با ویژگی‌های مخفی در هواپیما آشنا شوید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سفرهای خود را از طریق هواپیما انجام می‌دهید، بهتر است بدانید که در هواپیما، برخی از امکانات و ویژگی‌ها وجود دارند که هرکسی از وجود آن‌ها باخبر نیست. برخی اوقات این ویژگی‌های مخفی می‌تواند برای مسافرین سودمند بوده و سفر انجام‌شده با هواپیما را برایشان راحت‌تر کند.

0
93
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
با ویژگی‌های مخفی در هواپیما آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 12Rating: 3.5با ویژگی‌های مخفی در هواپیما آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستاناگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سفرهای خود را از طریق هواپیما انجام می‌دهید، بهتر است بدانید که در هواپیما، برخی از امکانات و ویژگی‌ها وجود دارند که هرکسی از وجود آن‌ها باخبر نیست. برخی اوقات این ویژگی‌های مخفی می‌تواند برای مسافرین سودمند بوده و سفر انجام‌شده با هواپیما را برایشان راحت‌تر کند. خرید بلیط هواپیما

ویژگی‌های مخفی در هواپیما

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سفرهای خود را از طریق هواپیما انجام می‌دهید، بهتر است بدانید که در هواپیما، برخی از امکانات و ویژگی‌ها وجود دارند که هرکسی از وجود آن‌ها باخبر نیست. برخی اوقات این ویژگی‌های مخفی می‌تواند برای مسافرین سودمند بوده و سفر انجام‌شده با هواپیما را برایشان راحت‌تر کند.

آشنایی با ویژگی های ناشناخته هواپیما
ویژگی های ناشناخته هواپیما

در همین راستا در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا خوانندگان و همراهان همیشگی سایت سفرستان را با برخی از ویژگی‌های مخفی موجود در هواپیما آشنا کنیم تا اگر این بار بلیط هواپیما خریده و قصد انجام مسافرت خود با هواپیما را داشتید، با آگاهی کامل سفر خود را انجام دهید. شاید با استفاده از همین ویژگی‌ها سفر خود را راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر نیز بکنید.

دکمه جادویی برای فضای اضافی

دکمه جادویی برای فضای اضافی
دکمه جادویی

اگر با هواپیما سفری را آغاز کرده و یکی از صندلی‌های کنار راهرو را انتخاب کرده باشید، نه‌تنها خواهید توانست بدون اینکه برای دیگران مزاحمت ایجاد کنید، از فضای بالای صندلی‌تان وسایل خود را بردارید، بلکه خواهید توانست با استفاده از یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مخفی هواپیما، فضای اضافی نیز داشته باشید.

دکمه مخفی برای فضای اضافی
دکمه مخفی

برای این کار کافی است، دست خود را به زیر دسته صندلی برده و کنار لولای صندلی را حس کنید، با این کار یک دکمه را خواهید یافت که بلافاصله پس از فشار دادن آن خواهید توانست دسته صندلیتان را بالا ببرید. پس ‌از آن دسته صندلی شما در کنار پشته صندلی‌تان قرار گرفته و خواهید توانست از فضای اضافی برخوردار شوید و همچنین پاهای خود را بدون اینکه به چیزی برخورد کند، حرکت دهید. پس این بار که بلیط هواپیما تهیه کردید، اگر صندلی‌تان کنار راهرو قرار داشت، حتماً دنبال دکمه مخفی باشید تا با فشار دادن آن، فضای اضافی برای خود مهیا سازید.

نرده پنهان

نرده پنهان در هواپیما
نرده پنهان

اگر با هواپیما مسافرت می‌کنید، حتماً از اینکه مسافرین هنگام رفتن به دست‌شویی با خشونت صندلی شما را می‌گیرند حس خوشایندی ندارید؛ اما باید بدانید که یک‌راه دیگر به‌جز گرفتن صندلی‌ها برای گذر از راهرو وجود دارد.

نرده پنهان در هواپیما
نرده پنهان

مهمانداران هواپیما، هنگام راه رفتن در راهرو هواپیما، بی‌دلیل سقف آن را لمس نمی‌کنند؛ دکمه فضای مخصوص بالای سر شما یک ناحیه حلزونی شکل دارد که هنگام راه رفتن در راهرو هواپیما می‌توانید آن را گرفته و راحت‌تر راه بروید.

ناحیه مخفی مخصوص خواب

ناحیه مخفی مخصوص خواب
ناحیه مخصوص خواب

پروازهای طولانی‌مدت به‌اندازه کافی برای مسافرینی که بلیط هواپیما تهیه می‌کنند، سخت است؛ اما خلبانان و مهمانداران هنگام این پروازها و یک روز کاری 14 ساعته چگونه استراحت می‌کنند؟ مهماندار بودن و یا خلبان بودن یک شغل خسته‌کننده می‌باشد، لذا برخی از هواپیماها همانند بوئینگ 777 و 778 دارای راهروهای مخفی می‌باشند که به متصدیان و کارکنان هواپیما این امکان را می‌دهد که در این نواحی دمی را به‌راحتی بیاسوده و استراحت کنند. یک در قفل در نزدیکی جلوی هواپیما یا دری که به‌عنوان صندوقچه بالای سر استفاده می‌شود، ممکن است ورودی یک راهرو مخفی باشند که به تخت خواب‌هایی راحت منتهی می‌شوند.

قلاب‌های موجود بر روی بال هواپیما

قلاب‌های موجود بر روی بال هواپیما
قلاب‌های موجود روی بال هواپیما

اگر پس از تهیه بلیط هواپیما و هنگام سفر هوایی با یک هواپیمای ایرباس، به بیرون از پنجره و به بال هواپیما نگاهی بیندازید، می‌توانید برآمدگی‌های زردرنگ را مشاهده کنید که در میان آن‌ها سوراخی وجود داشته و بر روی یک سطح سفید و صاف قرار گرفته‌اند. (دلیل سفید بودن بیشتر هواپیماهای بازرگانی همین موضوع است).

قلاب‌های موجود بر روی بال هواپیما
قلاب‌های موجود روی بال هواپیما

اگر هواپیما یک فرود اضطراری را بر روی سطح آب انجام دهد، بال هواپیما برای مسافرانی که قصد دارند به یک سرسره بادی که برای آن‌ها مهیا شده‌ است برسند، لیز است. برای اینکه به مسافران کمک شود تا بدون افتادن از هواپیما پیاده شوند، این ویژگی مخفی هواپیما به کارکنان هواپیما این اجازه را می‌دهد تا از یک قلاب، طنابی رد کرده و آن را به قلاب دیگر ببندند. بدین ترتیب مسافرین خواهند توانست هنگام پیاده شدن این طناب‌ها را گرفته و به‌سلامت از هواپیما پیاده شوند.

مثلت مشکی بالای پنجره‌های هواپیما

مثلت مشکی بالای پنجره‌های هواپیما برای چیست
مثلت مشکی بالای پنجره‌های هواپیما

این بار که بلیط هواپیما تهیه کردید، دیواره هواپیما را چک کنید. با این کار بر روی چهار عدد از پنجره‌های هواپیما یک مثلث مشکی‌رنگ را خواهید یافت. هرکدام از آن‌ها هم‌ردیف با گوشه بال هواپیما قرار گرفته‌اند. اگر یک مهماندار بخواهد تا قسمت‌های متحرک بر روی بال هواپیما را چک کند، با استفاده از این مثلث‌ها خواهد دانست که به کجا نگاه کند تا بهترین دید را برای این کار داشته باشد.

اگر هنگام پرواز دچار بیماری حرکت شده و یا حرکت‌زده شوید، بهتر است به صندلی نقل‌مکان کنید که میان مثلث‌های مشکی قرار گرفته‌اند. بال‌های هواپیما مرکز ثقل هواپیما هستند، پس نشستن در میان‌ آن‌ها راحت‌ترین پرواز را برای شما مهیا خواهد ساخت.

سوراخ‌های موجود در پنجره‌های هواپیما

سوراخ‌های موجود در پنجره‌های هواپیما
سوراخ روی پنجره‌های هواپیما

اگر هنگام پرواز با هواپیما، از نزدیک به پنجره‌های آن نگاهی بیندازید، یک‌چیز عجیب را مشاهده خواهید کرد؛ آن چیز عجیب سوراخی کوچک در پایین پنجره‌ها می‌باشد. اگر حتی با دقت بیشتر نگاه کنید، درخواهید یافت که این پنجره با پنجره‌های دیگر فرق داشته و از سه لایه شیشه ساخته شده است و سوراخ موجود در لایه وسطی قرار دارد. دلیل وجود این سوراخ محافظت هواپیما از پایین افتادن فشار هنگام پرواز هواپیما در ارتفاع‎‌های بالا و ورود به اتمسفر است.

سوراخ‌های موجود در پنجره‌های هواپیما چیست
سوراخ‌های موجود در پنجره‌های هواپیما

هنگامی‌که یک هواپیما اوج می‌گیرد، فشار بیرون آن به‌شدت کاهش می‌یابد، اما کابین طوری طراحی شده است که فشار آن ملایم و یکسان بماند. این مسئله اختلاف فشار شدیدی را بین داخل و خارج هواپیما ایجاد می‌کند. پنجره بیرونی بیشتر فشار را متحمل شده و سوراخ شیشه میانی به متعادل نگه داشتن اختلاف فشار کمک می‌کند. پنجره و شیشه داخلی فقط به خاطر محافظت از شیشه میانی ساخته شده است.

دستبندهای مخفی

دستبندهای مخفی چیست
دستبندهای مخفی

اگر پس از تهیه بلیط هواپیما، یکی از مسافران نتواند خود را کنترل کند، خدمه هواپیما این حق را دارند تا او را مهار کنند. آن‌ها شاید از دستبند‌های معمولی که پلیس‌ها استفاده می‌کنند بهره برده اما بیشتر آن‌ها از دستبند‌های پلاستیکی که شبیه زیپ هستند استفاده می‌کنند.

بله ویژگی‌های مخفی بسیاری وجود دارد که شما تابه‌حال از وجود آن‌ها باخبر نبودید؛ اما از این به بعد پس از تهیه بلیط هواپیما و سوارشدن به آن با برخی از این ویژگی‌ها آشنا شده و شاید حتی بتوانید از آن‌ها برای داشتن یک سفر راحت‌تر استفاده کنید. پس این بار که بلیط هواپیما تهیه می‌کنید، حتماً چشمتان دنبال این ویژگی‌های مخفی نیز باشد، شاید بتوانید چند مورد از آن‌ها را مشاهده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید