پارک ملت مشهد

مشهد از جمله قطب ‌های گردشگری ایران است که سالانه پذیرای هزاران گردشگر از سراسر دنیاست. در واقع می توان گفت که وجود حرم علی بن موسی الرضا و جاذبه‌ های دیدنی، تاریخی و تفریحی بسیار شهر مشهد را به یکی از توریستی ‌ترین شهرهای ایران تبدیل کرده است.

0
148
معرفی پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 31Rating: 4.5پارک ملت مشهد و تجربه هیجان و بازی در شهربازی بزرگ شهر مشهد.پارک ملت مشهد در غرب این شهر واقع‌شده که برای رفتن به این پارک باید از بزرگراه وکیل‌آباد وارد بلوار امامت شوید و ازآنجا به ورودی شهربازی برسید.

آشنایی با پارک ملت مشهد

مشهد از جمله قطب ‌های گردشگری ایران است که سالانه پذیرای هزاران گردشگر از سراسر دنیاست. در واقع می توان گفت که وجود حرم علی بن موسی الرضا و جاذبه‌ های دیدنی، تاریخی و تفریحی بسیار شهر مشهد را به یکی از توریستی ‌ترین شهرهای ایران تبدیل کرده است. همین امر سبب شده تا شمار زیادی از گردشگران از ایران و حتی خارج از ایران به این شهر بزرگ سفر کنند. در نظر داشته باشید با خرید بلیط هواپیما مشهد علاوه بر زیارت حرم، می‌توانید هیجان و تفریح هم داشته باشید، برای مثال پارک ملت مشهد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذران اوقات فراغت شما باشد. شهربازی پارک ملت از سال 1351 خورشیدی ساخته‌شده و به‌عنوان اولین شهربازی و دارنده استانداردترین تجهیزات مشهد معروف است. بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک خاورمیانه به این شهربازی تعلق دارد. از نظر تنوع و کیفیت وسایل نیز میان شهربازی‌های ایران در رتبه نخست قرار دارد. این مجموعه برای بازی و تفریح افراد مختلفی مانند کودکان و بزرگ‌سالان مناسب است که می‌توانید در این پارک همراه با خانواده و دوستانتان اوقات خوشی داشته باشید. اگر از خریداران بلیط هواپیما به سوی مشهد هستید پس در ادامه همراه سفرستان باشید.

آشنایی با پارک ملت مشهد

معرفی پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد در غرب این شهر واقع‌شده که برای رفتن به این پارک باید از بزرگراه وکیل‌آباد وارد بلوار امامت شوید و ازآنجا به ورودی شهربازی برسید. البته می‌توانید به‌وسیله اتوبوس و مترو به این پارک بروید. فاصله حرم تا این پارک ۱۲ کیلومتر است. پارک ملت جذابیت‌های متفاوتی دارد، برای مثال مسافرانی که در بهار به مشهد سفر می‌کنند، از دیدن گل‌های لاله در این پارک مدهوش خواهند شد و حس و حال عجیبی به آن‌ها دست خواهد داد. یکی از تفاوت‌هایی که با پارک‌های شهرهای دیگر دارد، معماری نامنظم این پارک است، زیرا شباهت زیادی به پارک‌های انگلیسی دارد و دلیلش نیز به خاطر وجود دو مهندس انگلیسی در ساخت این پارک است.

تئاتر و سینما

معرفی پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

مهم‌ترین سالن‌های تئاتر شهر مشهد در این آمفی‌تئاتر قرار دارند که هفت سال قبل افتتاح‌شده‌اند. نمایش‌های معروفی در این سالن اجرا می‌شوند که بلیطشان را می‌توانید به‌صورت حضوری یا اینترنتی از سایت مشهد گیشه خریداری کنید. علاوه بر این، مکان سربسته‌ای نیز برای تماشای فیلم سه‌بعدی به‌عنوان پردیس سینمایی شهر مشهد وجود دارد که هم‌زمان چهار یا پنج فیلم به نمایش درمی‌آید.

✅ بازدید از مقاله بهترین مراکز تفریحی مشهد

مجسمه امیرکبیر

یکی دیگر از نقاط جذاب پارک ملت مشهد، مجسمه امیرکبیر است که سال ۸۹ از ایتالیا به ایران آورده شده است. این مجسمه طوری به خود امیرکبیر شباهت دارد که گویی خودش آنجا ایستاده است.

بلیط و ساعت فعالیت پارک ملت مشهد

رفتن به پارک نیازی به بلیط ندارد، اما بلیط ورودی برای شهربازی نفری ۱۵ هزار تومان است و برای سوارشدن به دستگاه‌ها نیز از 3 هزارتا 10 هزار متفاوت است. شهربازی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ تا ۲۳ و روزهای پنج‌شنبه و جمعه از ۱۱ تا ۲۳ باز است.

باغ‌وحش

معرفی پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

باغ‌وحش وکیل‌آباد در پارک ملت همه‌روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۶ فعالیت می‌کند که بلیط ورودی ۶هزار تومان است.

بخش‌های مختلف شهربازی پارک ملت مشهد

تفریحات در شهربازی پارک ملت مشهد به 3 قسمت تقسیم می‌شوند؛ هیجانی،‌ خانوادگی و کودکان. در ادامه با ما همراه باشید تا شمارا با تک‌تک این قسمت‌ها آشنا کنیم:

بازی‌های هیجانی

افرادی که دوست دارید سطح آدرنالین خود را بالا ببرید، آدرس را درست آمده‌اید، در پارک ملت مشهد باید کمربندهایتان را محکم ببندید و از بازی‌های هیجانی لذت ببرید.

پرواز در آسمان 

پرواز در آسمان پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

تابی چرخشی که تا 24 متر بالا می‌برد و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین فضا و زمین به دور خود می‌چرخد. کلان‌شهر مشهد از این ارتفاع زیر پاهای شما قرار خواهد گرفت و مدت 4 دقیقه‌ای که در آسمان هستید، تجربه‌ای هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی خواهید داشت. در نظر داشته باشید این دستگاه محدودیت قد برای افراد بالای 150 سانتی‌متر دارد و ظرفیت دستگاه 24 نفر است.

اسکیت بورد

اسکیت بورد پارک ملت مشهد
اسکیت بورد پارک ملت

در این بازی شما سوار یک اسکیت بورد بسیار بزرگ می‌شوید و روی یک ریل با ارتفاع 36 متر مانند کشتی صبا به دو سمت ریل حرکت می‌کنید. اسکیت بورد شهربازی مشهد با سرعت 85 کیلومتر در ساعت با اسکیت بوردهای دیگر شهرها خیلی فرق دارد، معنای اصلی هیجان را تجربه خواهید کرد. این دستگاه نیز محدودیت قد برای افراد بالای 150 سانتی‌متری دارد که با ظرفیت 16 نفر به مدت 3 دقیقه آدرنالین شما به بالاترین حد خود خواهد رسید.

 آکروجت فضایی

آکروجت فضایی وسیله‌ای که در ارتفاع 2 متری در میان فضا معلق می‌ماند و سپس به سمت عقب و جلو حرکت می‌کند. این دستگاه نیز محدودیت قدی برای افراد بالای 120 سانتی‌متری دارد و با ظرفیت 32 نفری که مدت‌زمان سوارشدن تا پیاده شدن 12 دقیقه است.

ترن هوایی 

ترن هوایی شهربازی مشهد سرعت 60 کیلومتر بر ساعت دارد که تا ارتفاع 18.5 متری از زمین بالا می‌رود. محدودیت قدی نیز 150 سانتی‌متر است که با ظرفیت 16 نفر به مدت 3 دقیقه هیجان خواهید داشت.

تاپ اسپین

تاپ اسپین پارک ملت مشهد
تاپ اسپین

در این دستگاه طوری هیجان‌زده خواهید شد که در هیچ جای دیگری تجربه نخواهید کرد، چرخش‌های پشت سر هم با سرعت 8 کیلومتر در ساعت که زمین و آسمان را در یک‌لحظه خواهید دید. با سوارشدن به تاپ اسپین پارک ملت بازهم آدرنالین شما به بیش‌ترین حد خود خواهد رسید. محدودیت قد نیز 140 سانتی‌متر است و با ظرفیت 32 نفر به مدت 3 دقیقه طول می‌کشد.

تاب گردان

تاب گردان یکی از وسیله‌های محبوب است که در تمام شهربازی‌های بزرگ وجود دارد. در این دستگاه که بر روی صندلی می‌نشینید، در ارتفاع 12 متری زمین کم‌کم سرعت افزایش می‌یابد و تاب گردان شروع به تاب خوردن می‌کند و دور خود می‌چرخد. لحظه‌ای که با بیش‌ترین سرعت می‌چرخد و بالا و پایین می‌رود، فریادهای هیجانی به گوش می‌رسد، دقیقاً همین‌جاست که آدرنالین در رگ‌هایتان به بالاترین حد ممکن می‌رسد. محدودیت قدی 140 سانتی‌متر است و با ظرفیت 40 نفری به مدت 4 دقیقه لذت خواهید برد.

سورتمه

سورتمه یکی از بازی‌های هیجانی و موردعلاقه خیلی‌ها است که با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و در قسمت‌های بالا، اطراف خود را خواهید دید. این دستگاه نیز محدودیت قدی 120 سانتی‌متری دارد که با ظرفیت 40 نفری به مدت 3 دقیقه طول می‌کشد.

کشتی دوقلو

کشتی دوقلو نیز شباهت زیادی به کشتی صبا دارد، اما در این کشتی بین آسمان و زمین در ارتفاع 4 متری با سرعت تاب می‌خورید و هیجان‌زده می‌شوید. با محدودیت قدی 140 سانتی‌متری و ظرفیت 24 نفری به مدت 3 دقیقه است.

گردباد

این بازی نیز از اسمش پیداست که شمارا با سرعت زیاد می‌چرخاند، طوری که حس گردباد بودن به شما دست دهد. این دستگاه مخصوص آن‌هایی است که عاشق سرعت هستند. با محدودیت قدی 150 سانتی‌متری و با ظرفیت 48 نفری به مدت 3 دقیقه است.

ورزش‌های معمولی

زمین‌های ورزشی مانند استخر روباز، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و… در این پارک وجود دارند، همچنین در اطراف این بوستان محلی برای دویدن و پیاده‌روی‌های روزانه تعبیه‌شده که در همه ساعات روز می‌توانید در این قسمت مشغول دویدن و پیاده‌روی باشید.

در ادامه هم می توانید با بهترین کافه های مشهد آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید