پارک ملی کلادو هند

وقتی در مورد کشور هند صحبت می‌کنیم همگی یاد سرزمین عجایب با مردمی عجیب می‌افتیم که مذاهب و فرهنگ‌های متعدد و متنوعی دارند.

0
42
معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 23Rating: 4.0پارک ملی کلادو هند یک پارک بسیار خیره کننده و زیبا در کشور هند. پارک ملی کلادو هند بسیار زیبا و خیره‌کننده است اما دلیل اصلی بازدید از آن صرفا تماشای گونه‌های جانورانیست که نمی‌شود به‌راحتی در جایی دیگر آن‌ها را یافت.

معرفی پارک ملی کلادو هند

وقتی در مورد کشور هند صحبت می‌کنیم همگی یاد سرزمین عجایب با مردمی عجیب می‌افتیم که مذاهب و فرهنگ‌های متعدد و متنوعی دارند. با اینکه هرسال گردشگران زیادی بلیط هواپیما هند را تهیه می‌کنند تا از چنین چیزهایی دیدن کنند، اما لازم به ذکر است که دیدنی‌های این کشور پر رمزوراز فقط به مردمانشان ختم نمی‌شود. بلکه هندوستان جنگل‌های بکر و جانداران بسیار متنوعی دارد که جمعیت‌شان نیز کم نیست و بیشتر کسانی که به این کشور زیبا سفر می‌کنند از طبیعت زیبا و گونه‌های متعدد آن نیز دیدن می‌کنند. برای مثال در جهان حدود 400 میلیارد پرنده وجود دارد که جمعیت کل انسان‌ها در مقابل این رقم تنها به 5 میلیارد می‌رسد. حالا تصور کنید بیشتر این گونه‌های عجیب در پارک ملی کلادو هند باشند، پس ارزش آن را دارد که هر کسی در طول حیاتش حتی یک بار هم که شده از چنین گونه‌های نادر و زیبایی دیدن کند. ما در این مطلب می‌خواهیم پارک ملی کلادو هند (Keoladeo National Park) را به شما معرفی کنیم، تا اگر روزی بلیط هواپیما هند را تهیه کردید و ماجراجویی خود را به کشور هند آغاز نمودید، بتوانید از این پارک ملی و حیوانات خارق‌العاده‌اش دیدن کنید. پس با سفرستان همراه باشید.

پرندگان زیبای بهارات پور (bharatpur)

معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند

یکی از مهم‌ترین دلایل گردشگرانی که به پارک ملی کلادو غان سر می‌زنند، تماشای پرندگان زیبای بهارات پور است. خوشبختانه این پارک ملی بهترین جا، یا به‌عبارتی‌دیگر، آرمان ‌شهر این موجودات بی‌نظیر محسوب می‌شود. چرا که همه‌چیز برای محافظت و پرورش پرندگان بهارات پور فراهم شده است. نوعی درخت بسیار زیبا و منحصربه‌فرد به نام غان یا غانا نیز در این پارک ملی دیده می‌شود که زیبایی بی‌حدومرز پارک ملی کلادو غان را چند برابر کرده است.

سافاری‌ها در خدمتتان هستند

معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند

برای اینکه بتوانید هرچه بهتر تمام فضای زیبای پارک ملی را ببینید بهترین پیشنهاد سوار شدن بر جیپ‌های سافاری است. در حقیقت اگر از اکثر کسانی که به پارک ملی کلادو سرزده‌اند بپرسید، به شما خواهند گفت که اکثرشان از جیپ‌های سافاری استفاده کرده و نقاط مختلف پارک و همچنین گونه‌های بسیار زیبایی را از نزدیک دیده‌اند. فقط فراموش نکنید که حتما یک دوربین عکاسی خوب با سرعت شاتر بالا همراه خود داشته باشید و دوربین‌تان آماده‌به‌کار بوده و بتوانید از سوژه‌های تکرار نشدنی این پارک عکاسی کنید.

تاریخچه پارک ملی کلادو هند

معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند

درواقع در زمان‌های گذشته که خبری از پارک ملی نبود، این منطقه محافظت‌شده نبود و برعکس یک شکارگاه برای شاهزادگان هندی بود. یعنی آن‌ها بیشتر برای شکار گونه‌هایی نظیر گراز وحشی، سامبار، نیلگا (نوعی گراز) و چیتا به این منطقه می‌آمدند و ساعت‌های زیادی را مشغول شکار می‌شدند. این قضیه حتی در داستان‌های بسیار قدیمی و افسانه‌های هندی نیز آمده است. اما بعدها با کم شدن گونه‌های جانوران و شکار بی‌رویه، کم‌کم پارک‌ها تاسیس شدند و کار حفاظت از جانوران نیز آغاز شد.

✅ بازدید از مقاله پارک دایناسور تایلند
✅ بازدید از مقاله پارک ریکه تفلیس
✅ بازدید از مقاله پارک ملی مارماریس

هیجان تماشای حیوانات زیبا

معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند

با اینکه طبیعت پارک ملی کلادو هند بسیار زیبا و خیره‌کننده است اما دلیل اصلی بازدید از این پارک توسط گردشگران، صرفا تماشای گونه‌های جانورانیست که نمی‌شود به‌راحتی در جایی دیگر آن‌ها را یافت. تصور کنید داخل سافاری نشسته‌اید، مشغول عکاسی هستید و چند ببر را تماشا می‌کنید که در حال رد شدن هستند. جانورانی که تا قبل از آن، فقط در تلویزیون آن‌ها را دیده بودید! بدون شک تماشای گونه‌هایی نظیر عقاب، آبچلیک، چکاوک، تلیله، پیتا، پی‌پیت‌ها و … بسیار هیجان‌انگیز و تکرار نشدنی خواهند بود.

 بهترین زمان برای بازدید از پارک

معرفی پارک ملی کلادو هند
پارک ملی کلادو هند

خوشبختانه این پارک ملی در تمام طول سال باز بوده و گردشگران همیشه می‌توانند از آن دیدن کنند. اما به‌قول‌معروف هر چیزی زمان خاص خودش را دارد و اگر روزی قصد بازدید از پارک ملی کلاهو را داشتید توجه کنید که بهترین زمان برای بازدید، ماه‌های اوت (آگوست) تا نوامبر است. چرا که در این زمان قادر به تماشای بهترین گونه‌های پرندگان خواهید بود و می‌توانید عکس‌های بسیار زیبا و خارق‌العاده‌ای از آن‌ها بگیرید. همچنین فراموش نکنید که ماه‌های اکتبر تا فوریه نیز، زمان مناسب برای تماشای پرندگان مهاجر است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید