راهنمای دریافت ویزای کار چین

حتماً می‌دانید که امروزه بسیاری از کشورهای دنیا برای پیشرفت و رونق اقتصادی خود، اقدام به جذب نیروی کار از سایر نقاط دنیا می‌کنند و این امر سبب شده است که به‌جز تحصیل، تجارت و گردشگری، راه دیگری برای اقامت در این کشورها گشوده شود: اقامت برای کار.

0
83
دریافت ویزای کار چین
ویزای کار چین
راهنمای دریافت ویزای کار چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 19Rating: 4.5ویزای کار چین و کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار چین.ویزای کار چین که ویزای نوع Z نیز نامیده می‌شود برای متقاضیانی صادر می‌شود که از طرف کارفرما یا شرکتی معتبر در کشور چین دعوت به کار شده باشند.

ویزای کار چین

حتماً می‌دانید که امروزه بسیاری از کشورهای دنیا برای پیشرفت و رونق اقتصادی خود، اقدام به جذب نیروی کار از سایر نقاط دنیا می‌کنند و این امر سبب شده است که به‌جز تحصیل، تجارت و گردشگری، راه دیگری برای اقامت در این کشورها گشوده شود: اقامت برای کار. کشور چین نیز که کشوری درحال‌توسعه بشمار می‌رود، با وجود جمعیت بالای خود، هرساله ظرفیتی را برای جذب نیروی کار در نظر می‌گیرد تا از استعدادهای نهفته و تجارب صنعتگران، پیشه‌وران و کارگران ماهر دنیا در جهت تسریع آبادانی و پیشرفت کشور خود بهره ببرد. متقاضیان کار نیز در ازای خدمات و مساعدت خود برای سازندگی این کشور، می‌توانند ویزای کار چین را دریافت کرده و از حقوقی برابر با سایر شهروندان این کشور بهره‌مند گردند. اما سؤال اینجاست که برای اخذ ویزای کار چین از کجا باید اقدام کرد و به چه مدارکی نیاز است؟ اگر با ما همراه باشید می‌توانید پاسخ بسیاری از سؤالات خود را در ادامه این مطلب بیابید.

ویزای کار چین برای چه کسانی صادر می‌شود؟

دریافت ویزای کار چین
ویزای کار چین

ویزای کار چین که ویزای نوع Z نیز نامیده می‌شود، برای متقاضیانی صادر می‌شود که از طرف کارفرما یا شرکتی معتبر (مورد تائید وزارت کار چین) در کشور چین دعوت به کار شده باشند. دعوت‌نامه چنین شرکت‌هایی نیز زمانی اعتبار دارد که کارفرما و متقاضی از شرایط اولیه کار برخوردار باشند؛ برای مثال شما باید از شرکت یا سازمانی معتبر که جواز استخدام اتباع خارجی را دارد دعوت‌نامه‌ای دریافت کنید و اگر تمامی پیش‌نیازهای موردنیاز برای انجام کار موردنظر را داشته باشید، می‌توانید اقدام به دریافت ویزای کار کنید.

چه مدارکی برای صدور ویزای کار نیاز است؟

دریافت ویزای کار چین
ویزای کار چین

اگر شما از شرایط اولیه برای اخذ ویزای کار برخوردار باشید، می‌توانید با مراجعه حضوری و ارائه مدارک زیر به سفارت چین، درخواست دریافت ویزای کار کنید:

گذرنامه: برای دریافت ویزای کار حتماً باید اصل گذرنامه خود را در اختیار داشته باشید. به خاطر داشته باشید که گذرنامه شما حتماً باید دو صفحه خالی روادید و دست‌کم 12 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین اگر یکی از انواع مختلف ویزاهای چین در گذرنامه قدیمی شما درج شده باشد، باید گذرنامه قدیمی خود را نیز به سفارت ارائه دهید.

فرم درخواست ویزا: فرم تایپ‌شده ویزا باید توسط شما امضاشده و به سفارت ارائه شود.

دو قطعه عکس: حتماً متقاضی باید دو قطعه عکس جدید -که در 6 ماه گذشته ثبت شده است- را برای دریافت ویزا با خود به همراه داشته باشد. گفتنی است که این دو قطعه عکس باید زمینه‌ای سفید داشته و با عرض 3.3 و ارتفاع 4.8 چاپ شده باشند.

✅ بازدید از مقاله با انواع مختلف ویزا آشنا شوید
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای چین
✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای چین برای زندگی

جواز کار: علاوه بر گذرنامه و فرم درخواست ویزا، شما باید یکی از این مدارک زیر را به سفارت چین ارائه دهید:

جواز کاری که از سوی اداره امور اتباع خارجی کشور چین صادر شده باشد.

جواز کاری که از سوی وزارت کار و امور اجتماعی چین صادر شده باشد.

مجوز فعالیت‌های فرهنگی که از سوی مقامات مسئول سازمان‌های فرهنگی چین صادر شده باشد.

دعوت‌نامه همکاری که از سوی شرکت ملی نفت چین صادر شده باشد.

دیگر نکات مفید در مورد دریافت ویزای کار

اگر قصد دارید در چین کار کنید، تنها از طریق اخذ ویزای کار قادر به انجام چنین کاری خواهید بود. این بدان معناست که هیچ شرکت یا سازمانی حق ندارد از کسانی که با ویزای تحصیلی و دیگر ویزاها در چین اقامت می‌کنند، در مجموعه خود به کار گیرد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که متقاضی پس از اخذ ویزای کار، حداکثر 90 روز فرصت دارد تا با خرید بلیط هواپیما چین به این کشور سفر کند. متقاضی پس از وارد شدن به خاک این کشور نیز باید در اسرع وقت خود را به اداره امنیت عمومی چین معرفی کند.

گفتنی است که مدت اعتبار ویزای کار چین سه سال است و پس از سه سال باید نسبت به تمدید آن اقدام کرد.

گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت از دیگر اسناد و مدارکی است که ممکن است در سفارت چین از شما دریافت گردد؛ بنابراین بهتر است این مدارک را نیز به همراه داشته باشید.

هزینه صدور ویزای کار چین با هزینه صدور دیگر ویزاها تفاوتی ندارد ولی باید 24 ساعت پیش از دریافت ویزا واریز گردد.

برای دریافت ویزای کار نیازی به وقت قبلی ندارید و کافی است با در دست داشتن مدارک ذکرشده، به نزدیک‌ترین سفارت چین در محل زندگی خود مراجعه کنید. گفتنی است که در صورت تائید افسر کنسول، شما ویزای کار خود را ظرف 4 روز کاری دریافت خواهید کرد.

آدرس سفارت چین در تهران: خیابان پاسداران، چهار راه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، پلاک 15

تلفن سفارت چین: 1 الی 22291240 – 021

بخش کنسولی: 22802772

ساعت کاری سفارت: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت در دو نوبت صبح (12.15 تا 8.30) و عصر (16.30 تا 14.30)

تارنمای سفارت:  ir.chineseembassy.org

پست الکترونیکی سفارت: chinaemb_ir@mfa.gov.cn

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید