پرواز خارجی با بریتیش ایرویز پروازی آسوده در آغوش آسمان

0
419
خرید پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با بریتیش ایرویز پروازی آسوده در آغوش آسمانReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Oct 11Rating: 4.0پرواز خارجی با بریتیش ایرویز پروازی آسوده در آغوش آسمانپرواز خارجی با بریتیش ایرویز نام و آوازه British Airways آن قدر در سرتاسر جهان پیچیده است. خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

پرواز خارجی با بریتیش ایرویز پروازی آسوده در آغوش آسمان

نام و آوازه بریتیش ایرویز “British Airways” آن قدر در سرتاسر جهان پیچیده است که به نظر می‌رسد دیگر هیچ کلمه و هیچ جمله‌ای توانائی توصیف شکوه و عظمت این شرکت هواپیمائی را نداشته باشد. شرکت “British Airways” که حامل پرچم انگلستان می‌باشد، بزرگترین شرکت هواپیمائی این کشور از لحاظ شمار ناوگان و دومین شرکت بزرگ بر حسب تعداد انتقال مسافر است. ساختمان “Waterside” در “Harmondsworth” به عنوان دفتر مرکزی و فرودگاه‌های “London Heathrow” و “London Gatwick” نیز به عنوان قطب‌های این شرکت هواپیمائی مشهور شناخته می‌شوند.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

مشتری چندین ساله‌ هواپیماهای بوئینگ، یکی از بنیانگذاران اصلی اتحادیه هواپیمائی “One World” در کنار شرکت‌های هواپیمائی “American Airlines”، “Cathay Pacific”، “Qantas” و “Canadian Airlines” به شمار می‌رود. پیشرفت‌های شگرف “British Airways” طی سالیان گذشته باعث شد که این اتحادیه در مدت زمان بسیار اندکی به سومین اتحادیه برتر دنیا بدل گردد. تجربه نشان می‌دهد که از خرید بلیط هواپیما گرفته تا پرواز خارجی به سمت مقصد مد نظر، همه و همه با بودن در کنار “British Airways”،بر وفق مراد مسافران می‌شود.

گذری بر تاریخ بریتیش ایرویز

روی کار آمدن حزب کارگر انگلستان در تاریخ 1 سپتامبر 1974، سرآغاز پیدایش شرکت “British Airways” بود. این اتفاق که شروعی تازه برای صنعت گردشگری و هواپیمائی انگلستان محسوب می‌شد، با ادغام چهار شرکت هواپیمائی “BOAC”، “BEA”، “Cambrian Airways” و “Northeast Airlines” به وقوع پیوست. بعد از 13 سال فعالیت و کسب تجربه‌های لازم، در سال 1987 و بر اساس قانون خصوصی سازی حزب محافظه کار، این شرکت به بخش خصوصی واگذار گردید و با خرید “British Caledonian” در همان سال، “Dan-Air” در سال 1992 و “British Midland international” در سال 2012 توسط مالکان جدید، رشد شرکت “British Airways” به شکل چشم گیری ادامه یافت. قدم مثبت دیگری هم که طی سالیان اخیر توسط “British Airways” برداشته شد، ادغام آن با شرکت اسپانیائی “Iberia” در سال 2011 و پدید آوردن شرکت هلدینگ “International Airlines Group” بود. هر چند که هر دو شرکت همچنان با نام‌های خود به فعالیت‌هایشان ادامه دادند.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

ناگفته نماند که این شرکت میراث دار چهار شرکت کوچک و محدود “Handley Page Transport Ltd”، “Instone Air Line Ltd”، “Daimler Airway” و “British Marine Air Navigation Co” می‌باشد. شرکت‌هایی که در کنار یکدیگر خطوط هوایی امپراطوری انگلستان را در تاریخ 31 مارس 1924 سر و شکل دادند و ارتباط این کشور با نقاط مختلف جهان از جمله هند، هنگ کنگ، سنگاپور، استرالیا و آفریقای جنوبی را سرعت بخشیدند. از سویی دیگر پیدایش خطوط هوایی “Hillman Airways Ltd”، “Spartan Air Lines Ltd” و “United Airways Ltd” در سال 1936 نیز در به وجود آمدن “British Airways” نقش تعیین کننده‌ای داشته است. به طوری که در نوامبر 1938 دولت وقت انگلستان دستور ادغام این خطوط هوایی با خطوط هوایی امپراطوری را صادر کرد و حاصل آن ایجاد شرکت هواپیمائی “BOAC” شد. امروزه، از شرکت “British Airways” به عنوان یکی از قطب‌های اصلی حمل و نقل هوایی در دنیا یاد می‌شود و از این رو، مسافران پرشماری با خرید بلیط هواپیما از سرتاسر کره خاکی و انجام پرواز خارجی با هواپیماهای این شرکت از مسافرت خود لذت می‌برند.

پرواز خارجی با کلاس‌های پروازی مختلف

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

رنج کلاس‌های پروازی شرکت “British Airways” ارائه دهنده پیشنهادهای متفاوتی برای سلیقه‌های مختلف است. فرقی ندارد که شما سفر خود را با کدام یک از این کلاس‌ها انجام دهید. خدمات “British Airways” در تمامی آنها بی نظیر هستند.

کلاس پروازی “Economy” عالی‌ترین شرایط را با ارزان‌ترین قیمت تقدیم‌تان می‌کند. این کلاس که همه استانداردهای لازم برای پرواز را دارد، شامل دو نوع کلاس “World Traveller” و “Euro Traveller” می‌شود. از مزایای نوع اول می‌توان به برخورداری از سیستم تصویری همراه با هدفون مخصوص و همچنین نوش جان کردن غذاهای لذیذ اشاره کرد. نوع دوم این کلاس هم ارائه دهنده فضای بسیار دوستانه و تسهیلاتی برای سرگرمی کودکان می‌باشد.

خرید پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
پرواز خارجی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

دومین کلاس پروازی این شرکت “Premium Economy” نام دارد. این کلاس علاوه بر مزایای ذکر شده در کلاس “Economy”، دارای صندلی‌های راحت‌تر، فضای بیشتر و در کل سرویس‌ها و خدمات بهتری می‌باشد. همانند کلاس قبلی، کلاس “Premium Economy” نیز از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب است. اگر خواستار کیفیت بهتر با قیمت کمتر هستید، هنگام خرید بلیط هواپیما، این کلاس را برای پروازتان انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز
بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز

کلاس بعدی که “Business” نام دارد، شرایط فوق العاده‌ای از لحاظ رفاه و راحتی برای مسافران رقم می‌زند. سرویس‌های این کلاس از لحاظ کیفیت در بالاترین سطح ممکن می‌باشند. صندلی اختصاصی تخت شو، غذاهای بسیار لذیذ و فضای نسبتا خصوصی از ویژگی‌های متمایز کننده این کلاس به حساب می‌آیند.

خرید بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز
بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز

کلاس آخر و یا به عبارتی بهترین کلاس شرکت “British Airways” هم کلاس “First” می‌باشد. کوچک‌ترین نقصی در خدمات این کلاس نمی‌توان یافت. سوئیت اختصاصی، تخت خواب‌های مخمل و سرو غذاهای لذیذ در کنار سایر سرویس‌های منحصر به فرد، پرواز خارجی با کلاس “First” را کاملا اعیانی و لوکس کرده‌اند. خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجی با این کلاس می‌تواند متفاوت‌ترین مسافرت شما را رقم بزند.

شمار ناوگان هوائی در بریتیش ایرویز

خرید بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز
بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز

همانطور که پیش از نیز گفته شد، شرکت “British Airways” دارای بیشتر تعداد هواپیماها در انگلستان بوده و حتی در سطح بین الملل هم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمائی از لحاظ شمار ناوگان می‌باشد. به غیر از بوئینگ 707 و بوئینگ 747، تقریبا تمامی انواع هواپیماهای بوئینگ توسط این شرکت خریداری شده‌اند و به همین دلیل از “British Airways” به عنوان اپراتور اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ یاد می‌شود. اما تنوع هواپیماهای این شرکت فقط به بوئینگ ختم نمی‌شود بلکه در بین آنها، هواپیماهای مختلفی از نوع ایرباس و رویز رویس ترنت نیز اغلب مشغول پرواز خارجی هستند. به طور کلی این شرکت دربردارنده 400 عدد هواپیما بوده و با انتقال سالانه 62 میلیون نفر به 200 مقصد مختلف در جهان، شهرت فراوانی به دست آورده است.

بریتیش ایرویز و اسپانسرینگ

خرید بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز
بلیط هواپیما با هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمائی “British Airways” حامی مالی تیم‌های ورزشی مختلف، چندین برنامه فرهنگی و فعالیت‌های خیریه خواهانه مختلف در سرتاسر جهان می‌باشد. دنبال کردن اهداف متفاوت و اعتلا بخشیدن به نام و آوازه این شرکت از دلایل اصلی برنامه‌های اسپانسرینگ در این شرکت به شمار می‌روند. از مشهورترین اسپانسرینگ‌های این شرکت می‌توان به حمایت مالی از المپیک 2012 لندن، فستیوال “Taste of London”، انیمشین “Planes” و شرکت “Kidzania” نام برد.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد خارجی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه پرواز خارجی سفرستان

منابع
seatmaestro.com ، britannica.com
britishairways.com ، independent.co.uk
ukessays.com ، airlinequality.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید