پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه های دنیا – قسمت اول

0
394
بلیط هواپیما برای پرواز خارجی برای نشستنی ترین فرودگاه
پرواز خارجی برای نشستنی ترین فرودگاه
پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه های دنیا - قسمت اولReviewed by تحریریه پرواز خارجی on May 24Rating: 4.5پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه های دنیا - قسمت اولشاهد این مدعا هم نظرسنجی است که به تازگی توسط وب‌سایت PrivateFly صورت گرفته است تا نشستنی‎ترین فرودگاه‎هایی که باید برای نشستن بر روی باند زیبایشان بلیط هواپیما خریداری کرد.

پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه های دنیا – قسمت اول

باید با اطمینان اعلام کنیم که مثل معروف «کوچک زیباست» تقریباً رَدخور ندارد و حتی در عالم فرودگاه و فرودگاه‎سازی نیز که عرصه‏ نشست‌وبرخاست هواپیماهای پهن پیکر است نیز مصداق پیدا می‎کند و درست از کار در می‎آید.

شاهد این مدعا هم نظرسنجی است که به تازگی توسط وب‌سایت  PrivateFly صورت گرفته است تا نشستنی‎ترین فرودگاه‎هایی که باید برای نشستن بر روی باند زیبایشان بلیط هواپیما خریداری کرد و در نزدیکی آن‎ها برای اقامت، هتل رزرو کرد، مشخص شوند. نکته‎ی جالب اینکه در این نظرسنجی بر خلاف باور رایج که احتمالاً نشستنی‌ترین و زیباترین فرودگاه‎ها را وسیع‎ترین و اسم و رسم‎دارترین آن‎ها نیز می‎داند، مشخص شده است که فرودگاهی نقلی با تنها 400 متر باند برای تیک‎آف هواپیما در قلب جزایر کارائیب، از نگاه مسافران، نشستنی‎ترین فرودگاهی است که می‎توان برای پرواز در آسمان تماشایی‌اش، بلیط هواپیما خریداری کرد.

این فرودگاه که در منطقه‎ی Saba در جزایر کارائیب واقع شده است، یکی از زیباترین باندهای فرودگاهی است که از میان پیچ‎وخم صخره‎هایی که در دامنه‎ی کوه‎های سربه فلک کشیده‌ی این جزیره قرار دارند، به ناگهان از میان آب‌های نیلگون اقیانوس در برابر چشمان هوانوردان سبز می‎شود.

بلیط هواپیما برای پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه
پرواز خارجی به نشستنی ترین فرودگاه

البته نشستن در باند فرودگاه دیدنی Saba کار هر خلبانی نیست و خلبانان باید آموزش‌های ویژه‌ای را پشت سر گذاشته باشند تا از پس نشاندن هواپیمای خود در باند چند صد متری این فرودگاه منحصربفرد بر بیایند، این را هم باید اضافه کنیم که نشستن بر روی باند کوچک این فرودگاه تنها با مهارت و زبردستی خلبان، امکان‎پذیر نمی‎شود و علاوه بر زبردستی خلبان، فقط مسافران هواپیماهای کوچک ملخی این بخت را بدست می‎آورند تا در باند فرودگاه Saba بر زمین بنشینند.

در آخرین نظرسنجی PrivateFly که همه ساله از سوی این مؤسسه برگزار می‎شود، در حدود 8000 نفر شرکت کرده‎اند و از میان 122 نامزد، نشستنی‎ترین فرودگاهی را که برای سفر به آن باید بلیط هواپیما خرید، انتخاب کرده‎اند.

در صدر این فهرست، زیباترین فرودگاه‎های این عالم خاکی قرار گرفته‎اند که بعضی از آن‌ها در دل جنگل‎ها مخفی هستند و برخی دیگر در سایه‎ی آسمانخراش‌های شهری پنهان شده‎اند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای پرواز خارجی به مقصد نشستنی ترین فرودگاه
بلیط هواپیما برای پرواز خارجی به مقصد نشستنی ترین فرودگاه

 در این فهرست حتی نام فرودگاه کوچکی به چشم می‎خورد که به دلیل همسایگی با یکی از جاده‎های گذری، عابران و ماشین‎ها را مجبور می‎کند تا با نشست ‎و برخاست هر هواپیما از فرودگاه، قدری تأمل کنند تا پس از عبور هواپیما نوبت عبور از مسیر باریک به آن‌ها نیز برسد.

با وب‌سایت سفرستان همراه باشید تا در قالب این مطلب دو قسمتی با نشستنی‎ترین فرودگاه‎های جهان بیشتر آشنا شوید و لااقل این آگاهی را داشته باشید که اگر روزی دست بر قضا گذر شما نیز به یکی از فرودگاه‎های دیدنی افتاد، حواستان حسابی جمع باشد که هنگام خرید بلیط هواپیما صندلی درست را برای نشستن خود انتخاب کنید و منظره‎ی زیبای نمایان در قاب پنجره‎ی هواپیما را از دست ندهید. در قسمت دوم این مطلب در مورد چند عدد از نشستنی‌ترین فرودگاه‏های جهان بیشتر برایتان سخن خواهیم گفت.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید