همه چیز در مورد پارک ساعی تهران

در این روزها که زندگی ماشینی گریبان گیر همه شده، برای لحظه‌ای رفع خستگی مطمئناً محلی آرام و سرسبز حالتان را خوب می‌کند، بااینکه شهر تهران به شهر ترافیک و آلودگی و شلوغی معروف است اما هنوز هم‌جاهای دنجی می‌توان پیدا کرد که برای ساعاتی هم که شده آرامش یافت، جایی که بتوان به‌طور رایگان تفریح کرد، این مکان جایی نیست جز پارک ساعی تهران که جزو مهم‌ترین پارک‌های شهر تهران به‌حساب می‌آید

0
516
معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران
همه چیز در مورد پارک ساعی تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 9Rating: 4.0پارک ساعی تهران و هر آنچه باید در مورد تاریخچه و ویژگی هایش بدانید.پارک ساعی تهران از بوستان‌های عمومی تهران واقع در خیابان ولیعصر که در سال ۱۳۲۹ به همت مهندس کریم ساعی این بوستان به شکل پارک جنگلی ساخته شد.

پارک ساعی تهران

شهر تهران با عنوان پایتخت زیبای ایران این روزها جذابیت های زیادی برای گردشگران به همراه دارد و از این رو مقصدی محبوب برای آنها به شمار می رود. از مکان های تاریخی، مذهبی گرفته تا مجموعه های تفریحی و جاذبه های طبیعی همگی به محبوبیت شهر تهران افزوده اند. در این روزها که زندگی ماشینی گریبان گیر همه شده، برای لحظه‌ای رفع خستگی مطمئناً محلی آرام و سرسبز حالتان را خوب می‌کند، بااینکه شهر تهران به شهر ترافیک و آلودگی و شلوغی معروف است اما هنوز هم‌جاهای دنجی می‌توان پیدا کرد که برای ساعاتی هم که شده آرامش یافت، جایی که بتوان به‌طور رایگان تفریح کرد، این مکان جایی نیست جز پارک ساعی تهران که جزو مهم‌ترین پارک‌های شهر تهران به‌حساب می‌آید، در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد پارک ساعی بیشتر بدانید و برای خرید بلیط هواپیما تهران کمک‌حالتان باشد. کلان‌شهر تهران، پایتخت ایران، بااینکه دارای پارک‌های گوناگون و بی‌شماری است. می‌توان بر اساس اطلاعات دریافت شده گفت که تهران بیش از دو هزار پارک و بوستان دارد، اما پارک ساعی جزو بهترین و بی‌نظیرترین‌های تهران است.

تاریخچه پارک ساعی

معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران

بوستان ساعی یا پارک ساعی از بوستان‌های عمومی تهران واقع در خیابان ولیعصر که در سال ۱۳۲۹ به همت مهندس کریم ساعی، این بوستان به شکل پارک جنگلی ساخته شد، البته قبل از مهندس ساعی، در سال ۱۳۲۴ این بوستان درخت‌کاری شده بود اما در اختیار وزارت کشاورزی وقت قرار داشت، که سال‌ها بعد مهندس ساعی به علت سانحه هوایی درگذشت و این پارک نیز وابسته به وزارت کشاورزی باقی ماند که بعد چندین سال به شهرداری تهران واگذار شد و درنهایت جزو پارک‌های عمومی تهران شد.

درختان و حیوانات پارک ساعی

معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران

این پارک زیبا دارای شش ورودی است و بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین‌بازی ساخته‌شده و قسمتی از پارک نیز به باغ ژاپنی معروف است، احتمالاً نام باغ ژاپنی توجهتان را به خود جلب کرد، اگر به حیوانات و پرندگان علاقه دارید، آدرس را درست آمده‌اید؛ در این قسمت پرندگان آبزی نگه‌داری می‌شوند. در قسمت حیات‌وحش پارک نیز حیوانات دیگری مانند خرگوش، غاز، قو، مرغابی، سنجاب و طاووس نگه‌داری می‌شوند. در جای‌جای پارک قفس‌های سربسته خواهید دید که مخصوص نگهداری حیوانات است. لاک‌پشت، قوچ‌، غاز، قو و … هم در قسمت فضای باز نگهداری می‌شوند اما بازهم جای محصوری است تا نتوانند پارک را ترک کنند. همچنین دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی مانند چنار، کاج تهران، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، افرا، نارون، یاس وحشی، زالزالک، گردو سیب است.

✅ بازدید از مقاله پارک جنگلی لویزان تهران

زیبایی‌های پارک ساعی

معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران

در بخش های مختلف پارک ساعی می‌توانید تعداد زیادی مجسمه حیوان ببینید که با جزییات کامل ساخته‌شده‌اند، می‌تواند بهترین مکان برای آشنایی کودکان با حیوانات باشد و همچنین بهترین قسمت‌ها برای گرفتن عکس‌های یادگاری. واقعاً کسی وجود دارد که از شنیدن صدای برگ‌ها، دیدن چمن‌های سرسبز، شنیدن صدای آب‌های جاری، دیدن ماهیان رنگی روحش تازه نشود؟ تماشای پرواز گنجشک‌ها در آسمان که در حال تکاپو هستند و نغمه‌سرایی هستند، خیلی لذت‌بخش است. درختانی که به‌طور منظم در مسیر پیاده‌روی قرار دارند تا شمارا همراهی کنند و هرچه بیشتر به پیاده‌روی مشتاقتان کند. از میان همین درختان اگر آسمان را بنگرید، نور خورشید را در لابه‌لای برگ‌ها خواهید دید.

راه‌های دسترسی به پارک ساعی

معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران

هنگامی‌که با خرید بلیط هواپیما به تهران رسیدید، برای رفتن به این پارک که از سمت غرب به خیابان ولیعصر و از سمت شرق به خیابان وزرا می‌رسد، شما می‌توانید از اتوبوس‌های خط راه‌آهن – تجریش یا راه‌آهن – پارک‌وی استفاده کنید و در ایستگاه (آبشار) یا پله سوم از اتوبوس پیاده شوید. باکمی پیاده‌روی به پارک ساعی می‌رسید یا می‌توانید با تاکسی به میدان ونک رفته و به تاکسی‌های پارک ساعی سوار شوید.

امکانات پارک ساعی

معرفی پارک ساعی تهران
پارک ساعی تهران

این پارک دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، دسترسی به حمل‌ونقل عمومی، زمین‌بازی، زمین اسکیت، زمین تنیس روی میز، فضای سبز همراه با آلاچیق، حیات‌وحش پارک و شهربازی کودکان است. همچنین میزهای شطرنج در پارک تعبیه‌شده که می‌توانید شطرنج‌بازی کنید و ذهنتان را حتی در سفر هم محک بزنید یا فوتبال دستی بازی کنید.

آب‌نمای موزیکال

قسمتی از پارک ساعی دارای انرژی و هیجان زیادی است، آب‌نمای موزیکال وجود دارد که می‌توانید به موسیقی آب و موسیقی‌های بی‌کلام گوش کنید. این آب‌نما به این قسمت از پارک انرژی زیادی بخشیده حتماً خودتان هم از این قسمت سیر نخواهید شد. دوربین‌ها و گوشی‌هایتان را آماده کنید تا این صحنه‌ها را ثبت کنید و هنگام بازگشت به شهر خودتان یادگاری ببرید. بوفه، گلخانه، آمفی‌تئاتر روباز و تندیس تفکر لیلی و مجنون نیز برایتان تجربه‌ شیرینی از تهران‌گردی فراهم می‌کند.

تندیس مهندس ساعی

در این پارک که درختان سر به فلک کشیده‌اند، تندیس مهندس ساعی را ساخته‌اند که روی نیمکت نشسته، گویی آنجا نشسته و مواظب است تا کسی به درختان آسیب نزند. همین پارک قدیمی تهران توانسته امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران و توریستی تبدیل شود تا از گردشگران داخلی و خارجی دلربایی کند.

زیباسازی شهر

چندین سال است که سازمان زیباسازی شهر تهران طرحی به نام بهارستان به راه انداخته که ماه‌های آخر سال به همت هنرمندان شهر به استقبال سال جدید می‌روند، شما نیز می‌توانید ایده‌های زیبای هنرمندان را از نزدیک ببینید و عکس‌های یادگاری بگیرید. برای این قسمت‌ها هرکسی ایده‌های هنری خلاقانه داشته باشد که باعث شود فضای شهر زیباتر شود، در این طرح شرکت می‌کند. یکی از این زیباسازی‌ها روبروی پارک ساعی پله‌هایی است که هنرمندان ایده‌های جالبی ارائه می‌دهند، البته این کار موقتی است و طرح‌هایی که کار می‌شوند ماندگار نیستند و عمرشان محدود است، زیرا جنسشان از کاشی نیست، بلکه برچسب‌هایی با طرح کاشی هستند که با چسب چسبانده  می‌شوند تا هنگام اجرای ایده دیگر به‌راحتی از روی پله‌ها کنده می‌شوند. در ادامه نیز می توانید با پارک آب و آتش تهران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید