بازدید از پارک ملی کوبوک، صحرایی متروکه در آلاسکا

بسیاری از گردشگران دوست دارند به مکان‌های ناشناخته‌تری سفر کنند، به خصوص اگر جاذبه‌ای طبیعی را سراغ داشته باشند که کم‌تر کسی آن‌ را هدف سفرش قرار داده‌، برای بازدید از آن مشتاق‌تر می‌شوند؛ چون جاذبه‌های طبیعی این قابلیت را دارند که گردشگران را با عجایب خود بهت‌زده کنند و از طرفی اگر ناشناخته‌تر باشند، بکرتر و زیباتر خواهند بود. پارک ملی کوبوک “Kobuk” آلاسکا یکی از همین عجایب طبیعت را در خود جای داده است، جایی که نه اثری از جاده و بنی بشر بوده و نه هیچ امکاناتی در آن‌ تأسیس شده است.

0
520
خرید بلیط هواپیما آلاسکا
بلیط هواپیما آلاسکا
بازدید از پارک ملی کوبوک، صحرایی متروکه در آلاسکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 30Rating: 3.5بازدید از پارک ملی کوبوک، صحرایی متروکه در آلاسکا - خرید بلیط هواپیما آلاسکابسیاری از گردشگران دوست دارند به مکان‌های ناشناخته‌تری سفر کنند، به خصوص اگر جاذبه‌ای طبیعی را سراغ داشته باشند که کم‌تر کسی آن‌ را هدف سفرش قرار داده‌، برای بازدید از آن مشتاق‌تر می‌شوند؛ چون جاذبه‌های طبیعی این قابلیت را دارند که گردشگران را با عجایب خود بهت‌زده کنند و از طرفی اگر ناشناخته‌تر باشند، بکرتر و زیباتر خواهند بود. بلیط هواپیما آلاسکا

پارک ملی کوبوک آلاسکا

بسیاری از گردشگران دوست دارند به مکان‌های ناشناخته‌تری سفر کنند، به خصوص اگر جاذبه‌ای طبیعی را سراغ داشته باشند که کم‌تر کسی آن‌ را هدف سفرش قرار داده‌، برای بازدید از آن مشتاق‌تر می‌شوند؛ چون جاذبه‌های طبیعی این قابلیت را دارند که گردشگران را با عجایب خود بهت‌زده کنند و از طرفی اگر ناشناخته‌تر باشند، بکرتر و زیباتر خواهند بود. پارک ملی کوبوک “Kobuk” آلاسکا یکی از همین عجایب طبیعت را در خود جای داده است، جایی که نه اثری از جاده و بنی بشر بوده و نه هیچ امکاناتی در آن‌ تأسیس شده است. این پارک بین پارک‌های ملی آمریکا کمترین بازدید را داشته و در 48 کیلومتری مدار قطب شمال واقع شده است. از آنجایی که دسترسی به آن فقط از طریق هوایی ممکن است می‌تواند کمی خطرناک باشد. با ما در ادامه همراه باشید تا علت عجیب و بودن و خطرناک بودن این پارک را بررسی کنیم.

درباره پارک

خرید بلیط هواپیما آلاسکا
بلیط هواپیما آلاسکا

13 هزار سال پیش، زمانی که یخچال‌های طبیعی بخش بزرگی از آمریکا و خاک ارتباطی آلاسکا و آسیا را پوشش داده بودند، دره کوبوک دشت بی‌درختی بود که امروزه شبیه آن در منطقه سیبری پیدا شده است. بعد از اینکه شرایط اقلیمی عوض شد و سطح دریا بالا آمد، این خاک ارتباطی به زیر آب رفت و بلاخره دره کوبوک به شکل امروزی درآمد. دره‌ای که در انحصار کوه‌هاست و از بخش میانی رودخانه کوبوک و حیات‌وحش آن اطراف محافظت می‌کند. حتی آخرین ردیف درختان جنگل‌های شمالی به این دره ختم می‌شود و مسیر کوچ پرندگان آمریکای شمالی و آسیایی از آنجا می‌گذرد. در این دره، دشت‌های تندرا با درختان کاج و فان ادغام شده‌اند و امتداد رودخانه کوبوک را کویری از توده‌های شنی پوشانده است.

✅ بازدید از مقاله بهترین مکان‌های مشاهده شفق قطبی

مشخصات پارک

خرید بلیط هواپیما آلاسکا
پارک کوبوک آلاسکا

دره کوبوک که در زمینی به مساحت 1.7 میلیون مایل مربع کشیده شده و تمام زیبایی‌های طبیعت را در خود جای داده است. گل‌ها، تپه‌ها و تل‌ریزهای شنی، کوه‌های یخ‌زده، تندرا، رودخانه پرپیچ‌وخم و جنگلی از درخت‌های کاج در این دره به طبیعی‌ترین حال ممکن رها شده‌اند. اگر خوش‌شانس باشید و زمان مناسبی را برای خرید بلیط هواپیما آلاسکا برگزیده باشید می‌توانید از داخل هواپیمای کرایه‌ای، گله گوزن‌های شمالی را ببینید که سالی دوبار از این منطقه می‌گذرند؛ حدود 500 هزار گوزن در بهار به سمت شمال حرکت کرده و در پاییز به جنوب برمی‌گردند. از دیگر حیوانات این منطقه می‌توان به گرگ‌ها، روباه‌ها، پرنده‌های شکاری، ماهی‌های سالمون و خرس‌ها اشاره کرد.

✅ بازدید از مقاله شهر ویتی یر آلاسکا

شگفتی‌های پارک

شگفتی های پارک کوبوک الاسکا
پارک کوبوک الاسکا

بیش‌تر از هر چیزی درباره تپه‌های شنی این پارک صحبت می‌شود که بزرگ‌ترین تپه‌های محرک در قطب شمال هستند و در تعداد کمی از پارک‌های ملی آمریکا پیدا می‌شوند. این شن‌ها مساحتی بالغ بر 78 کیلومترمربع را پوشش داده‌اند و در عین حال ارتفاعشان هم بسیار بلند است. بلندی بعضی از این تپه‌ها به بیش از30 متر می‌رسد. این شن‌ها در طول ده‌ها هزار سال در اثر عقب‌نشینی و پیش‌روی یخچال‌ها از کوه‌هایی که دره را احاطه کرده‌اند، به وجود آمده‌اند. این تپه‌ها در هم‌جواری علف‌ها، گل‌های وحشی و زنبق‌های زرد، چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورند که زمینه بسیار قشنگی را برای عکس‌های عکاسان طبیعت و خریداران بلیط هواپیما آلاسکا می‌سازند.

✅ بازدید از مقاله غارهای یخی در جهان

نحوه دسترسی

دسترسی به پارک کوبوک آلاسکا
پارک کوبوک آلاسکا

با اینکه پارک ملی کوبوک در جای دور افتاده و پرتی واقع شده اما دسترسی به آن با مقداری هزینه امکان‌پذیر می‌شود، به این صورت که بعد از تهیه بلیط هواپیما آلاسکا و سفر به این ایالت باید به جایی بروید که مرکز اطلاع‌رسانی پارک کوبوک در آن واقع شده است. این مکان در “Kotzebue” بوده و با استفاده از پروازهایی تجاری از “Anchorage” می‌توان به آنجا رفت. البته راه دیگر این است که هواپیماهایی را از “Kotzebue” به صورت دربست اجاره کنید. خلبان‌ها با توجه به شرایط آب و هوایی، هرجایی که بخواهید شما را پیاده می‌کنند. حتی می‌توانید سوار قایق‌هایی شوید که از روستاهای مجاور به سمت این پارک حرکت می‌کنند. توصیه ما به ماجراجویان، علاقه‌مندان طبیعت و عاشقان کویر این است که بازدید از این نوع جاذبه‌ها را از قلم نیندازند، چرا که می‌توانند به بهشتی برای آن‌ها تبدیل شود.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آمریکا

زمان مناسب سفر

خرید بلیط هواپیما آلاسکا
بلیط هواپیما آلاسکا

تابستان بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما آلاسکا و بازدید از این عجایب طبیعت است. در این فصل روزهای طولانی و گرمی هوا بازدید را راحت‌تر و بی‌دردسرتر می‌کنند. با بالارفتن دما در اواخر بهار، یخ‌های رودخانه کوبوک می‌شکنند و اواسط ماه ژوئن تا اواخر جولای گل‌های وحشی و جنگل آن اطراف به نهایت زیبایی خود می‌رسند. در ماه آگوست باران و در ماه سپتامبر برف‌ها شروع به بارش می‌کنند، در اواخر آگوست، درختان کاج به رنگ زرد درمی‌آیند و دشت تندرا رنگ قرمزی به خود می‌گیرد و با هم نوید شروع مهاجرت گوزن‌های آمریکای شمالی را می‌دهند.

نحوه بازدید

خرید بلیط هواپیما آلاسکا
بلیط هواپیما آلاسکا

اکثراً گردشگرانی که بلیط هواپیما آلاسکا را به این منظور رزرو کرده‌اند، می‌دانند که سفر به چنین جاهایی برنامه‌ریزی کامل و دقیقی لازم دارد، چون هیچ مسیر مشخص یا تسهیلاتی به منظور عبور آسان از رودخانه یا اطراف وجود ندارد، به علاوه نمی‌توان وسایل لازم را از آنجا تهیه کرد و هیچ‌کس برای کمک به داد کسی نمی‌رسد؛ به همین دلیل برنامه‌ای که طرح می‌کنید باید کاملاً بدون خطا باشد. در صورتی که آمادگی کافی ندارید از افراد آشنا به این نوع سفرها کمک بگیرید یا به همراه یک راهنما سفر کنید. حتماً قبل از رزرو بلیط هواپیما آلاسکا هر آنچه که برای این سفر نیاز خواهید داشت را آماده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما آلاسکا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید