پروازهای تاجیکستان و ایران از سر گرفته می‌‌شود

0
60
برقراری پروازهای تاجیکستان و ایران
پروازهای تاجیکستان و ایران
پروازهای تاجیکستان و ایران از سر گرفته می‌‌شودReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 2Rating: 3.5پروازهای تاجیکستان و ایران از سر گرفته می‌‌شود.پروازهای تاجیکستان و ایران و شرکت هواپیمایی تاجیکستان از بازگشایی و از سرگیری مجدد این پروازها خبر داد.

راه اندازی دوباره پروازهای تاجیکستان و ایران

پس از توقف چندین ماهه پروازهای مستقیم میان ایران و تاجیکستان به دلیل مسائل مالی که مسافران این مسیر را با مشکلات فراوان مواجه ساخته بود، شرکت هواپیمایی تاجیکستان از بازگشایی و از سرگیری مجدد این پروازها خبر داد.

پس از توقف پرواز شرکت آسمان ایران در مسیر دوشنبه مشهد و همچنین بروز مشکلات مالی برای شرکت تاجیک ایر تاجیکستان، دیگر پروازی مستقیما به سمت ایران انجام نمی‌شد و این موضوع مسافران را از نظر مالی و زمانی تحت فشار قرار داده بود.

اداره هواپیمایی کشوری تاجیکستان چندی پیش به شرکت وارش ایرلاین اجازه داد تا در مسیر مشهد دوشنبه، پرواز انجام دهد.

عزیز نبی زاده، معاون رئیس اداره هواپیمایی کشوری تاجیکستان دو روز پیش برنامه پرواز این شرکت هواپیمایی ایران به حریم هوایی تاجیکستان را تایید کرد.

قرار است نخستین پرواز شرکت وارش ایرلاین روز ششم ماه ژوئن با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ که حامل ۱۲۰ مسافر است از تاجیکستان به ایران انجام شود.

فروش بلیط هواپیما در خطوط مشهد دوشنبه مشهد، از ۱۵ مه با دریافت تاییدیه از مقامات تاجیکستان آغاز شده است. به گفته نمایندگی این شرکت هواپیمایی، بیشتر این بلیط‌ها به فروش رفته است. بهای بلیط هواپیما یک طرفه، از ۲۳۶۰ سامانی (۱۰ میلیون و ۵۲۴ هزار ریال) می‌شود و برای مسیر دو طرفه (رفت و بازگشت) ۳۷۵۰ سامانی (۱۶ میلیوون و ۷۲۳ هزار ریال) است.

دلیل توقف پروازها میان تاجیکستان و ایران

عبدالرضا محمدی، مدیر شرکت الماس شرق که نمایندگی شرکت هواپیمایی وارش در تاجیکستان است، به یک رسانه محلی گفت که به دلیل عدم وجود پرواز مستقیم به ایران، درخواست اجازه چنین پروازی را ارائه کردند و حالا طبق برنامه، این شرکت هفته‌ای یک پرواز به در این مسیر انجام خواهد داد.

به گفته عبدالرضا محمدی، پرواز در این خط هوایی روزهای پنج شنبه ساعت ۹:۱۵ دقیقه از فرودگاه مشهد آغاز خواهد شد و ساعت ۱۳:۰۰ نیز از فرودگاه دوشنبه به مشهد باز می‌گردد. در حال حاضر برنامه این پروازها هفته‌ای یک بار خواهد بود. اگر مشکل تاجیک ایر برطرف شود و پروازها به تهران مجددا راه اندازی شود، امکان پروازهای بیشتر فراهم می‌شود.

وی افزود: پروازها از دوشنبه به مشهد، باعث هزینه مسافرینی که مجبور بودند ابتدا به ترکیه یا دوبی رفته سپس به تهران پرواز کنند را کاهش داده است. اکثر مسافرانی که مجبور بودند از طریق کشورهای دیگر سفرشان را ادامه دهند یا صاحبین مشاغل بوده و یا برای مداوا خواستار سفر به ایران بودند.

پیشتر پروازهای تاجیکستان به ایران هفته‌ای دو بار انجام می‌شد. این پروازها را شرکت هواپیمایی آسمان ایر ایران در مسیر مشهد دوشنبه و شرکت تاجیک ایر در مسیر دوشنبه تهران انجام می‌دادند. اما به گفته مقامات، به دلایل اقتصادی، پرواز این شرکت‌ها، هشت و پنج ماه پیش متوقف شد.

متوقف نشدن پروازها توسط تاجیکستان

برقراری پروازهای تاجیکستان و ایران
پروازهای تاجیکستان و ایران

شرکت هواپیمایی آسمان ایر ایران ماه سپتامبر پرواز هواپیماهایش را از شهر مشهد به پایتخت تاجیکستان را در حالی قطع کرد و اما طرف‌های ایران و تاجیکستان علت قطع پروازها مشکلات و مسائل اقتصادی عنوان کردند.

نبی زاده نیز طی مصاحبه‌ای گفت که ما این پروازها را متوقف نکردیم، بلکه طرف ایرانی ما اعلام کردند که مشکل مالی دارند.

شرکت وارش که به جای آسمان ایر به حریم هوایی تاجیکستان وارد شده است، یک شرکت خصوصی است که سه سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در حال حاضر دو هواپیما، بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ و باینگ ۷۳۷-۳۰۰ دارد.

برای خرید بلیط هواپیما تاجیکستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید