پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش همسفر پروازهای دور و نزدیک

362
خرید پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش همسفر پروازهای دور و نزدیکReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Oct 8Rating: 4.0پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش همسفر پروازهای دور و نزدیکپرواز خارجی با هواپیمایی اتریش همسفر پروازهای دور و نزدیک شرکت هواپیمایی اتریش در شهر وین پایتخت کشور اتریش بلیط هواپیما به اتریش

پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش همسفر پروازهای دور و نزدیک

شرکت هواپیمایی اتریش در سال ۱۹۵۷ میلادی در شهر وین پایتخت کشور اتریش فعالیت خود را به عنوان هواپیمایی ملی کشور اتریش آغاز کرد و حدود یک سال بعد با ناوگانی متشکل از چهار فروند هواپیمای کوچک جثه زندگی خود در آسمان را با فروش بلیط ارزان هواپیما برای پرواز خارجی از وین به مقصد لندن جشن گرفت.

نزدیک به ده سال طول کشید تا شرکت هواپیمایی اتریش آنقدر ناوگان پروازی خود را توسعه بخشد تا توانایی پرواز خارجی بر فراز اقیانوس اطلس را بدست بیاورد و قادر باشد تا مسافران را از قاره اروپا به امریکا یا بالعکس برساند. به همین دلیل نیز این شرکت برای اولین در سال ۱۹۶۸ میلادی بلیط هواپیما به مقصد نیویورک فروخت و مسافران اتریشی و اروپایی را بدون توقف بین شهرهای وین و نیویورک جابه‎جا کرد.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline

شرکت هواپیمایی اتریش از آن دست ایرلاین‎هایی است که معتقد هستند ایرلاین خوب، ایرلاینی است که همیشه «آهسته و پیوسته» پرواز کند. برای همین خاطر نیز در کارنامه شرکت هواپیمایی اتریش به ویژه تا سال ۲۰۰۰ میلادی از «گهی تند و گهی کند رفتن» خبری نیست و این شرکت در تمام این سال‎ها برنامه توسعه متوازن اما به دور از هیاهو و جنجال را در پی گرفته است.

اولین نقاط عطف در کارنامه شرکت هواپیمایی اتریش در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ میلای به چشم می‎خورند، دوره‏ای که این ایرلاین اتریشی تصمیم گرفت تا به منظور توسعه حضور خود در بازارهای بین‎المللی و رقابت با ایرلاین‎هایی که به گوشه و کنار جهان پرواز می‎کنند و برای مقاصد مختلف بلیط هواپیما می‎فروشند، اقدام به خرید شرکت‎های هوایی کوچک و ایرلاین‎های چابک نماید تا بدین ترتیب ضعف خود را در زمینه ارائه پروازهای چارتر نیز برطرف کند و بلیط‎های هواپیمای متنوع‏‌تری را برای سفر به مقاصد مختلف در اختیار مشتریان و مسافران قرار دهد.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline

برنامه‎های توسعه‎ای شرکت هواپیمایی اتریش و استقبال مسافران از بلیط هواپیمای این ایرلاین اتریشی کمک کرد تا هواپیمایی اتریش در سال ۲۰۰۴ میلادی به یکی از خطوط هواپیمایی پیشرو در مرکز و شرق اروپا تبدیل شود در این قاره پر مسافر برای پرواز خارجی به ۳۸ مقصد مختلف بلیط هواپیما بفروشد.

سال ۲۰۰۶ میلادی اولین سالی بود که شرکت هواپیمایی اتریش از صندلی‎های مخصوص خود برای خواب و استراحت مسافرانی که بلیط هواپیما بیزینس کلس خریداری کرده بودند، رونمایی کرد.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline

البته ده ساله ابتدایی ۲۰۰۰ میلادی برای هواپیمایی اتریش فقط به دستاوردهای مثبت و خبرهای خوب محدود نمی‎شود و این ایرلاین اروپایی در سال ۲۰۰۷ میلادی مجبور شد تا به صورت دائم به فروش بلیط هواپیما از شهر وین به مقصد سنگاپور ملبورن و کوالالامپور سیدنی که از قضا طولانی‎ترین مسیر پروازی خط هواپیمایی اتریش نیز محسوب می‎شد، پایان ببخشد.

آمار و ارقام نشان می‎دهد که هواپیمایی اتریش تبحر خاصی در فروش بلیط هواپیما به مقصد شهرهای پرطرفدار اروپای شرقی دارد. به عنوان مثال این ایرلاین در سال ۲۰۰۸ میلادی عنوان دومین ایرلاین پرتردد در آسمان کشور روسیه را از آن خود کرد و موفق شد تا در بین ایرلاین‎های رقیب دومین خط هواپیمایی باشد که به بیشترین تعداد از شهرهای روسیه پرواز می‎کند و برای سفر به مقصد سوچی و نوژنی نوگراد بلیط ارزان هواپیما می‎فروشد.

نزدیک به ۸ سال است که شرکت هواپیمایی اتریش در ایرلاین لوفت هانزا ادغام شده است و از سال ۲۰۰۹ میلادی این ایرلاین اتریشی تحت مدیریت آلمانی‎ها در لوفت هانزا به پروازهای خارجی خود ادامه می‎دهد.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline
پرواز خارجی با هواپیمایی اتریش Austrian airline

پس از این تغییرات بود که شرکت هواپیمایی اتریش موفق شد تا سرانجام در سال ۲۰۱۱ میلادی ناوگان پروازی خود را برای پرواز در مسافت‎های کوتاه-برد و میان-برد تکمیل کند و با ۳۲ فروند هواپیما از خانواده ایرباس‎های A320 و بوئینگ ۷۳۷ به مقصد هر شهری که در اروپا فرودگاه قابل استفاده دارد، بلیط هواپیما عرضه کند.

شرکت هواپیمایی اتریش به دلیل طراحی داخلی کابین‎های هواپیما با رنگ غالب قرمز و راحتی صندلی‎های استفاده شده در داخل کابین‎ها (چه برای مسافرانی که بلیط فرست کلس می‎خرند و چه برای مشتریانی که بلیط اکونومی را امتحان می‎کنند) در بین آن دسته از گردشگرانی که زیاد بلیط هواپیما می‎خرند، محبوبیت بالایی دارد. این شرکت با ناوگانی متشکل از ۸۶ فروند هواپیمای مسافربری به ۶ شهر در اتریش و به بیش از ۱۲۰ شهر در ۵۵ کشور دیگر پرواز خارجی دارد و از اعضای استار الاینس است.

خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی اتریش Austrian airline
بلیط هواپیما از هواپیمایی اتریش Austrian airline

در سال‎های اخیر شرکت هواپیمایی اتریش حضوری فعال در کشورمان ایران داشته است و در حال حاضر مسافران ایرانی و حتی اروپایی می‎توانند با خرید بلیط هواپیمای این ایرلاین اتریشی از وین به شهرهای تهران، اصفهان و شیراز و یا بالعکس پرواز کنند. این شرکت هواپیمایی از شهر وین روزانه دو پرواز خارجی به تهران انجام می‌دهد و در هر هفته چهار پرواز خارجی نیز به اصفهان و شیراز دارد.

مسیرهای پروازی هواپیمایی اتریش:

پرواز خارجی تهران وین و پرواز خارجی وین تهران
پرواز خارجی اصفهان وین و پرواز خارجی وین اصفهان
پرواز خارجی شیراز وین و پرواز خارجی وین شیراز

برای جستجوی پرواز خارجی مقاصد مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

منابع:
fa.wikipedia.org
seatmaestro.com
asriran.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید