پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان از کرمان تا بارسلون

0
513
خرید آنلاین پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان
پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان
پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان از کرمان تا بارسلونReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jul 8Rating: 4.0پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان از کرمان تا بارسلوناپرواز با هواپیمایی ماهان از کرمان تا بارسلونا امروزه ایرلاین‌ها و خطوط هواپیمایی مختلفی در کشور ما به فعالیت مشغول هستند و هواپیماهای خود را در آسمان این مرزو بوم به پرواز در می‎آورند.

پرواز خارجی با هواپیمایی ماهان از کرمان تا بارسلون

امروزه ایرلاین‌ها و خطوط هواپیمایی مختلفی در کشور ما به فعالیت مشغول هستند و هواپیماهای خود را در آسمان این مرزو بوم به پرواز در می‎آورند. این مسأله باعث شده است تا بخش خصوصی نیز همپا و همسنگ بخش دولتی در صنعت هوانوردی ایران حضور پررنگ داشته باشد و مسافر ایرانی هنگام خرید بلیط هواپیما و جست‎وجو برای ایرلاین، فرصت انتخاب پیدا کند و بتواند بر مبنای سلیقه و علاقه، بهترین ایرلاینی که به نیازهای سفر وی پاسخ می‎گوید را انتخاب کند.

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا با هواپیمایی ماهان، به عنوان یکی از ایرلاین‎های موفق ایرانی بیشتر آشنا شویم.

هواپیمایی ماهان در سال ۱۳۷۱ با برخورداری از دو فروند هواپیمای مسافربری، تأسیس گردید. شرکت هواپیمایی ماهان خدمات رسانی خود را در سال ۱۳۷۲ با برقراری پرواز بین شهر کرمان و پایتخت ایران، تهران، آغاز نمود. شروع پروازهای بین‌المللی این شرکت به اواخر سال ۱۳۷۲ بر می‌گردد کی طی آن پرواز تهران به مقصد دبی صورت پذیرفت.

در سال ۱۳۷۸ اولین هواپیمای ایرباس ای۳۰۰ به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید و در سال ۱۳۷۹ به عضویت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) پیوست. در سال ۱۳۸۰ شرکت، هواپیمای‌های پیشرفته ایرباس ای۳۱۰ را وارد، که باعث تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور شد. در سال ۱۳۸۱ مقاصد جدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری‌لانکا و دهلی در هند، به شبکه پروازی ماهان اضافه گردید. در سال ۱۳۸۳ مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه‌اندازی گردید.

در سال ۱۳۸۴ با ورود ۴ فروند ایرباس ای۳۲۰ به ناوگان ماهان وارد گردید و این شرکت به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در ایران تبدیل شد. شروع پروازهای ماهان به مقاصد منچستر ولاهور در پاکستان در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید. در سال ۱۳۸۶ تعداد پروازهای دوبی به دو بار در روز افزایش و پرواز بانکوک  به صورت روزانه انجام شد. همچنین ۳ فروند هواپیمای مدرن بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ به ناوگان اضافه گردید.

خرید آنلاین پرواز خارجی کرمان بارسلون هواپیمایی ماهان
پرواز خارجی کرمان بارسلون هواپیمایی ماهان

در ادامه روند رو به رشد شرکت هواپیمایی ماهان، نوسازی ناوگان این شرکت از طریق افزودن هواپیماهای دور برد و پهن پیکر ایرباس ۳۴۰ که به تدریج از سال ۱۳۸۴ به ناوگان هوایی افزوده شدند، این شرکت موفق گردید تا ظرفیت جدیدی در مسیرهای پروازی موجود خود ایجاد کرده و در صدد توسعه مقاصد پروازی خود در سطح بین‌المللی باشد.

در سال ۱۳۸۹ افتتاح پرواز مستقیم از تهران به آلماتی در قزاقستان انجام شد. برقراری پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول در سال ۱۳۹۰ آغاز گردید. شرکت تعداد ناوگان در سال ۱۳۹۱ به ۴۵ هواپیما افزایش داد و که مقارن با افزایش پروازها به اربیل و آنکارابود. در سال ۱۳۹۲ شروع پروازهای ماهان به کویت از طریق تهران و شیراز آغاز و همچنین پروازهایتهران-گوانجو به سه پرواز در هفته افزایش یافت.

در حال حاضر این شرکت از تعداد ۶۰ فروند هواپیما جهت انجام پروازهای خود به ۲۴ مقصد بین‌المللی در اروپا، خاور دور و خاور میانه (شامل شهرهایی همچون دوسلدرف، مونیخ، میلان، مسکو، کیف، پاریس، بارسلونا، کپنهاگ، استانبول، آنکارا، شانگهای، گوانگژو، پکن، بانکوک، کوالالامپور، دهلی، دبی، آتن، آلماتی، ایروان، بغداد، نجف، بیروت، دمّام، دمشق، اربیل، جده، کابل، کویت، …) بهره می‌برد. همچنین شرکت هواپیمایی ماهان دارای شبکه پرواز گسترده داخلی به مقصد ۳۲ شهر می‌باشد.

بیش از پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت هواپیمایی ماهان جابجا شده‌اند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بین‌المللی پرواز داشته‌اند.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه پرواز خارجی سفرستان

منبع:
mahan.aero/fa
fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید