پارک کوهستان کرمانشاه

کرمانشاه شهری تاریخیست که در غرب کشورمان واقع شده است. این شهر دارای جاذبه های تاریخی به یادگار مانده از دوره های مختلف تاریخی است، حتی گفته می شود شهر کرمانشاه جز اولین سکونتگاه های بشری بوده و در دوره حکومت ساسانیان نیز دارای رونق و اعتبار خاصی بوده است.

0
13
معرفی پارک کوهستان کرمانشاه
پارک کوهستان کرمانشاه
پارک کوهستان کرمانشاهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 6Rating: 4.0پارک کوهستان کرمانشاه یکی از جاذبه های زیبا و بی نظیر کرمانشاه.پارک کوهستان کرمانشاه در شمال کرمانشاه و در نزدیکی مجموعه تاریخی طاق بستان بر دامنه کوه‌ ها قرار گرفته و جزو بزرگترین و زیباترین پارک های غرب کشور است.

آشنایی با پارک کوهستان کرمانشاه

کرمانشاه شهری تاریخیست که در غرب کشورمان واقع شده است. این شهر دارای جاذبه های تاریخی به یادگار مانده از دوره های مختلف تاریخی است، حتی گفته می شود شهر کرمانشاه جز اولین سکونتگاه های بشری بوده و در دوره حکومت ساسانیان نیز دارای رونق و اعتبار خاصی بوده است. قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما و آغاز سفرتان بهتر است کمی با شهر کرمانشاه  و زیبایی هایش آشنا شوید. بهترین زمان سفر به ناحیه غربی کشور فصل های بهار و تابستان است، زیرا دارای آب و هوای معتدل و بی نظیری است؛ پس آماده سفر شوید و به این خطه باستانی که در زمان های گذشته نام باختران داشته حرکت کنید. کرمانشاه مقصدی عالی برای ماجراجویان سفر است و هر ساله مسافران زیادی از داخل و خارج از کشور به این سرزمین سفر می کنند. در واقع سفر به چنین شهری تاریخی در دامنه رشته کوه های زیبای زاگرس تجربه ای خاطره انگیز برایتان خواهد بود و هیچ گاه از این سفر خسته و پشیمان نخواهید شد. کرمانشاه با بناهای زیبا و تاریخی و مردمانی مهمان نواز برایتان سفر خوبی را رقم می زنند. حال اگر طرفدار جاذبه های طبیعی و تفریحی باشید، این شهر می تواند میزبان خوبی برایتان باشد، همچنین برای دوستداران عکاسی نیز جاذبه های کرمانشاه می تواند بهترین انتخاب باشد. در این مقاله می خواهیم درباره یکی از جاذبه های زیبا و بی نظیر کرمانشاه به اسم پارک کوهستان کرمانشاه صحبت کنیم تا در سفرتان به شهر کرمانشاه از این جاذبه دیدنی بازدید کنید.

معرفی پارک کوهستان کرمانشاه

معرفی پارک کوهستان کرمانشاه
پارک کوهستان کرمانشاه

این بوستان در شمال شهر کرمانشاه و در نزدیکی مجموعه تاریخی طاق بستان بر دامنه کوه‌ ها قرار گرفته است و جزو بزرگترین و زیباترین پارک های غرب کشور است. پارک کوهستان با محیطی آرام در سال های اخیر به همت شهرداری شهر کرمانشاه ساخته شده است. این پارک دارای امکانات رفاهی و تفریحی بسیار خوبی است، به عنوان مثال آلاچیق‌ هایی برای پیک ‌نیک وجود دارد و همچنین مسیری برای پیاده ‌روی تعبیه شده و به بالاترین نقطه پارک می رسد که از بالاترین نقطه از چشم انداز زیبایی شهر کرمانشاه مدهوش خواهید شد. این چشم‌انداز زیبا در شب بی نظیرتر از روز است و به عنوان بام کرمانشاه معروف گشته است؛ به همین دلیل می توانید نمای 360 درجه ای از شهر را ببینید.  همچنین 2 آبشار مصنوعی، محل بازی کودکان، غرفه‌ های فروش تنقلات، سرویس بهداشتی و … نیز جزو امکانات رفاهی و تفریحی این پارک محسوب می شوند.

زیبایی های پارک کوهستان کرمانشاه

معرفی پارک کوهستان کرمانشاه
پارک کوهستان کرمانشاه

همانطور که اشاره کردیم پارک کوهستان جزو مهم ترین پارک های شهر کرمانشاه است، در واقع منطقه ای وسیع که اهالی شهر یا حتی مسافران و خریداران بلیط هواپیما ارزان نیز می توانند ساعاتی را به دور از هیاهوی شهری در آرامش باشند. اگر عصر ها و نزدیک غروب به این پارک بروید مطمئنا نفراتی را خواهید دید که مشغول پیاده روی، دوچرخه سواری و بادبادک بازی هستند.  این پارک همه ساله پذیرای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و به سبب موفعیت جغرافیایی این پارک، پس از گشت و گذار می توانید به راحتی به طاق بستان دسترسی داشته باشید و همین باعث می شود تا با یک تیر دو نشان بزنید. بهترین زمان برای بازدید از این پارک زیبا بهار و تابستان است و مدت زمان برای بازدید نیز نیم ساعت الی یک ساعت پیشنهاد می شود.

✅ بازدید از مقاله گوردخمه دکان داوود کرمانشاه

امکانات پارک کوهستان کرمانشاه

منطقه ای که پارک کوهستانی کرمانشاه قرار گرفته به علت موقعیت طبیعی و آب و هوای معتدل هموراه مورد توجه پادشاهان ساسانی بوده، به طوری که برایشان حکم تفرجگاه و شکارگاه سلطنتی داشته است. در دو طرف پارک، ایوان بزرگ طاق بستان، صحنه‌ های شکار شاه ساسانی حجاری شده است. مجموعه پارک کوهستان پیوند دهنده کوه با شهر است و به علت امکانات تفریحی و آثار تاریخی جزو پر بازدیدترین مناطق کرمانشاه محسوب می ‌شود.

بخش های پارک کوهستان کرمانشاه

معرفی پارک کوهستان کرمانشاه
پارک کوهستان

شهرداری کرمانشاه در پارک کوهستان امکانات رفاهی خوبی مانند برپایی پیک نیک تعبیه کرده تا مردم و گردشگران در روزهای تعطیل اوقات فراغت خود را آنجا سپری کنند. پارک کوهستان کرمانشاه شامل درختان کهنسال و تاریخی بسیاری است، همچنین شامل آبشارهای مصنوعی و آب نمایی هایی است که باعث جذب مسافران می شود و گردشی به یاد ماندنی به ارمغان می آورد، همچنین چند مورد زمین بازی برای خردسالان، کافه رستوران و بوفه های مواد غذایی نیز برای مردم تعبیه شده است. از امکانات پارک کوهستانی کرمانشاه می توان به دسترسی وسایل نقلیه اشاره کرد. این پارک دارای، سرویس بهداشتی و بوفه و پارکینگ، رستوران، اقامتگاه است، همچنین شامل پوشش شبکه اینترنتی بسیار عالی است. پارک کوهستان به پارک های شرقی و غربی طاق بستان می رسد و فضای مناسب و زیبایی برای گردش و تفریح محسوب می شود. همچنین در این پارک مکانی به نام پارک شادی برای کودکان و والدین با امکانات خوب ایجاد شده است تا برای همه رده های سنی دلچسب باشد. همچنین جمعه بازار کرمانشاه نیز در این پارک برگزار می شود. فراموش نکنید در این مسیر حتما به یکی از رستوران ‌ها و غذاخوری‌ های سنتی بروید و طعم دنده‌ کباب معروف کرمانشاه را بچشید و از ارتفاعات، منظره‌ فوق ‌العاده‌ زیبای شهر کرمانشاه را مشاهده کنید.

در ادامه می توانید با اورامانات کرمانشاه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید