پرواز خارجی با ترکیش ایرلاین

1
1151
خرید پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با ترکیش ایرلاین
پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با ترکیش ایرلاین
پرواز خارجی با ترکیش ایرلاینReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jul 12Rating: 4.5پرواز خارجی با ترکیش ایرلاین از ناکامی‌ها تا اوج آسمانپرواز خارجی با ترکیش ایرلاین با اینکه پر سابقه‎ترین خط هواپیمایی در قاره‏ی اروپا محسوب نمی‎شود، اما موفق شده است تا در سال‎های اخیر دل مسافران قاره‎ی سبز را برباید و آنقدر بلیط هواپیما بفروشد

پرواز خارجی با ترکیش ایرلاین از ناکامی‌ها تا اوج آسمان

ترکیش ایرلاین با اینکه پر سابقه‎ترین خط هواپیمایی در قاره‏ی اروپا محسوب نمی‎شود، اما موفق شده است تا در سال‎های اخیر دل مسافران قاره‎ی سبز را برباید و آنقدر بلیط هواپیما بفروشد تا به یکی از ایرلاین‎های برتر در اروپا تبدیل شود. شما نیز اگر قبلا از ایرلاین ترکیش ایرلاین بلیط هواپیما خریده‌اید و به خدمات این شرکت هواپیمایی علاقه‎مند شده‎اید یا اینکه در نظر دارید تا در آینده‎ی دور یا نزدیک با خط هواپیمایی ترکیش ایرلاین بیشتر آشنا شوید، در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا با ترکیش ایرلاین و خدمات آن بیشتر آشنا شوید.

دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاین در شهر استانبول قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی آتاترک و فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آیند. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر‌ worldairlineawards که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان راانجام می‌دهد،شرکت هوایی ترکیش ایرلاین را به عنوان هفتمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد. ترکیش ایرلاین هم اکنون ۳۳۳ هواپیمای عملیاتی دارد و حدود ۱۸۰ فروند هواپیمای دیگر نیز در دست سفارش دارد.

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین به عنوان بزرگترین ایرلاین کشور ترکیه، اصلی‌ترین پیمانکار ترانزیت ورود و خروج مسافران هوایی از این کشور است که در فرودگاه آتاتورک مستقر و پروازهایی به بیش از ۲۰۰ فرودگاه بین‌المللی در جهان برقرار می‌کند. هواپیمایی ترکیش ایرلاین با داشتن ۲۴۷ مسیر پروازی چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی به شمار می‌رود.

خرید پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش
پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش

اندرونی کابین‎ها درترکیش ایرلاین

سه نوع صندلی کلاس Business، کلاس Comfort و کلاس Economy در پروازهای این شرکت ارائه می‌شود.

کابین کلاس اکونومی

در کلاس «اکونومی» فضایی بین ۳۱-۳۲ اینچ (معادل ۷۸ سانتی‌متر) به مسافر ارائه می‌شود که شامل پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری و فضای استراحتی جهت قرارگرقتن پا می‌باشد. همچنین براساس نوع هواپیما سیستمی دیجیتال شامل ال سی‌دی، Mp3 player، رادیو و … می‌باشد، که مسافران ‌پروازهای بین‌المللی می‌توانند از بین شمار زیادی از برنامه‌ها، فیلم‌ها و موسیقی ملل، بر حسب علاقه خود، دست به انتخاب بزنند. در زمینه پذیرایی نیز، این شرکت مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم)، را در وعده‌های مختلف صبحانه، ناهار و شام، بسته به زمان پرواز ارائه می‌دهد. ترکیش ایرلاین جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران خود، در پرواز خارجی، خدمات گسترده‌ای را در زمینه “غذاهای ویژه” ازجمله رژیمی، غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و … ارائه می‌دهد.

کابین کلاس  Comfort

کلاس «کامفرت» یا راحت این شرکت در هواپیماهای B777-300 دارای فضایی با ابعاد ۴۶ اینچ (معادل ۱۱۶ سانتیمتر) در ۱۹.۵ اینچ (معادل ۵۰ سانتیمتر) و در سه ردیف (۲-۳-۲) می‌باشد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به مانیتورهای شخصی ۱۰.۶۶ اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و … می‌باشد. رستوران بیزینس کلاس با ارائه غذاهای سرد و در ظروف چینی و به همراه دسر، میوه و متخلفات دیگر سرو می‌شود.

خرید پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش
پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش

کابین کلاس بیزینس

کلاس «بیزینس» با ارائه صندلی‌هایی به طول ۷۵ اینچ (معادل ۱۸۸ سانتیمتر)، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جابه‌جایی و… به همراه خدمات یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌رود.

ترکیش ایرلاین در گردونه تاریخ

خرید پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش
پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش

۲۰ می ۱۹۳۳ شرکت هواپیمایی دولتی ترکیه به عنوان یکی از بخش‌های وزارت دفاع این کشور تاسیس شد. در این زمان تنها دو هواپیمای پنج نفره، دو هواپیمای چهار نفره و یک توپولوف ۱۰ نفره همه ناوگان هوایی این دپارتمان را تشکیل می داد.
دو سال بعد این بخش به سازمانی عمومی و تحت نام مدیریت عمومی ایرلاین‌ها بدل گشت تا اینکه در سال ۱۹۳۸ به مجموعه وزارت حمل و نقل این کشور منتقل گردید.

بعد از دوران جنگ فعالیت‌های این بخش با ایجاد مسیرهای پروازی بیشتر به شهرهایی چون آنکارا، آتن، بیروت، نیکوزیا و… گسترش یافت.

در سال ۱۹۵۶ دولت ترکیه نام ایرلاین را Turk Hava Yollari به اختصار (THY)  تعیین نمود. سپس به اتحادیه جهانی هواپیمایی (IATA) پیوست و یک سال بعد با فروش بخشی از سهام به شرکت بریتیش ایرویز، از خدمات فنی این شرکت بهره برد.

وقوع ۷ حادثه مابین سالهای ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۳ وضعیت این شرکت را در وضع بغرنجی قرار داده بود. تغییر دولت در ۱۹۸۳ و نگاه جدید به این شرکت هواپیمایی سبب تغییرات وسیع و نوسازی ناوگان آن گردید. در سال‌های آغازین قرن بیست و یکم، افتتاح ترمینال جدید در فرودگاه آتاتورک استانبول و عقد قراردادهای همکاری با ایرلاین‌های مطرح جهان، بر وسعت فعالیت‌های این شرکت افزود.

در سال ۲۰۰۴ میلادی ۳۶ هواپیمای ایرباس و ۱۵ بوئینگ جدید توسط این شرکت خریداری گردید. سرمایه‌گذاری‌های بعدی نیز به تدریج تزریق گردید تا رشد این شرکت نوپا سریعتر گردد. رشد انفجاری سفر گردشگران به ترکیه کشور نیز ادامه داشت بطوریکه امکانات و ناوگان این شرکت جوابگوی این رشد انفجاری نبود.

در اواخر سال ۲۰۱۳ شمار پروازهای این شرکت با افزایش تعداد مسیرهای آن به ۲۴۱ مقصد جهان رشد چشمگیری یافته بطوریکه در چهار سال اخیر از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به عنوان برترین شرکت هواپیمایی اروپا شناخته شده است.

نشان تجاری ترکیش ایرلاین

قبلا آرم این شرکت با زمینه‌ی سفید و نوشته قرمز بود که در سال ۲۰۱۰ برعکس شد. نوشته‌ی Turkish Airlines و نشان پرنده از مشخصه‌های هواپیماهای متعلق به این شرکت می‌باشند.

ترکیش ایرلاین در مقام حامی

خرید پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش
پرواز خارجی و بلیط هواپیما ارزان با هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاین هم اکنون شرکت پیش‌فرض ترانسفر تیم‌هایی چون بروسیادورتموند آلمان، المپیک مارسی و استون‌ویلای انگلستان است. این شرکت همچنین اسپانسر ورزشکاران مطرحی چون لیونل مسی، کوبی برایانت و وین رونی بوده و از رقابت‌های جام جهانی والیبال در سال ۲۰۱۰ حمایت مالی نموده است.

جوایز کسب‌شده توسط ترکیش ایرلاین

بهترین ایرلاین اروپا برای چهارسال متوالی از طرف Skytrax، بهترین ایرلاین جنوب اروپا و جایزه بهترین صندلی کلاس اقتصادی جهان در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ از افتخارات این شرکت هواپیمایی هستند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
turkishairlines.com
fa.wikipedia.org
theluxtraveller.com
turkishthinktank.net
farang.ir

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید