بلیط هواپیما عمان و آشنایی با ایرلاین عمان ایر

اگر تابه‌حال با ایرلاین عمان ایر سفر نکرده‌اید بهتر است یک‌بار هم که شده بلیط هواپیما خود را از این ایرلاین تهیه کرده و پرواز خارجی خود به مقصد عمان یا دیگر کشورها را توسط این ایرلاین انجام دهید، زیرا این ایرلاین یکی از ایرلاین‌های خوب در آسیا شناخته شده و در عین ارائه یک سفر لاکچری، قیمت‌های بسیار مناسبی نیز به همراه دارد.

1
625
خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان
بلیط هواپیما عمان و آشنایی با ایرلاین عمان ایرReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jun 7Rating: 3.5بلیط هواپیما عمان و آشنایی با ایرلاین عمان ایر - خرید پرواز خارجی از اپلیکیشن سفرستاناگر تابه‌حال با ایرلاین عمان ایر سفر نکرده‌اید بهتر است یک‌بار هم که شده بلیط هواپیما خود را از این ایرلاین تهیه کرده و پرواز خارجی عمان یا دیگر کشورها را توسط این ایرلاین انجام دهید، زیرا این ایرلاین یکی از ایرلاین‌های خوب در آسیا شناخته شده و در عین ارائه یک سفر لاکچری، قیمت بلیط هواپیما عمان

آشنایی با ایرلاین عمان ایر

اگر تابه‌حال با ایرلاین عمان ایر سفر نکرده‌اید بهتر است یک‌بار هم که شده بلیط هواپیما خود را از این ایرلاین تهیه کرده و پرواز خارجی عمان یا دیگر کشورها را توسط این ایرلاین انجام دهید، زیرا این ایرلاین یکی از ایرلاین‌های خوب در آسیا شناخته شده و در عین ارائه یک سفر لاکچری، قیمت‌های بسیار مناسبی نیز به همراه دارد.

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی از ایرلاین‌های عالی در آسیا، یعنی عمان ایر، آشنا کرده و اطلاعاتی را در مورد این ایرلاین و چگونگی سفر با آن ارائه دهیم.

تاریخچه و ناوگان هوایی ایرلاین

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

ایرلاین ملی کشور عمان، یعنی عمان ایر (WY) در سال 1993 تأسیس شده است و مرکز فعالیت آن در شهر موسکات و در فرودگاه بین‌المللی موسکات (MCT) قرار گرفته است. این ایرلاین به‌طور کامل توسط دولت عمان اداره می‌شود و صاحب آن دولت عمان است. این حمل‌کننده هوایی در کشور عمان، سالیانه بلیط‌ هواپیما زیادی را به فروش رسانده و به 45 مقصد در 27 کشور مختلف در خاورمیانه، آفریقا، آسیا و اروپا، پروازهای خارجی مختلفی را به انجام می‌رساند.

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

بین این مقاصد مختلف چهار مقصد داخلی در کشور عمان نیز وجود دارند. بزرگ‌ترین مقصد بین‌المللی عمان ایر، کشور هندوستان می‌باشد که در این کشور به 11 فرودگاه مختلف پروازهای گوناگونی را انجام می‌دهد. عمان ایر همچنین دارای توافق هوایی با هفت ایرلاین دیگر می‌باشد که پروازهای مشترکی را با این ایرلاین‌ها انجام می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

ناوگان هوایی این ایرلاین از 41 ایرباس، بوئینگ و هواپیماهای امبرائر (Embraer) تشکیل شده است. بیشتر این هواپیماها دارای کابین‌های رده اقتصادی و رده تجاری (Economy and Business Class) می‌باشند، هرچند برخی از هواپیماهای ایرباس A330-300 این ایرلاین نیز دارای کابین‌های درجه‌یک (First Class) نیز می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

ریشه و تاریخ تأسیس و شروع فروش‌های بلیط هواپیما ایرلاین عمان ایر به سال 1970 باز می‌گردد. در این زمان سرویس‌های بین‌المللی عمان (OIS) تأسیس شده بود. این شرکت به یک فراهم‌کننده هواپیماهای شهری در فرودگاه بیت‌الفرج تبدیل شده بود. در سال 1972 OIS فعالیت‌های خود را به یک پایانه در فرودگاه بین‌المللی سئب (Seeb) انتقال داد.

خرید بلیط هواپیما عمان
بلیط هواپیما عمان

این شرکت قسمت ناوگان‌های هوایی سبک ایرلاین خلیج (Gulf Air) را در سال 1977 عهده‌دار شد. در همان سال این شرکت قسمت مهندسی ناوگان هوایی را نیز تأسیس کرد. رشد و گسترش سریع صنعت هوانوردی شهری در عمان، شرکت OIS را به ساختن تسهیلات گوناگون شامل آشیانه‌های هواپیما، کارگاه‌ها و آذوقه رسانی در حین پرواز- سوق داد و دلیل آن فراهم نمودن تسهیلات کافی برای فعالیت‌های افزایش یافته بود.

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

در سال 1981 سرویس‌های هوانوردی عمان به یک شرکت سهامی تبدیل شد. OAS همچنین 13 فروند هواپیما را از گولف ایر خریداری کرد که این کار به این شرکت اجازه داد تا هواپیماهای توربوپروپ فوکر (turboprops Fokker) 27-600 را با سری -500 آن‌ها جایگزین کند. در سال بعد سرویس‌های جت را مشترکاً با ایرلاین گولف ایر به شهر صلاله آغاز نمود.

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

از سال 1983 تا 1993، این شرکت تجهیزات جدید خریداری کرده و تسهیلات نو راه‌اندازی کرد تا سرویس‌های خود را بهبود بخشد؛ و سرانجام در سال 1993 ایرلاین عمان ایر تأسیس شده و مسافران زیادی با خیالی آسوده شروع به خریداری بلیط هواپیما کرده و پروازهای خود را توسط این ایرلاین انجام دادند.

چگونگی چک-این در ایرلاین عمان ایر

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

چک-این آنلاین برای تمامی مسافرانی که بلیط هواپیما عمان ایر تهیه کرده‌اند و پرواز خارجی خود را توسط این ایرلاین انجام می‌دهند، مهیا می‌باشد. چک-این آنلاین را مسافران می‌توانند از سایت و یا اپلیکیشن موبایل، در هرزمانی بین 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از پرواز به انجام برسانند. پیشخوان‌های مخصوص چک-این در فرودگاه نیز 60 دقیقه مانده به پرواز بسته می‌شوند.

مجوز بار در این ایرلاین

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

مسافرانی که توسط عمان ایر پرواز خارجی خود را انجام می‌دهند، اگر در درجه اقتصادی باشند، می‌توانند یک عدد کیف همراه تا وزن 7 کیلوگرم را به همراه خود به داخل هواپیما بیاورند که طول این کیف یا هر وسیله دیگر نباید بیش از 115 سانتیمتر باشد. مسافرانی که در درجه تجاری و یا اتاقک درجه‌یک مسافرت می‌کنند، می‌توانند علاوه بر یک قطعه کیف یا وسیله همراه یک کیف دیگر را نیز با خود به داخل هواپیما حمل کنند که مجموع وزن آن‌ها نباید بیش از 14 کیلوگرم باشد. در قسمت بارهای چک شده نیز مجوز وزن چمدان‌های شما با توجه به رده اتاقکی که در آن مسافرت می‌کنید می‌باشد. در رده اقتصادی وزن بار نباید بیش از 30 کیلوگرم باشد و در رده تجاری نیز نباید بیش از 40 کیلوگرم باشد. در صورت وجود اضافه‌بار، هزینه آن از شما دریافت خواهد شد.

صندلی‌های ایرلاین عمان ایر

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

اگر بلیط هواپیما را از عمان ایر خریداری کنید، خواهید دید که این ایرلاین در برخی از ناوگان‌های هوایی خود همانند ایرباس A330-300 دارای سه رده اتاقک، اقتصادی، تجاری و درجه‌یک می‌باشد؛ اما اگر شما به دنبال جای اضافی و راحت‌تر در رده اقتصادی می‌باشید می‌توانید با پرداخت یک هزینه جزئی، صندلی خود را با یک صندلی در ردیف اضطراری، عوض کنید.

سرویس‌های هنگام پرواز در ایرلاین عمان ایر

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

مسافرانی که با عمان ایر سفر می‌کنند، قادر خواهند بود که در هنگام پرواز از فیلم‌ها و بازی‌های گوناگون در قسمت سرگرمی درون هواپیما استفاده کنند. همچنین مجله‌های گوناگون نیز در هنگام پرواز در اختیار شما گذاشته خواهد شد و با توجه به رده‌ای که در آن سفر می‌کنید خواهید توانست از منوهای غذاهای گوناگون و متنوع این ایرلاین نیز استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

روی‌هم‌رفته ایرلاین عمان ایر ارزش خریداری بلیط هواپیما را داشته و شما خواهید توانست با سفر توسط این ایرلاین یک خاطره به‌یادماندنی در حین پرواز را رقم بزنید.

خرید پرواز خارجی عمان از عمان ایر
پرواز خارجی عمان

برای خرید بلیط هواپیما عمان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه پرواز خارجی

منبع
seatguru.com
suvarnabhumiairport.com
skyscanner.com

یک دیدگاه

  1. ۱۶ آذر ساعت ۴/۵ به مقصد بنگلور از تهران پرواز داشتم توقف در مسقط بود به بنگلور رسیدم کوله در مسقط جا مانده بود با هزینه زیاد کوله را گرفتم یعنی به شهر دیگر اورده بودند در فرودگاه مهرآباد خانمی که در گیت بود بسیار بی ادب و توهین آمیز برخورد داشت ساعت ۴/۵ روز ۱۶ آذر ۱۰۰ دلار بابت کوله پشتی از من گرفت من به کسی توصیه ایرلاین عمان را نمیکنم
    برای من خاطره خیلی بدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید