پارک ملی سنجای گاندی بمبئی

هندوستان کشوری پهناور و پر جمعیت است که همیشه برای گردشگران پر از شگفتی بوده است. فرهنگی متفاوت، غذاهای محلی تند و رنگارنگ، فیل ها و میمون ها، معابد شلوغ و پر جمعیت همیشه گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

0
53
معرفی پارک ملی سنجای گاندی بمبئی هند
پارک ملی سنجای گاندی بمبئی
پارک ملی سنجای گاندی بمبئیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 10Rating: 4.0پارک ملی سنجای گاندی بمبئی از جاذبه های شگفت انگیز کشور هند.پارک ملی سنجای گاندی بمبئی در فاصله یک ساعت و نیمی از دروازه شهر بمبئی واقع شده و برخلاف شهر پر سر و صدای بمبئی بسیار آرام و سرسبز و آرامش بخشست.

بازدید از پارک ملی سنجای گاندی بمبئی

هندوستان کشوری پهناور و پر جمعیت است که همیشه برای گردشگران پر از شگفتی بوده است. فرهنگی متفاوت، غذاهای محلی تند و رنگارنگ، فیل ها و میمون ها، معابد شلوغ و پر جمعیت همیشه گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. در کنار این جاذبه های گردشگری در هندوستان پارک های ملی وجود دارند که برای علاقمندان به طبیعت و طبیعت گردی بسیار جذاب و خاص و هیجان انگیز هستند. پارک ملی جیم کوربت، پارک ملی کازیرانگا، پارک جنگلی گیر، پارک ملی کلادو و پارک ملی سنجای گاندی بمبئی چند مورد از این پارک های ملی هستند. این مطلب برای همراهان سفرستان و گردشگرانی که به مقصد هندوستان بلیط هواپیما تهیه کرده اند و پارک ملی سنجای گاندی بمبئی در لیست جاذبه های مورد علاقه آن ها قرار گرفته است تهیه شده است.

معرفی پارک ملی سنجای گاندی

در نزدیکی شهر شلوغ و پر سر و صدای بمبئی در کشور هند یکی از زیباترین پارک های ملی هند قرار گرفته است. این پارک شاید در کنار دیگر پارک های ملی کشور هند از نظر مساحت بزرگ نباشد ولی دارای امکانات جالبی است که این پارک را برای گردشگران و مردم آن منطقه جالب توجه کرده است. این پارک برای وقت گذراندن افراد در کنار خانواده و تفریح کودکان بسیار مناسب است. پارک ملی سنجای گاندی در فاصله یک ساعت و نیمی از دروازه شهر بمبئی واقع شده است و برخلاف شهر پر سر و صدای بمبئی محیطی بسیار آرام و سرسبز و آرامش بخش دارد. در کنار طبیعت زیبا، این پارک محل زندگی هزاران گونه از حیوانات و جانداران مختلف از جمله شیر و پلنگ است.

تنوع زیستی در پارک ملی سنجای گاندی

معرفی پارک ملی سنجای گاندی بمبئی هند
پارک ملی سنجای گاندی بمبئی

بیش از 250 پرنده از جمله پرندگان بومی و پرندگان مهاجر و مرغ های دریایی و 40 گونه پستاندار و بیش از هزاران گونه از گیاهان در کنار 8 گونه دوزیست و 38گونه خزنده و انواع ماهی ها در این پارک ملی زندگی می کنند و از آن ها محافظت می شود. گیاهان و درخت های این پارک در اکثر فصل های سال سبز هستند و دارای برگ می باشند و با تصفیه هوا و اکسیژن سازی هوایی بسیار تمیز و مطبوع را برای بازدیدگنندگان ایجاد می کنند. بیشترین گیاهی که در جایجای این پارک به چشم می خورد گیاه بامبو است. در کنار بامبو طیف وسیعی از انواع درختچه ها و انواع ارکیده را می توانید در این پارک ببینید. همچنین انواع درخت های بسیار متنوع و جذاب در این پارک رشد کرده اند و از آن ها محافظت می شود.

بخش محافظت شده و آموزشی پارک ملی سنجای گاندی

یکی از مهم ترین بخش هایی که در این پارک وجود دارد محیط محافظت شده و آموزشی پارک ملی سنجای گاندی است. این بخش متعلق به Krishnagiri Upavan است و مساحت آن پنج و نیم کیلومتر مربع است. این بخش یک محیط محافظت شده و آموزشی است که در آن روند زندگی جانوارن و گیاهان و عوامل دخیل در انقراض آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

✅ بازدید از مقاله انواع رستوران های بمبئی

تور اتوبوس های حیات وحش در پارک ملی سنجای گاندی

در پارک ملی سنجای گاندی گونه های مختلفی از حیوانات زندگی می کنند. برای بازدید از این مناطق که محافظت نیز می شوند شما می توانید سوار اتوبوس هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده اند بشوید و برای مثال از منطقه ای که شیرها در آن زندگی می کنند بازدید کنید. مساحت منطقه زندگی شیرها 12 هکتار و مساحت محل زندگی ببرها 20 هکتار است. برای زیبایی و جذاب تر شدن منطقه برای گردشگران این مناطق به طور خاصی نورپردازی شده اند. در قسمتی دیگر از پارک ملی سنجای گاندی گونه های دیگر از پرندگان زندگی می کنند که بازدید از این قسمت برای گردشگران بسیار خاطره انگیز و جذاب خواهد بود. شما می توانید در این بخش از پارک گونه های مختلف پرندگان نظیر دارکوب، مرغ دریایی، بوجانگاییان (Drongo)، بوجانگای دم پارویی بزرگ (Racket- trailed Drongo)، مگس گیر بهشتی (Paradise Flycatcher) و انواع بسیار دیگر از پرندگان را ببینید. در اطراف برکه ها و دریاچه ها می توانید از انواع خزندگان مبنند مار پیتون، مار افعی، تمساح دیدن کنید.

تفریحات دیگر پارک ملی سنجای گاندی

معرفی پارک ملی سنجای گاندی بمبئی هند
پارک ملی سنجای گاندی بمبئی

در کنار دیدن از طبیعت بسیار زیبا و انواع حیوانات و پرندگان و خزندگان تفریحات دیگری نیز برای بازدید کنندگان از این پارک ملی در نظر گرفته شده است. گردشگران می توانند بر روی برکه و دریاچه و در میان نیلوفرهای آبی در کنارخانواده قایق سواری کنند. برای کودکان نیز پارک ها و باغ هایی مخصوص ساخته شده است.

در ادامه می توانید با جاذبه های بمبئی هندوستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید