همه چیز در مورد ویزای کار کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی واقع گشته و از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده ‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است.

0
37
دریافت ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا
همه چیز در مورد ویزای کار کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 25Rating: 4.0ویزای کار کانادا و هر آنچه باید در مورد اقامت تجاری کشور کانادا بدانید.ویزای کار کانادا و خرید بلیط هواپیما کانادا شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت و از امکانات رفاهی و اجتماعی بهره‌مند می­ شوید.

ویزای کار کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی واقع گشته و از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده ‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است. کانادا با مساحت 98/9 میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان بوده و پایتخت آن اتاوا و تورنتو بزرگترین شهرش محسوب می شود. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. با گرفتن ویزای کار کانادا، و رزرو بلیط هواپیما کانادا شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت و از امکانات رفاهی و اجتماعی بهره‌مند می­ شوید. با تمدید قراداد کاری، می توان ویزای کار کانادا را تمدید کرد.

مرحله اولیه اخذ مجوز کار در کانادا

دریافت ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

متقاضی باید از یکی از کارفرمایان کانادا که آماده ی اسپانسرشیپ او است، پیشنهاد کار دریافت نماید.

کارفرما برای اعتبار سنجی شغلی باید به اداره توسعه منابع انسانی کانادا (HRDC) درخواست دهد.

بعد از اخذ LIMA، متقاضی باید برای اخذ ویزای کار کانادا به اداره مهاجرت درخواست دهد.

مواردی که منجر به اخذ ویزای کاری کانادا می‌شود

ویزای اقامت کانادا به عنوان پناهنده ی سیاسی

ویزای کاری کاندا به عنوان پرستار خانگی

ویزای اقامت کانادا به عنوان همسر فرد: در صورتی که فرد در حین داشتن ویزای موقت کانادا، در این کشور ازدواج نماید، واجد شرایط این ویزا خواهد شد. یعنی فرد ممکن است با ویزای توریستی به کانادا آمده باشد ولی وضعیت ویزایش به این گروه تغییر یابد.

ویزای اقامت کانادا تحت گروه بشردوستانه: در این گروه درخواست ها در صورتی پذیرش می شود که در صورت عدم صدور ویزا، متقاضی دچار سختی خواهد شد.

انواع ویزای کار کانادا

مجوز کار در کانادا بر پایه تائیدیه وزارت کار

به منظور کار موقت در کانادا، اکثر نیروهای کار خارجی نیاز به یک ویزای کاری کانادا دارند. نیروهای متخصص خارجی معمولا برای اینکه بتوانند ویزای موقت کار را از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) اخذ کند، باید از قبل یک پیشنهاد کار از یکی از کارفرمایان کانادا دریافت کرده باشند. این فرایند چندین مرحله دارد. بر حسب ملیت فرد خارجی، ممکن است اخذ یک ویزای اقامت موقت (TRV) برای ورود به کانادا الزامی باشد.

✅ بازدید از مقاله اطلاعات لازم در مورد ویزای کاری

برنامه انتقال درون شرکتی

کسب و کارهای بین المللی که دارای یک شرکت مادر، شعب، شرکت های فرعی یا وابسته در کانادا هستند، می توانند کارکنان کلیدی خود در خارج از کانادا را از طریق برنامه انتقال بین شرکتی، به کانادا بیاورند. برای مجوزهای کاری که از طریق این برنامه اخذ می شوند، نیازی به اخذ مجوز کار LIMA نیست.

ویزای بازدید تجاری کانادا

در بسیاری از موارد، بازدیدکنندگان تجاری کانادا نیازی به داشتن ویزای کاری کانادا ندارند. یک بازدیدکننده تجاری  (Business Visitors)، کسی است که به هدف مشارکت در فعالیت های تجاری بین المللی و بدون ورود مستقیم به بازار کار کانادا، به این کشور سفر می کند.

ویزای کار کانادا پس از تحصیل

این برنامه به فارغ التحصیلان بالاتر از مقطع دیپلم اجازه می دهد تا در کانادا بمانند و سابقه کار کانادایی بدست آورند. سپس سابقه کاری که در این دوره بدست می آورند این امکان را به آنها می دهد تا برای اقامت دائم از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کانادایی اقدام نمایند.

ویزای کار همسر دانشجو یا کارگر در کانادا

همسر و فرزندان متقاضی می توانند مادامی که او مشغول به تحصیل است از یکی از روش های زیر او را در کانادا همراهی کنند. اخذ ویزای همراه دانشجویی برای بسیاری از متقاضیان پروسه استرس آور و نگران کننده ای است.

مهم ترین مدارک ویزای کار کانادا

مدارک ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا
  1. پاسپورت معتبر
  2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
  3. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی
  4. 2 قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
  5. مدارک ازدواج و فرزندان
  6. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2018، از مشاغل کارگری فنی مانند کارگران عمومی گرفته تا مشاغل با فناوری بالا مانند مهندسین نرم افزار، بخش ها و صنایع متنوعی را پوشش می دهند. طبق تحقیقات اداره کار کانادا و شرکت ، مشاغلی همانند تحلیلگر تجاری، مدیر پروژه های IT، مهندس کامپیوتر و مدیر پروژه های مهندسی در میان 10 شغل اصلی مورد نیاز بازار کانادا در سال 2018 میلادی بوده است.

در زمینه بازار کار، کانادا تا سال 2021، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که فارغ التحصیلان این کشور نمی توانند همه آنها را پوشش دهند و بنابراین نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری بیش از پیش خواهد بود. در ادامه هم می توانید با شرایط دریافت ویزای کار آلمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید