بازدید از پارک سنگی جمشیدیه تهران

از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های شمال تهران، پارک جمشیدیه است که در هر فصل زیبایی‌های خاصی دارد. پارک سنگی جمشیدیه که در انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) و خیابان فیضیه و امیدوار قرار دارد و چون نزدیک کوه‌های شمال تهران واقع‌شده جزو قسمت‌هایی است که بارش‌‌ برف و باران در آنجا شروع می‌شود. معماری این پارک با سایر پارک‌های تهران تفاوت دارد و دلیل آن هم وجود یک آبشار مصنوعی و یک حوض زیبا و چند المان هنری تجسمی است.

0
150
پارک سنگی جمشیدیه تهران
پارک سنگی جمشیدیه
بازدید از پارک سنگی جمشیدیه تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 16Rating: 2.5پارک سنگی جمشیدیه، جلوه زیبایی در شمال تهران - خرید بلیط هواپیما تهرانپارک سنگی جمشیدیه تهران از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های شمال تهران، است که در هر فصل زیبایی‌های خاصی دارد. پارک سنگی جمشیدیه که در انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) و خیابان فیضیه و امیدوار قرار دارد

پارک سنگی جمشیدیه تهران

از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های شمال تهران، پارک جمشیدیه است که در هر فصل زیبایی‌های خاصی دارد. پارک سنگی جمشیدیه که در انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) و خیابان فیضیه و امیدوار قرار دارد و چون نزدیک کوه‌های شمال تهران واقع‌شده جزو قسمت‌هایی است که بارش‌‌ برف و باران در آنجا شروع می‌شود. معماری این پارک با سایر پارک‌های تهران تفاوت دارد و دلیل آن هم وجود یک آبشار مصنوعی و یک حوض زیبا و چند المان هنری تجسمی است. با سفر به پایتخت وقتی از پله‌های پشت آبشار به طبقات بالایی پارک بروید، شهر تهران زیر پاهایتان خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی طراحی پارک جمشیدیه  رعایت اصول باغ سازی و روح باغ ایرانی و بیان آن‌ها به شکلی تقریباً مدرن است که از همان آغاز ورود به پارک، جلوه‌ها مشاهده می‌شود. تمرکز اصلی بر این بوده که هرکجا درخت یا نهال از باغ قدیمی مانده به همان حالت حفظ شود، حتی در میان برکه‌ها و آبگیرها نیز چندین درخت حفظ‌شده است.

تاریخچه پارک

پارک سنگی جمشیدیه تهران
پارک سنگی جمشیدیه

این پارک زمانی متعلق به فردی به نام جمشید دولو قاجار بوده، خانواده ثروتمند قاجاری که چندین قطعه زمین در تهران دارند، این پارک هم به نام صاحب شناسنامه‌ای‌اش به نام جمشیدیه ثبت‌شده است، البته وی این ملک را به فرح پهلوی بخشیده بود و در ابتدا هم قرار بر این بود که خانه سالمندان ساخته شود؛ اما در حد یک تصمیم ماند و عملی نشد. بعدها به‌عنوان پارک عمومی احداث شد و از سال ۱۳۵۶ نیز این منطقه به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم پایتخت تبدیل گشت. پارک جمشیدیه دارای چهار ورودی است و فرقی نمی‌کند از کدام ورودی وارد شوید، زیرا از هر چهار سمت شما مجذوب این پارک خواهید شد و گردشی پر از خاطره برایتان رقم خواهد خورد.

پیاده‌روی و کوه‌نوردی

پارک سنگی جمشیدیه تهران
پارک سنگی جمشیدیه

این پارک به‌عنوان یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های تهران به شمار می‌آید که توانسته گردشگران و کوهنوردان زیادی را به‌سوی خود بکشاند. بااینکه جمشیدیه مثل پارک‌های دیگر زمین‌بازی ندارد، اما برای یک پیاده‌روی عالی، بهترین فضا را داراست؛ فقط کافی است هنگامی‌که به پارک جمشیدیه می‌روید، کفش مناسب بپوشید و همراه با اعضای خانواده یا دوستانتان راهی این پارک زیبا شوید؛ البته برای کوه‌نوردان نیز مژده داریم، زیرا آن‌هایی که قصد دارند به کلک‌چال و ارتفاعات شمالی تهران بروند، باید از این پارک شروع کنند.

✅ بازدید از مقاله پارک ساعی تهران
✅ بازدید از مقاله پارک جنگلی لویزان تهران
✅ بازدید از مقاله باغ‌موزه مینیاتور در تهران

درختان موجود در جمشیدیه

با امکاناتی که این پارک در اختیار دارد می‌توانید یک روز را آنجا سپری کنید و هوای تازه و تمیز را در میان آلودگی‌های تهران تنفس کنید. این پارک شامل کوه، رودخانه، آبشار و فضای جنگلی است که منظره زیبا و فضایی خاطره‌انگیز برای گردشگران به وجود ‌آورده است. درختانی مانند نارون، چنار، سرو، بلوط و درختان میوه مانند بادام، سیب، زردآلو و گلابی در این پارک قرار دارند. همچنین این بوستان دارای امکانات دیگری مانند آلاچیق، کافه‌، سرویس‌های بهداشتی، رستوران است

دریاچه جمشیدیه و عکاسی

ماهی‌ها و مرغابی‌های زیبای زیادی در دریاچه‌ وجود دارند که می‌توانید ساعت‌ها به این دریاچه نگاه کنید بدون آنکه لحظه‌ای دلتان بگیرد. اگر اهل عکاسی هم باشید که این مکان فوق‌العاده است، زیرا پر از سوژه‌های عکاسی است تا خاطرات سفرتان را ثبت کنید.

پیک‌نیک

پارک سنگی جمشیدیه تهران
پارک سنگی جمشیدیه

آلاچیق و امکانات دیگری در پارک جمشیدیه قرار گرفته که آن را به مکانی عالی برای گذراندن یک روز به‌یادماندنی در کنار دوستان یا خانواده تبدیل می کند.

تندیس و فعالیت‌های فرهنگی

پارک سنگی جمشیدیه تهران
پارک سنگی جمشیدیه

تندیس‌های متفاوتی نیز با طرح‌های مفهومی و انتزاعی در این پارک قرار دارند که به جذابیت فضا افزوده است. همچنین دارای نگارستان و آمفی‌تئاتر است تا علاوه بر لذت بردن از طبیعت، فعالیت‌های فرهنگی نیز داشته باشید.

بهترین زمان مراجعه به پارک جمشیدیه

بااینکه این پارک در هر فصل زیبایی خاصی دارد، اما پیشنهاد ما این است تا در فصل بهار به به گشت و گذار در آن بپردازید. همه‌روزه از ساعت 6 صبح تا 12 شب می‌توانید به این مکان زیبا مراجعه کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

نمایشگاه در پارک

حتی در برخی ایام سال نمایشگاه‌های هنری مختلف در این پارک برگزار می‌شود، مانند نمایشگاه صنایع‌دستی که هنرمندان هنرهای خود را عرضه می‌کنند. اگر در همین ایام مشخص‌شده به تهران سفر کنید، هم می‌توانید از این نمایشگاه‌ها خرید کنید و هم از گشتن در پارک لذت برده و لحظات خوبی داشته باشید.

رستوران جمشیدیه

پارک جمشیدیه تهران
پارک جمشیدیه

بعد از کلی گشتن در این پارک عظیم، مطمئناً گرسنه خواهید . در قسمت دریاچه و آبشار، رستوران‌های محلی و سنتی کردی، آذربایجانی، شمالی با معماری سنگی و سنتی آماده پذیرایی از شما هستند که می‌توانید هنگام غذا خوردن از تماشای منظره پارک هم لذت ببرید.

راه‌های دسترسی به پارک

پارک جمشیدیه تهران
پارک جمشیدیه

بعد از اینکه با خرید بلیط هواپیما تهران رسیدید، برای دسترسی به این پارک، می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید:

اتوبوس: سوار اتوبوس‌های خط تجریش- جماران شوید و در ایستگاه مدرسه یادگار امام پیاده شده و به‌وسیله تاکسی یا کمی پیاده‌روی به پارک جمشیدیه برسید.

خطوط :BRT با استفاده از خط هفت اتوبوس‌هایBRT  به تجریش بروید و از آنجا نیز به‌وسیله تاکسی یا اتوبوس به پارک جمشیدیه برسید.

مترو: اگر قصد دارید با مترو بروید باید در ایستگاه تجریش از مترو پیاده شوید و دوباره با استفاده از اتوبوس‌های خط تجریش-جماران به خیابان امیدوار و پارک جمشیدیه برسید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید