پارک آبی یاس ابوظبی

در شهر ابوظبی پایتخت امارات پارکی آبی قرار دارد که محلی سرشار از هیجان و سرگرمی است. پارک آبی یاس ابوظبی در جزیره مصنوعی یاس واقع شده است، با اینکه از افتتاح این پارک آبی 4 سال می گذرد اما با این حال جایزه های زیادی دریافت کرده است، مانند جایزه هفتمین پارک آبی برتر دنیا و آسیا

0
37
معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی یاس ابوظبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 11Rating: 4.0پارک آبی یاس ابوظبی محلی سرشار از هیجان و سرگرمی در امارات.پارک آبی یاس ابوظبی به عنوان دومین پارک آبی برتر جهان شناخته شده و دارای انواع وسایل تفریحی و سرسره های آبی مختلفی برای دوستداران است.

پارک آبی یاس ابوظبی محلی سرشار از هیجان و سرگرمی

در شهر ابوظبی پایتخت امارات پارکی آبی قرار دارد که محلی سرشار از هیجان و سرگرمی است. پارک آبی یاس ابوظبی در جزیره مصنوعی یاس واقع شده است، با اینکه از افتتاح این پارک آبی 4 سال می گذرد اما با این حال جایزه های زیادی دریافت کرده است، مانند جایزه هفتمین پارک آبی برتر دنیا و آسیا. در پارک آبی یاس بیش از 100 بازی و سرسره مختلف وجود دارند که مطمئنا برای هر سنی سرگرم کننده است. همان طور که می دانید، در شهر دبی پارک های آبی گوناگونی وجود دارند و در فصل گرما نیز گردشگران زیادی را به خرید بلیط هواپیما دبی مشتاق می کند. چندین پارک آبی دبی عبارتند از آبی وایلد وادی، آتلانتیس، دریم لند و آیس لند و پارک آبی یاس. موضوع این مقاله در مورد Yas Waterworld Abu Dhabi است که به عنوان دومین پارک آبی برتر جهان شناخته شده  و دارای انواع وسایل تفریحی و سرسره های آبی مختلفی است. طولانی ترین رولر کوستر معلق خاورمیانه و 5 بازی جالب و هیجان انگیز دیگری که در هیچ جایی از دنیا نخواهید دید، مانند سرسره رعشه شاهین، هیجان سوار و سرسره داواما و رودخانه خروشان.

بخش های مختلف پارک آبی یاس

پارک آبی یاس دارای بخش های مختلفی است که در هر بخش آن سرسره های مختلفی را تجربه خواهید کرد.

بخش شاهین

معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی یاس ابوظبی

جالب ترین بخش پارک آبی یاس همینجاست که در هر قسمت از این بخش آدرنالین خون شما به مقدار زیادی ترشح می شود و خود این بخش نیز دارای بخش های دیگری است، مانند سرسره داواما  به شکل گردباد است و باید درون تیوپ هایی بزرگ بنشینید و سپس وارد قیف بزرگ 20 متری شوید. مورد بعدی سرسره آبی رعشه شاهین است و بسیار هیجان زده خواهید شد. در این سرسره پر از پیچ و خم سقوط های مکرر را تجربه خواهید کرد. بخش بعدی نیز به حلقه لیوا شهرت دارد و از همان ابتدا مستقیما به پایین سقوط خواهید کرد و در حلقه ای جذاب سر خواهید خورد.

بخش جبل

معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی ابوظبی

بخش دوم پارک آبی یاس، بخش جبل نام دارد و این قسمت نیز از 13 بخش تفریحی و سرسره تشکیل شده است؛ سرسره های ماری، سرسره کوهان دار، سرسره سقوط جبل، سرسره 6 لاینه سباگ و در نهایت بعد از کلی پیچ و تاب خوردن به رودخانه خواهید رسید.

✅ بازدید از مقاله پارک آبی آکواونچر دبی

بخش دلفین

بخش سوم پارک آبی یاس، دلفین نام دارد و شامل سه بازی، یک رستوران و کافه است. قدر سمت اول همانند موج سواری شبیه سازی شده و قسمت بعدی بشکه حباب نام دارد و مخصوص حرفه ای ها است. در نهایت نیز می توانید در رستوران و کافی شاپ از خودتان پذیرایی کنید.

بخش بندیت

بندیت بخش چهارم پارک آبی یاس از 4 بازی تشکیل شده است؛ بازی متفاوتی را در این جا تجربه خواهید کرد که ترکیبی از ترن آبی و هوایی است، این ترن آبی به عنوان طولانی ترین ترن هوایی معلق خاورمیانه شناخته شده است. سپس به قسمتی به نام توپ گردان خواهید رسید که در این قسمت باید درون توپ بزرگ و شفافی بروید و با چرخش در داخل توپ هیجان را تجربه کنید، سپس نوبت مخزن مروارید می رسد که باید با غواصی به مدت یک ساعت به دنبال صدف بگردید. و این کار را تحت نظر مربیان انجام خواهید داد.

بخش مرح

معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی ابوظبی

بخش پنجم پارک آبی یاس به نام مرح به بخش کودکان تعلق دارد که شما نیز می توانید همراه کودکان به تفریح بپردازید. قسمت بعدی قلعه مرح است که می توانید در سرسره ها به صورت خانوادگی خوش بگذرانید.

بخش ظبی

ششمین بخش تفریحی پارک آبی یاس، بخش ظبی است و این بخش با رودخانه خروشانی است که باید حواستان به تیوب خود باشد.

بخش واحه

معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی ابوظبی

در نهایت به بخش واحه می رسید که به استخر موج نیز شهرت دارد. هنگام شنا در این قسمت می توانید بر روی امواج آرام استخر رها شوید و در تخت های کنار استخر استراحت کرده و میوه تازه و غذا و نوشیدنی سفارش دهید.

امکانات پارک آبی یاس

معرفی پارک آبی یاس ابوظبی
پارک آبی یاس ابوظبی

پارک آبی یاس نیز همانند جاذبه های گردشگری دیگر شامل امکانات متفاوتی برای دوستداران و خریداران بلیط هواپیما است، مانند میز خدمات مهمانان که کمد و حوله اجاره می دهند؛ در پارک آبی یاس 2500 کمد وجود دارد که کلید آهن ربایی به شما تحویل داده می شود. در هنگام ورود به هیچ عنوان خوراکی یا نوشیدنی به همراه خود نداشته باشید. همچنین در پارک آبی یاس مچ بندهای الکترونیکی و ضد آب وجود دارد تا نیازی به حمل پول نداشته باشید، فقط کافیست در هنگام ورود مچ بند خود را شارژ کنید و برای خرید غذا و نوشیدنی از آن استفاده نمایید. همچنین قسمت های دیگری مانند نمازخانه، اتاق تعویض لباس، اتاق تعویض پوشک، دریافت کالسکه نیز وجود دارند.

دسترسی به پارک آبی یاس

برای دسترسی به پارک آبی یاس دو مسیر وجود دارد: استفاده از دو بزرگراه ای 10 (الرها بیچ) و ای 12 (شیخ خلیفه ابن زاید). باید هتل ساحلی و مرکز خرید رها را رد شوید و به خروجی غربی جزیره یاس برسید، سپس با استفاده از تابلوها به پارک آبی یاس برسید. مسیر دوم نیز از طریق جاده کرنیچ به سمت بندر مینا زاید است که جزیره یاس به چشم می خورد، باید از بزرگراه ای 12 راهتان را ادامه دهید و با دنبال کردن علائم آبی رنگ پارک آبی یاس را ببینید. البته در هتل های شهر دبی سرویس حمل و نقل رایگان به پارک آبی یاس وجود دارد.

ساعت و هزینه بازدید از پارک آبی یاس

همه روزه می توانید از ساعت 1 ظهر تا 10 شب به پارک آبی یاس مراجعه کنید، ولی روزهای جمعه و شنبه ساعت کاری از ساعت 10 صبح تا 10 شب است. بلیط ورودی پارک آبی یاس سه نوع برنزی، نقره ای و طلایی است که در مزایای داخلی پارک با هم دیگر فرق دارند.

در ادامه می توانید با شهر ابوظبی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید