پارک آبی اوپارک تهران؛ مدرن ترین و بزرگترین در خاورمیانه

یکی از تفریحات سالم ورزشی که در تمام فصول می‌توانید انجام دهید، رفتن به پارک آبی است. اوج هیجان و لذت تنها در این مکان می‌تواند به بهترین و سالم‌ترین شکل ممکن تجربه گردد و در پایان روز شما را خرسند و شاداب کند. امروزه، در اکثر شهرهای ایران پارک‌های آبی با امکانات متنوع و مهیج وجود دارند.

0
907
آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران؛ مدرن ترین و بزرگترین در خاورمیانهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 22Rating: 4.5پارک آبی اوپارک تهران مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده در ایران و خاورمیانه.پارک آبی اوپارک تهران مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده در ایران و خاورمیانه می‌باشد و امکانات مجهز و پیشرفته را به همراه دارد.

پارک آبی اوپارک تهران

شهر تهران یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که مجموعه های تفریحی و بسیار مفرحی را به همراه دارد. یکی از دلایلی که تهران به عنوان یکی از پر رفت و آمدترین شهرهای ایران شناخته می شود، وجود تعداد بسیاری جاذبه و مجموعه های تفریحی است. سالانه افراد زیادی با خرید بلیط هواپیما تهران به پایتخت ایران پای گذاشته و روزهای بسیار خوشی را سپری می کنند. اما یکی از تفریحات سالم ورزشی که در تمام فصول می‌توانید انجام دهید، رفتن به پارک آبی است. اوج هیجان و لذت تنها در این مکان می‌تواند به بهترین و سالم‌ترین شکل ممکن تجربه گردد و در پایان روز شما را خرسند و شاداب کند. امروزه، در اکثر شهرهای ایران پارک‌های آبی با امکانات متنوع و مهیج وجود دارند. اما، یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین پارک‌های آبی، پارک آبی اوپارک تهران است. پارک آبی اوپارک، مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده در ایران و خاورمیانه می‌باشد و برخوردار بودن از امکانات مجهز و پیشرفته آن را به یکی از پاتوق‌های محبوب جوانان و کودکان تبدیل کرده است. زیربنای این پارک 55000 مترمربع بوده و با طراحی خاص و مدرن ساخته شده است. در سال 1396 نخستین بار فعالیت پارک آبی اوپارک آغاز گردید و بدین طریق، محیطی شاد و ایمن همراه با انواع امکانات مختلف آبی در سطح استاندارد بین‌المللی جهت خوش گذرانی و لذت تجربه‌ای متفاوت برای مردم به وجود آمد. در مجموعه آبی لوکس و پیشرفته اوپارک، انواع سرسره‌های آبی را تجربه کنید و لذت ببرید. ظرفیت پذیرش پارک آبی اوپارک در روز 3000 نفر می‌باشد. در یکی از روزهای تعطیلی یا بیکاری، همراه دوستان خود به اوپارک بروید و روزی متفاوت و پر از هیجان تجربه کنید. در ادامه این مطلب سفرستان با این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

آدرس: مسیر تهران به سمت کرج، بعد از بزرگراه آزادگان، بلوار کوهک (شهید پوری)، انتهای خیابان شمیم

انواع سرسره‌های پارک آبی اوپارک

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

در مجموع 14 سرسره در پارک آبی اوپارک وجود دارد که تک تکشان را معرف حضورتان می‌کنیم.

سرسره گوگولیا

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

برای خردسالان عزیزی که زیر 6 سال هستند، این قسمت مخصوص طراحی شده است. در این بخش 2 سرسره وجود دارد که کودکان خردسال با همراهی والدینشان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و در ارتباط با دیگر کودکان دوستی عمیقی با یکدیگر تشکیل ‌دهند.

جزیره الوپیا

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

جزیره الوپیا قسمتی است که برای تفریح کودکان و نوجوانان تا رده سنی 16 سال طراحی شده است. در این جزیره کودکان بسیار هیجان‌زده می‌شوند و به قدری اوقاتشان به خوشی و پر از هیجان سپری می‌شود که هربار بیشتر ترقیب می‌شوند تا همراه دوستانشان به پارک آبی اوپارک بیایند. امکانات و سرسره‌های این بخش کاملا متناسب با رده سنی کودکان و نوجوانان بوده و از لحاظ ایمن بودن قابل اطمینان هستند.

✅ بازدید از مقاله پارک آبی آبسار اصفهان

سرسره ابیس

اگر می‌خواهید هیجان واقعی را تجربه کنید، با دوستانتان به سمت سرسره ابیس بروید و در دهانه 18.5 متری این سرسره غوطه ور شوید. سرسره ابیس بزرگ‌ترین سرسره در پارک آبی سرپوشیده اوپارک است. کلیه استانداردهای روز دنیا در طراحی این سرسره به کار گرفته شده و با طراحی جذابی که دارد، از سایر سرسره‌های این پارک متمایز است.

سرسره بومرنگ

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

اگر در پارک آبی اوپارک به سرسره بومرنگ بروید، به همراه دوستانتان به گروه‌های 3 یا 4 نفره تقسیم شوید و در این سرسره تا ارتفاع 20 متری اوج بگیرید. یکی از نکات قابل توجه این سرسره که آن را منحصر به فرد کرده است، طراحی خاص و مدرن آن توسط شرکت کانادایی White Water  می‌باشد.

سرسره روباز اُپیچ

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

سوار سرسره اُپیچ شوید و از ارتفاع 20 متری به صورت مارپیچ سُر بخورید. این سرسره بسیار هیجان‌انگیز است. حتما امتحانش کنید.

سقوط آزاد آکوالوپ

سقوط آزادهایی که در گذشته در هر پارک دیگری که رفته‌اید، فراموش کنید. سقوط آزاد آکوالوپ در پارک آبی اوپارک بلندترین و هیجان انگیزترین سرسره در بین پارک‌های آبی سرپوشیده دنیا است. اگر عاشق هیجان هستید، از این سرسره با سرعت 15 متر بر ثانیه و با چرخش 360 درجه سقوط کنید. استفاده از این سرسره شرایط خاصی دارد که مسئولین قبل از استفاده شما را آگاه خواهند کرد و برای بیماران قلبی و عروقی به هیچ وجه توصیه نمی‌گردد.

سرسره‌های رالی شیب

در میان پارک‌های آبی سرپوشیده خاورمینه، راید رالی پارک اوپارک بزرگ‌ترین رالی شیب می‌باشد. در این سرسره 6 نفر با یک‌دیر به رقابت می‌پردازند و به صورت مسابقه‌ای همزمان از سرسره‌ها سر می‌خورند و با سر داخل استخر شیرجه می‌زنند.

سرسره اُرنگ

در کنار سرسره اُپیچ، سرسره‌های رنگارنگ اُرنگ قرار دارند و بسیار هیجان‌انگیز هستند. با دوستانتان از این سرسره سُر بخورید و لذت ببرید.

سرسره گردالوپ

با یک بار سوار شدن به این سرسره از هیجان آن سیر نخواهید شد و ترقیب می‌شوید تا چندین بار متوالی از آن سُر بخورید. پیچ‌های تند و تیز این سرسره شما را در هوا معلق نگه می‌دارد و این تجربه تا مدت‌ها در ذهنتان باقی خواهد ماند.

سقوط آزاد اَبرشیب

در این سقوط آزاد همچون قطره‌ای از میان آبشار سُر خوردن لذتی غیرقابل وصف است.

سرسره تونلی

در بین پارک‌های آبی سرپوشیده خاورمیانه، سرسره تونلی پارک آبی اوپارک طولانی‌ترین سرسره تونلی می‌باشد. سر خوردن از این سرسره طولانی لذت بی‌نظیری دارد.

استخر موج اُوپارک

آشنایی با استخر موج اُوپارک
استخر موج اُوپارک

موج‌هایی با ارتفاع بیش از 1.2 متر تنها در استخر پارک آبی اوپارک ایجاد می‌شود که تنها استخر سونامی استاندارد است. در این استخر خود را میان آب‌های خروشان دریا احساس خواهید کرد و با رقص موج‌ها شما نیز به رقص درآمده و هیجان‌زده خواهید شد.

رودخانه خروشان اوپارک

طراحی این رودخانه نیز در پارک آبی اوپارک توسط شرکت کانادایی White Water طراحی شده است. در این رودخانه در حالی‌که به روی آب شناور هستید، می‌توانید همه جای استخر را از زاوایای مختلف تماشا کنید و از مناظر طول مسیر رودخانه لذت ببرید.

جکوزی اوپارک

در پارک آبی اوپارک یک جکوزی جذاب جهت آرامش و خاصیت درمانی برای مردم طراحی شده است. می‌توانید در ساعات آخریه پارک آبی به جکوزی رفته و کل خستگی را از بدنتان رفع کنید.

سایر امکانات مجموعه پارک آبی اوپارک

آشنایی با پارک آبی اوپارک تهران
پارک آبی اوپارک تهران

این مجموعه عظیم و پیشرفته جهت رعایت حال و رفاه مردم دارای امکاناتی از قبیل رستوران، کافی شاپ، آبمیوه و بستنی، فودکورت، ساندویچ و سالادبار، نمازخانه، سرویس بهداشتی، تعویض و مراقبت از کودک، کمک‌های اولیه، خروج اضطراری، آزمایشگاه کنترل کیفیت آب، تصفیه آب جهت زلالیت بیشتر آب تا 4 برابر استانداردهای جهانی و سیستم هوشمند میکروب‌زدایی آب می‌باشد. اگر ساکن تهران یا کرج نیستید، ناراحت نباشید. خرید بلیط هواپیما تهران راه چاره شما است. فقط بهتر است قبل از خرید بلیط و رفتن به پارک آبی اوپارک قوانین خاص و مربوط به این مجموعه را مطالعه کنید.

قوانین و مقرراتی که در پارک آبی اوپارک باید رعایت شوند

قوانین و مقررات اوپارک تهران
قوانین و مقررات اوپارک
  • جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه خراش به روی سرسره‌ها توسط زیپ و سایر الیاف زبر، استفاده از مایو برای همگان الزامی است.
  • قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان متفاوت بوده و قد کودکان بایستی از 110 سانتی متر کمتر باشد.
  • استفاده از برخی سرسره‌ها برای کودکان ممنوع است که اپراتور مسئول سرسره شما را بدان آگاه خواهد کرد.
  • کودکانی که زیر 12 سال هستند، باید توسط فرد بالای 18 سال همراهی شوند.
  • اشیاء قیمتی خود را تحویل صندوق امانات داده و در قبال آن رسید دریافت کنید. در غیر این‌صورت، اوپارک هیچ مسئولیتی در قبال گم و یا خراب شدن اشیاء شما ندارد.
  • در برخی بازی‌ها استفاده از هرگونه لنز و عینک ممنوع است.
  • هرگونه عکاسی و فیلمبرداری در اوپارک ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط مدیریت برخورد خواهد شد.
  • از ورد افراد الکلی، مصرف کننده مواد مخدر و روان گردان به پارک آبی اوپارک ممانعت می‌شود.
  • مدیریت اوپارک با افرادی که قوانین پارک را نقض کرده و برای دیگران مزاحمت ایجاد می‌کنند، برخورد جدی خواهد کرد.

امیدواریم با آگاهی از شرایط و قوانین پارک آبی اوپارک تهران، همراه دوستانتان اوقات خوشی را در این پارک سپری کنید و هیجانی متفاوت تجربه کنید. در ادامه با بهترین پارک های آبی تهران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید