پل آهنی فرانکفورت از مشهورترین سازه های فولادی دنیا

پل های آهنی سازه های فولادی عظیمی هستند که برای معماران و حتی مردم عادی باعث شگفتی می شوند. چند پل آهنی مشهور در جهان وجود دارد که یکی از مشهورترین آن ها پل آهنی فرانکفورت در آلمان است. این پل با نام های دیگری مثل پل عشاق و پل فرانکفورت نیز شناخته می شود.

0
26
پل آهنی فرانکفورت آلمان
پل‌آهنی فرانکفورت
پل آهنی فرانکفورت از مشهورترین سازه های فولادی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 5Rating: 4.0پل آهنی فرانکفورت از مشهورترین سازه های فولادی دنیا.پل آهنی فرانکفورت از مشهورترین پل های آلمان است که روی رودخانه ماین ساخته شده است و مرکز شهر فرانکفورت را به منطقه ساچن هاوزن وصل می‌کند.

پل آهنی فرانکفورت

پل های آهنی سازه های فولادی عظیمی هستند که برای معماران و حتی مردم عادی باعث شگفتی می شوند. چند پل آهنی مشهور در جهان وجود دارد که یکی از مشهورترین آن ها پل آهنی فرانکفورت در آلمان است. این پل با نام های دیگری مثل پل عشاق و پل فرانکفورت نیز شناخته می شود. پل آهنی شهر فرانکفورت آلمان روی رودخانه ماین ساخته شده است و مرکز شهر فرانکفورت را به منطقه ساچن هاوزن وصل می‌کند. اگر بلیط هواپیما به مقصد فرانکفورت را خریده اید و به دنبال درست کردن لیستی از دیدنی های این شهر هستید حتما بازدید از این پل آهنی زیبا و منحصر به فرد را در لیست خود قرار دهید.

تاریخچه پل آهنی شهر فرانکفورت

سازه اولیه این پل آهنی در سال 1869 ساخته شده و در سال 1911 تغییر داده شد و از نظر ابعاد گسترش یافت. این پل در طول سال های جنگ جهانی بارها مورد اصابت موشک ها قرار گرفت ولی بلافاصله پس از پایان جنگ در سال 1946 بازسازی شد. بعدها در سال 1993 این پل به طور اساسی بازسازی شد و به شکل کنونی در آمد. عمر این پل 150 سال است و از ابتدای ساخت آن، سازه ای مهم برای شهر فرانکفورت محسوب می شود. در کنار زیبایی و قدمت تاریخی، این پل نقش مهمی را در رفت و آمد و ارتباط مرکز این شهر با منطقه ساچن هاوزن بازی کرده است و روزانه تعداد زیادی از افراد برای عبور و مرور از آن استفاده می کنند.

سبک معماری پل‌آهنی شهر فرانکفورت

پل آهنی فرانکفورت آلمان
پل‌آهنی فرانکفورت

پل آهنی شهر فرانکفورت یا پل عشاق در بلندترین نقطه خود به ارتفاع 6.5 متر و طول 174 متر ساخته شده است. سبک معماری این پل نئو گوتیک است و همانطور که از اسمش مشخص است از آهن ساخته شده است. دلیل نامگذاری این پل با نام پل عشاق قفل هایی است که عشاق جوان برای پایداری و ماندگار بودن عشقشان به نرده ها و میله های این پل می زنند. این قفل ها با رنگ ها و طرح های متنوع باعث شده اند که فضای این پل رنگارنگ و هیجان انگیز دیده شود.

✅ بازدید از مقاله جنگل سیاه آلمان

ورودی و هزینه بازدید از پل آهنی

برای بازدید از این پل هیچ هزینه و ورود ای از شما گرفته نمی شود و شما می توانید رایگان از این پل بازدید کنید و هر چقدر که می خواهید روی پل راه بروید و عکس یادگاری بگیرید. معمولا گردشگران حدود یک ساعت از زمان خود را برای بازدید از این پل صرف می کنند. شهر فرانکفورت از اواسط بهار تا اوایل تابستان هوای بسیار مطلوبی دارد و برای بازدید از دیدنی هایی که در فضای باز قرار دارند، از جمله این پل بسیار مناسب است.

مسیر دسترسی به پل آهنی فرانکفورت

تورهای گردشگری با اتوبوس هایی به نام هاپ آن هاپ آف در این شهر وجود دارند که می توانید از آن ها برای بازدید از این پل استفاده کنید. اگر قصد ندارید که از این تورها استفاده کنید در تمام نقاط شهر فرانکفورت علایم توریستی به رنگ های سفید و قهوه ای مشخص شده اند یه با استفاده از آن ها به راحتی می توانید مسیر خود را به مقصد این پل پیدا کنید و از دیدن این پل و منظره های زیبای اطراف این پل لذت ببرید.

جاذبه های شهر فرانکفورت در نزدیکی پل‌آهنی شهر فرانکفورت

پل‌آهنی فرانکفورت

اگر تصمیم به بازدید از این پل گرفته اید بهت است زمان خود را طوری تنظیم کنید که برای دیدن چند جاذبه دیگر که در نزدیکی این پل قرار دارند نیز وقت داشته باشید. خانه گوته، شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف وسیاست‌مدار آلمانی در 600 متری این پل قرار دارد. جاذبه دیگر در نزدیکی پل آهنی شهر فرانکفورت موزه هنرهای کاربردی شهر فرانکفورت در فاصله یک کیلومتری آن است. باغ وحش فرانکفورت نیز در فاصله دو کیلومتری این پل آهنی قرار دارد. همچنین در دو کیلومتری این پل می توانید از موزه فیلم آلمان دیدن کنید. همچنین چند رستوران و غذا خوری در فاصله نسبتا نزدیکی به پل آهنی شهر فرانکفورت قرار دارند که در صورت تمایل می توانید از آن ها استفاده کنید. این رستوران ها در لیست زیر آورده شده اند:

رستوران والدن: ۶۰۰ متر

رستوران چیرو ایل لاتیو: ۱.۸ کیلومتر

رستوران کلوسترهوف: ۳۰۰ متر

رستوران مارگارت: ۴۵۰ متر

رستوران مدیسی: ۵۰۰ متر

رستوران فرانسیس: ۹۰۰ متر

در نهایت اگر به سازه های معماری مخصوصا پل ها علاقه دارید و با رزرو بلیط هواپیما به شهر فرانکفورت آلمان سفر کرده اید حتما بازدید از این پل منحصر به فرد را در لیست بازدیدهای خود قرار دهید.

در ادامه می توانید با ویزای توریستی آلمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید