پرواز خارجی به دیدار عجایب هفتگانه جدید

0
330
خرید پرواز خارجی به دیدارکولوسئوم ایتالیا
پرواز خارجی به دیدارکولوسئوم ایتالیا
پرواز خارجی به دیدار عجایب هفتگانه جدیدReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Aug 12Rating: 4.5پرواز خارجی به دیدار عجایب هفتگانه جدیدپرواز خارجی به دیدار عجایب هفتگانه جدید اصلا تا به حال به قصد دیدن یکی از آنها بلیط هواپیما خریده‌اید؟ پرواز خارجی به ایتالیا مکزیک برزیل اردن پرو هند

پرواز خارجی به دیدار عجایب هفتگانه جدید

از عجایب جهان دیدنی جهان چقدر شنیده‌اید؟ اصلا تا به حال به قصد دیدن یکی از آنها بلیط هواپیما خریده‌اید؟ تهیه‌ی اولین فهرست عجایب هفتگانه‌ی جهان باستان را به مردی یونانی به نام انتیپاتر صیدایی نسبت می‌دهند که دو قرن پیش در شعری به برخی از آنها اشاره کرده‌است، اگرچه نسخه‌های کامل‌تر آن توسط هرودوتس، تاریخ نگار معروف و سرکتابدار کتابخانه‌ی اسکندریه  پیش از میلاد مسیح تهیه شد، از برخی از این آثار تنها خرابه‌ای بر جای مانده و از برخی دیگر نیز تنها به سبب یافته‌ها و کتاب‌های تاریخی مطلعیم، هرم بزرگ جیزه در مصر، باغ‌های معلق بابل، نیایشگاه آرتمیس، غول رودس، تندیس زئوس، فانوس اسکندریه و هالیکارناسوس این فهرست را تشکیل داده‌است.

بعدها و در دوران‌های تاریخی دیگر از جمله قرون 19 و 20 فهرست‌های دیگری مثل عجایب دوران قرون وسطا و … تنظیم شد. جذابیت‌های بناها، معماری شگفت‌انگیز و اشتیاق مسافران پروازهای خارجی برای دیدار از بناهای شکوهمند و اسرارآمیز تاریخی سبب شد تا در سال 2007 فهرستی از عجایب هفتگانه‌ی جدید تهیه شود.

این فهرست بر اساس بیش از 100 میلیون رای که توسط بنیاد New7Wonders انجام شد در هفت ژوئیه در لیسبون به جهان معرفی شد. اگر شما به دنبال مقصدی جالب برای تهیه‌ی بلیط هواپیما هستید با این عجایب آشنا شوید.

پرواز خارجی به چیچن اتیزا مکزیک

خرید خرپرواز خارجی به چیچن اتیزا مکزیک
پرواز خارجی به چیچن اتیزا مکزیک

بنایی به جا مانده از تمدن مایاها که مثل خود این قوم پر از رمز و راز است. بسیاری از باستان‌شناسان معتقند این بنا در میان قوم مایا به عنوان بنایی جادویی شناخته می‌شده‌است.

مایاها به نجوم علاقه‌ی بسیاری داشته و دستاوردهایی را هم در زمینه‌ی تنظیم تقویم به دست آورده بودند. تزیینات و شواهد به دست آمده از این بنا نیز نشان دهنده‌ی همین علاقه است، اما چیزی مخوف درباره‌ی چیچن اتیزا وجود دارد و آن این است که یافته‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد امکان دارد برای انجام مراسم مذهبی گاهانسان‌هایی را اینجا قربانی کرده باشند.

پرواز خارجی به دیدار مجسمه‌ی مسیح نجات دهنده برزیل

خرید پرواز خارجی به دیدار مجسمه‌ی مسیح نجات دهنده برزیل
پرواز خارجی به دیدار مجسمه‌ی مسیح نجات دهنده برزیل

این مجسمه حال یکی از نمادهای شهر ریو دو ژانیروی برزیل است، یکی از آن دیدنی‌هایی که بسیاری از مسافران پروازهای خارجی را به دیدن خود جلب می‌کند. این مجسمه‌ی غول‌پیکر 38 متر طول دارد و از بتنی خاص و انطاف‌پذیر برای ساخت آن استفاده شده‌است. این مجسمه در بالای کوه کورکووادو قرار دارد و رسیدن به آن خود می‌تواند گردشی جالب و به یادماندنی باشد. گفتنی است قدمت مجسمه‌ی مسیح با دستانی گشوده و حالتی که انگار شهر را در آغوش گرفته به قرن شانزدهم باز می‌گردد.

پرواز خارجی به دیدارکولوسئوم ایتالیا

خرید پرواز خارجی به دیدارکولوسئوم ایتالیا
پرواز خارجی به دیدارکولوسئوم ایتالیا

اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد رم تهیه کرده‌اید، بی‌تردید یکی از آن مکان‌هایی که باید در فهرست دیدنی‌های خود قرار دهید، آمفی تاتر قدیمی شهر، معروف به کولوسئوم است.

کولوسئوم یادآور جنگ‌های گلادیتورها است که جمعیتی نزدیک به 80هزار نفر را در خود جای می‌داده‌است؛ همین عظمت یکی از شگفتی‌های معماری این بنا است. در ساخت کولوسئم از بتن و آهک استفاده شده و سرداب‌های نیز برای نگهداری و انتقال گلادیاتورها و حیوانات وحشی بنا شده‌است.

در قرون وسطا این بنا تعطیل شد و پس از آن مدتی برای آموزش‌های مذهبی مورد استفاده قرار گرفت. قدمت این بنا به سال 80 میلادی بازگشته و در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده‌است.

پرواز خارجی به دیدار دیوار بزرگ چین

خرید پرواز خارجی به دیدار دیوار بزرگ چین
پرواز خارجی به دیدار دیوار بزرگ چین

چین یکی از کشورهایی است که میزبان گردشگران و جهانگردانی است که روزانه پروازهای خارجی آنها را به شهرهای مختلف این کشور می‌رسانند. درباره‌ی عظمت این دیوار افسانه‌های بسیاری وجود دارد به طور مثال برخی معتقدند از جو زمین و از درون یک فضاپیما این دیوار مشخص است، البته این موضوع مورد ابهام و اختلاف است.

در فاصله‌ی قرن پنجم تا هشتم پیش از میلاد، برای دفاع از کشور در برابر اقوام شمالی، برج‌های نگهبانی و دیوارهایی مرزی بنا شد. بعدهااپراتور چین شی هوان دیوارها را برای حفاظت از مرزهای شمالی، یکپارچه کرد. روایت‌هایی نشان می‌دهد در دوران سلسله‌ی خان، طول این دیوار به 10 هزار کیلومتر رسید و حتی در ادامه به 50 هزار کیلومتر رسید! آنچه امروز از آن می‌‌بینیم دیواری به طول 21 کیلومتر است.

دیوار چین در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به عنوان نمونه‌ای جالب از معماری و مهندسی شگفت‌انگیز با توجه به دورانی که در آن ساخته شده، ثبت گشته‌است.

پرواز خارجی به ماچو پیچو پرو

خرید پرواز خارجی به ماچو پیچو پرو
پرواز خارجی به ماچو پیچو پرو

مایاها و اینکاها از تمدن‌های اسرارآمیز آمریکا هستند که همواره بازدید از آثار به مانده از آنها برای گردشگران شگفت‌انگیز و به یاد ماندنی است. ماچو پیچو به سبک معماری اینکاها بنا شده‌است. اگر به ماچو پیچو رفتید حتما از معبد خورشید دیدن کنید. تاریخ ماچو پیچو با خانه‌های مدور و معبد خورشید با مجموعه‌ای از داستان‌های خیالی و واقعی روایت می‌شود.

پرواز خارجی به پترا اردن

خرید پرواز خارجی به پترا اردن
پرواز خارجی به پترا اردن

شهری صخره‌ای که در دل کوه‌ها و سنگ‌های سرخ و صورتی قرار گرفته و همین هم زیبایی آن را دو چندان می‌کند. قدمت پتراها به قرن‌ها پیش و زمان حکمت نطبی‌ها باز‍می‌گردد؛ این شهر پس ازمیلاد مسیح نیز دوران‌هایی از رونق را تجربه کرده تا آنگه سرانجام برای همیشه خالی از سکنه می‌شود.

پرواز خارجی به تاج محل هند

خرید پرواز خارجی به تاج محل هند
پرواز خارجی به تاج محل هند

شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از مسافران پروازهای خارجی، تنها به قصد دیدار این بنا، بلیط هواپیمای خود را به مقصد هند می‌گیرند. سرگذشت عاشقانه‌ی این بنا نیز در جذابیت آن بی‌تاثر نبوده‌است.

تاج محل در واقع آرامگاه ارجمند بیگم بانو ملقب به ممتاز محل، همسر شاه جهان، پادشاه مغولی است؛ شاه جهان پس از درگذشت همسرش که شاهزاده‌ای ایرانی بود تا چند روز خود را از شدت ناراحتی در اتاق حبس کرد. ساخت این بنا 22 سال طول کشیده و چندین هزار کارگر در ساخت آن نقش داشته‌اند.

چه از دوستداران بناهای تاریخی باشیم و چه نه، عجایب هفتگانه، بخشی از میراث فرهنگی و تمدن بشری است که باید دسته کم برای یک بار هم که شده از آنها دیدن کنیم. شما قصد دارید بلیط هواپیمای خود را ابتدا به کدام یک از این مقاصد بگیرید؟

برای جستجوی پرواز خارجی مقاصد مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید