پارکور در سانتورینی

پارکور ورزشی پر از هیجان و جنب‌وجوش است که عده کثیری از جوانان و نوجوانان را به خود علاقه‌مند کرده است. کافی است کلمه پارکور را در اینترنت جست‌وجو کنید تا ویدیوها و کلیپ‌های حیرت‌انگیز پارکورکاران را ببینید، که چگونه بدون کوچک‌ترین هراسی از مرتفع‌ترین و دشوارترین موانع عبور می‌کنند. پاورکورکاران همواره به دنبال محیط‌هایی هستند که علاوه بر وجود موانع، زیبایی بصری نیز داشته باشد تا زیبایی این ورزش را دو چندان کند.

0
79
پارکور در سانتورینی یونان
پارکور در سانتورینی
پارکور در سانتورینیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 17Rating: 3.5پارکور در سانتورینی - انجام ورزش هیجان انگیز پارکور در جزیره سانتورینی - بلیط هواپیما سانتورینیپارکور ورزشی پر از هیجان و جنب‌وجوش است که عده کثیری از جوانان و نوجوانان را به خود علاقه‌مند کرده است. کافی است کلمه پارکور را در اینترنت جست‌وجو کنید تا ویدیوها و کلیپ‌های حیرت‌انگیز پارکورکاران را ببینید، که چگونه بدون کوچک‌ترین هراسی از مرتفع‌ترین و دشوارترین موانع عبور می‌کنند. پاورکورکاران همواره به دنبال محیط‌هایی هستند که علاوه بر وجود موانع، زیبایی بصری نیز داشته باشد تا زیبایی این ورزش را دو چندان کند. بلیط هواپیما سانتورینی

انجام ورزش پارکور در سانتورینی

پارکور ورزشی پر از هیجان و جنب‌وجوش است که عده کثیری از جوانان و نوجوانان را به خود علاقه‌مند کرده است. کافی است کلمه پارکور را در اینترنت جست‌وجو کنید تا ویدیوها و کلیپ‌های حیرت‌انگیز پارکورکاران را ببینید، که چگونه بدون کوچک‌ترین هراسی از مرتفع‌ترین و دشوارترین موانع عبور می‌کنند. پاورکورکاران همواره به دنبال محیط‌هایی هستند که علاوه بر وجود موانع، زیبایی بصری نیز داشته باشد تا زیبایی این ورزش را دو چندان کند. سانتورینی نامی آشنا برای بسیاری از افراد به ویژه زوج‌های جوانی است که با خرید بلیط هواپیما به دنبال سفری رویایی و آرام بودند. امروزه اما سانتورینی زیبا علاوه بر آرامشی که به میهمانان خود تقدیم می‌کند، به بهشت پارکورکاران نیز تبدیل شده و این ورزشکاران می‌توانند با خرید بلیط هواپیما سانتورینی پا در این بهشت بگذارند و به تهیه کلیپ و برگزاری مسابقات بپردازند.

ورزش پارکور

خرید بلیط هواپیما سانتورینی
بلیط هواپیما سانتورینی

پارکور مهارت جابجایی از نقطه‌ای به نقطه دیگر در سریع‌ترین، روان‌ترین و کارآمدترین حالت ممکن است. تنها ابزار برای انجام این ورزش کفش‌هایی است که به پا خواهید داشت. ورزشکاران پارکور روزانه تمرینات مختلفی انجام می‌دهند تا شرایط فیزیکی بدن خود را به بهترین پرش‌ها، خیزها، لیز خوردن در شرایط مختلف برسانند. گرچه اکثر این ورزش در محیط‌های شهری اجرا می‌شود، اما پارکور محدود نبوده و در جنگل و کوهستان نیز قابلیت اجرا را دارد. حتی بسیاری از تیم‌ها و گروه‌هایی که به پارکور می‌پردازند با خرید بلیط هواپیما و سفر به سایر شهرها و مناطق، زیبایی این ورزش و مهارت خود را به نمایش می‌گذارند.

✅ بازدید از مقاله شهرک‌های زیبای سانتورینی
✅ بازدید از مقاله 10 هتل برتر سانتورینی
✅ بازدید از مقاله 10 رستوران برتر در سانتورینی

تاریخچه ورزش پارکور

پارکور در سانتورینی یونان
پارکور در سانتورینی

این ورزش فراگیر که امروزه بسیاری را با خرید بلیط هواپیما به سانتورینی می‌کشاند، در دهه 1980 توسط پدر و پسری به نام ریموند و دیوید بِل، و سباستین فوکان، ایجاد شد. ریموند بل سرباز و آتش‌نشانی فرانسوی بود که به خاطر فیزیک بدنی و توانایی ژیمناستیکی خود شناخته شده بود. ریموند عضو تیم زبده آتش‌نشانان بود که مسئولیت سخت‌ترین و خطرناک‌ترین مأموریت‌ها را بر عهده داشت. وی پیرو جورج هبرت(Georges Hébert) مربی فیتنس فرانسوی بود که بر اصل دویدن، شنا کردن، غواصی و پریدن برای حفظ تناسب‌اندام باور داشت. آقای بل تعلیمات خود را پیرامون همین اصل طراحی کرده و الهام‌بخش بسیاری از آتش‌نشانان جوان شد. یکی از این آتش‌نشانان پسر خودش دیوید بود. دیوید حرکات پدر را منظم‌تر و روان‌تر کرده و آن‌ها را به حالت امروزی که با نام پارکور می‌شناسیم درآورد. ریشه حرکات پارکور احتمالا به حضور اولین انسان‌ها بر روی کره خاکی باز می‌گردد چرا که در طول زمان حرکات ساده پریدن، جهش، غلت زدن و دور زدن توسط جنگاوران، ورزشکاران و انسان‌های عادی استفاده می‌شده و پارکور امروزی در واقع همان حرکات مبتدی است که با کمی تمرین و خلاقیت به اوج خود رسیده‌اند. هبرت را می‌توان پدر پارکور نامید، وی فلسفه تمرینات خود را بر اساس حرکات پر دل و جرات قبایل بومی که در آفریقا مشاهده کرده بود، ایجاد کرد.

حرکات پارکور

خرید بلیط هواپیما سانتورینی
بلیط هواپیما سانتورینی

پارکور همانند هر ورزش دیگری، اصطلاحات و حرکات خاص خود را دارد. برای مثال در کاراته از ضربات مداوم، مشت زدن و بلاک کردن استفاده می‌شود. در پارکور از غلتیدن، پریدن، جهش، دیوار نوردی، و چرخش استفاده می‌شود تا راه خود را از میان موانع مختلف به راحتی یافته و عبور کنید. اما چه چیزی باعث شده تا ورزشکاران این ورزش خارق‌العاده با خرید بلیط هواپیما به سانتورینی سفر کنند؟

سانتورینی

پارکور در سانتورینی یونان
پارکور در سانتورینی

سانتورینی نگین درخشان جزایر یونان است. این جزیره همانند بازیگر مشهوری است که در سرتاسر دنیا شناخته می‌شود. دو رنگ سفید و آبی به کار رفته در بناها، خانه‌های نزدیک و رو به دریا، ساحلی طلایی رنگ با غروبی رمانتیک تمام آن چیزی است که سانتورینی را به زیباترین جزیره تبدیل کرده است. این جزیره سالانه میزبان 1.5 میلیون مسافری است که به امید بازدید از این جزیره بلیط هواپیما خریده و به یونان سفر کرده‌اند. به تازگی نیز این جزیره زیبا علاوه بر میزبانی میهمانان همیشگی خود و مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما مسافر این سرزمین شده‌اند، میزبانی گروه‌ها و تیم‌های پارکور را بر عهده گرفته است. در زیبایی بی حدو حصر سانتورینی که مسافران را مجاب به خرید بلیط هواپیما می‌کند هیچ شکی نیست. اما پارکور کاران چگونه به مکانی رمانتیک مانند سانتورینی علاقه مند شده‌اند؟

پارکور در سانتورینی

پارکور در سانتورینی یونان
پارکور در سانتورینی

سانتورینی ایده‌ آل‌ترین محل طبیعی برای انجام حرکات پاورکور است. در همین راستا، رد بول به برگزاری مسابقات در این جزیره پرداخته است. رد بول چند سال است که پارکور کاران را دعوت به خرید بلیط هواپیما و سفر به سانتورینی کرده تا به برگزاری مسابقات جهانی پارکور بپردازند. البته بدیهی است که این مسابقات علاوه بر پارکور کاران، برای افراد عادی نیز جذاب بوده و علاقه‌مندان با خرید بلیط هواپیما به تماشای مسابقات پارکور می‌روند. هرساله هزاران شرکت کننده همراه با دوستان خود با خرید بلیط هواپیما راهی جزیره سانتورینی شده و به انجام پارکور می‌پردازند.

در این مسابقات افراد با شغل‌ها و گذشته‌های متفاوتی را خواهید دید. افرادی که ژیمناست کار بوده‌اند. افرادی فقط به عنوان تفریح پارکور انجام می‌دادند اما اکنون به صورت حرفه‌ای به آن می‌پردازند و به عنوان بدلکار در پروژه‌های مختلف مشغول‌اند. در این مسابقات سطح پیشرفته نیز وجود دارد که مختص افراد حرفه‌ای است و بر اساس سختی، نوع حرکت و توانایی داوری می‌شوند. هردو آقایان و بانوان می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. این مسابقات با نام آرت آو موشن رد بول در سطح جهانی و همه ساله برگزار می‌شود. آخرین سالی که این مسابقات برگزار شد سال 2017 بود. رد بول در سال 2018 این مسابقات را برگزار نکرد و دلیل آن را تمرکز بر خلاقیت و نوآوری و ایجاد سبک مسابقه جدید اعلام کرد. به هر حال امیدواریم رد بول در سال 2019 با برگزاری مسابقات، هیجان را دوباره به میدان پارکور هدیه کند.

گرچه پارکور کاران به قدری حرکات پارکور را روان و حرفه‌ای انجام می‌دهند که پارکور به نظر ورزشی ساده می‌آید اما نباید از خطرات آن به ویژه برای افراد مبتدی غافل شد. گرفتگی و یا شکستگی عضلات تنها بخشی از خطرهای این ورزش هیجان‌انگیز است. پس اگر تصمیم به یادگیری این ورزش گرفته‌اید حتماً جوانب احتیاط را رعایت کنید، تا پس از تبحر در آن بتوانید با خرید بلیط هواپیما سفری به سانتورینی داشته و از زیبایی‌های آن، مانند مسابقات و انجام پارکور در سانتورینی لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما سانتورینی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید