پارک ملت تهران

پارک ملت تهران از بزرگ‌ترین، دیدنی‌ترین و زیباترین بوستان‌های تهران است که از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده و با ورودی بسیار زیبا، دریاچه مصنوعی، مجسمه‌های مفاخر، باغ‌وحش، فضای سبز و گل‌های زیبا و درختان قدیمی از همه دلربایی می‌کند.

0
49
معرفی پارک ملت تهران
پارک ملت تهران
پارک ملت تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 30Rating: 4.0پارک ملت تهران و آشنایی با تفریحات و قسمت های مختلف پارک ملت.پارک ملت تهران از بزرگ‌ترین دیدنی‌ترین و زیباترین بوستان‌های تهران است که از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده و بسیار دیدنی است.

گذری بر پارک ملت تهران

پارک ملت تهران از بزرگ‌ترین، دیدنی‌ترین و زیباترین بوستان‌های تهران است که از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده و با ورودی بسیار زیبا، دریاچه مصنوعی، مجسمه‌های مفاخر، باغ‌وحش، فضای سبز و گل‌های زیبا و درختان قدیمی از همه دلربایی می‌کند. بوستانی که در فصل بهار پر از گل‌های لاله رنگارنگ می‌شود و در فصل تابستان، در سرسبزترین حالت ممکن با درختان تنومند قرار دارد، البته ناگفته نماند که فصل پاییز با برگ‌های هزار رنگش دل‌ها را فریب می‌دهد و در زمستان نیز زیر برف سپید فرو می‌رود، پس در هر فصلی که بخواهید از این پارک دیدن کنید، مطمئناً عاشقش خواهید شد.

دیدنی‌ها و تفریحات پارک ملت

پارک ملت جزو مکان های تفریحی تهران است و برای همه رده سنی سرگرمی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی برخی دیدنی‌ها و تفریحات موجود در این پارک بپردازیم:

ورودی پارک 

معرفی پارک ملت تهران
پارک ملت تهران

در ابتدا، از ورودی پارک شروع کنیم که جزو زیباترین قسمت‌های پارک ملت است. ورودی پارک با گل‌های رنگارنگ، مجسمه‌های هنری، المان‌های شهری، آب نمای کوچک و درختانی زیبا دل رهگذران را می‌برد و به این پارک زیبا جذب می‌کند. قسمتی از ورودی پارک صیقل داده‌شده و مکانی صاف و مناسب برای تمرین اسکیت و اسکوتر سواران است. حتی برخی کودکان و نوجوانان با ماشین‌های کنترلی در این مکان خوش‌گذرانی می‌کنند.

آب نمای پله‌ای

معرفی پارک ملت تهران
پارک ملت تهران

کمی جلوتر که بروید، آب نمای پله‌ای زیبایی همراه با سردیس‌هایی از مشاهیر ایرانی مانند فردوسی، سعدی، شهریار و نیما یوشیج به چشم می خورد. در رأس پله‌ها نیز تندیس میرزا محمد تقی‌خان فراهانی، امیرکبیر قرار دارد. اگر اهل شعر و شاعری هستید، حتماً از این پله‌ها بالا بروید و غرق در هنر و فرهنگ کشورمان شوید. درنهایت که به بالای پله‌ها رسیدید، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای از بوستان ملت را خواهید دید. فواره‌های رنگی نیز آنجا تعبیه‌شده که اگر هنگام مراجعه‌تان روشن باشند، مسیر پله‌ها بی‌نظیر خواهد بود. وقتی به بالای پله‌ها رسیدید و گرسنه یا تشنه شدید می‌توانید از بوفه‌های بالای مجسمه امیرکبیر چیزی بخرید و نوش جان کنید.

✅ بازدید از مقاله پارک چیتگر تهران
✅ بازدید از مقاله پارک آبی اوپارک تهران
✅ بازدید از مقاله پارک سنگی جمشیدیه تهران

مجسمه‌های پارک ملت 

پارک ملت تهران دو مجسمه بسیار معروفی دارد که از قسمت‌های مختلف بوستان دیده می‌شوند:

مجسمه مادر

معرفی پارک ملت تهران
پارک ملت تهران

در اکثر شهرهای کشورمان مخصوصاً در میدان‌های اصلی مجسمه مادر وجود دارد، در تهران نیز در چندین قسمت نماد مادر تعبیه‌شده اما زیباترینش در بوستان ملت است که کودک خود را در آغوش گرفته و با مهر و محبت به او نگاه می‌کند.

مجسمه امیرکبیر

معرفی پارک ملت تهران
پارک ملت تهران

امیرکبیر یکی از افراد مشهور ایرانی که جزو مفاخر محسوب می‌شود و همگان از وی به‌خوبی و نیکی یاد می‌کنند. تندیس باابهت این بزرگ‌مرد تاریخ ایران در بالای آب‌نما قرار دارد.

دریاچه پارک ملت

دریاچه پارک ملت
پارک ملت

دریاچه ی مصنوعی در قسمت بالایی پارک ملت که به بوستان جلوه خاصی بخشیده است. پل فلزی بر روی دریاچه زیبایی چند برابری به این پارک اضافه کرده که با قدم زدن و تماشای پارک از این قسمت لذت خواهید برد. از بالای همین پل می‌توانید چشم‌انداز متفاوت و زیبایی از قسمت‌های مختلف پارک و دریاچه داشته باشید.

قطار دودی

قطار دودی پارک ملت
قطار دودی

در قسمت جنوبی پارک، قطاری قرار داده‌شده که به‌عنوان اولین قطار دیزلی ایران در سال 1265 در زمان ناصرالدین‌شاه بوده که مردم تهران را به حرم شاه عبدالعظیم می‌برده است. این قطار بر روی ریل‌ها در پارک ملت گذاشته‌شده که مطمئناً یکی از جذابیت‌های این بوستان محسوب می‌شود.

سینما چهاربعدی

اگر شما نیز جزو نفراتی هستید که به هیجان علاقه دارید، سینمای چهاربعدی پارک ملت برایتان گزینه مناسبی خواهد بود. سینمای چهاربعدی در غرب پارک و بعد از دریاچه و باغ‌وحش قرارگرفته است. این سینما توانایی پخش سه‌بعدی همراه با عینک مخصوص را دارد که تصاویری زنده و واقعی را خواهید دید. کارهای دیگر در این سینما افکت‌های تحریک پا، وزش باد، طوفان، نورهای رنگی، رعدوبرق، باد از پشت سر، پاشیدن آب و لرزش صندلی که همگی باعث می‌شوند تا هیجان تماشای فیلم در این سینما چند برابر شود.

مدت‌زمان پخش فیلم‌ها ۸ الی ۱۶ دقیقه است که بهتر است همراه خود کودک زیر 5 ساله نداشته باشید.

باغ‌وحش کوچک

باغ‌وحش کوچک پارک ملت تهران
باغ‌وحش کوچک پارک ملت

برای علاقه‌مندان به دنیای حیوانات نیز باغ‌وحشی تعبیه‌شده که بیش از 30 گونه پرنده و حیوانات دیگر در آن وجود دارند. برخی از حیوانات مانند طاووس، مرغ عشق، طوطی، شترمرغ، طوطی، اردک، مرغابی در فضای باز در حال گردش هستند، اما حیواناتی مانند فیل، گوزن شاخ‌دار، مارال، میمون، بز کوهی، آهو در قفس‌های مخصوص نگهداری می‌شوند که می‌توانید در کنارشان عکس‌های یادگاری بگیرید.

امکانات ورزشی متنوع

امکانات ورزشی متنوع پارک ملت
امکانات ورزشی متنوع پارک

برای علاقه‌مندان به رشته‌های ورزشی نیز فضا و لوازم ورزشی موردنیاز تعبیه‌شده تا گردشگران لحظاتی فراموش‌نشدنی و خوبی را تجربه کنند. تفریحات و ورزش‌هایی که می‌توان اشاره کرد:

میزهای تنیس روی میز 

برای دوست داران تنیس، لوازم موردنیاز تنیس (راکت‌ها و توپ مخصوص) وجود دارد که می‌توانید همراه خانواده و دوستانتان لذت بازی هیجانی را تجربه کنید.

 فوتبال دستی

برای آن‌هایی که اهل رقابت هستند، میز فوتبال دستی گذاشته‌شده تا مسابقه مهیج داشته باشند و لحظات شادی به یادگار بماند.

مسیر پیاده‌روی

از تفریحات سالم و لذت‌بخش در پارک ملت، پیاده‌روی است. قدم زدن در میان درختان بلند و فضای سرسبز و چمن‌کاری شده باعث می‌شود تا گذر زمان را متوجه نشوید، لذت برده و به آرامش برسید.

زمین‌بازی بدمینتون

در قسمتی از پارک، بازی‌های توپی و گروهی درست‌شده تا افراد بتوانند بازی خوب و پرنشاطی داشته باشند. بدمینتون خود را برداشته، به پارک ملت بروید و بازی کنید.

میز و صندلی شطرنج

شطرنج نیز از بازی‌های موردعلاقه برای همه رده‌های سنی است. صندلی و میزهای مخصوص شطرنج در پارک ملت کار گذاشته‌شده که می‌توانید مهره‌های خود را برداشته و ساعاتی را غرق در شطرنج شوید.

مجسمه‌های انسان دوستانه

چندین سال است که مجسمه‌هایی با سبک‌ها و موضوع‌های مختلف در قسمت‌های مختلف پارک گذاشته‌شده که نمای پارک را جذاب‌تر کرده است. یکی از مهم‌ترین مجسمه‌ها که به‌تازگی در قسمت ورودی پارک ملت نصب‌شده، مجسمه دهقان فداکار است.

شکم گردی

اگر بعد از گشت‌وگذار در پارک گرسنه شدید، به‌هیچ‌عنوان نگران نباشید زیرا کافی‌شاپ‌ها و فست فود هایی کنار دریاچه وجود دارند که می‌توانید غذاهای خوشمزه بخورید. همچنین در قسمت جنوبی پارک دکه‌های کوچکی وجود دارند که آنجا بستنی، آبمیوه و چای می‌فروشند. البته در جریان باشید که قیمت غذا و خوراکی در پارک ملت بیشتر از قیمت غذاخوری‌های معمول تهران است.

عکاسی

پارک ملت یکی از محبوب‌ترین مکان های تهران برای عکاسی است. هر ساعتی که مراجعه کنید خودتان هم خواهید دید که افراد گوشی به دست با ژست‌های متفاوت مشغول عکاسی هستند. شما نیز می‌توانید تصاویر زیبایی خلق کنید.

نزدیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری به پارک ملت تهران

موزه سینما 8 کیلومتر، مجموعه باغ ایرانی در ده ونک 4 کیلومتر

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه نیایش

نحوه دسترسی به پارک ملت تهران

تاکسی،BRT ، خودرو شخصی، مترو

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید