال های گذشته را در اختیار همگان قرار داده است. بیشترین نرخ بیکاری در این کشور حدوداً 14 بوده است که مربوط به سال 1998 می باشد. در سال 2019 نرخ بیکاری این کشور حدودا 4 درصد بوده و این یکی از دلایل جذب نیروی کاری این کشور می باشد.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم آلمان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان

متقاضیان دریافت ویزای کار آلمان باید از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان هم اطلاعات کامل داشته باشند و با توجه به آن درخواست ویزای کار خود را مطرح نمایند. آلمان به دو صورت ویزای کاری برای نیروهای کاری خارجی صادر می کند. علاقه مندان می توانند ویزای جست و جوی کار آلمان که با عنوان Job Seeker می باشد، را در صورت داشتن شرایط لازم درخواست نمایند تا وارد این کشور شده و به کاریابی بپردازند. در روش دوم هم متقاضیان می توانند با ارائه دعوت نامه کاری یا همان  Job Offer خود به اداره مهاجرت و سفارت این کشور درخواست ویزای کاری بدهند. از این مرحله به بعد آماده تهیه بلیط هواپیما آلمان باشید.

ویزای همراه و ویزای کاری کشور آلمان

اخذ ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمان

قطعاً ورود شما به بازار کاری این کشور برای متقاضی اصلی مهم بوده اما ورود خانواده متقاضیان نیز امری مهم و اساسی است. متقاضیان طبق قوانین بین المللی و قوانین مهاجرتی خود، شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان توانایی درخواست پیوست خانواده داشته باشند. افرادی که وارد بازار کاری این کشور می شوند، می توانند بعد از دریافت کارت اقامت خود توانایی دعوت خانواده خود را داشته باشند. افرادی که درخواست پیوستن خانواده را دارند، می توانند برای فرزند زیر 18 سال و همسر خود نیز درخواست الحاق داشته باشند. افرادی که به عنوان همراه وارد این کشور می شوند، می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند و از تمام خدمات شهروندی کشور آلمان استفاده کنند. در این میان مهم ترین نکته داشتن توانایی درخواست ویزا کاری و نیز اجازه کار تمام وقت همسرتان در این کشور است.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری کشور آلمان

ارائه پاسپورت معتبر متقاضی اصلی، مدارک تحصیل متقاضیان (حداقل آن باید کارشناسی باشد)، سابقه کاری متقاضیان (حداقل باید 3 سال و بدون نیاز به بیمه باشد)، مدارک فنی و حرفه ای و دوره های کوتاه مدت، مدارک زبان مورد نیاز سفارت و حداقل مدرک B1 آلمانی از جمله مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای کاری آلمان است.

مدارک مورد نیاز ویزاهای کاری امری بسیار مهم و اساسی می باشد که خیلی از متقاضیان به این موضوع توجه کافی را نداشته و بدون هیچ پیش زمینه ای اقدام به این امر می نمایند. توجه داشته باشید که ارائه نامناسب برخی از مدارک و یا ارائه ناقص مدارک باعث رد درخواست شما می شود و رد درخواست می تواند اثرات بسیار نامناسبی برای پرونده شما بگذارد.

نحوه کاریابی در آلمان

متقاضیان ویزای کار باید در ابتدا اجازه کاریابی در این کشور را داشته باشند. در صورتی که درخواست ورود با ویزاهای Job Offer را دارید باید در ابتدا کاریابی را از خارج از این کشور انجام دهید اما در ویزاهای Job Seeker شما این شانس را دارید تا خودتان به صورت حضوری وارد این مؤسسات و شرکت ها شده و در جلسات کاریابی و جذب نیرو نیز شرکت کنید. افرادی که درخواست ورود به بازار کاری این کشور را دارند، می توانند با درخواست ویزای  Job Seekerوارد این کشور شده و به مؤسسات کاریابی رزومه خود را تحویل داده و با توجه به آن دنبال کار بگردند. این مؤسسات برای شما جلساتی را تعیین نموده و شما باید با کارفرما مصاحبه داشته باشید و در این صورت سطح علمی شما و میزان دانش زبانتان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

متقاضیان مهاجرت کاری که شرایط اخذ ویزای کاری کشور آلمان را به خوبی می دانند، می توانند درخواست ویزاهای کار داشته و از این طریق وارد این کشور شوند. متقاضی اصلی می تواند بعد از 5 سال کار در این کشور با ارائه مدارکی همچون اقامت قانونی در 5 سال اخیر و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند. افرادی که با ویزا کاری در این کشور مشغول زندگی می باشند، می توانند توانایی درخواست همراه داشته باشند که در بخش های قبلی بررسی شده است. جالب است بدانید همراهان شما بعد از درخواست اقامت دائم می توانند با گذشت 2 سال در این کشور درخواست تابعیت این کشور را داشته باشند. علاقه مندان اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانند از روش های همچون تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را بدست آورند. متقاضیان که درخواست اخذ اقامت این کشور را دارند باید ابتدا از روش های مهاجرت به این کشور اطلاعات کامل را بدست آورند.

مؤسسات کاریابی در آلمان

برای اخذ ویزای کار کشور آلمان در ابتدای آن نیاز به کاریابی در این کشور را دارید. در بخش های قبلی مطلب با نحوه کاریابی در این کشور برایتان توضیحاتی داده ایم. تمام افردی که شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان را دارند می توانند با کمک گرفتن از مؤسساتی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم، درخواست ورود به یک پوست کاری بدهند. در ادامه نیز می توانید با شرایط تعیین وقت سفارت آلمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید